Σε αναζήτηση νέων ηχείων

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.323
Reaction score
21.013
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, για μένα το έψαχνα μαζί με το BEHRINGER DEQ2496, αλλά παράτησα το ψάξιμο για διάφορους λόγους.
Τη συσκευή της BEHRINGER που αναφέρεις την είχε ο @costas EAR στο προηγούμενο σύστημά του. Μπορεί να σου δώσει περισσότερες πληροφορίες ο ίδιος.
 
  • Like
Reactions: ika

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.591
Reaction score
8.572
Τι γίνεται με τις τιμές! Έχουμε τρελαθεί τελείως! Έπεσα στην monitor audio και η προσιτή της (κάποτε) σειρά silver έφτασε τα .....3000! Παρομοίως και με τις υπόλοιπες... (το δικό μου έφτασε αισίως τα 4,5 χιλιάρικα >:(). Όταν το αγόρασα, δεν είναι πάνω από 4 έτη, σαν καινούργιο ήταν στα 2500 και το αγόρασα από εταιρία σαν demo 950.
 

Μηνύματα
464
Reaction score
465
Τι γίνεται με τις τιμές! Έχουμε τρελαθεί τελείως! Έπεσα στην monitor audio και η προσιτή της (κάποτε) σειρά silver έφτασε τα .....3000! Παρομοίως και με τις υπόλοιπες... (το δικό μου έφτασε αισίως τα 4,5 χιλιάρικα >:(). Όταν το αγόρασα, δεν είναι πάνω από 4 έτη, σαν καινούργιο ήταν στα 2500 και το αγόρασα από εταιρία σαν demo 950.
Αθωε μου χαιφιντελιστη,που ζεις;Όλα ακριβαινουν εκτός από τα ηχεία;Θέλεις και καινούρια άρα το τραβάει ο οργανισμός σου! Μεταχειρισμένα και πάλι μεταχειρισμένα.
 

blackhill66

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
360
Reaction score
258
Αθωε μου χαιφιντελιστη,που ζεις;Όλα ακριβαινουν εκτός από τα ηχεία;Θέλεις και καινούρια άρα το τραβάει ο οργανισμός σου! Μεταχειρισμένα και πάλι μεταχειρισμένα.
στραγαλια τα χιλιαρικα,δωστε αβέρτα
 

TGD

Μηνύματα
8.063
Reaction score
8.039
Τι γίνεται με τις τιμές! Έχουμε τρελαθεί τελείως!
Δυστυχώς έτσι είναι... Και made in china συνήθως (taiwan στην καλύτερη). Κάτι japan, uk είναι πια δαχτυλοδεικτούμενα!
 

Μηνύματα
1.321
Reaction score
2.643
Εμένα πάντως να μου επιτρέψετε να κάνω μια πρόταση διαφορετική από όσα έπαιξαν ως τώρα.

Λέω ο Βάκης να πάρει τα κατωτέρω, και να τα ακούσει σπίτι του και να μείνει Πάκης:


Διότι είναι ομοαξονικά, με άριστο σπινοραμα, εξαιρετική απόκριση, άφθονες στάθμες, και έχουν και ψηφιακή είσοδο, και εξαιρετικό δικό τους πρόγραμμα ισοστάθμισης.

Είναι και εντός μπάτζετ. Ναι, μην διαφωνείτε. Δε χρειάζεται ούτε τελικούς, ούτε προενισχυτές, ούτε τίποτα. Πλήρες ηχοσύστημα είναι, δίνεις ψηφιακό σήμα από ένα στριμερ και χαίρεται.
Τα πουλάει όλα, και μένει με 2 ηχεία κι ένα στριμερ.
Όμορφα και τακτοποιημένα.

Θα παίξει κλάσεις καλύτερα από οτιδήποτε άλλο, στάνταρ.

Μικρά σε μέγεθος, βολικά στην τοποθέτηση όσο κανένα άλλο, βγαίνουν και σε ότι χρώμα θες.

