Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1,Duo

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Aν είναι η bluetooth έκδοση δεν είναι συμβατό.Δεν υποστηρίζει bluetooth το Dune!
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.479
Reaction score
27.214
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Παρένθεση στα όποια λεγχθέντα.









Οφείλω να ευχαριστήσω δημόσια τον μεν Lessaros για την προτροπή του να αγοράσω το DUNE τον δε Κοντολέτα για την υπομονή του και ακούραστη προσπάθειά του να μου σετάρει το DUNE. Thank you boys. Both of ya.
Παιδάκια αλήθεια ευχαριστώ απο βάθους καρδίας.Δεν εχω συναντήσει κάπου αλλού ανθρώπους που να βοηθάνε ετσι άνετα χωρίς κάποιο αντάλαγμα. Αυτή είναι και η μαγκιά του AV SITE.Νομίζω. ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ.
THANKS GUYS. GLAD TO BE WITH YOU ALL.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.370
Reaction score
99.394
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εμένα; :411:
 


JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.479
Reaction score
27.214
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ναι ναι και σας τους δυο. Κανάς άλλος? να ευχαριστήσω? κάποιος ρε παιδί μου:116:
Πάντως το dune hd duo τα σπάει. Εχει πολύ πλάκα , αρκετά γληγορο θα έλεγα, ακόμα και σε αλλαγή απο ταινία σε ταινία.
Δεν ξέρω αν χρειάζομαι Giganit switcher. Tαινία ολόκληρη δεν κατάφερα ακόμα να δω , αλλά απο σκηνές που είδα απο 3-4 που μου άφησε ο κοντολέτας , είμαι πολύ ευχαριστημένος. Επόμενο στάδιο ενας hard 2 tera για γέμισμα.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.479
Reaction score
27.214
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ti θα γίνει? θα με ευχαριστήσει κανείς που σας ευχαρίστησα? η τζάμπα περιμένω?:116:
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Αυτες ειναι οι αλλαγες που εχει το νεο beta firmware
(δεν πανε καλα αυτοι στην hdi εχει περασει αρκετος καιρος ποτε θα βγαλουν stable εκδοση;)

1. Implemented functions to hide channels and cancel channels to hide.
2. Reproduction of closed channels are not automatically restored (instead, it runs the first channel in the list).
3. In the case of the end of the subscription or other problems with the subscription, the player immediately has a button to quickly enter a new login / password.
4. Implemented reset the date to the current date when you switch to another channel in the EPG-menu.
Five. Kartina Micro HD: Enabled mechanism of IP-player control (remote-application support for iOS / Android etc).
6. Added two new ZOOM-mode.
7. Improved reset: you can select the "full" and "soft" reset.
8. Improvements in initial setup wizard video mode: with HDMI-connected automatically offers the best video mode according to information from the EDID-TV.
9. Dune HD TV-301: Better rendering of fonts in a web browser and flash applications.
10. Fixes for Wi-Fi.
11. Fixed problem with false alarms remote control in some cases.
12. Fix: formatting function not working HDD; other improvements in formatting functions.
13. Fixed a problem with the inability to play the files with some USB HDD volume over 2TB

Μια αλλαγη που ειδα εγω ειναι οτι για να δεις πλεον slideshow στις φωτογραφιες δεν πας μεσα στον φακελο με τις φωτογραφιες αλλα επιλεγεις τον φακελο και πατας το πληκτρο play στο remote.
 



Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

αυτος το εχει 195+ 10 ευρω εξοδα αποστολης(dhl).
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εγώ και το Lite 53D πέρσι και το Duo πριν λίγες μέρες τα πήρα μέσω amazon από το http://advancedmp3players.co.uk/
Μέσω του amazon μου έβγαιναν φθηνότερα τα ταχυδρομικά.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.479
Reaction score
27.214
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Και γω απο αμαζον το πήρα .Το ίδιο με του Λεωνίδα. Πολύ ευχαριστημένος.
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

