Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.652
Reaction score
40.814
Evey: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what, and what I am is a man in a mask.
Evey: Well, I can see that.
V: Of course you can. I”m not questioning your powers of observation, I”m merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

-V for Vendeta
 

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Έχουμε αναφερθεί σε αυτές στο σχετικό νήμα με τα T10 subwoofer.
https://www.avsite.gr/forum/threads/adam-t10-s-powered-subwoofer.169833/
Ναι, απλά επειδή ανέφερες ότι είναι μετρημένα. Κάθε άλλο παρά καλές είναι οι μετρήσεις και εικάζω ότι η adam αναφέρει τις ιδανικές μετρήσεις και όχι αυτές που ισχύουν εκτός του φάσματος που καλύπτουν τα ηχεία της κατόπιν του κροσαρίσματος. Ή έστω, δεν είναι καλύτερες απο αυτές του τελικού μου. Αντιθέτως, είναι κατά πολύ κατώτερες.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.067
Reaction score
29.766

Μηνύματα
9.784
Reaction score
13.353
τα τρέχοντα μοντέλα της adam ( που κάθε άλλο παρά φτηνά είναι, εδώ που τα λέμε ).
ξεσκισε να πουλαει η adam...για αυτο και πουληθηκε...ασε που εκλεισαν και καμια πενηνταρια εταιρειες με παθητικα ηχεια εξαιτιας της:D:p
 


Μηνύματα
353
Reaction score
689
Αλλά που μυαλό, έχει τελειώσει στη μουσικότητα. Και με likes από άλλα μουσικόφιλα μέλη.:p

Τα σαμπ είναι για να στηρίζονται τα ποτήρια μπύρας (πάντα με χερούλι) και τα κεφάλια των μουσικόφιλων για να φοράνε το κράνος τους. Γιατί δε φοράς το κράνος σου;:D

Μισώ τους μουσικόφιλους! :D:D:D
Και εσύ είσαι πολύ περισσότερο μουσικόφιλος απο ότι νομίζεις !!
Απόδειξη?
Ακούς απο SPOTIFY ! :D:p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.659
Reaction score
132.950
ξεσκισε να πουλαει η adam...για αυτο και πουληθηκε...
Α να γεια σου, τώρα τα λες σωστά.
Το όμοιο και για την Κλάιν Μάιν, που ξεπουλήθηκε στη Νιούμαν.
Το όμοιο και για την νταϊναόντιο, που ξεπουλήθηκε σε μια σοφτγουεροφίρμα.
Το όμοιο και για τόσες άλλες αποτυχημένες φίρμες.
Τέτοια πληθώρα αποτυχημένων που έχει μαζέψει η χαρμαν, φυσικά δεν υπάρχει.
Μπράβο. Πέτυχες διάνα. Στο κόκκαλο μπήκε το μαχαίρι.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.067
Reaction score
29.766
Ποιο μου προτείνεις να κοιτάξω λοιπόν;
Στα $56.000 που θες για 2 Thor's Hummer παιρνεις 12 x 21" Adam Sub 2100. Δεν αξίζει καν να μπεις κανείς σε σύγκριση.

ξεσκισε να πουλαει η adam...για αυτο και πουληθηκε...ασε που εκλεισαν και καμια πενηνταρια εταιρειες με παθητικα ηχεια εξαιτιας της:D:p
Και η Lancia έκλεισε ενώ είχε την Deltona. Τη σημαίνει αυτό; Ότι το αμάξι δεν άξιζε; Καλό.. :)
 


Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Στα $56.000 που θες για 2 Thor's Hummer παιρνεις 12 x 21" Adam Sub 2100. Δεν αξίζει καν να μπεις κανείς σε σύγκριση.
Για τον Λέανδρο όμως, τί προτείνεις; Ή για εμένα που δεν είμαι διατεθειμένος να σκάσω μια περιουσία στα σαμπ. Προκαταβολικά να πω ότι δεν σκοπεύω να γεμίσω τον χώρο μου με σαμπ, συζητάμε για ένα, άντε δύο.
 

Μηνύματα
9.784
Reaction score
13.353
Α να γεια σου, τώρα τα λες σωστά.
Το όμοιο και για την Κλάιν Μάιν, που ξεπουλήθηκε στη Νιούμαν.
Το όμοιο και για την νταϊναόντιο, που ξεπουλήθηκε σε μια σοφτγουεροφίρμα.
Το όμοιο και για τόσες άλλες αποτυχημένες φίρμες.
Τέτοια πληθώρα αποτυχημένων που έχει μαζέψει η χαρμαν, φυσικά δεν υπάρχει.
Μπράβο. Πέτυχες διάνα. Στο κόκκαλο μπήκε το μαχαίρι.
Αυτο λεω και εγω..σα ζεστο ψωμακι πουλανε..που λεει και ψυχη εδω μεσα:D:laugh:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.067
Reaction score
29.766
Για τον Λέανδρο όμως, τί προτείνεις; Ή για εμένα που δεν είμαι διατεθειμένος να σκάσω μια περιουσία στα σαμπ. Προκαταβολικά να πω ότι δεν σκοπεύω να γεμίσω τον χώρο μου με σαμπ, συζητάμε για ένα, άντε δύο.
Τίποτα. Βρωμάνε σαμπίλα, αφού. Καθαρό σήμα πάνω από όλα.
 

