Λόλα να μια Λάμπα,πάρτη κι ας καίει...τζάμπα

Μηνύματα
15.515
Reaction score
17.873
Ειδάλλως, πρέπει Lazer
Ναι το κατάλαβα αυτό για το λέιζερ. Ισχύει, δεν το είχα σκεφτεί ποτέ καθώς δεν έχω λέιζερ. Μάλιστα σε απαλλάσσει απο τον καταναγκασμό του αλφαδιάσματος το οποίο εξάλλου δεν μπορεί να το πετύχεις τέλεια καθώς έστω και οι πιο κάθετες επιφάνειες του, στις οποίες μπορεί κάποιος να τοποθετήσει το αλφάδι ... έχουν κλίση.
σαν πιο μελετημενος
Μελετημένος αμελέτητος ... ήταν μια έκφραση που συνήθως και συχνά χρησιμοποιούσαν ειρωνικά για την γενιά μας , οι γεροντότεροι ημών. Μας κρατούσε ταπεινούς.
 
Last edited:

Μηνύματα
608
Reaction score
895
Και πιστοποίηση απο την Επερεσία. Είμαστε σε συνεργασία με τον IAEA καθώς μέλη μας (κάποιο χαζοί) έχουν DHT λάμπες κα αυτές εκπέμπουν ακτίνες Χ ώς decay "προιόν" του Θορίου που μπορεί να σκοτώσουν το κατοικίδιο μυρμήγκι σας μέχρι και 4 -5 χιλιοστά έξω απο τον γυαλί του λαμπτήρα εκπέμπουσες. χα χι χο.

Ο Πρόεδρος μας είναι πολυ τυπικός και αυστηρός στα θέματα ασφαλείας.
Έβλεπα μια συνέντευξη και ελεγε πως οι DHT λάμπες είναι δυσέυρετες; (Ας μιλήσουμε και για το topic λιγάκι.)
 

Μηνύματα
15.515
Reaction score
17.873
Έβλεπα μια συνέντευξη και ελεγε πως οι DHT λάμπες είναι δυσέυρετες; (Ας μιλήσουμε και για το topic λιγάκι.)
Δυσεύρετες και πανάκριβες πλέον. Ιδίως εάν είναι Ρώσικες (που οι πιο πολλές αλλά και καλές είναι) μετά και το εμπάργκο χρόνων στην Ρωσία και μετά και με τα σάνκτιονς και τώρα δεν μπορείς κάν να πείς και την λέξη Ρωσία.. Εδώ έχω κάτι δίσκους κλασικής μουσικής απο Ρώσους συνθέτες και όπως λέει και ο φίλος μου ο @Ν.Κ. 😍 η γειτονιά είναι περίεργη και τους παίζω χαμηλά. Αντίθετα με ράπ που βρίζουν την μάνα μου, την γυναίκα μου, τα παιδιά μου κλπ δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα. Να δείς μεγαλύτερο πρόβλημα ... και με κάτι έθνικ που έχω. χα χο χι.
 
Last edited:

Μηνύματα
7.174
Reaction score
1.380
Έβλεπα μια συνέντευξη και ελεγε πως οι DHT λάμπες είναι δυσέυρετες; (Ας μιλήσουμε και για το topic λιγάκι.)
Εχω 4 τριοδους DHT της σειράς 2Α3 Penta Labs, για εναν ενισχυτή ακουστικών, που λόγω έλλειψης χρόνου δεν τον έφτιαξα ποτέ.
Θα πιάσουν τόπο άραγε κάποια μέρα;
Ελπίζω Ναι
 

Μηνύματα
15.515
Reaction score
17.873
Εχω 4 DHT της σειράς 2Α3 Penta Kabs, για εναν ενισχυτή ακουστικών,που λόγω έλλειψης χρόνου δεν τον έφτιαξα ποτέ.
Θα πιάσουν τόπο άραγε κάποια μέρα;
Ελπίζω Ναι
No problem. Έχει ένα σωρό αγοραστές που μπορείς να βρείς να τις πουλήσεις σε πανάκριβες κιόλας τιμές. Για παράδειγμα ο Bhutia.
 

Μηνύματα
1.130
Reaction score
1.256
Δυσεύρετες και πανάκριβες πλέον. Ιδίως εάν είναι Ρώσικες (που οι πιο πολλές αλλά και καλές είναι) μετά και το εμπάργκο χρόνων στην Ρωσία και μετά και με τα σάνκτιονς και τώρα δεν μπορείς κάν να πείς και την λέξη Ρωσία.. Εδώ έχω κάτι δίσκους κλασικής μουσικής απο Ρώσους συνθέτες και όπως λέει και ο φίλος μου ο @Ν.Κ. 😍 η γειτονιά είναι περίεργη και τους παίζω χαμηλά. Αντίθετα με ράπ που βρίζουν την μάνα μου, την γυναίκα μου, τα παιδιά μου κλπ δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα. Να δείς μεγαλύτερο πρόβλημα ... και με κάτι έθνικ που έχω. χα χο χι.
Πολύ φοβητσιαρης είσαι! Εγώ παίζω Ρωσικό garage punk στη διαπασών και δεν ανασαίνει κανεις!
 


