Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Το wiggle έκανε αναβάθμιση τη σελίδα και έσβησε όλo το ιστορικό αγορών, παρόλα αυτά ήξεραν ότι το αγόρασα από αυτούς
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Ζω τη απόλυτη εμπειρία με το trainer, έχω δίπλα τα νεράκιαμ, τα μπισκοτάκια, μουσικούλα από το σύστημα, άλλα κόλπα!!
Μόλις τελείωσα μια ανάβαση, έκανα σήμερα κάποιες ρυθμίσεις στο direto από το app της elite και το έφερα όσο πχιο κοντά στη ρεαλιστική προπόνηση που θα είχα όξω, ωστόσο δεν μπορώ να σηκωθώ να του πχιο το αίμα, έτσι όπως είναι πακτωμένο το ποδήλατο φοβάμαι...
Σήμερα έλιωσα, ο ιδρώτας έφτασε μέχρι τα παπούτσια, κατά τη περιστροφή πετούσα νερά κάτω από τους αεραγωγούς που έχουν στους πάτους, το έκανα το σπίτι μπουρδ3λο :roflmao:
Τι γνώμη έχετε για τα roker plate?
Έριξα σήμερα μια ματιά και είδα κάποια σε αρκετά καλές τιμές, έχει κανένας?
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Ρε παιδιά, αντί αυτού που πρότεινε ο Γιώργης (yoga mat) σκέφτομαι να αγοράσω δάπεδο γυμναστηρίου. Κοιτούσα σήμερα διάφορα και κατέληξα σε ένα πάχους 2.5cm για να έχει και λίγο παίξιμο αριστερά-δεξιά το ποδήλατο. Θα κάνω δλειά ή θα κάνω μ@λ@λι@?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.053
Reaction score
87.834
Ρε παιδιά, αντί αυτού που πρότεινε ο Γιώργης (yoga mat) σκέφτομαι να αγοράσω δάπεδο γυμναστηρίου. Κοιτούσα σήμερα διάφορα και κατέληξα σε ένα πάχους 2.5cm για να έχει και λίγο παίξιμο αριστερά-δεξιά το ποδήλατο. Θα κάνω δλειά ή θα κάνω μ@λ@λι@?

Δεν έχω δοκιμάσει τόσο χοντρό αλλά δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα αν το υλικό δεν είναι τσίχλα.
 

Μηνύματα
15.907
Reaction score
22.290
Θα κάνεις αλλά για εκεί που πατάει τροχος και προπονητήριο αν εχει ακμές και τέτοια δες μήπως πάρεις από πάνω δάπεδο καοτσουκ που δίνουν για τα βάρη
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Δεν έχω ιδέα από αυτά τα πράματα, λέει ότι είναι υψηλής πυκνότητας 80kg/m3.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.345
Reaction score
21.044
Ρε συ @bretsos, άμα ξεκινήσεις να κάνεις δεξιά - αριστερά το ποδήλατο, "καρφωμένο" στο trainer, με τα Watts που αποδίδεις, θα σπάσεις ή το ποδήλατο ή το trainer ή και τα δύο!:headbang:

Καλή η ιδέα σου για το πάτωμα - καλύτερη από τη δική μου με το yoga mat. Τέτοια πατώματα τα βρίσκεις ή σε καταστήματα με είδη γυμναστηρίου ή σε καταστήματα με είδη για βρέφη/παιδιά. Δες και στα δεύτερα εάν βρεις κάτι. Δεν χρειάζεται να είναι πολύ χοντρό, το θες για να στάζει ο ιδρώτας σου πάνω του, όχι για να κάνεις γυμναστική πάνω σε αυτό. Ρώτα πώς καθαρίζεται, πριν να το αγοράσεις.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Ρε συ, δεν είναι κατάσταση αυτή, το πλαίσιο που έχω είναι στη κατηγορία φτερού, το θέμα δεν είναι να παίζει το ποδήλατο κάτ από τα πόδια, εδώ φοβάμαι να το πατήσω ακόμα και καθιστός στη σέλα. Ύστερα πάλι γίνετε αρκετά κουραστικό να έχς το ποδήλατο εντελώς σταθερό. Ψάχνομαι γενικότερα λοιπόν.
Παίζουν και τα rocker plate, σιγά μη δώσω όμως για δγιό κόντρα πλακέ και δγιό μπαλάκια ένα σκαζμό παράδες...
Θα ήθελα τη καλύτερη δυνατή και οικονομική λύση.
Τεσπα, θα πααίνω μές τη βδομάδα να ιδώ αυτό που έγραψα πχιο πάν, άμα έχει τη πυκνότητα που θέλω, τα βάζω παραμάσχαλα και φεύγω, αλλιώς η έρευνα συνεχίζεται.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.345
Reaction score
21.044
Ύστερα πάλι γίνετε αρκετά κουραστικό να έχς το ποδήλατο εντελώς σταθερό
Εμ, όταν σου έλεγα να πάρεις smart roller αντί για trainer, δεν άκουγες!:p
Παίζουν και τα rocker plate, σιγά μη δώσω όμως για δγιό κόντρα πλακέ και δγιό μπαλάκια ένα σκαζμό παράδες...
Προσωπικά, τα rocker plates τα θεωρώ ακόμα ακριβά για αυτά που προσφέρουν.
Θα ήθελα τη καλύτερη δυνατή και οικονομική λύση.
Αντιλαμβάνεσαι ότι είναι διαφορετική λύση το rocker plate και το πάτωμα που κοιτάζεις. Εκτός κι αν κατάλαβα κάτι λάθος.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.053
Reaction score
87.834
Ρε συ, δεν είναι κατάσταση αυτή, το πλαίσιο που έχω είναι στη κατηγορία φτερού, το θέμα δεν είναι να παίζει το ποδήλατο κάτ από τα πόδια, εδώ φοβάμαι να το πατήσω ακόμα και καθιστός στη σέλα. Ύστερα πάλι γίνετε αρκετά κουραστικό να έχς το ποδήλατο εντελώς σταθερό. Ψάχνομαι γενικότερα λοιπόν.
Παίζουν και τα rocker plate, σιγά μη δώσω όμως για δγιό κόντρα πλακέ και δγιό μπαλάκια ένα σκαζμό παράδες...
Θα ήθελα τη καλύτερη δυνατή και οικονομική λύση.
Τεσπα, θα πααίνω μές τη βδομάδα να ιδώ αυτό που έγραψα πχιο πάν, άμα έχει τη πυκνότητα που θέλω, τα βάζω παραμάσχαλα και φεύγω, αλλιώς η έρευνα συνεχίζεται.
Η σταθερή θέση του trainer με δυσκόλεψε στην αρχή. Με τον καιρό με βοήθησε να βγάζω όλη μου τη δύναμη χωρίς να χρειάζεται να κουνιέμαι δεξιά/αριστερά, πάνω/κάτω. Με τη λογική που προπονούνται όσοι ετοιμάζονται για ατομική χρονομέτρηση. Κατάφερα να σπριντάρω στο 100% καθιστός και "ακίνητος". Σε νούμερα που συχνά περνούσαν τα 1000W.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Εγω πάντως ζαλίζομαι μέχρι στιγμής όταν πάω να χώσω βάτ, δεν έχω συνηθίσει να είμαι σαν αγγούρι πάν στο ποδήλατο, προφανώς δεν μπορώ να βγάλω και το 100%
Σίγουρα είναι και θέμα συνήθειας, θα ήθελα όμως να εκτονώνεται λίγη και από τη ταλάντωση στο σκελετό.
 

