Έκθεση Εικονα και Ηχος 2023


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.237
Reaction score
30.028
δηλαδη όπως είπες παραπάνω , εννοείς για το μέρος?
Ναι. Αν βρεθώ εκεί σημαίνει ότι επικροτώ την προσπάθεια. Όχι, δεν θα το κάνω καθώς δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Όταν μου ζητάς υποστήριξη με την παρουσία μου, ίσως και είσοδο, πρέπει να δίνεις και κάτι. Αυτό που θα δώσεις δεν είναι τα εκθέματα. Αυτά τα δίνουν άλλοι. Εσύ δίνεις την οργάνωση και κυρίως τον χώρο. Όταν λοιπόν η υποστήριξη που ζητάς θα σου εξασφαλίσει μια καλή παρουσία επισκεπτών αυτό θα σου δώσει credits για την επόμενη. Δηλαδή μου ζητάς να σε βοηθήσω να φτιάξεις την επόμενη.

Δεν έχω κανένα θέμα να σε βοηθήσω, αλλά θα κάνεις και εσύ όσα πρέπει για να δείξεις ότι με σέβεσαι.

Όσο αφορά το συνδιασμό προϊόντα - χώρος, η κατάσταση είναι πέρα για πέρα τραγική. Προσωπικά, αν είχα αντιπροσωπεία με μηχανήματα χιλιάδων ευρώ έκαστο δεν θα τα παρουσίαζα σε χώρο που θυμίζει ΙΚΑ δεκαετίας 80. Νοιώθω πως προσβάλλω τον εαυτό μου, την προσπάθεια μου, και πολύ περισσότερο τους κατασκευαστές που εκπροσωπώ και τους πελάτες που θέλω να αναπτύξω μια σχέση εμπιστοσύνης.

Δεν ξέρω αν κάνω λάθος ή όχι. Έτσι τα βλέπω, έτσι νοιώθω, και πράττω ανάλογα.
 

Μηνύματα
2.002
Reaction score
3.012
Μην ξεχνάμε τους εκτός Αθηνών χομπίστες. Οι εκθέσεις (όποιές) τους έξυπηρετούν για να δουν/ακούσουν πολλά πράγματα μαζεμένα στο ίδιο μέρος έστω και με όχι ιδανικές συνθήκες.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.237
Reaction score
30.028
Αυτό δεν έχει καμία σχέση. Είναι εντελώς διαφορετικά πράγματα. Ο κάτοικος επαρχίας θέλει να τα δει όλα μαζεμένα. Λογικότατο. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα του τα δείξεις όπως να ναι.
 

Μηνύματα
276
Reaction score
455
Προσωπικά θα πάω γιατί μου αρέσουν οι εκθέσεις ακόμα και αν έχουν αδυναμίες. Και στις δύο.
Σίγουρα θα μπορούσε να είχε γίνει καλύτερη επιλογή χώρου, ειδικά μετά τις περσυνές αρνητικές αντιδράσεις.
Και πάλι όμως, θα πάω. Και στη άλλη, αν ξαναέχει είσοδο, ευχαρίστως θα τα δώσω τα €5.
Μη γκρινιάζετε. Πηγαίνετε για να υποστηρίξετε και τις δύο προσπάθειες.
 

Μηνύματα
2.496
Reaction score
5.374
Ξεκινησα με ενα φιλο να επισκεφτουμε, αυθημερον, την εκθεση περισυ... φανταστειτε την απογοητευση οταν μπηκαμε στον σχεδον απαραδεκτο χωρο. Φτωχη, αγευστη, "ηχηρες" απουσιες.. δυσκολο να πεισθω να ξαναπαω!
 

Μηνύματα
414
Reaction score
1.057
Ξεκινησα με ενα φιλο να επισκεφτουμε, αυθημερον, την εκθεση περισυ... φανταστειτε την απογοητευση οταν μπηκαμε στον σχεδον απαραδεκτο χωρο. Φτωχη, αγευστη, "ηχηρες" απουσιες.. δυσκολο να πεισθω να ξαναπαω!
Μα αυτό είναι το λυπηρό και εγώ πήρα μαζί ένα φίλο που δεν είναι φανατικός να του κολλήσω το μικρόβιο και απογοητεύτηκε τελείως...κάτσαμε 3-4 ώρες δεν μπορέσαμε να μπούμε ούτε στα μισά δωμάτια που ήταν μικρά και πίτα..το να έρθει κάποιος που δεν είναι φανατικός και κα###μενος και να φύγει χωρίς να θέλει να ξαναπατήσει σε τέτοιο event είναι και η αποτυχία της διοργάνωσης!
 



