Featured Antonylogan's man cave

Μηνύματα
116
Reaction score
472
Ετσι φαίνεται


Με αυτή την επιλογή ηχειων το τελευταίο που θα κοιτούσα θα ήταν ένας νέος πολυκαναλος επεξεργαστής.
Ας μας πει το διαθέσιμο μπάτζετ να του ραψουμε καινούργιο κοστούμι :D
Σειρά να πιάσουμε αυτό το θέμα... Ένα πολυκαναλικό στημένο με στοιχειώδεις διατυπώσεις - όπως ομοειδή ηχειακά κανάλια , ισορροπημένο RT , ισοδυναμία αποστάσεων και κλίσεων ως προς δεδομένο MLP , ομοιομορφία επιμέρους αποκρίσεων και καλώς ενσωματωμένα sub - κατά τη λειτουργία του upmixing δεν αναμένεται να εκτρέπει μια οικεία από το δικαναλικό πρόγραμμα στερεοφωνική απεικόνιση αλλά να την αναβαθμίζει στη χωρική της αίσθηση μειώνοντας χάρη στη μεγαλύτερη παρεχόμενη άμεση ηχητική ενέργεια όσους περιορισμούς επιβάλλουν τα δωμάτια ακρόασης πάνω στη μετάδοση της καταγεγραμμένης πληροφορίας - συμπεριλαμβανομένου και του τονικού της χαρακτήρα .

Πολυκαναλικά setup στημένα ορθά μπορούν να γίνονται πιο απολαυστικά συγκρινόμενα με δικαναλικά αποτελούμενα από ακριβότερα επιμέρους ηχεία.
Θα ήθελα πολύ να ακούσω ένα τέτοιο setup!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.003
Reaction score
55.347
Θα ήθελα πολύ να ακούσω ένα τέτοιο setup!
Τα δικά μου πολυκαναλικά έχουν ταπεινότερη σύνθεση ακολουθώντας όμως τις στοιχειώδεις διατυπώσεις.

Μπορείς να δοκιμάσεις δικαναλικό πρόγραμμα με upmixing στο δικό σου ορίζοντας οπωσδήποτε ... phantom το κεντρικό κανάλι - δηλαδή να έβγαινε το Klipsch από το παιγνίδι.
 

Μηνύματα
116
Reaction score
472
Αυτά τα ξέρει καλύτερα η ML. Αν δεν υπάρχουν θα του το πει. Μπορεί να του πει ότι δεν υπάρχει αυτό που θέλει, πρέπει να τα αλλάξει όλα. Μπορεί να του πει ότι αν δεν μπορεί ή δεν θέλει να αλλάξει τα LR, αυτά και αυτά θα μπορούσαν να φτιάξουν ένα σύστημα, με τους απαραίτητους συμβιβασμούς.
Πια Martin logan ρε παιδιά...ελπίζω να μην εννοείται στην Ελλάδα γιατί έψαχνα service (μάλλον κάποιος πυκνωτής έχει χαιρετήσει)και δεν αναλάμβανε κανείς. Επίσης για να πάω σε αντίστοιχο τωρινό μοντέλο θέλω πάνω από 20.000€
Τα δικά μου πολυκαναλικά έχουν ταπεινότερη σύνθεση ακολουθώντας όμως τις στοιχειώδεις διατυπώσεις.

Μπορείς να δοκιμάσεις δικαναλικό πρόγραμμα με upmixing στο δικό σου ορίζοντας οπωσδήποτε ... phantom το κεντρικό κανάλι - δηλαδή να έβγαινε το Klipsch από το παιγνίδι.
Upmixing στο δικό μου?... σε έχασα...
 

