Εδώ τρέχουμε

Μηνύματα
15.866
Reaction score
22.232
Αν πάει καλά η προετοιμασία και δείξει κάτι καλό προς Σεπτέμβρη θα πάω να δω αγωνιστικό παπουτσάκι
Είμαι ανάμεσα σε Mizuno neo Vista και adidas adios pro 3.
 


Μηνύματα
15.866
Reaction score
22.232
το δοκίμασα (το 2) αλλά είναι στενό μπροστά για το πόδι μου και σε μισό νούμερο παραπάνω κάθεται λάθος το πόδι στο μήκος (στο στενό το πέλμα θήκιαζε ακριβώς στον πάτο , τα κόκκαλα και η καμάρα είχαν την θέση τους ακριβώς)
επειδή έχω δει πολύ κόσμο να τα ματώνει (κυριολεκτικά, το toebox να βάφεται κόκκινο) θεωρώ οτι ενω έχει φαρδύ πόδι για την φόρμα του παπουτσιού αγωνίζεται να το κρατήσει γιατί η σόλα του είναι όντως εξαιρετική.

στα κιλά μου θέλω καλή απορρόφηση μαζί με πως το λες ρησπονσιβνες, δηλαδή όχι ξερό απόλυτο πάτημα (θέλεις λιγότερα κιλά και άριστη τεχνική κατά τη γνώμη μου) αλλά περιθώριο απορρόφησης και σχήμα σόλας που να σε σπρώχνει στην μύτη για να κρατάς ρυθμούς στα 4-4:20 αβίαστα.

το nb sc elite 3 πχ έχει απαλότατο πάτημα, αρκούντως σταθερό, πανάλαφρο αέρινο αλλά δεν σε σπρώχνει να πατήσεις μύτη. το mizuno το συγκεκριμένο λένε ότι τα έχει όλα τα παραπάνω.
το adios pro 3 είχε όντως πολλά από τα παραπάνω με υστέρηση στην απορρόφηση (σε σχέση με το NB πάντα) αλλά μπορώ να ζήσω άνετα.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.441
Reaction score
34.206
Εγώ πάλι βρήκα μια προσφορά σε brooks που μου είναι εντελώς άγνωστα, διάβασα πολύ καλές κριτικές λέω δεν γμεις και τσίμπησα ένα ζευγάρι ghost max σε περτικαλι να χτυπάει στο μάτι.

Βέβαια τι τρέχω, 3.5 χλμ

 

Μηνύματα
2.344
Reaction score
5.314
Εγώ πάλι βρήκα μια προσφορά σε brooks που μου είναι εντελώς άγνωστα, διάβασα πολύ καλές κριτικές λέω δεν γμεις και τσίμπησα ένα ζευγάρι ghost max σε περτικαλι να χτυπάει στο μάτι.

Βέβαια τι τρέχω, 3.5 χλμ

Τα brooks είναι τρομερά παπούτσια για τρέξιμο. Εκανες πολύ καλή επιλογή.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.441
Reaction score
34.206
Όντως ωραίο παπουτσάκι, λιγάκι φαρδύ μπροστά. Σίγουρα χρειάζομαι άλλες καλτσες, με τις κοινές (xcode) πολύ λεπτές που έχω για σνικερς ένιωθα τα δάχτυλα να ψάχνουν δεξιά αριστερά, ενώ το λοιπό πέλμα, καίτοι έχω και μια πλατυποδία βεβαίως βεβαίως το αγκαλιάζει καλά. Σε 45ρι μου έκατσε πολύ καλά. Στο τόσο που τρέχω, 3.5 χλμ, μου φάνηκε πολύ άνετο.
IMG_20240724_234655.jpg
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.314
Reaction score
20.993
Αγόρια, έχω νέα!

Στις 6 Οκτωβρίου 2024 έχει μια δρομική εκδήλωση (10χλμ, 5χλμ), εδώ, κοντά μου, ε, έκανα εγγραφή για τα 5χλμ! Δεν το βλέπω αγωνιστικά, ούτε πάω για "χρόνο" κτλ, ούτε καν προπόνηση θα κάνω, για τον χαβαλέ θα πάω και για τη χαρά της συμμετοχής! Ένα ζευγάρι παπούτσια, ηλεκτρολύτες και βουρ! :biggrin:

Επειδή, όμως, είναι καλό να έχω έναν στόχο στο μυαλό μου, θυμάμαι ότι πριν αρκετά χρόνια (>7), όταν είχαμε διάδρομο στο σπίτι, έτρεχα τα 5χλμ σε 30 λεπτά. Ε, αν κάνω παρόμοιο χρόνο στις 06/10, θα είμαι ευχαριστημένος!
 

Μηνύματα
2.344
Reaction score
5.314
Αγόρια, έχω νέα!

Στις 6 Οκτωβρίου 2024 έχει μια δρομική εκδήλωση (10χλμ, 5χλμ), εδώ, κοντά μου, ε, έκανα εγγραφή για τα 5χλμ! Δεν το βλέπω αγωνιστικά, ούτε πάω για "χρόνο" κτλ, ούτε καν προπόνηση θα κάνω, για τον χαβαλέ θα πάω και για τη χαρά της συμμετοχής! Ένα ζευγάρι παπούτσια, ηλεκτρολύτες και βουρ! :biggrin:

Επειδή, όμως, είναι καλό να έχω έναν στόχο στο μυαλό μου, θυμάμαι ότι πριν αρκετά χρόνια (>7), όταν είχαμε διάδρομο στο σπίτι, έτρεχα τα 5χλμ σε 30 λεπτά. Ε, αν κάνω παρόμοιο χρόνο στις 06/10, θα είμαι ευχαριστημένος!
Με το καλό Γιώργο!
Κάνε καμιά προπόνηση πριν πας αλλά όχι στο διάδρομο. Βγες έξω.
Όταν τρέχω στο διάδρομο νιώθω πως με "σπρώχνει".. Καταλαβαίνεις τι λέω!
Καλή επιτυχία!
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.509
Μηνύματα
2.907.632
Members
38.057
Νεότερο μέλος
dimitrist900
Top