Ο κακός μας ο καιρός


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.622
Reaction score
97.244
Ποιοι μωρέ, αυτοί που λένε ότι το 1977 είχαμε 48 βαθμούς στην Αθήνα;
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.622
Reaction score
97.244
Άλλοι σας τα δίνουν έτοιμα, αλλά δεν αντέχετε την αλήθεια...
Δε βλέπουν ότι από αρχές Ιουνίου φέτος,

μέχρι τέλος Ιουλίου σίγουρα

και από τι φαίνεται κι ο Αύγουστος έχει καύσωνα διαρκείας;

Το 1977 έκανε 2-3 μέρες καύσωνα με πολύ υψηλές θερμοκρασίες

και μετά τέλος!
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.057
Reaction score
33.293
Και ο Μπρέτσος ανεβάζει 190 παλμούς όταν τα δίνει όλα, αλλά ο μ.ο. παρόλα αυτά μένει κάτω από τους 40, λέει.

Να έκανε 45ρια για 3 μέρες και μετά νορμάλ, χίλιες φορές από δυο εβδομάδες 39ρια-40ρια
 




TGD

Μηνύματα
7.817
Reaction score
7.791
Πάντως εγώ που γενικά δεν πολυσκάω, έχω βρει αφάνταστα ενοχλητικό αυτό το συνεχές 36-38 ακόμα και τη νύχτα. Δεν έχω βάλει τόσο κλιματισμό ποτέ, δεν σβήνει πρακτικά καθόλου.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.521
Reaction score
85.999
Πάντως εγώ που γενικά δεν πολυσκάω, έχω βρει αφάνταστα ενοχλητικό αυτό το συνεχές 36-38 ακόμα και τη νύχτα. Δεν έχω βάλει τόσο κλιματισμό ποτέ, δεν σβήνει πρακτικά καθόλου.
Προσωπικά, μισούσα τη ζέστη από μικρό παιδί. Σκάω από την Άνοιξη και ιδρώνω ακόμα και τον Χειμώνα.
Το κερασάκι (καρπουζάκι) στην τούρτα είναι ότι 2 (διαφορετικά) φάρμακα που πρέπει να παίρνω εφ' όρου ζωής έχουν ως κύριες παρενέργειες τη δυσκολία στην ανοχή της θερμότητας, το αίσθημα καύσου και την εφίδρωση. :roflmao:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.057
Reaction score
33.293
Πάντως εγώ που γενικά δεν πολυσκάω, έχω βρει αφάνταστα ενοχλητικό αυτό το συνεχές 36-38 ακόμα και τη νύχτα. Δεν έχω βάλει τόσο κλιματισμό ποτέ, δεν σβήνει πρακτικά καθόλου.

Επειδή ως ψυχαναγκαστικος περπατάω κάθε βράδυ, και σήμερα μάλιστα είναι η μέρα που θα πρέπει από πάνω να τρέξω και 3 χιλιόμετρα, η εξάντληση μετά από μιάμιση ώρα, στις 11+ το βράδυ που θα έπρεπε να δροσίζει, είναι εκνευριστική, δεν θα έπρεπε να υπάρχει κανονικά. Και ο κλιματισμός δροσίζει μεν, αλλά κάνω αφύσικο ύπνο. Γενικώς με ενοχλεί όλη την ώρα να είμαι σε τέτοιες συνθήκες.
 


Μηνύματα
27.901
Reaction score
26.264
Αμ έλα που δεν γίνεται αλλιώς.
Και εγώ έχω αναμένα 6 A/C όλες αυτές τις μέρες συνεχώς . Δεν σβήνουν ποτέ.
Ούτε να αερίσουμε για 10 λεπτά δεν μπορούμε. Μπαίνει όλη η λαβρα μέσα και την ακούμε πολυκάναλα.
Χτες το βράδυ στις 01΄30 , είχα 31 βαθμούς έξω. Κάτω από την Πάρνηθα. Απίστευτο.
Θυμάμαι και τον καύσωνα του 87 που ήμανε ναυτάκι στο Κοτρώνι και είχα βγεί εξοδούχος μεσημέρι , με τους 45 με την μηχανή , και μέχρι να έρθω εδώ από Νέα Μάκρη και Διόνυσο τα είχα δει τόσο κωλυόμενα , που είχα ζαλιστεί από τη ζέστη .
Δεν γίνεται χωρίς αρκούδα παιδιά , με τίποτα.
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.057
Reaction score
33.293
Θυμάμαι και τον καύσωνα του 87 που ήμανε ναυτάκι στο Κοτρώνι και είχα βγεί εξοδούχος μεσημέρι , με τους 45 με την μηχανή , και μέχρι να έρθω εδώ από Νέα Μάκρη και Διόνυσο τα είχα δει τόσο κωλυόμενα , που είχα ζαλιστεί από τη ζέστη .

Θυμάμαι στο ΚΕΤΘ στην Αυλώνα ένα μεσημέρι που ανέβαινα στη καναδέζα να μας πάει για υπηρεσία στο φυλάκιο καυσίμων.... πρέπει να είχε 60 βαθμούς κάτω από τον μουσαμά. Μας είχαν επιτρέψει να βγάλουμε τα κράνη (θα μου πεις ο μαύρος μπερές πόσο καλύτερος να ήταν... τεσπα)
Αλλά το βραδάκι δρόσιζε πολύ ωραία. Και η ζέστη δεν ήταν δυο εβδομάδες σερί, ήταν 3-4 μέρες. Θυμάμαι ότι τα βράδια όταν έβγαινα εξοδούχος Χαλκίδα ήταν τέλεια. Χαλάλι τα σχεδόν δύο χιλιόμετρα περπάτημα μέχρι την πύλη.




α.... ξέρετε πώς λέγεται το στρατόπεδο στην Αυλώνα, έτσι;

Στρατόπεδο Επιλάρχου Μελίδη... έπρεπε να την είχα καταλάβει από τότε τη δουλειά :roflmao: :roflmao:
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.259
Μηνύματα
2.894.248
Members
38.011
Νεότερο μέλος
Panos4
Top