Να επιλέξω την xlr σύνδεση;



Μηνύματα
7.360
Reaction score
11.971
Δεν είχες αρκούντος αναλυτικό σύστημα. Αν θες να μάθεις αν έχεις τώρα μπορεί να σε επισκεφτεί η Επερεσία. Κάνε την.σχετική αίτηση.
Τα έχω ξαναπεί. Όταν το σύστημα είναι σε θέση να αναδείξει τη μεταβολή του time alignment των δύο δρόμων του, αν μη τι άλλο, είναι αρκετά αναλυτικό, ενώ και τα αυτάκια μου μια χαρά ακούνε ( τουλάχιστον διακρίνουν κάποιες διαφορές! ). Ακούνε και τη φροντίδα χώρου! Παπάτζες δεν ακούνε ( πια ). Το σύστημα είναι το ίδιο. Η νοοτροπία μου άλλαξε. Και αυτό είναι κάτι που δεν μπορεί να αλλάξει η Επερεσία.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.297
Reaction score
21.201
Έλα καλημέρα! Τσαγκαροδευτέρα σήμερα, έφυγε το σαββατοκύριακο, καλή η πλακίτσα, αλλά να σας ρωτήσω κάτι σοβαρά!

Όσοι έχετε πεισθεί ακούγοντας και διαβάζοντας διάφορες ανοησίες διαφόρων εδώ κι εκεί από - το διατυπώνω ηπίως, τέλος πάντων, όσοι νομίζετε ότι κάποια καλώδια -interconnect εν προκειμένω, αλλά και καλώδια ηχείων- είναι κατευθυντικά, ξέρετε τί κυκλοφορεί στους αγωγούς τους; Το έχετε ρωτήσει αυτό ποτέ στη ζωή σας; Σας ενδιαφέρει να το μάθετε, ή το θεωρείτε περιττό; Μήπως νιώθετε βολεμένοι μ' αυτό που (νομίζετε ότι) ξέρετε ή σας έχουν πει; Για πείτε. Αν θέλετε, φυσικά...
 

Μηνύματα
262
Reaction score
273
Έλα καλημέρα! Τσαγκαροδευτέρα σήμερα, έφυγε το σαββατοκύριακο, καλή η πλακίτσα, αλλά να σας ρωτήσω κάτι σοβαρά!

Όσοι έχετε πεισθεί ακούγοντας και διαβάζοντας διάφορες ανοησίες διαφόρων εδώ κι εκεί από - το διατυπώνω ηπίως, τέλος πάντων, όσοι νομίζετε ότι κάποια καλώδια -interconnect εν προκειμένω, αλλά και καλώδια ηχείων- είναι κατευθυντικά, ξέρετε τί κυκλοφορεί στους αγωγούς τους; Το έχετε ρωτήσει αυτό ποτέ στη ζωή σας; Σας ενδιαφέρει να το μάθετε, ή το θεωρείτε περιττό; Μήπως νιώθετε βολεμένοι μ' αυτό που (νομίζετε ότι) ξέρετε ή σας έχουν πει; Για πείτε. Αν θέλετε, φυσικά...
Όπως έχω ηδη γράψει δεν έχω κάνει ποτέ δοκιμή κατευθυντικότητας σε όσα καλώδια είχα η εχω.Βελακι η φορά γραμμάτων.Δηλωνω αναρμόδιος και βολεμενος.
 

Μηνύματα
6.679
Reaction score
494
Έλα καλημέρα! Τσαγκαροδευτέρα σήμερα, έφυγε το σαββατοκύριακο, καλή η πλακίτσα, αλλά να σας ρωτήσω κάτι σοβαρά!

