Όταν είσαι άρρωστος!

Μηνύματα
15.808
Reaction score
22.161
οχι
αν έχεις τριφασική εγκατάσταση η απώλεια ουδετέρου μπορεί να σου φέρει 380 στις άκρες εξαρτάται όμως και από την υπόλοιπη εγκατάσταση.
επίσης ο ρελές διαφυγής δεν προστατεύει από απώλεια ουδετέρου γιατί δεν την ανιχνεύει.
σε κάθε περίπτωση έχουμε πιθανά 1 ή περισσότερα σφάλματα στον συνδιασμό εγκατάστασης και ενισχυτή που χρήζουν διερεύνησης.
επίσης όταν βάζουμε σύρμα στην ασφάλεια βάζουμε ένα μικρό λεπτό νήμα του καλωδίου που θα λιώσει και όχι ολόκληρο το καλώδιο (και αυτό αν επιμένουμε οτι πρέπει να γίνει τώρα ντε και καλά η δουλειά)
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.527
Reaction score
8.512
Τα chario θέλουν ρεύμα για να αποδώσουν. Έτσι ο γιαμι, δεν τα καταφέρνει..... Δυστυχώς....




Δηλαδή πρέπει να κοιτάξω και για ηλεκτρολόγο???? Sos. Παρακαλώ την γνώμη σας.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.527
Reaction score
8.512
Αν ναι θέλω τηλέφωνο κάποιου εμπιστοσύνης, αν γνωρίζετε κανένα φυσικά. Μένω Νέα Σμύρνη.....
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.527
Reaction score
8.512
Πάντως αν δεν είμαι σίγουρος ότι θα γίνει όπως πριν, πάω για καινούργια αγορά. Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο την ηχητική του απόδοση.
Σίγουρα πρέπει να μάθεις γιατί έχεις 2 διακόπτες που πρέπει να σηκώνεις και τί κάνει ο καθένας.
Θέλω καλό ηλεκτρολόγο παιδιά μου....
 

Μηνύματα
14.197
Reaction score
16.037
Τα chario θέλουν ρεύμα για να αποδώσουν. Έτσι ο γιαμι, δεν τα καταφέρνει..... Δυστυχώς....




Δηλαδή πρέπει να κοιτάξω και για ηλεκτρολόγο???? Sos. Παρακαλώ την γνώμη σας.
Δεν νομίζω αλλά για σιγουριά καλά θα ήταν.

Τριφασικό έχεις ;

Βάλε κάτι άλλο ξανά σε αυτή την πρίζα (όχι το σύστημα χα χα) να δείς εάν σου την ξαναρίχνει την ασφάλεια.
 

Μηνύματα
3.064
Reaction score
636
θέτω στην καμένη ασφάλεια εξωτερικό σύρμα και την ξανα βάζω στην θέση της (επάνω στον τελικό δηλαδή).
Εγκληματικό λάθος. Την επόμενη φορά δε θα το ξανακάνεις, είμαι σίγουρος.
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.436
Μηνύματα
2.903.721
Members
38.044
Νεότερο μέλος
πλιακος Αργύρης
Top