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Τίποτα. Βρωμάνε σαμπίλα, αφού. Καθαρό σήμα πάνω από όλα.
Όχι, σοβαρά ρωτάω. Ποιο σαμπ μπορεί να προταθεί ως βελτίωση στο σύστημα του Λέανδρου, αφού είναι τόσο ολντ φάσιον; Μη μου πείτε τίποτα για αλλαγή όλου του συστήματος ( έστω και αν βρίσκομαι στο θέμα περί θανάτου του δικάναλου ήχου... ), σαν δικάναλο, πως πιστεύετε ότι μπορεί να το βελτιώσει;
 



Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Αγοράζοντας δύο (2) Presonus Temblor T10 (για αρχή). Οικονομικά (τα δύο θα στοιχίσουν περίπου €700) και θα λυθούν πολλά προβλήματα τα οποία δεν ξέρει καν ότι έχει.
Xμ, ενδιαφέροντα στα σπεκς ( αν και η παραμόρφωση είναι λίγο μέτρια, σιγά μη την ακούμε όμως, πάσο ). Τι πτώση έχει η καμπύλη στο κατώτερο όριο, γνωρίζουμε; Ή είναι φλατ;
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.201
Reaction score
82.963
Υποκλίνομαι στην υπομονή του Εαρ, του Μπούτχια, του Αλέξη και όσων αντέχουν και διαβάζουν τις υπερμπούρδες των άσχετων/τρολ, και απαντούν κιόλας!!! Και μάλιστα απαντούν δίνοντας και σωστές συμβουλές!!!
:hi:

Ναι, απλά επειδή ανέφερες ότι είναι μετρημένα. Κάθε άλλο παρά καλές είναι οι μετρήσεις και εικάζω ότι η adam αναφέρει τις ιδανικές μετρήσεις και όχι αυτές που ισχύουν εκτός του φάσματος που καλύπτουν τα ηχεία της κατόπιν του κροσαρίσματος. Ή έστω, δεν είναι καλύτερες απο αυτές του τελικού μου. Αντιθέτως, είναι κατά πολύ κατώτερες.
Νίκο, μην προσπαθείς να ερμηνεύσεις μετρήσεις που δεν καταλαβαίνεις, εκτίθεσαι.
Πες μπάτζετ να σου προταθούν σαμπ (υποχρεωτικά δύο, κατ ελάχιστον), να τελειώνουμε.
 

Μηνύματα
7.393
Reaction score
12.037
Υποκλίνομαι στην υπομονή του Εαρ, του Μπούτχια, του Αλέξη και όσων αντέχουν και διαβάζουν τις υπερμπούρδες των άσχετων/τρολ, και απαντούν κιόλας!!! Και μάλιστα απαντούν δίνοντας και σωστές συμβουλές!!!
:hi:



Νίκο, μην προσπαθείς να ερμηνεύσεις μετρήσεις που δεν καταλαβαίνεις, εκτίθεσαι.
Πες μπάτζετ να σου προταθούν σαμπ (υποχρεωτικά δύο, κατ ελάχιστον), να τελειώνουμε.
Δεν έχω πρόβλημα να εκτεθώ βρε dimi. Άλλωστε ο ίδιος έχω παραδεχτεί ότι τώρα μαθαίνω. Αλλά όταν βλέπω μετρήσεις παραμόρφωσης με τρία μηδενικά μετά την υποδιαστολή και μου προτείνεται κάτι που έχει ένα ή δύο στη καλύτερη, του κερατά, δεν είναι το τέλειο όπως πλασάρεται. Αυτό λέω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
28.201
Reaction score
82.963
Ear ήρθε

905E1E28-AC77-4C3F-9A90-89810C080E17.jpeg


:party:

