Λόλα να μια Λάμπα,πάρτη κι ας καίει...τζάμπα

Μηνύματα
15.382
Reaction score
17.603
Ολιγον τι :rofl: Χερ Ντοκτορ γι αυτο και θελουμε την βοηθεια σας να επανελθουμε εις την ταξη :rofl:αλλος
λιγο αλλος πολυ;) ενα Κυριο που γνωριζω θελει πολυ βοηθεια:rofl:
Μισό λεπτό. Ο άνθρωπος α) είναι σινεματζής β) είναι φανατικός γ) και το κυριότερο δεν είναι μέλος της Επερεσίας.

Όταν πιστοποιηθεί από τον ίδιο τον Πρόεδρο και μετά ... τότε θα μπορεί να μιλάει ως αυθεντία. Είδες ότι μετά την πιστοποίηση που έδωσες στον εν λόγω Κύριο εγώ τουλάχιστον δεν αμφισβήτησα - ούτε κατ΄ελάχιστο ξανά - τίποτε απο τα λεγόμενά του.

:D :D 😍

Υ.Γ. (Τα Νέα του site) : Πάει ο Π.Α.Η. ... απο ότι διαβάζω.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.186
Reaction score
56.221
Ναι αυτά είναι γνωστά. Όπως και άλλα προβλήματα σε υλοποιήσεις που θεωρείς πιο ιδανικές και τα οποία δεν χρίζουν της τόσο μεγάλης διερεύνησης και κριτικής αλλά και scrutiny απο μεριάς σου απο ότι έχω παρατηρήσει.

Εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου που θα καταλήξει και σε τι ο κάθε audio people όσον αφορά την όποια απόφασή του για το οτιδήποτε. Ότι θέλεις να γράφεις απλώς μην πατάς σε κάτι που είπα εγώ και το βγάζεις εκτός context (εκτός εάν είναι για πλάκα). Μπορούσες όλα αυτά να τα πείς γενικά και να τα γράφεις εδω ή οπουδήποτε αλλού θες. Δε νομίζω ότι έχεις ανάγκη τα δικά μου γραφόμενα ή εκφρασμένες απόψεις απο άλλο νήμα και με άλλο μάλιστα στην ουσία περιεχόμενο συζήτησης και σκεπτικό σε γνώστες χαοτικές συζητήσεις που γίνονται. Γράψε και για το FR των λαμπάτων μικροφώνων τότε.

Πρώτα απο όλα σου είπα ότι εγώ δεν εγκρίνω και συμμετέχω (απο τότε που κατάλαβα κιόλας την πρόθεση) σε "αρνητικά" νήματα σαν αυτό που άνοιξες. Καθώς πρώτα απο όλα πολλά "αρνητικά" είναι αυτά που συμβάλλουν σε καλό ήχο (ή αυτόν τέλος πάντων που προκύπτει) πολλές φορές. Δεν μπορείς να τα αποσυνδέσεις σε καμιά υλοποίηση ή τοπολογία και να διαλέξεις να ασχοληθείς αλλά και να τα δείς ξεκομμένα απο άλλους πολλούς παράγοντες. Οπότε μην με "τραβάς" εντός αυτού, όπως βλέπεις δεν "συμμετέχω". Επίσης συντρέχουν και άλλοι πολλοί παραγοντες που αφορούν κυρίως την μειωμένη συμμετοχή ανθρώπων στα sites που δεν επιτρέπει μια πιο αναλυτική συζήτηση και τριβή ώστε να προκύπτουν πιο σοβαρά συμπεράσματα όσο και εάν εσύ μπορεί κατά τον ισχυρισμό σου, να το επιθυμείς. Εσυ Bhutia σου έχω εξηγήσει τι νομίζω ότι κάνεις. Θες να φτιάξεις έναν μπούσουλα ασφαλείας και επιλογών που οδηγούν σε συγκεκριμένα πράγματα και επιλογές. Καλώς κάνεις αλλά σε αυτά που τον βασίζεις δεν είναι όλα "αντικειμενικά" και ας παρουσιάζονται ώς τέτοια. Ούτε η σημασία τους τόσο εκτενώς καθαρή και συσχετισμένη. Και κάποια που είναι, εάν είναι να είναι πολύπλοκα στην υλοποίηση τους και με αποτέλεσμα που ο κάθε ενδιαφερόμενος αγοραστής δεν είναι σε θέση να ελέγξει απο πρίν το αποτέλεσμα κιόλας .... συμβάλλουν αλλά όχι τόσο πολύ όσο θα ήθελες ή και θεωρείς ότι θα έπρεπε. Σε κάποιους (άσχετα εάν πλέον δείχνουν να είναι πολλοί) μια τέτοια προσέγγιιση είναι και την θεωρούν ιδανική. Όχι για όλους ανάλογα και το όποιο ζητούμενο τους. Αποκλεισμός με πρόσχημα οποιοδήποτε αντικειμενικότητα δεν σημαίνει ότι αυτοί που δεν ακολουθούν αποκλειστικά και σε όλα αυτόν τον δρόμο ... δεν σημαίνει ότι δεν ανήκουν ή δεν πρέπει να ανήκουν σε ένα "χόμπι". Απο έξω μιλάω εγώ βέβαια καθώς για εμένα δεν είναι χόμπι με την έννοια που του δίνουν οι audio people και ούτε πιστεύω στα "χόμπι". Απλώς that's my take όσο μου επιτρέπει η επιφανειακή ενασχόληση μου με το θέμα.
Δεν γίνεται να λογαριάζουμε την ενημερωτική αξία νημάτων σε συνάρτηση με τις αυθεντικές προθέσεις των συντελεστών τους. Όσο παράλογο θα ήταν ν'απορρίπταμε οποιοδήποτε χρήσιμο αγαθό ή υπηρεσία στην καθημερινή μας ζωή επειδή θ'αμφισβητούσαμε τις προθέσεις όσων τα έφτιαξαν.
 

