Featured Μετρήσεις με REW

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.109
Reaction score
131.137
Για τον πλαϊνό ισχύει το ίδιο; Δηλαδή να βάλω ένα κοπροτετοιο δίπλα στο ηχείο και μπροστά του το πανελακι που έχω για τις πρώτες ανακλάσεις ;
Αν είναι πολύ μικρή η απόσταση, δεν έχει νόημα κανένα πάνελ ανακλασεων (κακό θα κάνει), πρέπει να μπει μόνον απορρόφηση, επίσης πυκνή, ισχυρή.

Μόνον κανένα ξύλινο σκάτερινγκ όπως του μαέστρου θα έχει νόημα, μπροστά από την απορρόφηση.

Ξέρει ο μαέστρος, ξέρει πολλά, άσε τι λέει. 😎

Η επόμενη εναλλακτική λύση, είναι διάτρητη γυψοσανίδα ηχοαπορρόφησης, με υλικό από πίσω. Αυτή, κάνει.
 


Μηνύματα
591
Reaction score
1.285
Αν είναι πολύ μικρή η απόσταση, δεν έχει νόημα κανένα πάνελ ανακλασεων (κακό θα κάνει), πρέπει να μπει μόνον απορρόφηση, επίσης πυκνή, ισχυρή.

Μόνον κανένα ξύλινο σκάτερινγκ όπως του μαέστρου θα έχει νόημα, μπροστά από την απορρόφηση.

Ξέρει ο μαέστρος, ξέρει πολλά, άσε τι λέει. 😎

Η επόμενη εναλλακτική λύση, είναι διάτρητη γυψοσανίδα ηχοαπορρόφησης, με υλικό από πίσω. Αυτή, κάνει.
3 φύλλα (13-15cm) knauf ultraccoustic είναι το πλαϊνό panel ρε συ. 45kg ανά φύλλο. Θέλει πιο πυκνο;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.109
Reaction score
131.137
3 φύλλα (13-15cm) knauf ultraccoustic είναι το πλαϊνό panel ρε συ. 45kg ανά φύλλο. Θέλει πιο πυκνο;
Όχι, μια χαρά είναι, και με το παραπάνω.

Νόμιζα πως έλεγες για ανακλαστικό πάνελ, διάχυσης.

Εφόσον είναι απορρόφηση, είναι οκ.

Τέλειο είναι και για ανάμεσα στο ηχείο και στον τοίχο, για on wall τοποθέτηση.
 

Μηνύματα
591
Reaction score
1.285
Όχι, μια χαρά είναι, και με το παραπάνω.
Ααααα είπα μήπως ήθελε και άλλο. Κομπρεσέρ και να πα να γαμηθει ο τοίχος.

Αυτό με τη γυψοσανίδα λέω να το εφαρμόσω σε όλο τον μπροστά τοίχο. Αλλά θέλω το οκ από τον ιδιοκτήτη του σπιτιού και θέλω να δω πόσο θα βγει το μαλλί, γιατί σήμερα είμαι αύριο δεν είμαι εκεί μέσα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.109
Reaction score
131.137
Ναι, είναι πολύ καλή ιδέα να κάνεις τοίχο έτσι, και δε πάει ψηλά το κόστος.
 

Μηνύματα
13.112
Reaction score
10.383
3 φύλλα (13-15cm) knauf ultraccoustic είναι το πλαϊνό panel ρε συ. 45kg ανά φύλλο. Θέλει πιο πυκνο;
Είναι ασφαλές για το αναπνευστικό μας σύστημα αυτό το υλικό να είναι έτσι στο δωμάτιο; Πρέπει να καλυφθεί με κάτι;
 

Μηνύματα
591
Reaction score
1.285
Είναι ασφαλές για το αναπνευστικό μας σύστημα αυτό το υλικό να είναι έτσι στο δωμάτιο; Πρέπει να καλυφθεί με κάτι;
Καλύμμενο είναι εις διπλούν με ηχοδιαπεραρο ύφασμα. Υποτίθεται είναι με eco κάτι τεχνολογία ουβδεξ είναι βλαβερό
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.641
Μηνύματα
2.912.488
Members
38.080
Νεότερο μέλος
ApoToL98
Top