Γιατί οι AVR's έχουν τόσο χαμηλό SINAD?

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.198
Reaction score
6.109
Ακόμα εδώ είσαι μετά από αυτό το ξεφτίλισμα?
Μάλλον μπερδευεσαι... άλλος ξεφτιλιζεται με τη συμπεριφορά του και ως γνωστόν, πάντα κάποιος θα προσπαθεί να τα κουκουλωσει...
 

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Καμία διαρροή σε ανάλυση ούρων, έχουμε; θέλω να συγκρίνω τη χοληστερίνη μου με άλλων μελών του φόρουμ, να δω τί ψάρια πιάνω!
 

P

PMC

Guest
καλημέρα ,

Ριξτε μια μάτια για να καταλάβετε ποσό Προκλητικοι ήσασταν πριν κάνει το τεστ ο λεανδρος....
Κλασική Συμπεριφορά ανώριμων οκτάχρονων .......

Και από την στιγμή που σας φόρεσε τα γυαλιά ο @leandros ( Ο οποίος έχει καταφέρει να χτίσει ένα σύστημα το οποίο παίζει πολύ πιο ακριβά από την αξία του) έχετε λυσσάξει ......λυσσάρες :lol::lol::lol:.

Με συγχωρείτε πολύ αλλά τα θέλατε και τα πάθατε σας έτρωγε ο πισινούλης σας.......
Μην τα βάζετε με ανθρώπους που και σωστό σύστημα ξέρουν να στήνουν και σωστά αυτιά έχουν και μπορούν να τα χρησιμοποιούν......


Το τερμάτισα εύκολα.
Για δοκιμάστε, σε AVR αλλά και σε “πιουρίστικα” δικάναλα, μέχρι που φτάνει το σύστημα σας; Ξεκινήστε απο τα 48db, για να μπείτε στο κλίμα του τεστ.
Πόσο SINAD έχει όλο το σύστημα; Μην κλάψετε όμως.
Προσοχή μη πάρετε κάνα 5-αρακι στο χέρι..
εξασφαλίστε πρώτα ότι έχετε 80 ντεσιμπέλ δυναμικό εύρος στην οικιακή αναπαραγωγή, και είμαι βέβαιος πως δεν έχετε τόσο.
Οι 99 στους 100.
Προσοχή στο τεστ, δεν είναι για παιδικά συστήματα. :biggrin:
Για κάνε το τεστ δυναμικού εύρους, να δεις πως θα φύγει ο δράκος κι οι μάγισσες τρέχοντας.

ΥΓ. Με όποιο ντακ και να κάνεις το τεστ, διαφορά δεν υπάρχει.
ΥΓ. 2. Καλώδια και υποστηρικτικα καλωδίων, δε θα σε βοηθήσουν.
Απεθαντη είναι η ανθρώπινη βλακεια.

Και βέβαια δε σε βλέπω να κάνεις το τεστ που λέμε αλλά απλώς να παίζεις με δράκους και μάγισσες..
Το τεστάκι τσούζει.







ποπο πιπ@@@...
Ακόμα εδώ είσαι μετά από αυτό το ξεφτίλισμα?
Κριμα ......είσαι και γιατροσ.....ήσουν και μοντ.....
ντροπη να μιλάτε έτσι.
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
καλημέρα ,

Ριξτε μια μάτια για να καταλάβετε ποσό Προκλητικοι ήσασταν πριν κάνει το τεστ ο λεανδρος....
Κλασική Συμπεριφορά ανώριμων οκτάχρονων .......

Και από την στιγμή που σας φόρεσε τα γυαλιά ο @leandros ( Ο οποίος έχει καταφέρει να χτίσει ένα σύστημα το οποίο παίζει πολύ πιο ακριβά από την αξία του) έχετε λυσσάξει ......λυσσάρες :lol::lol::lol:.

Με συγχωρείτε πολύ αλλά τα θέλατε και τα πάθατε σας έτρωγε ο πισινούλης σας.......
Μην τα βάζετε με ανθρώπους που και σωστό σύστημα ξέρουν να στήνουν και σωστά αυτιά έχουν και μπορούν να τα χρησιμοποιούν......





















Κριμα ......είσαι και γιατροσ.....ήσουν και μοντ.....
ντροπη να μιλάτε έτσι.
Ναι, αλλά δεν μας απάντησε ο Λέανδρος. Ποιος είναι φελός; Αυτός που δεν αγοράζει το chord mojo ή αυτός που περνάει το τεστ - όπως υποστηρίζει τουλάχιστον - με το ενσωματωμένο ντακ του ενισχυτή και κατηγορεί τους πρώτους και ενώ κανείς απο τους δύο δεν μπορεί να πιάσει τις επιδόσεις που υπόσχονται τα μηχανήματα;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.198
Reaction score
6.109
Η μεγαλύτερη ντροπή είναι ότι χωρίς να με ρωτήσει αν θέλω ανάρτησε δικές μου μετρήσεις που ήταν σε προσωπική αλληλογραφία, διάλεξε να βάλει τη μέτρηση με το μεγαλύτερο θόρυβο επιλεκτικά, ενώ έχει στα χέρια του και μέτρηση που δείχνει 28,1db/1khz!
Κάποιος καλοθελητής θα πει τώρα: "έλα μωρέ..σιγά! τι 33,6db τι 28,1db..σιγά, πως κάνεις έτσι!..σου έβαλε μόνο 5,6db παραπάνω θόρυβο.."