εαν μια ματροσκα,εχει ηχο DTS-HD MA 5.1 και ο ενισχυτης,δεν υποστηριζει αυτο το φορμα ηχου,
το player θα κανει downmix?
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Ναι κανονικα απλα πρεπει να το ρυθμισεις στις ρυθμισεις του ηχου.
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εγώ και το Lite 53D πέρσι και το Duo πριν λίγες μέρες τα πήρα μέσω amazon από το http://advancedmp3players.co.uk/
Μέσω του amazon μου έβγαιναν φθηνότερα τα ταχυδρομικά.
Και γω απο αμαζον το πήρα .Το ίδιο με του Λεωνίδα. Πολύ ευχαριστημένος.
Βλεπω οτι αυτος θελει προ-πληρωμη και οχι με αντικαταβολη.
τα ιδια και αυτος http://www.easy-tecs.com/shop_content.php?coID=105
αλλα εδω βγαινει σαφως φθηνοτερα.
τον βρηκα και μεσω amazon http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B0047V2CKO/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new (3ο καταστημα)
που προφανως σημαινει οτι ειναι αξιοπιστος.
κολλαω λιγο στην online και προκαταβολικη πληρωμη,διοτι μπορει π.χ να ερθει η συσκευη και να ειναι σε κακη κατασταση.τι κανω τοτε..?
δεν εχω ξανα-παραγειλει απο εξωτερικο και το φοβαμαι λιγο..
 

Μηνύματα
930
Reaction score
65
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

απο μεγεθυνση υποτιτλων,πως πανε τα dune?
 


JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.479
Reaction score
27.214
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Δεν το εχω κάνει να σου πω την αλήθεια, δεν ξέρω. Μια χαρά είναι πάντως και στην default ρυθμιση.
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Εχει φτιαξει κανεις SBS ταινια και να εχει και υποτιτλους;

Εγω προσπαθησα με το 3D-Subtitler αλλα το Dune MAX βλεπει μεχρι 480P idx ενω το προγραμμα φτιαχνει 720P και 1080P idx και ετσι οταν τους ενωνεις με το mkvmerge το αποτελεσμα ειναι να μην τους βλεπει καθολου ο player

Μια αλλη λυση που και αυτη δεν δουλευει σωστα ειναι να τους κανεις sup με το ιδιο προγραμμα (εχει δυο επιλογες) και να τους ενωσεις παλι με το mkvmerge, τους διχνει ναι μεν αλλα οταν πχ υπαρχει ενας διαλογος εσυ διαβαζεις μονο αυτα που λεει ο ενας απο τους δυο που μιλανε στην ταινια.

Τωρα κανω διαφορες δοκιμες οπως στο να παιχω αναμεσα σε 1080P 720P και υψηλη ποιοτητα και χαμηλη ποιοτητα.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: Δοκιμή των Dune HD Max & Smart B1-D1-H1

Βλεπω οτι αυτος θελει προ-πληρωμη και οχι με αντικαταβολη.
τα ιδια και αυτος http://www.easy-tecs.com/shop_content.php?coID=105
αλλα εδω βγαινει σαφως φθηνοτερα.
τον βρηκα και μεσω amazon http://www.amazon.de/gp/offer-listing/B0047V2CKO/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new (3ο καταστημα)
που προφανως σημαινει οτι ειναι αξιοπιστος.
κολλαω λιγο στην online και προκαταβολικη πληρωμη,διοτι μπορει π.χ να ερθει η συσκευη και να ειναι σε κακη κατασταση.τι κανω τοτε..?
δεν εχω ξανα-παραγειλει απο εξωτερικο και το φοβαμαι λιγο..
Εχω αγοράσει πολλές φορές από εξωτερικό.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα να έρθει κάποιο προϊόν σε κακή κατάσταση.Οι συσκευασίες που κάνουν συνήθως παρέχουν πολύ καλή ασφάλεια.Αν παρ'όλα αυτά είσαι από τους άτυχους και σου έρθει σε κακή κατάσταση τους το στέλνεις πίσω και στο αντικαθιστούν.Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα πάντως.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.951
Μηνύματα
2.923.661
Members
38.114
Νεότερο μέλος
Geomir
Top