Μηνύματα
28.300
Reaction score
26.859
Αντώνη , μην ψαρώνεις με τις διάφορες υπερφίαλες δηλώσεις διαφόρων χρηστών.
Κάθε ένας στον χώρο είναι άρχοντας . Λίγοι είναι άρχοντες παντού.
Δεν κατακρίνω κάποιον , ο καθένας έχει ότι μπορεί και ίσως και ότι θέλει . Οκ. Fine with me.
Οταν όμως αρχίζουν οι ασχήμιες εκεί χαλιέμαι.
Τέλος πάντων έχεις την λαική σου μαγκιά σου και καμάρι σου. Εχεις και τα ML σου μαγκιά σου επίσης. Το σωστό θα ήταν να είχες και ένα όμοιο κεντρικό . Δεν έχεις δεν χωράει . Καλά ! δεν χάλασε και ο κόσμος . Αν κάποτε μπορέσεις να το χωρέσεις έχει καλώς. Αν όχι δεν χάλασε και ο κόσμος .
Το ίδιο και για τα surrounds . Δεν χάλασε ο κόσμος αν δεν είναι ακριβώς τα ίδια με τα υπόλοιπα.
Ολα αυτά δεν τα γράφω μόνο ως απλός χρήστης αλλά και ως πρώην επαγγελματίας . Ασχετα από το τι θα πουν κάποιοι εδώ μέσα.
Απόλαυσε τον χώρο σου και τα μηχανήματά σου και άσε τον κόσμο να λέει .
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.767
Reaction score
20.653
Αντώνη , μην ψαρώνεις με τις διάφορες υπερφίαλες δηλώσεις διαφόρων χρηστών.
Κάθε ένας στον χώρο είναι άρχοντας . Λίγοι είναι άρχοντες παντού.
Δεν κατακρίνω κάποιον , ο καθένας έχει ότι μπορεί και ίσως και ότι θέλει . Οκ. Fine with me.
Οταν όμως αρχίζουν οι ασχήμιες εκεί χαλιέμαι.
Τέλος πάντων έχεις την λαική σου μαγκιά σου και καμάρι σου. Εχεις και τα ML σου μαγκιά σου επίσης. Το σωστό θα ήταν να είχες και ένα όμοιο κεντρικό . Δεν έχεις δεν χωράει . Καλά ! δεν χάλασε και ο κόσμος . Αν κάποτε μπορέσεις να το χωρέσεις έχει καλώς. Αν όχι δεν χάλασε και ο κόσμος .
Το ίδιο και για τα surrounds . Δεν χάλασε ο κόσμος αν δεν είναι ακριβώς τα ίδια με τα υπόλοιπα.
Ολα αυτά δεν τα γράφω μόνο ως απλός χρήστης αλλά και ως πρώην επαγγελματίας . Ασχετα από το τι θα πουν κάποιοι εδώ μέσα.
Απόλαυσε τον χώρο σου και τα μηχανήματά σου και άσε τον κόσμο να λέει .
Όη ρε, θα τον φάμε.. :roflmao::roflmao::cry:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.003
Reaction score
55.347
Πια Martin logan ρε παιδιά...ελπίζω να μην εννοείται στην Ελλάδα γιατί έψαχνα service (μάλλον κάποιος πυκνωτής έχει χαιρετήσει)και δεν αναλάμβανε κανείς. Επίσης για να πάω σε αντίστοιχο τωρινό μοντέλο θέλω πάνω από 20.000€

Upmixing στο δικό μου?... σε έχασα...
Από τις οδηγίες χρήσης του AVR 2800 , Dolby Surround Sound Mode...

Όη ρε, θα τον φάμε.. :roflmao::roflmao::cry:
Ακόμη και vegan άτομα ενδίδουν σε ανθρωποφαγική διάθεση .... έναντι άλλων χαρακτήρων, ιδίως σε διαδικτυακά πλαίσια. Πόσο μάλλον οι αμετανόητοι σαρκοφάγοι.
 
Last edited:

