Καλωδιακό παράδοξο.



Μηνύματα
1.971
Reaction score
2.957
η εταιρεία που θέλει να πουλήσει το κατόρθωμα της πρέπει να παρουσιάσει αποδείξεις...
όχι όποιος δεν την πιστεύει....

τέλος πάντων, δε θα χαλάσουμε τις καρδιές μας.... ελεύθεροι άνθρωποι είμαστε να ξοδεύουμε όσο επιτρέπουν τα οικονομικά μας σε ότι νομίζουμε αναγκαίο....
Τι αποδείξεις θες; οι κατασκευαστές παραθέτουν στοιχεία που αφορούν την κατασκευή (σχεδίαση, υλικά κλπ) και κάποια specs. Τι άλλο θες; Συγκριτικά πριν και μετά; (με τι; με άλλων κατασκευαστών προϊόντα; )
μετρήσεις; ναι υπάρχουν σε κάποία αλλά ανήκουν στην τεκμηρίωση των specs . Γ@@α τα καλώδια, Δείξε μου μία εταιρία που να έχει τις αποδειξεις που θες, πχ σε ενισχυτές ή οποιοδήποτε άλλο μηχάνημα.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.782
Reaction score
41.208
Έχω δει φίδια να κάνουν τις μαϊμούδες μια μπουκιά.Προσοχη στις φιδοκουζινες.
...και εγω κατι κινεζους να τρωνε φιδγια, οπως και φιδια να τρωνε την ουρα τους. 🐒
κινεζο ομως δεν εχω δει να τρωει την ουρα του, μαλλον γιατι δεν εχει ουρα ο κινεζος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.912
Reaction score
79.381
Τι αποδείξεις θες; οι κατασκευαστές παραθέτουν στοιχεία που αφορούν την κατασκευή (σχεδίαση, υλικά κλπ) και κάποια specs. Τι άλλο θες; Συγκριτικά πριν και μετά; (με τι; με άλλων κατασκευαστών προϊόντα; )
μετρήσεις; ναι υπάρχουν σε κάποία αλλά ανήκουν στην τεκμηρίωση των specs . Γ@@α τα καλώδια, Δείξε μου μία εταιρία που να έχει τις αποδειξεις που θες, πχ σε ενισχυτές ή οποιοδήποτε άλλο μηχάνημα.
κουράζεις..
 

Μηνύματα
1.054
Reaction score
1.161
κουβέντα κάνετε....όχι κάνουμε

ήδη έχει τραβήξει πολύ....

υπάρχουν 3 σενάρια για το υφάκι σας, το περιεχόμενο των ποστς σας και σε συνάρτηση με την ηλικία των λογαριασμών σας
ή γνωρίζετε την αποδεδειγμένη άποψη του φόρουμ για κάθε είδους καλωδιοκαυλιτσέκια και άρα είστε βαλτοί να μας τα σπάτε και να μας απασχολείτε
ή είστε παραδοσιακοί νουμπάδες που νομίζετε ότι θα πείσετε με ομοιοπαθητική έναν κόσμο που στηρίζεται αποκλειστικά σε νόμους φυσικής
ή είστε και τα δύο...

διαλέγετε και παίρνετε ;)

αλλα επειδή διαβάζουν άτομα που δεν γνωρίζουν το αντικείμενο....για να συνεχίσετε υπάρχει μόνο ο δρόμος της αποδείξης....διαφορετικά μπορείτε να συνεχίσετε στα διάφορα άλλα ρουμς...παρεάκια για ελληνίδες μανούλες στο φβ κ τα σχετικά 8-)
Επειδή αυτή είναι η τελευταία μου ανάρτηση γιατί ως ένας από τους "υπολοιπους" ζητώ τη διαγραφή μου,δικαιούμαι να πω τα εξης:
1. Ποιο φόρουμ και ποια αποψη;Η δική σου άντε και μερικών άλλων;
2.Το φόρουμ τεχνολογίας αγνοεί την τεχνολογία που κουβαλούν πολλά καλώδια;(Όχι πάντως τα κοινα)
3.Το φόρουμ αγνοεί ότι η συντριπτική πλειοψηφία των καλωδιοαρνητων χρησιμοποιεί επώνυμα καλωδια;
4.Το φόρουμ αγνοεί ότι η συντριπτική πλειοψηφία των χόμπιστων παγκοσμιως,χρησιμοποιεί επώνυμα καλωδια;
5.Το φόρουμ δέχεται να υπαρχει αντίθετη αποψη η έχουμε να κάνουμε με Χουντα-αυθεντια;
Επειδή κάποια στιγμή η ιδιοκτησία θα συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα,δε σε βλέπω καλά.
Όποιος έχει λίγο φιλότιμο ας μ' ακολουθησει.
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.741
Reaction score
76.076
χαίρομαι που συνεννοηθήκαμε ...άρα από εδώ και στο εξής γνωρίζουμε και οι δυο που θα καταλήξει αυτό...ενημέρωσε και τους υπόλοιπους ;)
Με πήρε τηλέφωνο η ιδιοκτησία και με διέταξε να αφήνουμε ελεύθερες όλες τις απόψεις*.
Έβρυ γιουνίκ σνόουφλεϊκ, έβρυ σάιντ ρόουμινγκ φρη ιν δε σάουντφιλντζ.







