Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.272
Reaction score
44.658
Ελπίζω να μην με πιάσει αργότερα καμιά ξελιγωμάρα και παραγγείλω σουβλάκια ή πίτσες.

View attachment 332866
Και γιατί δεν εκμεταλλεύεσαι το ταλέντο που έχς, σβήσε το πεπόνι με τη φέτα και βάλε δγιό πιτόγυρα :roflmao:
Θα γλυτώσεις τις θερμίδες βραδιάτικα ;)
 


Μηνύματα
14.839
Reaction score
1.885
Με τέτοια ζέστη για βραδυνό ένα πιάτο με πεπόνι και τυρί φέτα είναι ένα ωραίο δροσιστικό γεύμα.
Ελπίζω να μην με πιάσει αργότερα καμιά ξελιγωμάρα και παραγγείλω σουβλάκια ή πίτσες.

View attachment 332866

Μόνο τόσο; Εγώ θα το είχα τσακίσει το πεπόνι (μ´αρέσει το πεπόνι Θράκης και το Αργίτικο).
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.988
Reaction score
127.657
Λογικά ο μπρετσος θα τα τρώει αυτά

1000011615.jpg


1000011617.jpg


Άγριες αγκινάρες, έχω μπόλικες σε μια άκρη στο χωράφι, τις κρατάω για ομορφιά, τα λουλούδια τους είναι πανέμορφα και τεράστια.

1000011616.jpg


Μέσα στα λουλούδια αυτά κατοικοεδρεύουν ένα σωρό ζωντανά, κυρίως σκαθάρια μύγες και ψαλίδες.

Θέλει τίναγμα κάνα 5-λεπτο για να αδειάσει από ζουζούνια το λουλούδι! Μπορεί να έχει πάνω από 200 ζωντανά εκεί μέσα!

Κι ο μπρετσος αν μπορούσε εκεί μέσα θα καθότανε πιστεύω. Αλήθεια, τρώγονται; Νόστιμες; Ε; 🤣😁
 
Last edited:










bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.272
Reaction score
44.658
Ήρθε η στιγμή να αποκαλύψω το λόγο που έχω επιλέξει να τρώω πρασινάδες, δεν έχω λεφτά βρε παιδιά, είμαι ένας φτωχός πασοκτζής, όταν με το καλό γίνουμε κυβέρνηση θα δείτε αλλαγές, κάποιοι εδώ μέσα θα τρώνε μπάμιες και εγώ αυτές τις περίεργες κοπές με τα ωμά και σιτιμένα ξηρής ωρίμανσης κρέατα :tongue::lolsign:
Να σου στείλω καμία αγριοαγκινάρα ρε!
Για ποικιλία!
Στείλε, άμα έχς και κάνα γουμαράγκαθο μη το πετάξεις, στείλε και αυτά, κάνω πολύ ωραία ομελέτα με το κοτσάνι, κάτι σαν σπαράγγια ;)
 
Last edited:



Μηνύματα
20.331
Reaction score
14.919
Ερώτηση για 3.000€, πόσοι το ξέρουν?
Τα καλά του επαγγέλματος :biggrin: View attachment 332873
Τωρα θα το θυμόμαστε εσαεί …

Τυρναβίτικο μπουρανί

Στο αποκορύφωμα των καρναβαλικών εκδηλώσεων στον Τύρναβο, μαγειρεύουν το «μπουρανί», μια πηχτή σπανακόσουπα που συμβολίζει, την αρχή της άνοιξης και τη γονιμότητα.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.110
Μηνύματα
2.888.992
Members
37.989
Νεότερο μέλος
vproadie
Top