Διάφορα (υπολογιστές)

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.190
Reaction score
20.867
Είναι καλή ιδέα να πάρει κάποιον συνοδευμένο με κάπως μακρύ καλώδιο, ώστε να είναι ευχερής η σύνδεσή του και σε σταθερό υπολογιστή, αν και όταν χρειαστεί. Ας πούμε αυτόν τον Kingston.
 



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.412
Reaction score
27.730
Θέλω να ευχαριστήσω πολύ πολύ όλους τους φίλους που ενδιαφέρθηκαν να δώσουν συμβουλές για την αγορά της κόρης μου. Τελικά πήρε εξωτερικό Σάμσουνγκ SSD

(εγώ πάντως δεν τη χωνεύω τη Σάμσουνγκ :tongue:)
 

billpeppas

A/V Επαγγελματίας
Μηνύματα
2.620
Reaction score
5.954
Θέλω να ευχαριστήσω πολύ πολύ όλους τους φίλους που ενδιαφέρθηκαν να δώσουν συμβουλές για την αγορά της κόρης μου. Τελικά πήρε εξωτερικό Σάμσουνγκ SSD

(εγώ πάντως δεν τη χωνεύω τη Σάμσουνγκ :tongue:)
Ούτε εγω την χωνεύω, αλλά στους SSD δεν μπορείς παρά να την παραδεχτείς.
 

Μηνύματα
556
Reaction score
441
Lexar nm790 2TB σε εξωτερικη θηκουλα.
Πιο φθηνα θα βγει και αν χρειαστει, θα εχεις εναν πολυ καλο και γρηγορο ssd να τον κανεις εσωτερικο, οποτε θες.
Διαφωνώ.

Ο NM790 οπως και ο SN850X ψήνονται και καταναλώνουν και περισσοτερο ρεύμα. Επισης ο NM790 είναι DRAMless SSD, με ο,τι αυτο συνεπαγεται.

Η καλυτερη (αλλα overkill) λυση ειναι ενας Samsung 990Pro σε κουτι icy box USB3.2 Gen2 20gbps.

Διαφορετικά ενας Samsung T7 ή T9 οπως ηδη προτάθηκε.

O Sandisk Extreme Pro V2 ερχεται τρίτος (έχουν υπάρξει κρούσματα αξιοπιστίας δυστυχώς).
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.190
Reaction score
20.867
Πέρασε από δύσκολα εμπόδια, αλλά τελικά ο X Elite θα είναι εμπορικά διαθέσιμος, φαντάζομαι τα Χριστούγεννα, ίσως λίγο αργότερα. Δεν χρειάζονται και ιδιαίτερα πολλά πράγματα ακόμα, τα Windows 11 είναι έτοιμα, το Ubuntu επίσης, τα μόνα που χρειάζονται είναι τα αντοίστοιχα Office και οι μεγάλοι browser, chrome, firefox, opera. Οι υπόλοιποι θα ακολουθήσουν. Η Intel θα έχει πρόβλημα, η Apple είναι μια χαρά.
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.609
Reaction score
32.507


"Το πρώτο ρωσικό φωτολιθογραφικό εργαλείο, ικανό να παράγει ημιαγωγούς διαστάσεων 350nm και άνω, κατασκευάστηκε στη Ρωσία..."


350nm!!!!!

:roflmao: :roflmao: :roflmao:
 

TGD

Μηνύματα
7.596
Reaction score
7.575
Την εποχή του 8080/8088 υπήρχε ρωσική εκδοχή του. Εντάξει, άργησαν λίγο τα παιδιά, είναι μόνο 30 χρόνια πίσω. Αλλά τουλάχιστον δεν χρειάζεται να αγοράζουν πλυντήρια για να βγάζουν από μέσα τα τσιπάκια για τους πυραύλους.
 

ika

News
Μηνύματα
14.547
Reaction score
13.382
Όμως είναι ώριμη τεχνολογία, όπως γράφει.

Δεν έχει bugs...
 

Μηνύματα
12.915
Reaction score
10.144


"Το πρώτο ρωσικό φωτολιθογραφικό εργαλείο, ικανό να παράγει ημιαγωγούς διαστάσεων 350nm και άνω, κατασκευάστηκε στη Ρωσία..."


350nm!!!!!

:roflmao: :roflmao: :roflmao:
Για θυμίστε μου, το ελληνικό στα πόσα nm είναι. :roflmao: :roflmao: :roflmao:
 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.323
Reaction score
96.416
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.137
Reaction score
20.711


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.053
Μηνύματα
2.886.820
Members
37.978
Νεότερο μέλος
STAMATIOS TZOUMAS
Top