*που δεν κατηγορούν εκδικητικά
 

Zizik

Safety Last * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.741
Reaction score
76.076
Επειδή αυτή είναι η τελευταία μου ανάρτηση γιατί ως ένας από τους "υπολοιπους" ζητώ τη διαγραφή μου,δικαιούμαι να πω τα εξης:
1. Ποιο φόρουμ και ποια αποψη;Η δική σου άντε και μερικών άλλων;
2.Το φόρουμ τεχνολογίας αγνοεί την τεχνολογία που κουβαλούν πολλά καλώδια;(Όχι πάντως τα κοινα)
3.Το φόρουμ αγνοεί ότι η συντριπτική πλειοψηφία των καλωδιοαρνητων χρησιμοποιεί επώνυμα καλωδια;
4.Το φόρουμ αγνοεί ότι η συντριπτική πλειοψηφία των χόμπιστων παγκοσμιως,χρησιμοποιεί επώνυμα καλωδια;
5.Το φόρουμ δέχεται να υπαρχει αντίθετη αποψη η έχουμε να κάνουμε με Χουντα-αυθεντια;
Επειδή κάποια στιγμή η ιδιοκτησία θα συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα,δε σε βλέπω καλά.
Όποιος έχει λίγο φιλότιμο ας μ' ακολουθησει.
Μη καλέ, δε σε πρόλαβα για λίγα δευτερόλεπτα.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.912
Reaction score
79.381
Ζητώ διευκρινήσεις, δεν είμαι off topic.
δεν υπάρχει χώρος για περαιτέρω διευκρινήσεις...

πουλάς κάτι που λες ότι βελτιώνει κάτι σε όλες τις συσκευές...παραθέτεις μετρήσεις των διαφορών αυτών...αλλιώς λες ψέματα
αν δεν έχεις να δείξεις...τότε απλά είσαι τσαρλατάνος...

καλά ως εδώ?
 

Μηνύματα
1.971
Reaction score
2.957
δεν υπάρχει χώρος για περαιτέρω διευκρινήσεις...

πουλάς κάτι που λες ότι βελτιώνει κάτι σε όλες τις συσκευές...παραθέτεις μετρήσεις των διαφορών αυτών...αλλιώς λες ψέματα
αν δεν έχεις να δείξεις...τότε απλά είσαι τσαρλατάνος...

καλά ως εδώ?
Ναι, δείξε μου ένα παράδειγμα από οτιδήποτε. Με διαφορές.. (με τι άραγε; )
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.912
Reaction score
79.381
Ναι, δείξε μου ένα παράδειγμα από οτιδήποτε. Με διαφορές.. (με τι άραγε; )
ΡΕ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?

μας τα χετε κάνει νταούλια ότι ακούτε λεπτεπίλεπτες χροιές...ασήκωτες χαμηλές...ανοργασμικό στέιτζινγκ και ένα κάρο αφηρημένες μπούρδες στα καλώδια που σιλάρετε και θα σου ανεβάσω εγώ διαφορές?
 

Μηνύματα
1.971
Reaction score
2.957
Ναι από ένα μηχάνημα που ο κατασκευαστής αποδυκνύει ότι είναι.το καλυτερότερο για να σου αντιπαραθέσω από ένα καλώδιο.
 





Μηνύματα
275
Reaction score
453
Ναι από ένα μηχάνημα που ο κατασκευαστής αποδυκνύει ότι είναι.το καλυτερότερο για να σου αντιπαραθέσω από ένα καλώδιο.
Ο κάθε ακροατής, προσοχή, όχι ως δημιουργός, αλλά ως ακροατής μόνο, πρέπει να έχει ως απώτερο σκοπό την όσο το δυνατόν πιο πιστή αναπαπαγωγή του έργου. Άσχημη ή καλή δεν έχει σημασία. Αυτό που έχει σημασία είναι η λέξη "πιστή". Και αυτό ακριβώς είναι το σημείο αναφοράς μας. Το σημείο σύγκρισης. Αυτό και μόνο αυτό.

Αν θέλετε να διαφωνήσουμε για οτιδήποτε άλλο, θα πρέπει πρώτα να διαφωνήσουμε γι'αυτό. Γιατί αν συμφωνούμε ως προς αυτό, τότε συμφωνούμε στα πάντα.

Και αυτό θα έπρεπε να έχουν ως σκοπό και οι κατασκευαστές. Αλλά αυτό δε συμβαίνει, γιατί πολύ απλά ο καθένας θέλει να βάλει την "ηχητική του υπογραφή". Πάρε λοιπόν μια υπογραφή από την πηγή, μία ακόμα από τον προενισχυτή, μία άλλη από τον τελικό και την τελειωτική από τα ηχεία και άντε βγάλε άκρη φουκαρά ακροατή. Και φυσικά δε μπορείς να βγάλεις άκρη, γιατί αν βγάλεις, πως θα γυρίσει το χρήμα και πως θα στα τρώνε σε καλώδια, βύσματα, ασφάλειες, λάμπες, και άλλα τσιτσιμπλίκια, όλα συνοδευόμενα από βαρύγδουπους, ανούσιους χαρακτηρισμούς;
Τώρα, αν είστε δημιουργοί μουσικής, το πράγμα αλλάζει. Βάλτε λάμπες, κομπρέσορες, λίμιτερς, παραμορφώσεις, μικρόφωνα από το '40, κιθάρες με μαγνήτες εποχής, ό,τι γουστάρετε.
Αλλά, ως ακροατές, έχουμε όλοι την υποχρέωση να αναπαράγουμε σωστά το έργο του δημιουργού.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.086
Μηνύματα
2.927.881
Members
38.129
Νεότερο μέλος
Alexkon33
Top