Μηνύματα
116
Reaction score
472
Αντώνη , μην ψαρώνεις με τις διάφορες υπερφίαλες δηλώσεις διαφόρων χρηστών.
Κάθε ένας στον χώρο είναι άρχοντας . Λίγοι είναι άρχοντες παντού.
Δεν κατακρίνω κάποιον , ο καθένας έχει ότι μπορεί και ίσως και ότι θέλει . Οκ. Fine with me.
Οταν όμως αρχίζουν οι ασχήμιες εκεί χαλιέμαι.
Τέλος πάντων έχεις την λαική σου μαγκιά σου και καμάρι σου. Εχεις και τα ML σου μαγκιά σου επίσης. Το σωστό θα ήταν να είχες και ένα όμοιο κεντρικό . Δεν έχεις δεν χωράει . Καλά ! δεν χάλασε και ο κόσμος . Αν κάποτε μπορέσεις να το χωρέσεις έχει καλώς. Αν όχι δεν χάλασε και ο κόσμος .
Το ίδιο και για τα surrounds . Δεν χάλασε ο κόσμος αν δεν είναι ακριβώς τα ίδια με τα υπόλοιπα.
Ολα αυτά δεν τα γράφω μόνο ως απλός χρήστης αλλά και ως πρώην επαγγελματίας . Ασχετα από το τι θα πουν κάποιοι εδώ μέσα.
Απόλαυσε τον χώρο σου και τα μηχανήματά σου και άσε τον κόσμο να λέει .
Φίλε μου ασφαλώς και δεν ψαρώνω. Στα 52 μου γράφω και ασχολούμαι με forum πρώτη φορά. Ο λόγος, ένας πολύ καλός μου φίλος και μέλος που μου είπε πως υπάρχουν κάποια πολύ αξιόλογα μέλη και βαθείς γνώστες του αντικειμένου. Οποιαδήποτε καλοπροαίρετη κριτική και συμβουλή καλοδεχούμενη. Ήδη κάποια από τα μέλη που μου ανέφερε ο φίλος μου έχουν ασχοληθεί με το θέμα μου και τους ευχαριστώ πολύ.
Το μόνο μεμπτό με τα καυστικά σχόλια είναι η αποτροπή μελών στο να συμμετέχουν και να παρουσιάζουν το σύστημα τους αναζητώντας λύσεις....
Η ανωνυμία πολλές φορές επιτρέπει την αλαζονεία...είμαι σίγουρος πως αν γνωριζόμασταν από κοντά με πολλούς θα ήμασταν ένα ωραίο παρεάκι.
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Πια Martin logan ρε παιδιά... για να πάω σε αντίστοιχο τωρινό μοντέλο θέλω πάνω από 20.000€
Πριν λίγες μέρες διάβαζα ένα review δεν θυμάμαι σε ποιο σαιτ και στο τέλος παρουσίαζε τον reviewer τον οποίον έλεγαν James? Jason? Jonathan? Κάτι με J τέλος πάντων και εγραφε: Jason enjoys persuading friends to buy expensive audio gear they don't need. Η κατι along those lines.
Ε εμείς εδώ είμαστε όλοι Jason.
 


Μηνύματα
1.873
Reaction score
2.756
Πριν λίγες μέρες διάβαζα ένα review δεν θυμάμαι σε ποιο σαιτ και στο τέλος παρουσίαζε τον reviewer τον οποίον έλεγαν James? Jason? Jonathan? Κάτι με J τέλος πάντων και εγραφε: Jason enjoys persuading friends to buy expensive audio gear they don't need. Η κατι along those lines.
Ε εμείς εδώ είμαστε όλοι Jason.
Μπα
 

Μηνύματα
14.543
Reaction score
16.383
Είπα λοιπόν και εγώ να "Ατμίσω" το σαλόνι...(ένα από τα πλεονεκτήματα του να είσαι εργένης) Κατασκευή ψευδοροφής από μελαμίνη και όχι από γυψοσανίδα (για ευνόητους λόγους... ) γεμάτη με ορυκτοβάμβακα ULTRACOUSTIC και τοποθέτηση ηχείων οροφής (Dolby Atmos) με φωτισμό led strip rgb και τοποθέτηση diffusers για καλύτερη ακουστική του χώρου. (Τα diffusers κόπηκαν με υδροκοπή για να τοποθετηθούν τα ηχεία και να μην φαίνονται)...
Έπεται συνέχεια με την τοποθέτηση absorber bass panel περιμετρικά της κατασκευής για τον έλεγχο των "χαμηλών". (Με 9 ηχεία και 2 subwoofer στον χώρο καταλαβαίνετε τι γίνεται)...
Θα ακολουθήσουν και άλλες φωτογραφίες και παρουσίαση του συστήματος.

View attachment 320907
View attachment 320910
View attachment 320911
Καλή συνέχεια στην προσπάθεια σου. 😍

Εδώ είναι όλοι οπαδοί (όχι εγώ) του Le Corbusier και του μεταμοντερνισμού στην τέχνη , μουσική, αρχιτεκτονική κλπ.

Και του (Λε) Κομπρεσέρ :D μερικές φορές για να πέσουν τοίχοι για εντοιχισμό ή/και για καλυτέρευση της ακουστικής του χώρου, όταν και όπου απαιτείται. :D

Αισθητικά δεν μου αρέσει αυτό με τα κέρατα το παγανιστικό και άλλη μια παρατήρηση είναι ότι στην Ιαπωνική παράδοση των Σαμουράι και εάν εντρυφήσεις βαθύτερα σε αυτήν θα δείς ότι απο την ξύλινη θήκη τοποθέτησης των σπαθιών σου λείπει ένα τρίτο "ράφι" - θέση στο κάτω μέρος και στην οποία συνήθως φιλοξενείται το μικρότερο σπαθί - λεπίδα - μαχαίρι γνωστό ώς tantō και το οποίο χρησιμοποιείται για Σεπούκου. :D😍😍

Να δεις τι γίνεται στην δική μου οικογένεια με δύο Αρχιτέκτονες και τρείς μηχανικούς να συγκρούονται, να πεθάνεις στο γέλιο. :D Και ένας τοπογράφος - καλλιτέχνης -ζωγράφος - γραφίστας να ανακατεύεται χα χα.