Μηνύματα
15.382
Reaction score
17.603
Δεν γίνεται να λογαριάζουμε την ενημερωτική αξία νημάτων σε συνάρτηση με τις αυθεντικές προθέσεις των συντελεστών τους. Όσο παράλογο θα ήταν ν'απορρίπταμε οποιοδήποτε χρήσιμο αγαθό ή υπηρεσία στην καθημερινή μας ζωή επειδή θ'αμφισβητούσαμε τις προθέσεις όσων τα έφτιαξαν.
Δεν συμφωνώ. Εξαρτάται τι παρουσιάζεις , πως το παρουσιάζεις , πως το αναλύεις και ποιό είναι το συμπέρασμα αλλά και ο αντίλογος που κανονικά πρέπει να τον γράφει και να τον προβλέπει ο ίδιος ο συγγραφέας σε κάθε σοβαρό τουλάχιστον επιμέρους πόστ του νήματος (εάν όχι σε όλο το νήμα) που αναρτά αλλά και η προσπάθεια διάσφάλισης όλων αυτών απο spin - αρίμστα δικά του ή άλλων τα οποία είτε ηθελημένα, είτε άθελα δημιουργούνται λόγω ότι τα πρώτα που αναφέρω δεν ακολουθούνται. Αυτά δε τηρούνται. Η απλή παρουσίαση και παράθεση κάποιων στοιχείων δεν είναι αρκετή. Μπορεί και να οδηγήσει σε λάθος συμπεράσματα. Επίσης όπως ανέφερα δεν υπάρχει το κατάλληλο ποσσοτό συμμετοχής έμπειρων ανθρώπων για να γίνει ένας έλεγχος αυτών που γράφονται απο ανθρώπους ανάλογης και σχετικής με το αντικείμενο γνώσης καθε φορά και έτσι όλοι και αυτοί που δεν έχουν γνώση σε ένα συγκειμένο τομέα με τον οποίο ασχολείται ένα (όποιο) θέμα που ανοίγεται , να βγάλουν πιο ασφαλή και χρήσιμα συμπεράσματα.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.186
Reaction score
56.221
Δεν συμφωνώ. Εξαρτάται τι παρουσιάζεις , πως το παρουσιάζεις , πως το αναλύεις και ποιό είναι το συμπέρασμα αλλά και ο αντίλογος που κανονικά πρέπει να τον γράφει και να τον προβλέπει ο ίδιος ο συγγραφέας σε κάθε σοβαρό τουλάχιστον επιμέρους πόστ του νήματος (εάν όχι σε όλο το νήμα) που αναρτά αλλά και η προσπάθεια διάσφάλισης όλων αυτών απο spin - αρίμστα δικά του ή άλλων τα οποία είτε ηθελημένα, είτε άθελα δημιουργούνται λόγω ότι τα πρώτα που αναφέρω δεν ακολουθούνται. Αυτά δε τηρούνται. Η απλή παρουσίαση και παράθεση κάποιων στοιχείων δεν είναι αρκετή. Μπορεί και να οδηγήσει σε λάθος συμπεράσματα. Επίσης όπως ανέφερα δεν υπάρχει το κατάλληλο ποσσοτό συμμετοχής έμπειρων ανθρώπων για να γίνει ένας έλεγχος αυτών που γράφονται απο ανθρώπους ανάλογης και σχετικής με το αντικείμενο γνώσης καθε φορά και έτσι όλοι και αυτοί που δεν έχουν γνώση σε ένα συγκειμένο τομέα με τον οποίο ασχολείται ένα (όποιο) θέμα που ανοίγεται , να βγάλουν πιο ασφαλή και χρήσιμα συμπεράσματα.
Η καθαρά τεχνική ανάλυση γίνεται με πλήρη ουδετερότητα, όπως κάνω και στην επαγγελματική μου δραστηριότητα ανεξάρτητα από το πόσο θα συμπαθούσα ή θ'απεχθανόμουν άτομα και καταστάσεις.

