Featured Ηχεία εταιρείας ή DIY

Μηνύματα
596
Reaction score
1.299
Μπορείς να ανοίξεις αν θές μια αγγελία στα λοιπά είδη και αναλώσιμα.
Κάποια γυραιά κυρία θα βρεθεί να σε υιοθετήσει.
Να θυμάσαι όμως ότι σπο εδω ξεκίνησες
Μόνο κουφα μπαρμπαδια έχει εδώ ρε. Βαριέμαι να παίζω δήλωτη και κολιτσινα όλη μέρα .
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.798
Reaction score
6.371
Η ΑΑΔΕ τώρα θα πάρει ανάποδες που θα ψωνίσουμε 2-3 άτομα.

Το Revel πρώτος εγώ το επέλεξα όταν ο musicfanatic μας έθεσε την ερώτηση, ποιο ηχείο από τη συγκεκριμένη λίστα θα του προτείναμε να αγοράσει.
Τα γελάκια είναι άφθονα εδώ μέσα . Εμείς δεν παίζουμε το παιχνίδι των εμπόρων όταν τρώγονται μεταξύ τους .
Είναι πάρα πολύς ο κόσμος.
Και κάποια στιγμή δεν αποκλείεται να σκάσει η βόμβα και να αρχίσει να ζητάει πίσω ΦΠΑ που είχε εκπίψει...
Δεν το έχουν κάνει (τώρα θα την φας μόνο αν σου σκάσει άκυρος/τυχαίος έλεγχος και τους εκνευρίσεις αρκετά ώστε να ψάξουν για να σου κόψουν ραβασάκι για το παραμικρό) γιατί δεν έχει δοθεί η αντίστοιχη πολιτική εντολή... αν στριμωχτούν οι προϋπολογισμοί, δεν αποκλείεται τίποτα.

Ήδη ψήνονται να βάλουν χέρι στα δώρα γάμου που γίνονται πλέον μέσω καταθέσεων :D
Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη... :D
 

Μηνύματα
6.871
Reaction score
672
Είναι πάρα πολύς ο κόσμος.
Και κάποια στιγμή δεν αποκλείεται να σκάσει η βόμβα και να αρχίσει να ζητάει πίσω ΦΠΑ που είχε εκπίψει...
Δεν το έχουν κάνει (τώρα θα την φας μόνο αν σου σκάσει άκυρος/τυχαίος έλεγχος και τους εκνευρίσεις αρκετά ώστε να ψάξουν για να σου κόψουν ραβασάκι για το παραμικρό) γιατί δεν έχει δοθεί η αντίστοιχη πολιτική εντολή... αν στριμωχτούν οι προϋπολογισμοί, δεν αποκλείεται τίποτα.

Ήδη ψήνονται να βάλουν χέρι στα δώρα γάμου που γίνονται πλέον μέσω καταθέσεων :D
Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη... :D
Θα πιάσουν και όσους δεν κόβουν απόδειξη, ή κόβουν με μειωμένη τιμή ώστε να αποδοθεί μειωμένος ΦΠΑ.
2-3 ανώνυμες καταγγελίες επαρκούν για αρχή.
Και μην κρυβόμαστε. Όλα τα ξέρουν αλλά δεν θέλουν να χάσουν ψηφοφόροιυς.
Πλήρωνε μετά εσύ φροντιστήρια για τα παιδιά σου, επειδή ο καθηγητής αμείβεται με 1200 € και δουλεύει ιδιαίτερα για να εισπράττει συνολικά 2500 € και να φορολογείται για πολυ λιγότερα,. Να μπορέσει να πάρει βρε αδελφέ κι αυτός ένα καλό ηχείο.
Οταν δεν εισπράττει το κράτος τον κανονικό ΦΠΑ, οι πρώτοι που επηρεάζονται είναι οι χαμηλόμισθοι.

Τέλος με τα off topic.