Η ασιθητική είναι απαραίτητη στο να αποκτήσεις σωστό κριτήριο ώστε να επιλέξεις και ακόμη περισσότερο (εάν επιλέξει άλλος για εσένα ή έστω οι τεχνικά άρτιες συμβουλές) να εκιμήσεις τι είναι αυτό που ακούς. Τι να τις κάνει κάποιος τις συμβουλές και την επίτευξη τεχνικά της αρτιότητας χωρίς αυτό ; Beats me. Ιδίως έαν κατέληξε σε αυτές όχι μόνος σταδιακά πράγμα που είναι απαραίτητο (η σταδιακή μετάβαση λόγω ανάγκης που του δημιουργήθηκε καθώς εξελίσσεται).

Μάλιστα τα καλά συστήματα έχουν τέσσερα επίπεδα στα οποία κινούνται. Όλοι φτάνουν με το ζόρι στο πρώτο καθώς τους λείπουν κάποια άλλα χαρακτηριστικά για να αναγνωρίσουν την ύπαρξη - πόσω μάλλον να απολαύσουν- των υπολοίπων τριών επιπέδων .... που ΝΑΙ έχει η μουσική αλλά και η αναπαραγωγή της , ώς ένα βαθμό βέβαια η δεύτερη.

1. Τεχνική αρτιότητα (ότι θα διαβάσεις σε όλο το ίντερνετ δηλαδή κατά τα γνωστά και κατά 99.5 %) συμπεριλαμβανομένης και της τονικότητας και όχι μόνο αυτή που γνωρίζουν όλοι και αφορά την τονικότητα του FR. Η τονικότητα βρίσκεται και αναπνέει μέσα και στα δυναμικά, στις αρμονικές και στον ρυθμο. Επίσης δεν είναι μία και ο καθένας αλλά και στην φύση και τους ήχους έχει αποδειχθεί επιστημονικά ότι είναι διαφορετική. Επίσης συνδέεται και με την αρμονία σε όλα τα παραπάνω επίπεδα που ανέφερα.

2. Συναισθηματική αρτιότητα. Λίγοι ασχολούνται, λίγοι την έχουν αλλά ΟΚ ....κυκλοφορεί εκεί έξω ... και είναι και αυτή σε ένα βαθμό (μικρότερο ή μεγαλύτερο δυνατόν να επιτευχθεί).

3. Αισθητική αρτιότητα. (δεν εννοώ την ομορφιά των μηχανημάτων ή του χωρου κλπ). Εννοώ την αισθητική της μουσικής και αναπαραγωγής της. Αυτό πολύ λίγοι το έχουν καταφέρει καθώς πρώτα απο όλα πρέπει να ξέρεις να την αναγνωρίζεις στον ήχο αλλά και στα πάντα στη ζωή (σου).

4. Ηθική αρτιότητα. Αυτό είναι το τελικό στάδιο. Δεν θα αναφερθώ καθολου σε αυτήν σε αυτό το πόστ. Κρατάω μυστικά αλλά και να αναφερόμουν όπως λέει και ο Κέρτ Κομπέιν και η Αστρίντ στην Γαλλική σειρά και πρέπει και κάποιος να ανήκει έστω κατα κάποιο μικρό μέρος εντός του φάσματος του αυτισμού (όπως λίγο και εγώ) για να το κατανοήσει σε βάθος: "Με χλευάζουν όλοι γιατί είμαι διαφορετικός και εγώ τους χλευάζω όλους γιατί είναι ίδιοι."
 
Last edited:


Μηνύματα
14.543
Reaction score
16.383
Βρε καλώστον :party:
Νταξ ήσουν περιεκτικός και σύντομος όσο και εγώ στο προηγούμενο μου post.
Προπάντων και όπως πάντα περιεκτικός :D ... με έχετε μάθει πιά.

Καλή συνέχεια.
 