Προφανής εξήγηση πάντως θα ήταν ότι ύστερα από τόσον καιρό οι επαΐοντες δεν έχουν ν'αντιτάξουν κάποιο στοιχείο ανατρεπτικό ως προς την τεχνική ανάλυση οπότε διατυπώνονται αντιρρήσεις μονάχα σε επίπεδο ερμηνείας και βαρύτητας των δεδομένων, όπως οι δικές σου.
 
Last edited:

Μηνύματα
15.382
Reaction score
17.603
Η καθαρά τεχνική ανάλυση γίνεται με πλήρη ουδετερότητα, όπως κάνω και στην επαγγελματική μου δραστηριότητα ανεξάρτητα από το πόσο θα συμπαθούσα ή θ'απεχθανόμουν άτομα και καταστάσεις.

Προφανής εξήγηση πάντως θα ήταν ότι ύστερα από τόσον καιρό οι επαΐοντες δεν έχουν ν'αντιτάξουν κάποιο στοιχείο ανατρεπτικό ως προς την τεχνική ανάλυση οπότε διατυπώνονται αντιρρήσεις μονάχα σε επίπεδο ερμηνείας και βαρύτητας των δεδομένων, όπως οι δικές σου.
Δεν φταίει η ουδετερότητα αλλά το κανονιστικό πλάισο στο οποίο κινείσαι και αυτοπεριορίζεσαι.

Εμένα οι όποιες "αντιρρήσεις" μου (που δεν εξέφρασα ποτέ τεχνικής φύσεως παρά ελάχιστες) αφορούν γενικές θεωρήσεις , λογική , συσχετισμούς και μεθόδους. Δεν υπάρχει αντίλογος εδώ (στο συγκεκριμένο site). Υπάρχουν πλήθος σε άλλα site. Ούτε ότι δεν υπάρχει αντίλογος ή ότι συμφωνεί ένα μεγάλο πλήθος σημαίνει ότι ότι ισχυριζόμαστε είναι σωστό ή ότι έχουμε εξετάσει όλες τις παραμέτρους. Η μη ύπαρξη αντίλογου ή και η μη εκτίμηση αυτού όταν υπάρχει απο το ένα ή το άλλος μέρος αλλά και αδυναμία να απαντηθεί και απο τα δύο μέρη σε ένα site ... μπορεί να οφείλεται σε πολλούς άλλους λόγους που δεν έχουν κανέναν σκοπό ή σχέση με την διερεύνηση της ουσίας ενός θέματος. Άσε που και αυτό ... δηλαδή η ποιότητα του όποιου αντιλόγου και της απάντησης σε αυτόν κ.ο.κ υπόκειται στην κρίση του αναγνώστη ανάλογα της κατανόησης αλλά και η προσφορά του είναι μεγάλη όταν γίνεται απο έμπειρα και με γνώση όπως είπα άτομα, στο αντίστοιχο του θέματος κάθε φορά τομέα. Από εμένα μην περιμένεις αντίρρηση ούτε και η αντίρρηση μου θα είχε κάποιο νόημα παρά μόνο βοηθητικό επικουρικά και σε λογική και όποια εμπειιρία (η οποία υπόκειται αναπόφευκτα σε περιορισμούς) πάρα σε τεχνικό επίπεδο. Δεν έχω σχέση με το αντικείμενο, είμαι ένας απλός ακροάτης. Ούτε καν χομπίστας. Ουτε έχω φιλοδοξία να γίνω κάτι άλλο τώρα στα γεράματα. Ούτε έχω ηχεια των 200 ευρώ και κάθομαι να ακούω, να κρίνω, (και μάλιστα αποσπασματικά) ηχεία των 200.000 ευρώ. Ούτε έχω VW και κάθομαι και ασχολούμαι ή με απασχολεί τι και πως κάνει η Ferrari ότι κάνει όταν δεν μπορώ να την αποκτήσω ποτέ. Αυτά είναι για 18 χρονα που διαβάζουν περιοδικά και αυτά ακόμη μετα τα 20 δεν ασχολούνται με τέτοια θέματα.
 


