Sonos


Μηνύματα
126
Reaction score
16
Καλησπερα …
Θα ρωτησω κατι χαζο θα με κοροϊδέψετε γιατι θελω κατι μικρό και φτηνό .ειμαι στη Κέρκυρα για δουλεια ένα μηνα και δεν πηρα από το σπιτι μαζί κατι για μουσική όποτε ψάχνω κατι φτηνό να ακούω απλά λιγο μουσική από το κινητό .
Κοιτούσα το anker soundcore motion 100 ήμουν ετοιμοσ Να το παρω και έπεσε τωρα το μάτι μου στο Sonos roam sl στα 99 ευρώ .αξιζει να παω σε διπλάσια τιμη στο Sonos για τόσο λιγο καιρο μέχρι να γυρίσω σπιτι ;θα έχει μεγάλη διαφορά με το anker?
Αν ναι επειδή είναι μικρό το Sonos θα συνδεθεί με την beam στο σπιτι ώστε να μην πάει χαμένη η αγορά ;
 

Μηνύματα
106
Reaction score
141
Καλησπερα …
Θα ρωτησω κατι χαζο θα με κοροϊδέψετε γιατι θελω κατι μικρό και φτηνό .ειμαι στη Κέρκυρα για δουλεια ένα μηνα και δεν πηρα από το σπιτι μαζί κατι για μουσική όποτε ψάχνω κατι φτηνό να ακούω απλά λιγο μουσική από το κινητό .
Κοιτούσα το anker soundcore motion 100 ήμουν ετοιμοσ Να το παρω και έπεσε τωρα το μάτι μου στο Sonos roam sl στα 99 ευρώ .αξιζει να παω σε διπλάσια τιμη στο Sonos για τόσο λιγο καιρο μέχρι να γυρίσω σπιτι ;θα έχει μεγάλη διαφορά με το anker?
Αν ναι επειδή είναι μικρό το Sonos θα συνδεθεί με την beam στο σπιτι ώστε να μην πάει χαμένη η αγορά ;

Το Roam δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές. Δεν το έχω ακούσει προσωπικά. Ως προς τη σύνδεση με τη Beam, μπορείς να τα κάνεις γκρουπ να παίζουν μουσική με συγχρονισμό. Δεν μπορείς όμως να το χρησιμοποιήσεις σαν πίσω κανάλι στη Beam, αν σκέφτεσαι κάτι τέτοιο.

Από την άλλη αν θέλεις ένα ηχείο να το έχεις μόνιμα στο μπάνιο που δεν θα χρειάζεται τακτική φόρτιση ίσως να είναι μια οκ επιλογή για ένα σπίτι με αρκετά Sonos.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.565
Reaction score
29.234
Καλησπερα …
Θα ρωτησω κατι χαζο θα με κοροϊδέψετε γιατι θελω κατι μικρό και φτηνό .ειμαι στη Κέρκυρα για δουλεια ένα μηνα και δεν πηρα από το σπιτι μαζί κατι για μουσική όποτε ψάχνω κατι φτηνό να ακούω απλά λιγο μουσική από το κινητό .
Κοιτούσα το anker soundcore motion 100 ήμουν ετοιμοσ Να το παρω και έπεσε τωρα το μάτι μου στο Sonos roam sl στα 99 ευρώ .αξιζει να παω σε διπλάσια τιμη στο Sonos για τόσο λιγο καιρο μέχρι να γυρίσω σπιτι ;θα έχει μεγάλη διαφορά με το anker?
Αν ναι επειδή είναι μικρό το Sonos θα συνδεθεί με την beam στο σπιτι ώστε να μην πάει χαμένη η αγορά ;
Το Roam δεν μου αρέσει καθόλου για τα χρήματα του. Εδώ και χρόνια έχω το προηγούμενο από αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το θεωρώ και καλύτερο από το Roam.

Βασικά έχω δύο, έχει ένα και η σύζυγος. Σε stereo είναι φανταστικό για το μέγεθος του. Ειλικρινά, την πρώτη φορά που τα έβαλα stereo είπα "αν είναι δυνατόν".
 
Last edited:

Timaras

*****
Μηνύματα
2.906
Reaction score
2.097
Sony και ξερό ψωμί σ'αυτα τα Bluetooth speakers.
Έχω 3 από αυτά στο σπίτι.
Xb10
Xb33
Xg300

Είναι φοβερά στα κυβικά και την τιμή τους!
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.161
Reaction score
9.131
Sony και ξερό ψωμί σ'αυτα τα Bluetooth speakers.
Έχω 3 από αυτά στο σπίτι.
Xb10
Xb33
Xg300

