Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;




Μηνύματα
20.323
Reaction score
14.909
Μαζεύω και γω φράουλες αυτήν την εποχή από τον κήπο, και μοχοβολάνε οι ατιμες, τι γεύση είναι αυτή, καμία σχέση με αυτές του εμπορίου.
Σε λίγα χρόνια σε βλέπω φυσιολάτρη και Αγροτη full time.:thumbsup:

Αντε και περιπατητήσ της φύσης,ορειβάτης….
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.968
Reaction score
127.585
Σε λίγα χρόνια σε βλέπω φυσιολάτρη και Αγροτη full time.:thumbsup:
Εννοείται, θα είναι η γυμναστική της "συνταξιοδότησης", μ'αρεσει πολύ να ασχολούμαι με τον κήπο και τα λουλούδια, δέντρα, κλπ, αλλά όχι για παραγωγή και κατανάλωση, μόνον για ομορφιά.

Τώρα λίγες φράουλες και κάτι σύκα και αχλάδια, οκ, θα τα φάω αν δε με προλάβουν οι κάμπιες και τα πουλιά. Άντε βαριά βαριά και καμία ντομάτα και πιπεριά. Μέχρι εκεί.

Θέλω να κάνω κάποτε και μια μεγαλούτσικη λίμνη με ΚΟΙ και διάφορα φυτά. Να κάθομαι κει να τα χαζεύω.
 

Μηνύματα
20.323
Reaction score
14.909
Εννοείται, θα είναι η γυμναστική της "συνταξιοδότησης", μ'αρεσει πολύ να ασχολούμαι με τον κήπο και τα λουλούδια, δέντρα, κλπ, αλλά όχι για παραγωγή και κατανάλωση, μόνον για ομορφιά.

Τώρα λίγες φράουλες και κάτι σύκα και αχλάδια, οκ, θα τα φάω αν δε με προλάβουν οι κάμπιες και τα πουλιά. Άντε βαριά βαριά και καμία ντομάτα και πιπεριά. Μέχρι εκεί.

Θέλω να κάνω κάποτε και μια μεγαλούτσικη λίμνη με ΚΟΙ και διάφορα φυτά. Να κάθομαι κει να τα χαζεύω.
Αυτα φανταζόμουν κι εγώ…κι επειδή θες να τα κανείς κι όλα μόνος σου…., καθώς και τελεια ,δε θα σου φτάνουν οι 12 ώρες τη μέρα.
 








Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.394
Reaction score
28.331
Φτερούγες κοτόπουλο με σάλτσα BBQ ψημένες στην αεροφριτέζα, τραγανές και πολύ μαλακές και ζουμερές.
Είναι του Lidl και είναι εξαιρετικές.
IMG_1.jpg


Με λίγες πατατούλες, μια απλή σαλάτα, πιπεριά λαδόξυδο και μια μπύρα με θαλασσινό νερό που την δοκίμασα και μ΄ άρεσε.
IMG_2.jpg
 








ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.096
Μηνύματα
2.888.337
Members
37.987
Νεότερο μέλος
simon kech
Top