D

Deleted member 50795

Guest
Αν ήμουνα κάτω θα πήγαινα και στις δυο, αλλά τώρα σίγουρα δε θα πάω σε καμία. Φυσικά θα προτιμούσα μόνο ΜΙΑ, αλλά…:idk:

μέσα σε δυο βδομάδες , δυο εκθέσεις με το ίδιο θέμα…:roflmao:
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.237
Reaction score
30.028
Φυσικά και θα πάμε και στις δύο. Απλά μας αρέσει να γκρινιάζουμε!
Όχι δεν μας αρέσει. Θέλουμε να μας συμπεριφέρονται όπως πρέπει.
 

Μηνύματα
2.002
Reaction score
3.012
Αλέξη, θα ήθελα να σχολιάσεις το περσινό δωμάτιο με τον trinnov. Θεωρείς ότι ήταν εντάξει; αντάξιο των συσκευών που υπήρχαν εκεί; perlisten, michi..
 

Μηνύματα
276
Reaction score
455
Επίσης να τονίσω ότι η απογοήτευσή μου και στις δύο περσινές εκθέσεις προήλθε κυρίως από την αδιαφορία των περισσότερων εκθετών να στήσουν σωστά και να παρουσιάσουν τα συστήματά τους όπως τους αξίζει, παρά από τις όποιες ατέλειες των χώρων.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.237
Reaction score
30.028
Αλέξη, θα ήθελα να σχολιάσεις το περσινό δωμάτιο με τον trinnov. Θεωρείς ότι ήταν εντάξει; αντάξιο των συσκευών που υπήρχαν εκεί; perlisten, michi..
Θα το ήθελα σε άλλο χώρο.
 

Μηνύματα
2.496
Reaction score
5.374
Φυσικά και θα πάμε και στις δύο. Απλά μας αρέσει να γκρινιάζουμε!
Ε, με το δίκιο μας καμμιά φορά! π.χ πέρισυ στην έκθεση στο δωματιο της ATC ειχε προς επίδειξη ηχεία από αφίσες!!!! ή όσα ήταν εκεί (κάποια μικρά της εταιρείας) δεν ήταν συνδεδεμένα σε ηχοσύστημα. Τι να πάω να δω;
 

Μηνύματα
2.002
Reaction score
3.012
Πάντα υπήρχε γκρίνια για τις εκθέσεις. Δεν θυμάμαι ποτέ να ήταν όλοι ευχαριστημένοι. Πλέον έχει αλλάξει (ευτυχώς όχι τελείως και όχι για όλους) η "σύνθεση" των συστημάτων και ο τρόπος επιλογής και αγοράς. Επιπλέον υπάρχουν και κάποιες "κόντρες" με "γνωστούς" του χώρου κάτι που το βλέπουμε και εδώ μέσα. Δεν είναι λίγοι οι επαγγελματίας πχ που έχουν απομακρυνθεί. Όλα αυτά κάνουν τις εκθέσεις και τις παρουσιάσεις να περνάμε στο "ντούκου". Το φαινόμενο είναι γενικό πάντως και δεν αφορά μόνο έναν ιστότοπο. Ο συνδυασμός των παραπάνων με τους σχετικά ακατάλληλους χώρους εκθέσεων φέρνει την αδιαφορία. Η κοινωνικότητα από την άλλη έχει πάει περίπάτο.
Περαστικά μας.
 

Μηνύματα
276
Reaction score
455
Εμένα πάντως δε με ενοχλούν οι επιλογές των ξενοδοχείων. Λίγο καλύτερα, λίγο χειρότερα δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Το προσπερνάω εύκολα. Ειδικά αν θέλω να επισκεφθώ κάποιον συγκεκριμένο εισαγωγέα/αντιπρόσωπο. Η περισσότερη συζήτηση γίνεται γιατί κάποιοι, ακόμα και εδώ στο avsite, έχουν ταχθεί, όχι ανιδιοτελώς πάντα, υπέρ του ενός ή του άλλου διοργανωτή. Ας θάψουμε τον ένα, για να υπερισχύσει ο άλλος του χρόνου. Για δικούς τους λόγους, θέλουν να κάνουν ξεχωριστές εκθέσεις. Αυτή την εμπάθεια όμως εδώ μέσα και τον χωρισμό σε στρατόπεδα δυσκολεύομαι να την κατανοήσω.
Κι ακόμα έχουμε 4 μήνες δρόμο.
 

kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
988
Reaction score
1.027
Τα είχαμε πει αναλυτικά, προφανώς δεν έπιασαν το νόημα, ας πρόσεχαν..........
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.134
Μηνύματα
2.930.127
Members
38.140
Νεότερο μέλος
Microvios
Top