Όσοι έχετε πεισθεί ακούγοντας και διαβάζοντας διάφορες ανοησίες διαφόρων εδώ κι εκεί από - το διατυπώνω ηπίως, τέλος πάντων, όσοι νομίζετε ότι κάποια καλώδια -interconnect εν προκειμένω, αλλά και καλώδια ηχείων- είναι κατευθυντικά, ξέρετε τί κυκλοφορεί στους αγωγούς τους; Το έχετε ρωτήσει αυτό ποτέ στη ζωή σας; Σας ενδιαφέρει να το μάθετε, ή το θεωρείτε περιττό; Μήπως νιώθετε βολεμένοι μ' αυτό που (νομίζετε ότι) ξέρετε ή σας έχουν πει; Για πείτε. Αν θέλετε, φυσικά...
Αν σε ενδιαφέρει να κάνεις κάποιο καλό, ή απλά για να κερδίσεις κάποιια χρήματα, βρες από δω μέσα ένα δικηγόρο που να ξέρει αγγλικά για να μηνύσεις την εταιρεία Wireworld , για αιυτά που γράφει και εξαπατεί τον καταναλωτή. Μετά θα βρεις και τον έλληνα αντιπρόσωπο να του πεις ότι είναι κι αυτός απατεώνας, επειδή συνεργάζεται με απατεώνες.
Και σταμάτα επί τέλους μια ζωή να κατηγορείς τους χομπίστες. Θα πιστεύουν και στον Αη Βασίλη και σε ότι γουστάρουν , δανεικά δεν σου ζήτησε κανείς . Εσύ στο παιδί σου να πεις ότι δεν υπάρχει Αη Βασίλης.
Πάντα με αγάπη .


What is cable directionality? It’s all about grain structure! The microstructure of copper and silver conductors is actually made up of individual grains of the metal. Unavoidable angular patterns in this grain structure can cause cables to perform differently in both directions. Wireworld cables are manufactured utilizing a proprietary Grain Optimization™ process that specifically controls the grain structure of the metal to produce the highest fidelity when the signal flows in the direction of the arrows printed on the cable. Some other brands of audio interconnects are directional because their shields are only connected at one end of the cable. The shields in Wireworld cables are connected at both ends to provide superior isolation from noise.

For peak performance, always install Wireworld cables with the arrows pointing in the direction of the signal flow.
 
Last edited:


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.297
Reaction score
21.201
Αν σε ενδιαφέρει να κάνεις κάποιο καλό, ή απλά για να κερδίσεις κάποιια χρήματα, βρες από δω μέσα ένα δικηγόρο που να ξέρει αγγλικά για να μηνύσεις την εταιρεία Wireworld , για αιυτά που γράφει και εξαπατεί τον καταναλωτή. Μετά θα βρεις και τον έλληνα αντιπρόσωπο να του πεις ότι είναι κι αυτός απατεώνας, επειδή συνεργάζεται με απατεώνες.
Και σταμάτα επί τέλους μια ζωή να κατηγορείς τους χομπίστες. Θα πιστεύουν και στον Αη Βασίλη και σε ότι γουστάρουν , δανεικά δεν σου ζήτησε κανείς . Εσύ στο παιδί σου να πεις ότι δεν υπάρχει Αη Βασίλης.
Πάντα με αγάπη .


What is cable directionality? It’s all about grain structure! The microstructure of copper and silver conductors is actually made up of individual grains of the metal. Unavoidable angular patterns in this grain structure can cause cables to perform differently in both directions. Wireworld cables are manufactured utilizing a proprietary Grain Optimization™ process that specifically controls the grain structure of the metal to produce the highest fidelity when the signal flows in the direction of the arrows printed on the cable. Some other brands of audio interconnects are directional because their shields are only connected at one end of the cable. The shields in Wireworld cables are connected at both ends to provide superior isolation from noise.

For peak performance, always install Wireworld cables with the arrows pointing in the direction of the signal flow.
Γιώργο, παιδί μου, μήπως θέλεις να μας πεις εσύ τί κυκλοφορεί μέσα στα καλώδια; Τί πιστεύεις τέλος πάντων ότι κυκλοφορεί εκεί μέσα; Ας είναι και χωρίς αγάπη ρε παιδί μου, δεν πειράζει.
 

Μηνύματα
6.679
Reaction score
494
Γιώργο, παιδί μου, μήπως θέλεις να μας πεις εσύ τί κυκλοφορεί μέσα στα καλώδια; Τί πιστεύεις τέλος πάντων ότι κυκλοφορεί εκεί μέσα; Ας είναι και χωρίς αγάπη ρε παιδί μου, δεν πειράζει.
Κάνε αυτό που σου είπα, μην απαντάς με ερώτηση .
Άρπαξε την ευκαιρία
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.739
Reaction score
129.870
Γιώργο, παιδί μου, μήπως θέλεις να μας πεις εσύ τί κυκλοφορεί μέσα στα καλώδια; Τί πιστεύεις τέλος πάντων ότι κυκλοφορεί εκεί μέσα;
Μην επιμένεις, δε ξέρει.