Μηνύματα
15.382
Reaction score
17.603
Ε, σιγά, πόσο να πιάνουν τώρα τα παλιά σου τα προακ;

220€; Δε α τσακωθούμε για ένα κοσάρικο.
Κοντζαμάν μαντραχαλοι..
Και ούτε το VW ... ομοίως σκεπτόμενοι. :D
 

Μηνύματα
1.956
Reaction score
4.618
Δεν φταίει η ουδετερότητα αλλά το κανονιστικό πλαισιο στο οποίο κινείσαι και αυτοπεριορίζεσαι.

Ας δουμε λοιπον το κανονιστικο πλαισιο και τους περιορισμους της ομαδας των επιστημονων.
Τα θεματα αφορουν παντα ενα και μοναδικο κομματι του παζλ.
Ασχολουνται αποκλειστικα με τα ηχεια και τον χωρο.
Αυτο ειναι το διακυβευμα για το ευαριθμο ιερατειο του Toole..
Αφηνουν απ'εξω μεγαλα κομματια, τους ενισχυτες, τις πηγες, το ρευμα και τα καλωδια.
Αυτα ολα στις θεωρητικες αναζητησεις τους θεωρουνται ιδανικα.
Αρκει ο ενισχυτης να εχει ισχυ, η πηγη να ειναι ψηφιακη και τα καλωδια μαυρα.
Το προβλημα λυθηκε.

Κανενας προβληματισμος για ψηφιοαναλογικους μετατροπεις, φιλτρα,
κυκλωματα ενισχυσης ,αναδρασεις, τροφοδοτικα, παρεμβολες.
Μηπως δεν εχουν αυτα μετρησεις, μηπως δεν παιζουν ρολο στο τελικο αποτελεσμα;
Μηπως δεν ειναι αυτα επιστημη;
Ειναι μεγαλος, τεραστιος συμβιβασμος αυτο, οταν θελεις να περιγραψεις την ποιοτητα της αναπαραγωγης.
Αναποφευκτα η πραγματικοτητα της αποδοσης σε πραγματικες συνθηκες θα σε διαψευδει..

Οι υπολοιποι που δεν ειναι επιστημονες-ερευνητες ουτε εχουν ισχυρο ενδιαφερον για το αντικειμενο,
δεν ψαχνουν καθολου και επιλεκτικα χρησιμοποιουν την επιστημη,
μονο για να στηριξουν προκατασκευασμενες αποψεις τους.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.186
Reaction score
56.221
Ας δουμε λοιπον το κανονιστικο πλαισιο και τους περιορισμους της ομαδας των επιστημονων.
Τα θεματα αφορουν παντα ενα και μοναδικο κομματι του παζλ.
Ασχολουνται αποκλειστικα με τα ηχεια και τον χωρο.
Αυτο ειναι το διακυβευμα για το ευαριθμο ιερατειο του Toole..
Αφηνουν απ'εξω μεγαλα κομματια, τους ενισχυτες, τις πηγες, το ρευμα και τα καλωδια.
Αυτα ολα στις θεωρητικες αναζητησεις τους θεωρουνται ιδανικα.
Αρκει ο ενισχυτης να εχει ισχυ, η πηγη να ειναι ψηφιακη και τα καλωδια μαυρα.
Το προβλημα λυθηκε.