Μηνύματα
6.768
Reaction score
5.315
ΠΑΝΤΑ υπάρχουν τρόποι να υποβάλλει κάποιος ευγενικά μια γνώμη η μια άποψη. Αλλιως αν δεν θέλει να το κάνει είτε αδιαφορεί είτε προσπερνάει. ΚΑΙ οχι δεν υπάχουν κεντρικά της προκοπής με 250 ευρώ. ΑΝ υπάρχουν αγόρασε εσύ ενα. Και ασε τους "εισαγωγικούς" να αγοράζουν Klipsch, B&W και λοιπά σκουπίδια. Το μονο waνnabe που βλέπω εγώ εδώ είτε αυτό που έγραψα παραπάνω. Αυτού του έιδους ο τρόπος. Ο wannabe "το παίζω" ανώτερος, γνώστης των πάντων.

Οταν εχεις γνωσεις πρέπει να τις προβάλλεις με όμορφο τρόπο ωστε ο άλλος να γίνει άτυπα για λίγο μαθητης και εσύ να τον εχεις βοηθήσει ως γνώστης.

ΟΤΑΝ λοιπόν σχολιάζεις ακομψα (εφόσον) το παραδέχεσαι σε όλους μας εδώ να είσαι και έτοιμος να δεχτείς την ανάλογη "ακομψη" απάντηση η κριτική με 10πλάσια δόση καυστικότητας. Μ άρεσει η κριτική εξω απο τα δόντια γιατι δεν είναι ωραίο να χαιδευεις αυτιά η να κοροιδευεις τον άλλο. Ομως με όμορφο τρόπο η σωστά επιχειρήματα. ΔΕΝ είναι ολα για όλους. Ουτε ολα κάνουν η αρμόιζουν σε όλους. Σ αυτό συμφωνούν πολλοί πιστευω. Τωρα τις μπούρδες του είμαι ανώτερος γιατί έχω το Χ αντικείμενο είναι άλλη συζήτηση και εμπλέκεται και σοβαρό κόμπλεξ συνήθως.

Δεν κολλάω στον τρόπο του άλλου. Είναι οπως τον μεγαλώσανε και όπως τον μάθανε. Ζω για μένα οχι για τους άλλους. Ασε δε που δεν μ αρέσει η προβολή ενος ιδιωτικού χώρου σε δημόσια θέα. Για μένα είναι λάθος για άλλους σωστό.

Θα μπω to the point κατευθειαν. ΟΛΟΙ το ίδιο οξυγόνο αναπνέουν και όλοι ιδιο χρώμα σκ@τ@ έχουν. Επίσης ΟΛΟΙ
στο ίδιο μέρος θα πάμε. Οπότε το νιώθω "ανώτερος" ανθρωπος επειδη εχω 50-100 χιλιάδες σύστημα η νιώθω ανώτερος επειδή οδηγώ το Χ αυτοκίνητο απλά σε μένα δεν πιάνει. Κατηφορίζει σε βαρέλι ή πηγάδι χωρίς πάτο.

Αυτά και κλείνω την συζήτηση απο πλευράς μου.
Ούτε γνώστης ούτε πλούσιος είμαι, ούτε το παίζω ότι είμαι, πού τα είδες όλα αυτά;

Ό,τι σχολιάζω καυστικά, τα έχω περάσει ως στάδια κι εγώ στην πορεία μου στο hifi.
Και τα ρακ-πάγκους λαϊκής στο κέντρο, και τα στοιβαγμένα μηχανάκια, και τα τάξης Α ενισχυτικά σε περίοπτη θέση, καί παλιά μοντέλα ηχείων μεγάλης φίρμας σέρνω από τα 90’s κ.ο.κ. Ό,τι σχολιάζω καυστικά, τα έχω κάνει κι εγώ, εμμέσως αυτοσαρκάζομαι.
Για τον τρόπο που το κάνω σαφώς και φέρω και την ευθύνη και αντίστοιχα δέχομαι την όποια κριτική και για τα δικά μου. Είδες τις δικές μου παρουσιάσεις; Θα φρικάρεις.
Δεν πα’ να πέσει το δούλεμα της αρκούδας, σιγά μη σκάσω. Θεωρώ ότι είμαι σε μια παρέα μεγάλων ανθρώπων με το ίδιο χόμπι με τα αντίστοιχα πειράγματα. Όχι ότι μιλάω σε παιδί, μην του δημιουργήσω ψυχολογικά.

Αιτιολογώ την άποψή μου πάντως. Το φόρτωμα μηχανημάτων στο κέντρο ανέφερα ότι ανεβάζει το ύψος του πανιού, περιορίζει το μέγεθος της εικόνας και του κεντρικού ηχείου. Θεωρείς ότι το παίζω γνώστης λέγοντας αυτά; Σιγά τη γνώση, αυτονόητα πράγματα είναι.