Κοιτάξτε καί κλάψτε:


Αυτααααα. 😎
Ονειρικό , πολύ θα ήθελα να το ακούσω σε έναν σωστό χώρο
Μια που δεν πολύ καταλαβαίνω τις μετρήσεις μπορείς να μου πεις πιο είναι πιο σωστό ηχείο από τα δύο ;
Έτσι πρόχειρα και μόνο από αυτήν την μέτρηση ;
IMG_1146.jpeg
 

Μηνύματα
669
Reaction score
503
Τι γίνεται με τις τιμές! Έχουμε τρελαθεί τελείως! Έπεσα στην monitor audio και η προσιτή της (κάποτε) σειρά silver έφτασε τα .....3000! Παρομοίως και με τις υπόλοιπες... (το δικό μου έφτασε αισίως τα 4,5 χιλιάρικα >:(). Όταν το αγόρασα, δεν είναι πάνω από 4 έτη, σαν καινούργιο ήταν στα 2500 και το αγόρασα από εταιρία σαν demo 950.
Αστα να παν … Σηκωνουν διαπραγματεύσεις βέβαια αυτές οι τιμές . Ειδικά αν έχουν στοκ από παλιές τιμές … Έχει βγει καινούργια σειρά gold στη monitor audio (6g) ίσως κάνουν προσφορές στην 5g
 

Μηνύματα
4.597
Reaction score
7.984
Ονειρικό , πολύ θα ήθελα να το ακούσω σε έναν σωστό χώρο
Μια που δεν πολύ καταλαβαίνω τις μετρήσεις μπορείς να μου πεις πιο είναι πιο σωστό ηχείο από τα δύο ;
Έτσι πρόχειρα και μόνο από αυτήν την μέτρηση ;
View attachment 340297
Πρέπει όμως να πρόκειται για μετρήσεις σε διαφορετικές αποστάσεις. Η πρώτη στα 2μετρα και η δεύτερη στο 1 μέτρο.
Το πρώτο:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.898
Reaction score
130.456
Η πράσινη γραμμή τι είναι;

Το πάνω δείχνει η κόκκινη γραμμή (υποθέτω max SPL) χαμηλότερη στάθμη από το δεύτερο.

Η μπλε γραμμή;

Εξήγησε τι βλέπουμε.
 

Μηνύματα
1.321
Reaction score
2.643
Η πράσινη γραμμή τι είναι;

Το πάνω δείχνει η κόκκινη γραμμή (υποθέτω max SPL) χαμηλότερη στάθμη από το δεύτερο.

Η μπλε γραμμή;

Εξήγησε τι βλέπουμε.
Σάμπως ξέρω ;
Από εδώ τα είδα για το 8350


Αναρωτιόμαστε αν αξίζουν τα διπλάσια χρήματα για τα 8351.
Τα 8350 τα κάναμε demo (τα δικά μου) στον χώρο του γαμπρού μου
Τα καραγούσταρε
Τα 8351 για να τα ακούσει πρέπει να τα αγοράσει από τον Θωμά και αν δε , επιστροφή , μπελάς
Πολλοί λένε ότι είναι καλύτερα σε επαγγελματική χρήση τα φτηνά , πιο καλές μετρήσεις
Ο χώρος θα γίνει treatment από επαγγελματία
Δεν φτιάχνει μουσική , απλά γράφει και μιξαρει κομμάτια, για no dj χρόνο στα μαγαζιά
Βάζω φωτό τον χώρο και την αφεντομουτσουνάρα μου
IMG_1147.jpeg
IMG_1150.jpeg
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.898
Reaction score
130.456
Εγώ λεω να πάρει τα 8351.

Θα του αρέσουν, αλλά εσένα σε συμφέρει να μη του αρέσουν, ώστε να του δώσεις τα 8350 και να τα κρατήσεις εσύ. 😜
 

Μηνύματα
1.321
Reaction score
2.643
Εγώ λεω να πάρει τα 8351.

Θα του αρέσουν, αλλά εσένα σε συμφέρει να μη του αρέσουν, ώστε να του δώσεις τα 8350 και να τα κρατήσεις εσύ. 😜
Χαχα διαβολιές βάζεις αλλά όχι , έκλεισα από ηχεία.
Η χρηματική διαφορά είναι 2Χ7360 . Αν τα είχα να τα διαθέσω εκεί θα τα έσκαγα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.524
Μηνύματα
2.908.286
Members
38.058
Νεότερο μέλος
ParisV
Top