Κανενας προβληματισμος για ψηφιοαναλογικους μετατροπεις, φιλτρα,
κυκλωματα ενισχυσης ,αναδρασεις, τροφοδοτικα, παρεμβολες.
Μηπως δεν εχουν αυτα μετρησεις, μηπως δεν παιζουν ρολο στο τελικο αποτελεσμα;
Μηπως δεν ειναι αυτα επιστημη;
Ειναι μεγαλος, τεραστιος συμβιβασμος αυτο, οταν θελεις να περιγραψεις την ποιοτητα της αναπαραγωγης.
Αναποφευκτα η πραγματικοτητα της αποδοσης σε πραγματικες συνθηκες θα σε διαψευδει..

Οι υπολοιποι που δεν ειναι επιστημονες-ερευνητες ουτε εχουν ισχυρο ενδιαφερον για το αντικειμενο,
δεν ψαχνουν καθολου και επιλεκτικα χρησιμοποιουν την επιστημη,
μονο για να στηριξουν προκατασκευασμενες αποψεις τους.
Δικό μου πλαίσιο και θέση είναι ο ορισμός προτεραιοτήτων. Δεν πειράζει ν'ασχολούμαστε με οποιονδήποτε άλλον υποκειμενικό παράγοντα στην ακροαματική μας απόλαυση και να υποστηρίζουμε οτιδήποτε αντιλαμβανόμαστε αρκεί να έχουμε μεριμνήσει πρώτα για τους γνωστούς θεμελιώδεις, είτε πρόκειται για δικαναλικά setup, είτε για πολυκαναλικά, είτε για...ακουστικά. Από εκεί και πέρα ας ζυγίσει καθένας για δικό του λογαριασμό το λόγο απολαβής προς ταλαιπωρία.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.805
Reaction score
29.415
Ας δουμε λοιπον το κανονιστικο πλαισιο και τους περιορισμους της ομαδας των επιστημονων.
Τα θεματα αφορουν παντα ενα και μοναδικο κομματι του παζλ.
Ασχολουνται αποκλειστικα με τα ηχεια και τον χωρο.
Αυτο ειναι το διακυβευμα για το ευαριθμο ιερατειο του Toole..
Αφηνουν απ'εξω μεγαλα κομματια, τους ενισχυτες, τις πηγες, το ρευμα και τα καλωδια.
Αυτα ολα στις θεωρητικες αναζητησεις τους θεωρουνται ιδανικα.
Αρκει ο ενισχυτης να εχει ισχυ, η πηγη να ειναι ψηφιακη και τα καλωδια μαυρα.
Το προβλημα λυθηκε.

Κανενας προβληματισμος για ψηφιοαναλογικους μετατροπεις, φιλτρα,
κυκλωματα ενισχυσης ,αναδρασεις, τροφοδοτικα, παρεμβολες.
Μηπως δεν εχουν αυτα μετρησεις, μηπως δεν παιζουν ρολο στο τελικο αποτελεσμα;
Μηπως δεν ειναι αυτα επιστημη;
Ειναι μεγαλος, τεραστιος συμβιβασμος αυτο, οταν θελεις να περιγραψεις την ποιοτητα της αναπαραγωγης.
Αναποφευκτα η πραγματικοτητα της αποδοσης σε πραγματικες συνθηκες θα σε διαψευδει..
Και ποιος εμποδίζει τον οποιονδήποτε να ανοίξει τέτοια θέματα?
 

Μηνύματα
13.300
Reaction score
10.658
Αφηνουν απ'εξω μεγαλα κομματια, τους ενισχυτες, τις πηγες, το ρευμα και τα καλωδια.
Ευτυχώς εν έτη 2024 και με την τεχνολογική πρόοδο που έχει συντελεστεί, αυτά τα εξαρτήματα έχουν φτάσει άριστα επίπεδα συμπεριφοράς-απόδοσης-μετρήσεων.
Σε αντίθεση με τα ηχεία και τον χώρο, που σε κάθε σπίτι αν αφεθούν στην τύχη τους, δημιουργούν μεγάλα προβλήματα.
 

Μηνύματα
1.956
Reaction score
4.618
Δεν πειράζει ν'ασχολούμαστε με οποιονδήποτε άλλον υποκειμενικό παράγοντα στην ακροαματική μας απόλαυση
Δεν ειναι υποκειμενικοι οι παραγοντες που ανεφερα.
Ουτε αναξιοι μελετης.

