Μετρήσεις στο χώρο μου με REW, RT60 και άλλα/

Μηνύματα
394
Reaction score
403
Ανοίγω αυτό το νήμα για να μεταφερθούν από τους moderators, τα σχετιά με τον χώρο μου post από το το thread "Μετρήσεις με REW".Ευχαριστώ.
 


Μηνύματα
394
Reaction score
403
Μια κάτοψη του χώρου, σε αδρές γραμμές : πλάτος 4 μέτρα όσο και μήκος, ύψος 3 μέτρα.
Η συρόμενη δίφυλλη πόρτα δεξιά του σχήματος είναι μονίμως ανοικτή καθώς και η πόρτα κάτω δεξιά.
Η δίφυλλη μπαλκονόπορτα αλουμινίου στην πάνω πλευρά δεν έχει κουρτίνα.
Οι μετρήσεις που έχω ανεβάσει στα προηγούμενα post είναι με τα ηχεία εκατέρωθεν της μπαλκονόπορτας και του σαμπγούφερ αριστερά επάνω γωνία.
Στο χώρο υπάρχουν και τα Magnepan MGIIIA.
Κάτοψη-1.jpg
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
54.296
Reaction score
135.011
Ποια ηχεία είναι αυτά που χρησιμοποιούνται εδώ με το σαμπ;
Ποιο σαμπ;
Τι απόσταση ακρόασης έχουν τα ηχεία έτσι όπως είναι τοποθετημένα;
 

Μηνύματα
394
Reaction score
403
Ποια ηχεία είναι αυτά που χρησιμοποιούνται εδώ με το σαμπ;
Ποιο σαμπ;
Τι απόσταση ακρόασης έχουν τα ηχεία έτσι όπως είναι τοποθετημένα;

Τα ηχεία είναι τα Wilson Audiο Watt2/Puppy1, το subwoofer Arendal 1723 1S, η απόσταση ακρόασης είναι 2,5 μέτρα και η μεταξύ τους απόσταση 2 μέτρα.
 


Μηνύματα
363
Reaction score
238
Μια κάτοψη του χώρου, σε αδρές γραμμές : πλάτος 4 μέτρα όσο και μήκος, ύψος 3 μέτρα.
Η συρόμενη δίφυλλη πόρτα δεξιά του σχήματος είναι μονίμως ανοικτή καθώς και η πόρτα κάτω δεξιά.
Η δίφυλλη μπαλκονόπορτα αλουμινίου στην πάνω πλευρά δεν έχει κουρτίνα.
Οι μετρήσεις που έχω ανεβάσει στα προηγούμενα post είναι με τα ηχεία εκατέρωθεν της μπαλκονόπορτας και του σαμπγούφερ αριστερά επάνω γωνία.
Στο χώρο υπάρχουν και τα Magnepan MGIIIA. View attachment 347295
Αν εχεις ορεξη για δοκιμες κοιτα και αυτο ποιο συγκεκριμενα το διαγραμμα G που αφορα ειδικα τετραγωνα δωματια
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.210
Μηνύματα
2.933.031
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top