Μηνύματα
1.130
Reaction score
1.256
Σοβαρά ; Εμένα μου έστειλαν την αστυνομία μια φορά. Θα μένεις σε καλή (κακή) περιοχή εσύ. ;) 😍
Εδώ,είμαστε συνηθισμένοι στην παραβατικότητα Τρία γκέτο δεν υπάρχουν πουθενά αλλού.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.220
Reaction score
56.374
Οι πραγματικοί οντιοφίλ α) δεν έχουν πολυθρόνα με πλάτη (και ιδίως απο δέρμα) καθώς οι ανακλάσεις απο αυτήν τόσο κοντά μάλιστα στο αυτί είναι πολύ επιζήμιες. Έχουν σκαμπό που ρυθμίζεται καθ ύψος χι χα χο. β) εχουν καταλήξει τελικά οι audio people εάν το αυτί πρέπει να είναι - τουλάχιστον ως σημείο εκκίνησης - στο ύψος του τουίτερ ή στο ύψος του "ακουστικού κέντρου" του ηχείου ή όχι ακόμη ;
Σωστό.
Η πολυθρόνα δεν πρέπει να έχει "πλάτη" πίσω από το κεφάλι.
...
Διαπιστώνεται πόσο ωραία συμφωνούν μεταξύ των...οι audio people.:lolsign:

Ο καθε κατασκευαστης απ'οτι βλεπω λεει τα δικα του για τα ηχεια του ακομα και για διαφορετικα μοντελα ,οποτε οποια εξηγηση στα αντιστοιχα site δεν τα φτιαχνω εγω.
Για να εχουμε καλο ρωτημα εσυ σαν ποιο μελετημενος τι θεωρεις οτι ολα τα ηχεια στηνονται στην ιδια θεση? :idk:
Οι όροι τοποθέτησης ως προς τα τοιχωματικά όρια είναι κοινοί για όλα τα μοντέλα συμβατικής αρχιτεκτονικής και μονοπολικής ακτινοβολίας.
 


Μηνύματα
1.130
Reaction score
1.256
Αντιγράφετε που αντιγράφετε τον πρωτοπόρο(μουα),αντιγραψτε τον τουλάχιστον πλήρως.Η δική μου θέση ακρόασης δεν έχει καθόλου πλάτη για να μην παρατηρούνται οι στροβιλισμοί που εσείς έχετε κατά κόρον.Επισης αντί να έχει ρύθμιση καθ' ύψος σαν την καρέκλα του κουρέα,έχει ρύθμιση κατά μήκος(Προκρουστεια).
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
54.162
Reaction score
134.522
Διαπιστώνεται πόσο ωραία συμφωνούν μεταξύ των...οι audio people.:lolsign:
Να σκεφτείς ότι αυτό το θέμα έχει συμπεριληφθεί στην Βίβλο, είναι τεχνική προδιαγραφή παρακαλώ, και όχι η μόνη.

Παρακαλώ, διαβάστε.

1000010012.png


Διάβασμα λέμε.
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.833
Reaction score
41.349
Ρωσικό.Συγχρονο.Δεν έχω εξερευνήσει την περίοδο της Σοβιετοκρατιας.
.. δεν εχει το εχω ψαξει εγω :angel:
αλλωστε χρειαζονται αυτοκινητα γα να υπαρχουν γκαραζ, ουτε τετοια ειχαν.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.834
Reaction score
29.516
Αντιγράφετε που αντιγράφετε τον πρωτοπόρο(μουα),αντιγραψτε τον τουλάχιστον πλήρως.Η δική μου θέση ακρόασης δεν έχει καθόλου πλάτη για να μην παρατηρούνται οι στροβιλισμοί που εσείς έχετε κατά κόρον.Επισης αντί να έχει ρύθμιση καθ' ύψος σαν την καρέκλα του κουρέα,έχει ρύθμιση κατά μήκος(Προκρουστεια).
Το θέμα είναι να μην μείνεις εσύ χωρίς πλάτη.
 

Μηνύματα
608
Reaction score
895
Αντιγράφετε που αντιγράφετε τον πρωτοπόρο(μουα),αντιγραψτε τον τουλάχιστον πλήρως.Η δική μου θέση ακρόασης δεν έχει καθόλου πλάτη για να μην παρατηρούνται οι στροβιλισμοί που εσείς έχετε κατά κόρον.Επισης αντί να έχει ρύθμιση καθ' ύψος σαν την καρέκλα του κουρέα,έχει ρύθμιση κατά μήκος(Προκρουστεια).
εμένα η δική μου θέση ακρόασης δέν έχει πλάτη γιατί είναι κρεβάτι γυρισμένο 90 μοίρες στον δεξιο τοίχο :D
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.143
Μηνύματα
2.930.507
Members
38.141
Νεότερο μέλος
Marfil
Top