Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1,Duo

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εγω που δεν εβλεπα ταινιες βρεθηκα να ειμαι 2.5 χρονια παντρεμενος με δυο παιδια 12 και 25 μηνων. :140:
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Το πέρασα κι εγώ στο lite 53d και αύριο θα το βάλω και στο duo που παρέλαβα σήμερα.Το μενού είναι πιο γρήγορο πλέον,ειδικά αν έχεται τις ταινίες με cover art θα δείτε ότι η περιηγηση είναι αισθητά πιο γρήγορη.Αλλες διαφορές ευδιάκριτες σαν 1η εντύπωση δεν παρατήρησα.
 

Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Κι εγω το περασα σε SMART H1,ολα καλα,δε διακρινω καποια αλλαγη....πιθανον να γινετε πιο γρηγορη η περιηγηση στα MENU οταν εχουμε επιλεξει απο τις ρυθμισεις ANIMATION (η καπως ετσι τελος παντων)
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Το Animation στις ρυθμίσεις των Dune,από τότε που τόβαλε η Hdi είναι must!
 

Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Το Animation στις ρυθμίσεις των Dune,από τότε που τόβαλε η Hdi είναι must!
Γιατι ??? εγω παντως δε βλεπω anmation καπου στα εικονιδια....εχει ? κινουνται με καποιο τροπο ?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Anime το λέει κάπως έτσι,δεν μπορώ να δω ακιβώς τώρα.Αν το επιλέξεις στις ρυθμίσεις,είναι το menu πιο smooth, κάπως έτσι.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Δεν είναι κάτι ιδιαίτερα σημαντικό.Το must που έγραψα πριν λίγο είναι υπερβολή.Το ενεργοποιείς/απενεργοποιείς και ή σ'αρέσει ή δε σ'αρέσει.Εμένα μ'αρέσει πάντως και θυμάμαι όταν το ειχαν βάλει για 1η φορά μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση!
Γούστα είναι αυτά βέβαια!
 

Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Anime το λέει κάπως έτσι,δεν μπορώ να δω ακιβώς τώρα.Αν το επιλέξεις στις ρυθμίσεις,είναι το menu πιο smooth, κάπως έτσι.
ναι,αυτο ειναι Λεω.

οπως και να χει,πρεπει να βελτιωθηκε η ταχυτητα του γιατι ηταν οικτρη!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Αύριο θα συνδέσω το Duo στο σαλόνι,ακόμη είναι στο πακέτο από το amazon.Υπόσχομαι την Κυριακή να ανεβάσω μερικές φωτό,αν και τα παλιότεα μέλη ξέρουν ότι είμαι άθλιος φωτογράφος.Οπως και νάχει όμως θα δείτε τις διαφορές στο μενού του dune μεταξύ anime και normal.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Να αναφέρω ξανά σε όλους τους φίλους που έχουν Dune,ότι το firmware που αναφέρετε στις προηγούμενες σελίδες είναι private beta για τεστ σε επιλεγμένους κατόχους Dune και κυρίως από Ρωσία/Ουκρανία.Οποιοδήποτε πρόβλημα κι αν παρουσιαστεί δεν καλύπτεστε από την εγγύηση και πιθανόν να μην μπορέσετε να γυρίσετε μόνοι σας σε παλιότερο firmware!!!

At your own risk!!!
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Σε περιπτωση που κρασαρει κατεβαζουμε το προηγουμενο firmware η καποιο stable το μετανομαζουμε σε dune_firmware.dff και βαζουμε σε ενα κενο usb stick. Κλεινουμε το μηχανημα απο τον πισω διακοπτη βαζουμε το στικακι πανω και το αναβουμε με αυτο.
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Μολις το εκανα και γυρισα στην προηγουμενη beta απλα επειδη δεν εχουν ολα τα Dune οθονη για να διαβαζουμε τις πληροφοριες καλο ειναι οταν το κανουμε σε ενα που δεν εχει οθονη να το αφησουμε 20 λεπτα και μετα να βγαλουμε το στικακι να το κλεισουμε απο πισω και να το ανοιξουμε παλι.

Στην ουσια αυτο που γραφει η οθονη ειναι το ποσο τις 100 εχει περασει απο το firmware και στο τελος μας λεει να βγαλουμε το στικακι και να κλεισουμε το μηχνημα και φυσικα ν το ανοιξουμε παλι.

ΙΣΩΣ με αυτο τον τροπο αν βαλουν πχ Cinavia σε καποια νεωτερη εκδοση firmware να μπορουμε να γυρισουμε σε παλιοτερο και ετσι να το βγαλουμε το κλειδωμα.
 

Μηνύματα
1.211
Reaction score
995
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εχω μια μικρη υποψια οτι το firmware μου πειραξε το Yadis....για κοιταξτε οσοι το εχετε....
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.484
Reaction score
27.220
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ηρθε και το δικό μου duo max.χθες. Σήμερα το έβαλα επάνω. Μου έβγαλε μύνημα για νεο διαθέσιμο fw, αλλά δεν το πέρασα.
θέλω να μιλήσω με τον Λεωνίδα πρώτα.Ρε σείς αυτό είναι βαρύ.Τι έχει μέσα? Πέρα απο το κουτί που είναι ολο μέταλλο.
 


L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Γιαννη καλοριζικο! Το τελευταιο beta απο HDi μπορεις να το βαλεις χωρις φοβο.

καπου διαβασα οτι και τα Dune αλλα και το Popcorn θα υποχρεωθουν να βαλουν Cinavia αλλα φυσικα θα υπαρχουν και τα μαγειρευμενα firmware.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.484
Reaction score
27.220
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Διόρθωση , dune hd duo, οχι max .
Ευχαριστώ λευτέρη.
 


Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Καλησπερα. Προσφατα -οπως εγραψα και στο thread- αγορασα ενα Dune Smart B1. Ειμαι πολυ ικανοποιημενος με το player και αγορασα ενα rii mini bluetooth αφου διαβασα οτι ειναι συμβατο. Το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν το αναγνωριζει. Παρολο που στο laptop δεν εχω προβλημα ο player δε το βρισκει καθολου. Εχεις κανεις καμια ιδεα τι συμβαινει?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
47.264
Reaction score
97.456
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Στα δικά μου Base, Prime λειτουργεί κανονικά.
 


Staff online

  • Zizik
    Safety Last * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.966
Μηνύματα
2.924.310
Members
38.116
Νεότερο μέλος
Πολυζωίδης Περικλής
Top