ΥΓ Περιμένω τα step responses των ηχείων guys για να δουμε αν είναι κουκουρούκου τα προτεινόμενα τουλάχιστον.
Δεν τα εχω βρει ακόμα.
Να διυμε αν είναι time aligned με τις μονάδεςτους . Από τη θέση ακρόασης που είναι πιο εύκολο
 
Last edited:

Μηνύματα
14.631
Reaction score
16.438
Είναι πάρα πολύς ο κόσμος.
Και κάποια στιγμή δεν αποκλείεται να σκάσει η βόμβα και να αρχίσει να ζητάει πίσω ΦΠΑ που είχε εκπίψει...
Δεν το έχουν κάνει (τώρα θα την φας μόνο αν σου σκάσει άκυρος/τυχαίος έλεγχος και τους εκνευρίσεις αρκετά ώστε να ψάξουν για να σου κόψουν ραβασάκι για το παραμικρό) γιατί δεν έχει δοθεί η αντίστοιχη πολιτική εντολή... αν στριμωχτούν οι προϋπολογισμοί, δεν αποκλείεται τίποτα.

Ήδη ψήνονται να βάλουν χέρι στα δώρα γάμου που γίνονται πλέον μέσω καταθέσεων :D
Τρώγοντας ανοίγει η όρεξη... :D
Όλοι όμηροι του κράτους. Φύλλο δεν θα κουνιέται. :D
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.082
Reaction score
82.486
Step response /impulse response έχω ανεβάσει προ ετών, στο νήμα μου. Με REW φυσικά, όπως προβλέπεται.
Και από τα Matrix, και από τα GoldenEar, πριν και μετά από Dirac και Trinnov.

Ψάξε θα τα βρεις. Πλήρεις μετρήσεις, όχι μόνο αυτές.

Και μετά, υποχρεωτικά, όλοι οι καλωδιακηδες να ανεβάσουν πληρες σετ μετρήσεων. Πλήρες. Όπως έχουμε ανεβάσει πολλοί στο παρελθόν.

Αλλιώς παρακαλώ να μην ξαναγίνουν συζητήσεις περί μετρήσεων από τους αμετροεπείς.
 




Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.790
Reaction score
20.696
Δεν το άνοιξα εγώ. Άλλος ξύνεται στην γκλίτσα του τσοπάνη, και μάλιστα χωρίς να ψάξει τα νήματα προηγουμένως.
Ναι καλέ.. :rolleyes:
Δεν είπα πως το ξεκίνησες..
Αλλά έβαλες δυνατό homework.. :fuckyou:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.082
Reaction score
82.486
Ναι καλέ.. :rolleyes:
Δεν είπα πως το ξεκίνησες..
Αλλά έβαλες δυνατό homework.. :fuckyou:
Υπάρχουν κάποιοι που το έχουμε ήδη κάνει, και το έχουμε ανεβάσει.
Από την άλλη μεριά δεν βλέπω φως.
Θα το έχει σβήσει η γειτόνισσα
 


Μηνύματα
596
Reaction score
1.299

Μηνύματα
6.871
Reaction score
672
Δεν το άνοιξα εγώ. Άλλος ξύνεται στην γκλίτσα του τσοπάνη, και μάλιστα χωρίς να ψάξει τα νήματα προηγουμένως.
Τόσο δύσκολο σου είναι να ανεβάσεις το link βρε αδελφέ ;
 

Μηνύματα
6.871
Reaction score
672
Βρήκα το παρακάτω


post 348 Απρίλος 2021

327828_e2785ff5e0010a0cab01668e80103a12.png



327826_6e55e94d34b8ff1c901ec6e6727625f3.png


Μπορεί να υπάρχουν και νεότερες μετρήσεις

To post 384 του μέλους Bhutia εχει πολύ ενδιαφέρον
 

Attachments

Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.082
Reaction score
82.486
Μπορεί να υπάρχουν και νεότερες μετρήσεις
Στο δικό μου νήμα έχει άπειρες, σε βάθος χρόνου.
Χρόνια μετρήσεων.
Σταδιακη αναβάθμιση ηχοσυστήματος λέγεται το νήμα
 


Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.650
Μηνύματα
2.912.765
Members
38.081
Νεότερο μέλος
ΒΡΕΖΑ
Top