Από εκεί και πέρα ας ζυγίσει καθένας για δικό του λογαριασμό το λόγο απολαβής προς ταλαιπωρία.
Σε αυτο συμφωνουμε απολυτα.
 

Μηνύματα
310
Reaction score
188
Ας δουμε λοιπον το κανονιστικο πλαισιο και τους περιορισμους της ομαδας των επιστημονων.
Τα θεματα αφορουν παντα ενα και μοναδικο κομματι του παζλ.
Ασχολουνται αποκλειστικα με τα ηχεια και τον χωρο.
Αυτο ειναι το διακυβευμα για το ευαριθμο ιερατειο του Toole..
Αφηνουν απ'εξω μεγαλα κομματια, τους ενισχυτες, τις πηγες, το ρευμα και τα καλωδια.
Αυτα ολα στις θεωρητικες αναζητησεις τους θεωρουνται ιδανικα.
Αρκει ο ενισχυτης να εχει ισχυ, η πηγη να ειναι ψηφιακη και τα καλωδια μαυρα.
Το προβλημα λυθηκε.

Κανενας προβληματισμος για ψηφιοαναλογικους μετατροπεις, φιλτρα,
κυκλωματα ενισχυσης ,αναδρασεις, τροφοδοτικα, παρεμβολες.
Μηπως δεν εχουν αυτα μετρησεις, μηπως δεν παιζουν ρολο στο τελικο αποτελεσμα;
Μηπως δεν ειναι αυτα επιστημη;
Ειναι μεγαλος, τεραστιος συμβιβασμος αυτο, οταν θελεις να περιγραψεις την ποιοτητα της αναπαραγωγης.
Αναποφευκτα η πραγματικοτητα της αποδοσης σε πραγματικες συνθηκες θα σε διαψευδει..

Οι υπολοιποι που δεν ειναι επιστημονες-ερευνητες ουτε εχουν ισχυρο ενδιαφερον για το αντικειμενο,
δεν ψαχνουν καθολου και επιλεκτικα χρησιμοποιουν την επιστημη,
μονο για να στηριξουν προκατασκευασμενες αποψεις τους.
Λογικα ειναι ολα αυτα . Ο Toole, αν καταλαβαινω σωστα ,ασχολειται με πολυκαναλο σε μεγαλους επαγγελματικους χωρους ,κυριως κινηματογραφους και αιθουσες συναυλιων. Οποτε ο επαγγελματικος εξοπλισμος ειναι ψιλο standard και γι αυτο δεν πολυασχολειται. Ετσι κι αλλιως τα χρηματα εκει ειναι Οπου εχει αναφορα για μικρους χωρους εννοει οικιακους (οποιονδηποτε καταλαβαινω σε νορμαλ πλαισια) και οι αναφορες του ειναι περιορισμενες , σημειακες και ασχολειται με τα ηχεια και τον χωρο. Πολλες φορες επισημαινει οτι πολλα απ'οσα λεει για τους μεγαλους χωρους δεν εχουν και τοση σημασια για τους μικρους λογω πολλων ασταθμητων παραγοντων και του αν επιθυμουμε 1 η περισσοτερες mlp η μαλλον μια βασικη και πολλες καλες θεσεις .
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.968
Reaction score
21.197
Οι υπολοιποι που δεν ειναι επιστημονες-ερευνητες ουτε εχουν ισχυρο ενδιαφερον για το αντικειμενο,
δεν ψαχνουν καθολου και επιλεκτικα χρησιμοποιουν την επιστημη,
μονο για να στηριξουν προκατασκευασμενες αποψεις τους.
Παρών.. :smoke:


Όντως δεν ψάχνω (όχι επιμελώς τουλάχιστον όπως άλλοι) αλλά διαβάζω εδώ (ίσως και πιο πολύ απ' όσο περίμενα 🤔) τεχνικά κλπ από μέλη που βάζουν και link οπότε όσο να'ναι.. κάτι μένει. 😏
Το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν έχω (σοβαρή) άποπση, αλλά ποτέ δεν το επεδίωξα κιόλας.. 8-)