Θυμίζω δε ότι οι μετρήσεις που έχει στα χέρια του είναι από περίοδο με κανονική κυκλοφορία(4ο, 5ο, 6ο/2020), χωρίς λοκντάουν και χωρίς απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τις 9.. μπορείτε να καταλάβετε πιστεύω πόσο πιο ήσυχα είναι τώρα....
την παρακάτω μέτρηση την έχει και αυτή στ΄αρχεία του, αλλά προφανώς δε βόλευε το αφήγημα..

IMG_20210310_094806.jpg
..
κι όλα αυτά για να αποδείξει πόσο χάλια ακούω..κατάντια!!
 
Last edited:
  • Wow
Reactions: PMC

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Ναι, αλλά κάποια στιγμή το lockdown θα τελειώσει και θα επανέλθουμε στη κανονικότητα ( άρα, θα επανέλθει και ο θόρυβος μαζί ). Έτσι λένε οι "ειδικοί" τουλάχιστον!!
Εν τω μεταξύ, απορία το έχω. Είμαι ο μόνος που παίρνει στο χαβαλέ τις μετρήσεις που βγάζει το σύστημά του; :p
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.198
Reaction score
6.109
Ναι, αλλά κάποια στιγμή το lockdown θα τελειώσει και θα επανέλθουμε στη κανονικότητα ( άρα, θα επανέλθει και ο θόρυβος μαζί ). Έτσι λένε οι "ειδικοί" τουλάχιστον!!
Εν τω μεταξύ, απορία το έχω. Είμαι ο μόνος που παίρνει στο χαβαλέ τις μετρήσεις που βγάζει το σύστημά του; :p
Νίκο, τις μετρήσεις τις περιβόητες τις πήρα προχθές, με λοκντάουν επομένως είναι λογικό να έχω λιγότερο θόρυβο ακόμα, επομένως τι?
Θέλετε μήπως και μετρήσεις μετά τη λήξη του λοκντάουν?
έλεος δηλαδή!
η εμπάθεια έχει και όρια!!
 
  • Like
Reactions: PMC

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Νίκο, τις μετρήσεις τις περιβόητες τις πήρα προχθές, με λοκντάουν επομένως είναι λογικό να έχω λιγότερο θόρυβο ακόμα, επομένως τι?
Θέλετε μήπως και μετρήσεις μετά τη λήξη του λοκντάουν?
έλεος δηλαδή!
η εμπάθεια έχει και όρια!!
Αυτό που λέω είναι ότι δεν θα ακούς πάντα κάτω απο αυτές τις συνθήκες ησυχίας. Ο Κώστας απο την άλλη, πάντα θα ακούει με τον ίδιο τρόπο, γιατί πολύ απλά ο χώρος του συμπεριφέρεται με αυτό το τρόπο 24/7. Πάντα δηλαδή θα έχει αυτή την ησυχία που δείχνουν οι μετρήσεις του. Με το ίδιο σκεπτικό, να αδιαφορήσω για τους γείτονες και να μετρήσω στις 3 τα ξημερώματα που δεν κυκλοφορεί ψυχή έξω και που τα παιδιά του κάτω ορόφου κοιμούνται. Εγώ όμως ακούω μουσική σε ώρες που περνάνε αυτοκίνητα και τα παιδιά απο κάτω παίζουν μπάλα μέσα στο σπίτι τους. So..?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.840
Reaction score
79.221
Η μεγαλύτερη ντροπή είναι ότι χωρίς να με ρωτήσει αν θέλω ανάρτησε δικές μου μετρήσεις που ήταν σε προσωπική αλληλογραφία, διάλεξε να βάλει τη μέτρηση με το μεγαλύτερο θόρυβο επιλεκτικά, ενώ έχει στα χέρια του και μέτρηση που δείχνει 28,1db/1khz!
Κάποιος καλοθελητής θα πει τώρα: "έλα μωρέ..σιγά! τι 33,6db τι 28,1db..σιγά, πως κάνεις έτσι!..σου έβαλε μόνο 5,6db παραπάνω θόρυβο.."

Θυμίζω δε ότι οι μετρήσεις που έχει στα χέρια του είναι από περίοδο με κανονική κυκλοφορία(4ο, 5ο, 6ο/2020), χωρίς λοκντάουν και χωρίς απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τις 9.. μπορείτε να καταλάβετε πιστεύω πόσο πιο ήσυχα είναι τώρα....
την παρακάτω μέτρηση την έχει και αυτή στ΄αρχεία του, αλλά προφανώς δε βόλευε το αφήγημα..