Είναι φοβερά στα κυβικά και την τιμή τους!
Να με συγχωρέσεις αλλά σαν τα JBL δεν είναι τίποτα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.565
Reaction score
29.234
Καλά. Και αυτά τα άκουσα. Μέχρι τα 100€ που έψαχνα η Sony τους κάνει πλάκα με τα μισά λεφτά. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι τους πάει κοντρίτσες και στις άλλες κατηγορίες. Με 80€ που πήρα τα δύο ακόμα δεν πιστεύω πως παίζουν.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.161
Reaction score
9.131
Καλά. Και αυτά τα άκουσα. Μέχρι τα 100€ που έψαχνα η Sony τους κάνει πλάκα με τα μισά λεφτά. Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι τους πάει κοντρίτσες και στις άλλες κατηγορίες.
Δεν ασχολούμαι με κάτω από 100€ οπότε δεν ξέρω εκεί τι παίζει. Στα 100 με 250€ όμως το charge 5 και xtreme 3 δεν έχουν αντίπαλο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.565
Reaction score
29.234
Δεν ασχολούμαι με κάτω από 100€ οπότε δεν ξέρω εκεί τι παίζει. Στα 100 με 250€ όμως το charge 5 και xtreme 3 δεν έχουν αντίπαλο.
Αν ακούσω τα αντίστοιχα της Sony θα σου πω. Μπροστά στα Sony που έχω, οτιδήποτε μέχρι τα 100€ είναι φτωχός συγγενής. Αν θυμάμαι καλά τα έχω ακούσει τα Change 5, είναι εξαιρετικά. Αν το Sony παίζει ίδια με λιγότερα εννοείται πως θα πάρω Sony.
 
Last edited:


kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.161
Reaction score
9.131
Γιατί είναι καλύτερα από τον ανταγωνισμό. Τον ήχο που βγάζουν με 2 κατοστάρικα δεν έχει καταφέρει να τον δώσει άλλη εταιρία. Είχα και Sony παλιά αλλά τα JBL δεν παίζονται. Μπαταρία μέχρι να σβήσει ο ήλιος και γεμάτος (για τον όγκο τους) ήχος. Τι άλλο θέλει κανείς;
 

Timaras

*****
Μηνύματα
2.906
Reaction score
2.097
Δεν ασχολούμαι με κάτω από 100€ οπότε δεν ξέρω εκεί τι παίζει. Στα 100 με 250€ όμως το charge 5 και xtreme 3 δεν έχουν αντίπαλο.
Το extreme 3 είναι πολύ δυνατό ηχείο αλλά συνεχίζω να υποστηρίζω Sony.
Όχι ότι είμαι fanboy αλλά μου κάνει πιο πολύ ο ήχος τους που δεν τονίζει μόνο τις άκρες αλλά και λίγο μεσαια
Γιατί είναι καλύτερα από τον ανταγωνισμό. Τον ήχο που βγάζουν με 2 κατοστάρικα δεν έχει καταφέρει να τον δώσει άλλη εταιρία. Είχα και Sony παλιά αλλά τα JBL δεν παίζονται. Μπαταρία μέχρι να σβήσει ο ήλιος και γεμάτος (για τον όγκο τους) ήχος. Τι άλλο θέλει κανείς;
Τέλος πάντων,εγώ τα ακούω έτσι εσύ αλλιώς..το θέμα είναι ότι με κάτι λίγα χρήματα παίρνεις πολύ ωραία "ηχειακια" σ' αυτα τα δύο brands
 

Μηνύματα
241
Reaction score
290
Το Roam δεν έχει και τις καλύτερες κριτικές. Δεν το έχω ακούσει προσωπικά. Ως προς τη σύνδεση με τη Beam, μπορείς να τα κάνεις γκρουπ να παίζουν μουσική με συγχρονισμό. Δεν μπορείς όμως να το χρησιμοποιήσεις σαν πίσω κανάλι στη Beam, αν σκέφτεσαι κάτι τέτοιο.

Από την άλλη αν θέλεις ένα ηχείο να το έχεις μόνιμα στο μπάνιο που δεν θα χρειάζεται τακτική φόρτιση ίσως να είναι μια οκ επιλογή για ένα σπίτι με αρκετά Sonos.
απο που και ως που δεν εχει καλες κριτικες που ειναι ενα απο τα καλυτερα στην κατηγορια του?
Καλησπερα …
Θα ρωτησω κατι χαζο θα με κοροϊδέψετε γιατι θελω κατι μικρό και φτηνό .ειμαι στη Κέρκυρα για δουλεια ένα μηνα και δεν πηρα από το σπιτι μαζί κατι για μουσική όποτε ψάχνω κατι φτηνό να ακούω απλά λιγο μουσική από το κινητό .
Κοιτούσα το anker soundcore motion 100 ήμουν ετοιμοσ Να το παρω και έπεσε τωρα το μάτι μου στο Sonos roam sl στα 99 ευρώ .αξιζει να παω σε διπλάσια τιμη στο Sonos για τόσο λιγο καιρο μέχρι να γυρίσω σπιτι ;θα έχει μεγάλη διαφορά με το anker?
Αν ναι επειδή είναι μικρό το Sonos θα συνδεθεί με την beam στο σπιτι ώστε να μην πάει χαμένη η αγορά ;
Για μενα αξιζει σε αυτη την τιμη (και εγω πηρα σε αυτη την τιμη και μετα πηρα και δευτερο) απο εκει και περα δικια σου η τελικη αποφαση
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.379
Μηνύματα
2.900.368
Members
38.033
Νεότερο μέλος
Π.Α.Η.
Top