Προκάτ άποπση δεν είχα πάντως, είχα πάρει 2 μικρά sub (χωρίς να ρωτήσω κανέναν ο αλήτης) και στην πορεία διαβάζοντας εδώ τα ρύθμισα - έστησα λίγο καλύτερα (τόσο όσο επέτρεψε η αφέλειάμ' και η προσπάθεια που είχα σκοπό να καταβάλω τες πα) μ' άρεσε (ε τι, να μην το πω?) και πήρα άλλα δγιο να υπάρχουν.. :biggrin:



Τώρα έχω φτάσει στο ζενίθ..
Χαρακτηρίζομαι ως μπασοκέφαλος απ' τη μια (καταραμένα σαμπγούφερ) αλλά απ' την άλλη με βρίζουν και οι σαμπάκηδες γιατί είμαι χύμα στο κύμα λένε (αμέτρητος, ατημέλητος, ακούω από 5''' κλπ) και χαλάω την εικόνα.. :cry:

Υπάρχει και μια πσυχή που με βαράει γιατί δεν ακούω δυνατά λέει.. :tongue:

Βαράτε όσο θέτε ρέυ, μπάμιες, μπάμιες, μπάμιες..
(Καλοβρασμένες όμως, όχι ματοβαμμένα πχιάτα..)

:lolsign:



Πάντως παρά τα όσα συζητιώνται κατά διαστήματα για θύματα, θύτες (αυτούς που γράφουν ανακρίβειες και θα πάρουν στο λαιμό τους αθώους :tongue:) διαφωνώ..
Εφόσον εγώ που είμαι αφελής και όχι ιδιαίτερα έξυπνος βάζω στοπ όποτε θέλω, πριν ψωνίσω διασταυρώνω και στο τέλος στο κάτω κάτω κάμω ότι θέλω εγώ (ακόμα κι αν δεν είναι το ορθό) μπορεί να το κάμει ο καθένας χωρίς να υπάρχει φόβος να παρασυρθεί.. (εκτός αν το θέλει ο ίδιος ;))

Δεν συμφωνώ. Εξαρτάται τι παρουσιάζεις , πως το παρουσιάζεις , πως το αναλύεις και ποιό είναι το συμπέρασμα αλλά και ο αντίλογος που κανονικά πρέπει να τον γράφει και να τον προβλέπει ο ίδιος ο συγγραφέας σε κάθε σοβαρό τουλάχιστον επιμέρους πόστ του νήματος (εάν όχι σε όλο το νήμα) που αναρτά αλλά και η προσπάθεια διάσφάλισης όλων αυτών απο spin - αρίμστα δικά του ή άλλων τα οποία είτε ηθελημένα, είτε άθελα δημιουργούνται λόγω ότι τα πρώτα που αναφέρω δεν ακολουθούνται. Αυτά δε τηρούνται.
Σιγά μωρέ thva κι εσύ μην σφράγίζει όποιος γράφει και έγγραφο εγγυρότητας των απόψεων - συμπερασμάτων του.. :rolleyes:

Υπερβάλλεις τώρα.. 8-)
 

Μηνύματα
585
Reaction score
864
Αυτά είναι για 18 χρονα που διαβάζουν περιοδικά και αυτά ακόμη μετα τα 20 δεν ασχολούνται με τέτοια θέματα.
Πραγματικά, το νιώθω.

(Κι ας μη διαβάζω περιοδικά, αφού ειναι όλα στο YouTube)
 

Μηνύματα
585
Reaction score
864
Για τσιρίγματα είμαι ο τελευταίος που θα είχα δικαίωμα να κρίνω αφού προκρίνω για ίδια χρήση καλώδια (Mogami 2549) που έχουν χαρακτηριστεί ΄΄τσιριχτά΄΄ από καλωδιοειδήμονες.
Και εγώ αυτά έχω. Δεν έχω ακούσει ποτε τα "τσιριχτά" αλλά το διαβάζω απο πολλους γενικά για τα μογκαμι. Ρε μήπως τους έκαναν πλάκα για το halloween οτι είναι στοιχειομένα και τσίριζαν με τρομάρα;
 

Μηνύματα
15.382
Reaction score
17.603
Παρών.. :smoke:


Όντως δεν ψάχνω (όχι επιμελώς τουλάχιστον όπως άλλοι) αλλά διαβάζω εδώ (ίσως και πιο πολύ απ' όσο περίμενα 🤔) τεχνικά κλπ από μέλη που βάζουν και link οπότε όσο να'ναι.. κάτι μένει. 😏
Το μόνο πρόβλημα είναι πως δεν έχω (σοβαρή) άποπση, αλλά ποτέ δεν το επεδίωξα κιόλας.. 8-)