View attachment 203817 ..
κι όλα αυτά για να αποδείξει πόσο χάλια ακούω..κατάντια!!
έχει ξανα ανεβάσει μετρήσεις σου....δεν σε είδα να αντιδράς έτσι τότε
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.198
Reaction score
6.109
Αυτό που λέω είναι ότι δεν θα ακούς πάντα κάτω απο αυτές τις συνθήκες ησυχίας. Ο Κώστας απο την άλλη, πάντα θα ακούει με τον ίδιο τρόπο, γιατί πολύ απλά ο χώρος του συμπεριφέρεται με αυτό το τρόπο 24/7. Πάντα δηλαδή θα έχει αυτή την ησυχία που δείχνουν οι μετρήσεις του. Με το ίδιο σκεπτικό, να αδιαφορήσω για τους γείτονες και να μετρήσω στις 3 τα ξημερώματα που δεν κυκλοφορεί ψυχή έξω και που τα παιδιά του κάτω ορόφου κοιμούνται. Εγώ όμως ακούω μουσική σε ώρες που περνάνε αυτοκίνητα και τα παιδιά απο κάτω παίζουν μπάλα μέσα στο σπίτι τους. So..?
:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
 

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Βρε, κοπανήσου όσο θέλεις. Σε ένα χρόνο απο τώρα, θα ακούς όπως τώρα; Θα έχεις το ίδιο επίπεδο θορύβου; Να το θέσω διαφορετικά. Στα τόσα χρόνια που μένεις εκεί, πόσες φορές κατάφερες να έχεις τόσο χαμηλό επίπεδο θορύβου;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.198
Reaction score
6.109
έχει ξανα ανεβάσει μετρήσεις σου....δεν σε είδα να αντιδράς έτσι τότε
δεν το είχα προσέξει.
Η μ@λ@κί@ πάντως ακόμα κι έτσι να είναι έχει και όρια!
Είναι εντελώς διαφορετικό να τα σηκώσω εγώ κι άλλο πράμα να σηκώνει μετρήσεις μου τρίτος χωρίς την έγκριση μου..
 

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Και δεν μου απάντησες @leandros: Τελικά πόσο φελοί είμαστε όσοι δεν έχουμε Chord Mojo όταν εσύ κατάφερες να περάσεις με τόση επιτυχία το τεστ και δεν μπορείς να φτάσεις τις επιδόσεις που προσφέρει ακόμα και το entry level SMSL dac? Ούτε εσύ, ούτε εγώ, να εξηγούμαστε.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.840
Reaction score
79.221
δεν το είχα προσέξει.
Η μ@λ@κί@ πάντως ακόμα κι έτσι να είναι έχει και όρια!
Είναι εντελώς διαφορετικό να τα σηκώσω εγώ κι άλλο πράμα να σηκώνει μετρήσεις μου τρίτος χωρίς την έγκριση μου..
πως γίνεται να μην το είχες προσέξει...ενώ συμμετείχες και στην κουβέντα απροβλημάτιστα ?
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.198
Reaction score
6.109
πως γίνεται να μην το είχες προσέξει...ενώ συμμετείχες και στην κουβέντα?
δε το θυμάμαι, μπορεί να έχεις και δίκιο, αυτό όμως δεν αλλάζει κάτι.
Το λάθος είναι λάθος..
Μήπως πρέπει να ζητήσω και συγνώμη που κάποιος σήκωσε τις μετρήσεις μου χωρίς την άδεια μου??🤔
 

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Εγώ πάντως θυμάμαι το καλοκαίρι ότι έγινε αναφορά σε μετρήσεις του συστήματος του Λέανδρου και μάλιστα με θετικές κριτικές απο πλευράς του Dimifoot.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.840
Reaction score
79.221
δε το θυμάμαι, μπορεί να έχεις και δίκιο, αυτό όμως δεν αλλάζει κάτι.
Το λάθος είναι λάθος..
Μήπως πρέπει να ζητήσω και συγνώμη που κάποιος σήκωσε τις μετρήσεις μου χωρίς την άδεια μου??🤔
έχω δίκιο....όχι μπορεί
θα ψάξω πιο μετά να τα δεις και εσύ...

άλλο λέω...
πως γίνεται τότε να μην αντέδρασες και να μην σε πείραξε...και να μην απειλούσες το σάιτ με μηνύσεις για διαρροή προσωπικών δεδομένων και σήμερα να σε πειράζει?

όταν κάτι ενοχλεί...ενοχλεί....χτυπά καμπανάκι μέσα σου
δεν ενοχλεί επιλεκτικά....

αντιθέτως ούτε σε πείραξε...ούτε αντέδρασες έτσι στον dimi...που είναι γιατρός πράμα και καταλαβαίνει
ούτε έκανες κάποιο ριπόρτ στην ΔΟ όπως συνηθίζεις σε περιπτώσεις που ενοχλείσαι
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.840
Reaction score
79.221
εγώ λέω να ηρεμήσουμε λίγο...να πιούν κ μερικοί καφεδάκι που δεν ήπιαν και να μην είναι τόσο μη μου άπτου

τα άσχετα και προσωπικά θα δω που θα τα βάλω μετά....
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.899
Μηνύματα
2.922.085
Members
38.110
Νεότερο μέλος
ddb
Top