Θα το ατμίσω το βράδυ
[DOUBLEPOST=1563955253][/DOUBLEPOST]
Δεν έχω πρόβλημα να εκτεθώ βρε dimi. Άλλωστε ο ίδιος έχω παραδεχτεί ότι τώρα μαθαίνω. Αλλά όταν βλέπω μετρήσεις παραμόρφωσης με τρία μηδενικά μετά την υποδιαστολή και μου προτείνεται κάτι που έχει ένα ή δύο στη καλύτερη, του κερατά, δεν είναι το τέλειο όπως πλασάρεται. Αυτό λέω.
Και εγώ σου λέω να μην εκτίθεσαι.
Αν θες να μάθεις, ρώτα. Μην κάνεις υποδείξεις.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.340
Reaction score
7.950
Ελα Dimi, για σενα κι αυτο:
http://www.hxoseikona.gr/nea/7318-o...dium=email&utm_campaign=Feed:+hxosplus+(hxos)

su2.jpg

Kαι λαμπα και κορνα (λεμε τωρα) και μονοφωνικο!
και σ'αυτο το χρωματακι, τα σπαει!:gotcha:

Και μια σκεψη που θα κανει τον Dimi να ανατσουτσουριασει και θα προβληματισει την πρωινη βουτια του Εαρ :pickingnose::

Και αν το δικαναλο οντως πεθαινει αλλα το μελλον της αναπαραγωγης του ηχου στο σπιτι ειναι μονοφωνικο?
Αν καποια μερα η βιομηχανια του audio πει:
"Ρε παιδια μηπως το εχουμε παραχεσει το θεμα? Πεντακοσα μικροφωνα για εγγραφη, στουντιο εκατομμυριων, εικοσι ηχεια για αναπαραγωγη...Ασε οι αλλοι οι χαϊενταδες με τα ηχειοκιεκατομμυριο και καλωδιοδεκαχιλιαρικατομετρο.
Ρε δεν το γυρναμε στο μινιμαλ?
Ενα (σουπερ) μικροφωνο για εγγραφη, ενα (πολυ εξελιγμενο) ηχειο-ηχοσυστημα για αναπαραγωγη. Ποια ακουστικη μικρων χώρων τωρα? Αφου το ζητημα μας ξεγλιστραει σα χελι. Το πιανεις απ'τη μια, σου φευγει απο την αλλη. Δε γ@μιεται.
Χωσ' τους ενα ωραιο ασυρματο σε καθε δωματιο και ακουνε ωραιοτατα. Δε θα γκρινιαζουν και οι γυναικες τους. Και η οικονομικη διαβαθμιση θα εχει να κανει με την ενταση, το συχνοτικο ευρος και την πολυτελεια στην εμφανιση. Σκεψου ποση οικονομια θα καναμε σε πορους περιβαλλοντικους, οικονομικους αλλα και ανθρωπινους (ειπαμε ειμαστε στο μελλον, εχουν αλλαξει οι προτεραιοτητες.)
Και χομσινεμα...το ιδιο. Πρεπει να φτιαξει ο αλλος ολοκληρο σινεμα στο σπιτι...Ηχομπαρα με σουπερ Α Λ Γ Ο Ρ Ι Θ Μ Ο και σαμπ. Μια χαρα. Τι ηχοσφαιρες τωρα... Δεν ειδες και στο 3D στην εικονα, τ' @ρχιδι@ μας πηραμε. Απλα πραγματα θελει ο κοσμος.
Επειδη εχουν μαζευτει κατι βαρεμενοι εκει στο Salonika δηλαδη που διαβαζουνε σαν παλαβοι και εχουν κανει την τρίχα τριχιά, θα κατσουμε εμεις να χτυπιομαστε σα χταποδια με τα απμιξερ και τα νταουνμπλεντερ? -Αμ ο αλλος ρε παιδια, που εχει βαλθει να ανοιγει τρουπες με κομπρεσερ στους τοιχους για να ακουει λεει καλυτερα. -Σωπα ρε, σοβαρα? Χα, χα! -Ναι ρε σας λεω και το εχει ονομασει κιολας ολο αυτο "απλα πραγματα" -Χα χα! Ε, αυτοι ας κανουν κατι αλλο. Ας ασχοληθουν με τη φωτογραφια, που ειναι και τεχνολογια και τεχνη.Ξερω 'γω. -Και τους αλλους με τα καλωδια?Πως θα τους τα παιρνουμε τωρα? -Ρε νεο, αυτους τους εχουμε στο τσεπακι.Θα τους πουλαμε οντιοφιλ ρουτερ και νετγουορκ πιουριφάιερς. -Αντε ρε μπαγασηδες με τουμπαρατε παλι.Παμε μινιμαλ!!"
(οποιαδηποτε ομοιοτητα με υπαρκτα προσωπα, ειναι εντελως συμπτωματικη. Αλλωστε ειμαστε στο μελλον λεμε)

...ειπε μια μερα η βιομηχανια του audio. :gotcha::laugh:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.895
Μηνύματα
2.921.901
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top