Μηνύματα
2.359
Reaction score
5.334
Τσάμπα πάνε τα watt
Δεν έρχεσαι εδω να σε συνδέσω με το ρολόι της ΔΕΗ μπάς και πέσει ο λογαριασμός?
Αλλιώς κάνε κάτι, βάλε για δήμαρχος στο χωρίο σου, πάρε μετάθεση κάνε κάτι
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Να κάνεις Οικονομία και σωστή διαχείριση να πέσει ο λογαριασμός, εμένα με ήρθε εκκαθαριστικό 93 ευρά. :biggrin:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Αντιλαμβάνεσαι ότι είναι διαφορετική λύση το rocker plate και το πάτωμα που κοιτάζεις. Εκτός κι αν κατάλαβα κάτι λάθος.
Καλά κατάλαβες, έχουν βγει διάφορα rocker plate, τα ακριβά πλέον έχουν και κίνηση μπρός-πίσω εκτός από το παίξιμο αριστερά δεξιά. Δεν με ενδιαφέρει όμως κάτι τέτοιο.

Ένα από τα πολύ προσιτά με κίνηση στο πλάι είναι αυτό της Lifeline, προς το παρόν είπα να ασχοληθώ με τα πχιο φθηνά ημίμετρα και ελπίζω να με κάτσει .
Σε άλλη περίπτωση θα μπορούσα πολύ εύκολα να σιάξω μαναχός rocker plate καθότι και ξυλουργός, απλά αυτή τη περίοδο δεν είναι εφικτό.
 

Μηνύματα
15.907
Reaction score
22.290
βάλε το πάτωμα που είπες, απλά θέλει κάτι λίγο πιο σκληρό εκεί που πατάει για να μην σου τρυπήσει με την χρήση
πχ για κάτω αυτό
και από πάνω του κάτι τέτοιο

γιατί τα 80kg/m2 που αντέχει το πρώτο σημαίνει οτι εκεί που πατάει το προπονητήριο θα έχεις τουλάχιστον τα 3πλά και μπορεί να σχιστεί η πάνω επιφάνεια.
σαν πείραμα μπορείς να δείς αν το διπλό EVA πάτωμα σου κάνει περισσότερο παλατζάρισμα.
 



Μηνύματα
15.907
Reaction score
22.290
τις διαστάσεις πρόσεχε όταν παραγγείλεις, υπάρχουν 1χ1 αλλά και 0.6χ0.6 .
επίσης διάφορα πάχη από 15 μέχρι 45 χιλιοστά
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Κρόκ, Θα πάρω δγιό κομμάτια 1χ1 2,5mm πάχος και θα τα ενόσω μεταξύτς.

Συ είσαι με το Πασόκ αρέ και σε προσέχουν....

Έχω απ' λές έναν φίλο βιομήχανο ΠΑΣΟΚτζή με πολλές παράδες και ένα σπίτι σαν αυτά που βλέπουμε σε ταινίες του hollywood.
Του ήρθε λογαριασμός 7.000€ και με έκανε παράπονα, πήγα τις προάλλες για καφέ στη πισίνα και κρατούσα μαζίμ τον θκόμ λογαριασμό

σήμερα το πλήρωσα
IMG_20231017_131509.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.906
Reaction score
46.172
Πιστεύω ότι θα γίνει καλή δουλίτσα, το υλικό έχει δυνατή πυκνότητα οπότε δεν θα βάλω υποστήριξη στα ποδαράκια του trainer, θα το δούμε και στη πράξη βέβαια. Είναι πραγματικά καλής ποιότητας το δάπεδο χωρίς να μυρίζει, Όπως το κόβω θέλει λίγο προσοχή με τα σχαράκια στο ανέβα-κατέβα.

IMG_20231018_133744.jpg
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.609
Μηνύματα
2.911.073
Members
38.075
Νεότερο μέλος
demetris.loucaides@euthor
Top