Άμα θες, ενημερώνεις.

Το μόνο που δε θα ήθελα να ακούσω από κάνα ξυπνοπούλι, είναι για το ταξίδι των ηλεκτρονίων. 😁
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.517
Reaction score
15.452
Αν σε ενδιαφέρει να κάνεις κάποιο καλό, ή απλά για να κερδίσεις κάποιια χρήματα, βρες από δω μέσα ένα δικηγόρο που να ξέρει αγγλικά για να μηνύσεις την εταιρεία Wireworld , για αιυτά που γράφει και εξαπατεί τον καταναλωτή. Μετά θα βρεις και τον έλληνα αντιπρόσωπο να του πεις ότι είναι κι αυτός απατεώνας, επειδή συνεργάζεται με απατεώνες.
και τα φάρμακα για τη ...φαλάκρα δεν βγάζουν τρίχες αλλά κυκλοφορούν....
τι να κάνεις... ελπίδα πουλάνε οι άνθρωποι! :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.739
Reaction score
129.870
Το hi-end, έχει άμεση σχέση με το κόσμημα, και όχι αδίκως.

Γι'αυτό και τα διάφορα είδη audio jewellery έχουν θέση στο χόμπι.

Γι'αυτό και η επιτηδευμένη εμφάνιση σε πολλά προϊόντα, αντιστοιχεί στην συντριπτική πλειοψηφία του κόστους παραγωγής του προϊόντος, και γενικώς η εμφάνιση του προϊόντος θα είναι αυτή που θα προσδιορίζει την τιμή πώλησής του.

Αυτό θέλει ο χαϊεντάς, αυτό πληρώνει.
Τι θες εσύ; Μόνον μετρήσεις; Κατς καλά.
 

Μηνύματα
1.872
Reaction score
2.744
Λάθος Κώστα. Το hi end στο hifi είναι όπως στα αυτοκίνητα κ.α. Πχ η Ferrari.. Επίσης ακούγεται. Επιλογές είναι αυτές..
Πέτρο ξέρω πόλλά περισσότερα από όσα νομίζετε.
So, view only for now..
 

Μηνύματα
262
Reaction score
273
Το hi-end, έχει άμεση σχέση με το κόσμημα, και όχι αδίκως.

Γι'αυτό και τα διάφορα είδη audio jewellery έχουν θέση στο χόμπι.

Γι'αυτό και η επιτηδευμένη εμφάνιση σε πολλά προϊόντα, αντιστοιχεί στην συντριπτική πλειοψηφία του κόστους παραγωγής του προϊόντος, και γενικώς η εμφάνιση του προϊόντος θα είναι αυτή που θα προσδιορίζει την τιμή πώλησής του.

Αυτό θέλει ο χαϊεντάς, αυτό πληρώνει.
Τι θες εσύ; Μόνον μετρήσεις; Κατς καλά.
Γιατί;Δε μπορούν τ' αυτιά σου να επιβεβαιώσουν αυτά που λένε οι μετρήσεις;Κι αν σε βάλω πρώτα ν' ακούσεις και μετά να διαβάσεις,πιστεύεις ότι θα συμπέσουν;
Αυτό ισχύει φυσικά για όλα τα άφθονα μέλη.
 
Last edited:

Μηνύματα
28.213
Reaction score
26.686
Μάλιστα το ξανακούσαμε κι αυτό.
Τα ιντερκονεκτ καβλώδια έχουν φορά.
Επειδής το εναλλασσόμενο ρεύμα που τα διατρέχει έχει φορά επίσης.
Ημίθεε πάρε τηλέφωνο τον δικηγόρο και ετοιμάσου για μηνύσεις . https://www.avsite.gr/forum/threads/Να-επιλέξω-την-xlr-σύνδεση.198634/post-3165883
Ε ρε τι μαθαίνουμε με το High end !
 

Μηνύματα
300
Reaction score
856
Προκλητικά επιμένετε να αγνοείτε τη θεμελιώδη σημασία του ρεύματος.Πιστευω θα ήταν χρήσιμο να γίνει έρευνα στους Παρόχους και ρεύμα που μας προμηθεύουν.Να λάμψει επιτέλους η Αλήθεια!!!!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.480
Μηνύματα
2.905.724
Members
38.051
Νεότερο μέλος
tomdalani
Top