Προκάτ άποπση δεν είχα πάντως, είχα πάρει 2 μικρά sub (χωρίς να ρωτήσω κανέναν ο αλήτης) και στην πορεία διαβάζοντας εδώ τα ρύθμισα - έστησα λίγο καλύτερα (τόσο όσο επέτρεψε η αφέλειάμ' και η προσπάθεια που είχα σκοπό να καταβάλω τες πα) μ' άρεσε (ε τι, να μην το πω?) και πήρα άλλα δγιο να υπάρχουν.. :biggrin:



Τώρα έχω φτάσει στο ζενίθ..
Χαρακτηρίζομαι ως μπασοκέφαλος απ' τη μια (καταραμένα σαμπγούφερ) αλλά απ' την άλλη με βρίζουν και οι σαμπάκηδες γιατί είμαι χύμα στο κύμα λένε (αμέτρητος, ατημέλητος, ακούω από 5''' κλπ) και χαλάω την εικόνα.. :cry:

Υπάρχει και μια πσυχή που με βαράει γιατί δεν ακούω δυνατά λέει.. :tongue:

Βαράτε όσο θέτε ρέυ, μπάμιες, μπάμιες, μπάμιες..
(Καλοβρασμένες όμως, όχι ματοβαμμένα πχιάτα..)

:lolsign:



Πάντως παρά τα όσα συζητιώνται κατά διαστήματα για θύματα, θύτες (αυτούς που γράφουν ανακρίβειες και θα πάρουν στο λαιμό τους αθώους :tongue:) διαφωνώ..
Εφόσον εγώ που είμαι αφελής και όχι ιδιαίτερα έξυπνος βάζω στοπ όποτε θέλω, πριν ψωνίσω διασταυρώνω και στο τέλος στο κάτω κάτω κάμω ότι θέλω εγώ (ακόμα κι αν δεν είναι το ορθό) μπορεί να το κάμει ο καθένας χωρίς να υπάρχει φόβος να παρασυρθεί.. (εκτός αν το θέλει ο ίδιος ;))



Σιγά μωρέ thva κι εσύ μην σφράγίζει όποιος γράφει και έγγραφο εγγυρότητας των απόψεων - συμπερασμάτων του.. :rolleyes:

Υπερβάλλεις τώρα.. 8-)
Ή είμαστε επιστημονικό περιοδικό (έχει γραφτεί και αυτό με πάρα πολλά likes και αποδοχή ενός τέτοιου ρόλου) ή δεν είμαστε. :D Εσείς κύριε μου μόνο με τις ερωτήσεις σας προκαλείτε misinformation και αποκλείεστε απο την διαδικασία. Βασικά δεν επιτρέπεται να λαμβάνετε καν μέρος σε αυτήν. Νομίζετε σε ένα επιστημονικό περιοδικό εάν δεν είσαστε peer και μάλιστα στον συγκερκιμένο τομέα θα μπορούσατε ή θα είχατε το δικαίωμα να σχολιάσετε. :D
 

Μηνύματα
224
Reaction score
311
Ευτυχώς εν έτη 2024 και με την τεχνολογική πρόοδο που έχει συντελεστεί, αυτά τα εξαρτήματα έχουν φτάσει άριστα επίπεδα συμπεριφοράς-απόδοσης-μετρήσεων.
Σε αντίθεση με τα ηχεία και τον χώρο, που σε κάθε σπίτι αν αφεθούν στην τύχη τους, δημιουργούν μεγάλα προβλήματα.
Τα ενισχυτικά σου και οι πηγές σου βρίσκονται σε άριστα επίπεδα ;
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.186
Reaction score
56.221
Δεν ειναι υποκειμενικοι οι παραγοντες που ανεφερα.
Ουτε αναξιοι μελετης.


Σε αυτο συμφωνουμε απολυτα.
Σε ό,τι ανέφερες περιλαμβάνονταν αντικειμενικοί και υποκειμενικοί παράγοντες μαζί. Γι αυτό και δεν μίλησα συγκεκριμένα πάνω στο σύνολο των παραγόντων.
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.103
Μηνύματα
2.928.440
Members
38.130
Νεότερο μέλος
antochal
Top