Κεντρικά ηχεία κάνεις λάθος ότι δεν βρίσκεις αξιόλογα από 250€. Και ναι, έχω πάρει στο παρελθόν αρκετά. μέχρι και καινούριο στην ξύλινη συσκευασία του hiend κεντρικό πολλαπλάσιας τιμής. Ειδικά στα κεντρικά, επειδή ξεμένουν από πώληση των αντίστοιχων LR, βρίσκονται πάρα πολλά σε αγγελίες. Σε βάθος χρόνου πάντα έτσι; Όχι ανά πάσα στιγμή να βρίσκεις αυτό ακριβώς που ψάχνεις.
 



Μηνύματα
1.873
Reaction score
2.756
Μπα.(δις)
Ο κ. Μαρκήσιος παρακαλείται να μην σιγοντάρει καθότι ψηφιακοφρίκουλας.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.833
Reaction score
29.507
Πια Martin logan ρε παιδιά...ελπίζω να μην εννοείται στην Ελλάδα γιατί έψαχνα service (μάλλον κάποιος πυκνωτής έχει χαιρετήσει)και δεν αναλάμβανε κανείς. Επίσης για να πάω σε αντίστοιχο τωρινό μοντέλο θέλω πάνω από 20.000€
Αυτό που αναφέρεις είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που λέω. Μιλάς για επισκευές. Ήρθες σε επαφή με την αντιπροσωπία; Η ML ανήκει στην Paradigm. Όπως και η Anthem. Το δικό μου subwoofer (Paradigm) μετρά 15 χρόνια χρήσης. Μέχρι σήμερα ότι έχει χρειαστεί δεν είχα θέμα. Το ίδιο και με τον AVR Anthem που μετρά 10.

Όσο αφορά αυτό που σου έγραψα στο αρχικό post. Οι περισσότερες εταιρείες, σε κάθε νέο μοντέλο που βγάζουν προσπαθούν να πιάσουν τον ήχο του παλαιότερου ανώτερου μοντέλου. Το κάνει η Paradigm, οπότε θεωρώ βέβαιο πως το κάνει και η ML. Δεν χρειάζεται να δώσεις 20k για να αλλάξεις τα LR. Θα δώσεις πολύ λιγότερα, σε νεότερα μοντέλα της εταιρείας (όχι της σειράς), ώστε να έρθεις όσο το δυνατόν κοντύτερα στα LR. Δεν εννοώ να πάρεις νέα ηλεκτροστατικά για όλες τις άλλες θέσεις. Λέω να μιλήσεις μαζί τους για την πιθανότητα να υπάρχει κάτι από τις άλλες φθηνότερες σειρές ηχείων της, που να ¨δέσουν¨ το πακέτο. Μπορεί και να μην υπάρχουν. Αν δεν ρωτήσεις όμως δεν θα μάθεις.
 

Μηνύματα
6.768
Reaction score
5.315
Αλλιώς ένα ML Stage κεντρικό εκεί κοντά στο χιλιάρικο από ebay.
Πάλι πολλά είναι βέβαια, αφού τη δεδομένη χρονική στιγμή ο Antony προτιμά με τα λιγότερα κατά το δυνατόν λεφτά να ολοκληρώσει το πολυκάναλο.
Παντόφλα δεν υπάρχει, ούτε πρόκειται να υπάρξει, οπότε το μέλλον προβλέπεται λαμπρό.
 

Μηνύματα
14.543
Reaction score
16.383
Οι άνθρωποι που εκτιμάνε την αισθητική ή είναι σε ένα είδος κυνηγιού αυτής - προσανατολισμού πρός αυτήν - έστω και σαν προσπάθεια αυτοπαντοφλιάζομαστε μόνοι μας (και δη οι Αρχιτέκτονες αλλά και όλοι οι άνθρωποι της τέχνης).
Σε γενικές γραμμές οι γυναίκες έχουν καλύτερη αισθητική ή μετράει για αυτές πολύ στη ζωή και άρα το προσπαθούν περισσότερο. Το τι επιτυγχάνουμε βέβαια όλοι, είναι μια άλλη ιστορία.

Δεν υπάρχει καμιά αντίφαση - αντίθεση μεταξύ αισθητικής και επιτυχίας καλού ήχου. Είναι επιτεύξιμο.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.621
Μηνύματα
2.911.237
Members
38.076
Νεότερο μέλος
Paraskevas_
Top