Διάφορα (κινητά)

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.644
Reaction score
75.706
Δεν δουλεύει κανένας. Μόνο ο προσωπικός μου ο χαζός με κάτι ψιλά.
Θα μείνω με το χρέπι. :biggrin:
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.280
Reaction score
7.366
Κάποιος έγραψε στα σχόλια αυτό:

"παντως στο τσατ που μιλησα στο site της samsung μου ειπαν απο δευτερα
θα μπορουν να μου δωσουν κουπονι 10 %"


Το 10% δεν είναι και κάνα τεράστιο ποσοστό (γιατί φαντάζομαι με το που κυκλοφορήσει και βγει στο Skroutz θα το βρίσκεις -10% απ'όσο έχει τώρα στη Samsung) αλλά μαζί με το -100€ από την ανακύκλωση παλιάς συσκευής (που μπορεί να είναι ό,τι να'ναι) ίσως αξίζει και πάλι.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.011
Reaction score
98.301



Μηνύματα
21.027
Reaction score
15.044
H AI των Galaxy δουλεύει φαντάζομαι online, ή γίνεται επεξεργασία και στο κινητό; Αν δουλεύει online, όλα θα μπορούσαν να την πάρουν...
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.935
Reaction score
87.473
H AI του Samsung Galaxy S24, τώρα και στα S23

View attachment 326567

Πέρασε ένας μήνας που έχω τις νέες ΑΙ δυνατότητες. Μετά την πρώτη μέρα που έπαιξα λίγο δεν τις χρειάστηκα ποτέ.
Δεν είναι χρήσιμες; Και βέβαια! Αλλά χρειάζεται ακόμα πολλή δουλειά για να γίνουν πλήρως λειτουργικές.

Η αναζήτηση δουλεύει καλά μόνο αν το κυκλωμένο αντικείμενο είναι "εύκολο". Το Photo Assist για να είναι αληθοφανές πρέπει να έχουμε φτιάξει από πριν το στήσιμο της φωτογραφίας ώστε να ευνοεί την ΑΙ επεξεργασία.

Θυμίζουν τα demo clips στις εκθέσεις τηλεοράσεων που δεν θα υπάρξουν ποτέ στο σαλόνι μας.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.011
Reaction score
98.301
Διαδίκτυο: Ποια είναι πιο ασφαλής περιήγηση στα κινητά;

Από τις ιστοσελίδες ή από τις εφαρμογές;

 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.741
Reaction score
29.422

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.935
Reaction score
87.473
Πριν από 15 μήνες που είχα αγοράσει το Samsung S23 Ultra δεν έβρισκα tempered glass για προστασία της οθόνης γιατί το μοντέλο έχει μια ιδιαιτερότητα στην αναγνώριση του δακτυλικού αποτυπώματος.

Στα iRepair μου πρότειναν να βάλω τη νέα τους μεμβράνη στα 20€ αντί της απλής στα 10€, με ισόβια εγγύηση (αυτό το ανέκδοτο) και αμέτρητες αντικαταστάσεις λόγω φθοράς στα 5€ έκαστη.

Την έβαλα τότε, ήταν καλύτερη από το τίποτα, αλλά είχε τα κλασικά θέματα των μεμβρανών: άβολη αφή, εύκολο θάμπωμα, σημάδια χρήσης. Από τότε είχα πληρώσει 2 φορές από 5€ για αλλαγή λόγω φθοράς.

Χθες πήγα για νέα αλλαγή γιατί είχε φύγει κομμάτι σε ένα σημείο. Το ευγενέστατο παιδί στο κατάστημα μού είπε ότι, δυστυχώς, δεν ισχύει πια αυτή η δυνατότητα και θα πρέπει να την πληρώσω από την αρχή. Τον ρώτησα πώς γίνεται να εφαρμόζεται κάτι τέτοιο αναδρομικά σε όσους έχουν ήδη αγοράσει λόγω αυτής της ευκολίας και δεν ήξερε τι να μου πει.

Τέλος πάντων, μου είπε ότι θα κάνει έκπτωση 30% άρα τα 20€ έγιναν 14€. Δέχτηκα, το άφησα, έβαλε τη νέα μεμβράνη ο τεχνικός, το πήρα και έφυγα.

Υ.Γ. Το βράδυ που γύρισα στο εξοχικό και παρατήρησα το smartphone καλύτερα, ανακάλυψα ότι είχε βάλει τη μεμβράνη εκτός κέντρου και από αριστερά είχε 2-3 mm ακάλυπτα, με αποτέλεσμα να σκαλώνει το δάχτυλο στο scrolling. >:(

Την τράβηξα και την πέταξα. :biggrin:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.011
Reaction score
98.301
Την τράβηξα και την πέταξα. :biggrin:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.935
Reaction score
87.473
Είμαι τόσο ψυχαναγκαστικός που ελέγχω καθημερινά το smartphone μπρος-πίσω. Αν δω την παραμικρή γρατζουνιά, ακόμα και σε σημείο που δεν φαίνεται, θέλω να πάρω καινούργιο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.841
Reaction score
130.227

Attachments


Μηνύματα
635
Reaction score
477

TGD

Μηνύματα
8.049
Reaction score
8.019
Όχι και τόσο ΑΙ... Ανεβάζει τη φωτό στο Google Drive και κάνει την επεξεργασία εκεί. Ο επεξεργαστής του δεν μπορεί να σηκώσει τη δουλειά, απ' ότι διάβασα ισα-ισα που αρκεί για τις λειτουργίες του κινητού.
 

Μηνύματα
1.316
Reaction score
2.189
Αξίζει τόσο το pixel 9pro;
Τελευταίο κινητό που αγόρασα πριν 2 χρόνια ήταν το vivo x80 pro κυρίως για τις φωτογραφίες αλλά με ένα τρομερό πρόβλημα που δεν έφτιαξα ποτέ. Είχα πρόβλημα με τις κλήσεις.
Επίσης θέματα με τη συνδεσιμότητα σε bluetooth.
Είμαι για αλλαγή και σκεφτόμουν για s24 ultra. Το είχα για 2 ώρες στα χέρια μου και μου φάνηκε αρκετά εντυπωσιακό.
Από την άλλη γλυκοκοιτάζω και το xiaomi 14 ultra.
 

kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
3.236
Reaction score
9.439
Αξίζει τόσο το pixel 9pro;
Αμέ! Είναι το καλό android το μαμίσιο. Απ'όλα έχει. Και ψεύτικες φώτο με manipulation AI, και τρύπες ασφαλείας έχει και φακέλωμα στο google. Απ'όλα λέμε. Ευκαιρία!!! :lol::lol::lol:

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.503
Μηνύματα
2.907.047
Members
38.054
Νεότερο μέλος
chriskdx
Top