Featured Ηχεία εταιρείας ή DIY

Μηνύματα
585
Reaction score
1.281
Ηλεκτρονικό αλλά πάλι πρέπει να γυρίσεις ένα knob ή όχι ;

Εάν ναι ... βάζεις ενα στόπ στο knob και ένα εκεί που θέλεις στο πλαισιο και είσαι fixed. :D :D
Όταν το παίζω από το κοντρόλ και ανεβάζω volume δεν γυρίζει το knob.
 




Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.783
Reaction score
20.676
Όταν το παίζω από το κοντρόλ και ανεβάζω volume δεν γυρίζει το knob.
Βάλε tape στο controller :fuckyou: (εγώ θα το 'χα ''στείλει'' απ' το παράθυρο μετά από τέτοιο χουνέρι, έτσι μόνο για την τρομάρα.. :tongue::rolleyes:)
Δεν ξέρουμε με σιγουριά αν επηρεάστηκε κι από κάποιο εξωγενή παράγοντα η συσκευή βρε παιδίμ' (κάποιο περιπλανώμενο signal.. ):smoke:
 




Μηνύματα
13.110
Reaction score
10.381
Αυτη τη δουλεια θα κανουμε. Δεν εχουμε χρονο για τετοια και χαλανε το mood.
Δεν είναι τίποτα, εκεί που κάνεις μία φορά τη μέτρηση του συστήματος και αποθηκεύεις, κάνεις και μια 2η με χαμηλή ένταση και αποθηκεύεις σε άλλη μνήμη για όταν ακούς χαμηλά.
Εκτός αν ακούς με πηγή τον υπολογιστή, που κάνεις 1 φορά την κανονική μέτρηση σε στάθμη αναφοράς και μετά χρησιμοποιείς το ηλεκτρονικό loudness του Equaliser APO.
Αλλά υποπτεύομαι ότι:
δεν θέλεις να τα καταλάβεις

Ρε σεις.... Μουσική ακούει κανένας η μόνο τις μετράτε ; Όπου μετράτε βάλτε ότι κατεβάσει
Εγώ τελευταία φορά τη μέτρησα τον Ιανουάριο του 2021. Τώρα θέλω να κάνω κάτι αλλαγές και πρέπει να την ξαναμετρήσω.

Να δω ποιος θα τολμήσει να ηχογραφήσει ένα απλό ημίτονο, απο τη θέση ακρόασης, με το ιδιο ακριβώς μικρόφωνο που ρυθμίζει το συστημά του.
Οχι δυσκολες ασκήσεις.
50Hz, 100Hz , 1 KHz , 10KHz.
Ο τολμών νικά
Θα μπορούσα να το κάνω, αλλά δε με συμφέρει. Έχω δει με ανάλυση Fast Fourier το φάσμα όταν το ηχείο τροφοδοτείται με ημίτονο 1 KHz και αυτό που είδα (και άκουσα) δε μου άρεσε και δε θέλω να το μοιραστώ. Δε με συμφέρει.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.637
Μηνύματα
2.912.319
Members
38.080
Νεότερο μέλος
ApoToL98
Top