Ο κακός μας ο καιρός

Μηνύματα
27.907
Reaction score
26.274
Κι εγώ μέσα…Ακριβώς στον καύσωνα - ήρθα απρόσμενα - και χάλασε το κλιματιστικό με μια διακοπή ρεύματος που είχαμε την πρώτη βραδυα .Νομιζαμε πως θα πεθάνουμε…,πως θα σκάσουμε….

Την επόμενη μέρα πήρα από τα «χαράματα« όλους τους ψυκτικούς της περιοχής με τη σειρά,να τους παρακαλάω,όχι μόνο ν αγοράσω,αλλά να μου το αντικαταστησουν άμεσα.Το μεσημέρι της ίδιας μέρας σε 50 λεπτά είχαμε κλιματιστικό,το οποίο δουλεύει από τότε ασταμάτητα .Αγορασα και ανεμιστήρα επιδαπέδιο για να υπάρχει synergie….

Είμαι τόσο ευγνώμων για τη δροσιά που έχουμε στη Γερμανία,και δεν πρόκειται να ξανά παραπονεθώ για τις λίγες καυτές μέρες που ζούμε με διαλείμματαβροχοπτώσεων.

Νοιωθω σαν να έχω πυρετό διαρκείας….Και δεν θυμάμαι να είχα Ποτε πυρετό στη ζωη μου από ίωση!Κυκλοφορώ με καπέλο,κρύο νερό που ψεκάζεις το δέρμα σου,ειδικά πανιά που κατεβάζουν τη θερμοκρασία του σώματος όταν είναι νωπά,βεντάλια και τσάντα ψυγείακι με παγωμένα μπουκάλια νερού!
Ανυπόφορη κατάσταση για ζωντανούς οργανισμούς…Περαστικά σας….Εγω φεύγω ….
Τώρα τι να πω?
Να χαίρεσαι που βρήκες και στο άλλαξαν . Μεγάλη τύχη , γιατί όλοι αυτοί τώρα τρέχουν και δεν φτάνουν.
Αυτό το περαστικά σας , δεν ακούγεται ωραίο , αλλά δίκιο έχεις.
 
  • Like
Reactions: TGD




Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.063
Reaction score
33.310
Επειδή ως ψυχαναγκαστικος περπατάω κάθε βράδυ, και σήμερα μάλιστα είναι η μέρα που θα πρέπει από πάνω να τρέξω και 3 χιλιόμετρα, η εξάντληση μετά από μιάμιση ώρα, στις 11+ το βράδυ που θα έπρεπε να δροσίζει, είναι εκνευριστική, δεν θα έπρεπε να υπάρχει κανονικά. Και ο κλιματισμός δροσίζει μεν, αλλά κάνω αφύσικο ύπνο. Γενικώς με ενοχλεί όλη την ώρα να είμαι σε τέτοιες συνθήκες.
Με το που βγαίνω από το σπίτι αρχίζει να ψιλοβρεχει, με το που φτάνω μεχρι το Ποσειδώνειο ρίχνει τουλουμια. Σταμάτησα το τρέξιμο, Βρεγμένος μέχρι το κόκκαλο περιμένω σε ένα υπόστεγο της γενικής κλινικής να περάσει. Πήγε ο Εβραίος στο παζάρι κι ήταν μέρα Σάββατο

IMG_20240718_215343.jpg
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.063
Reaction score
33.310
Πήγε λίγο να κόψει άρχισε πιο δυνατά... Τι τρελοκαιρος....

IMG_20240718_220755_edit_2293375047372970.jpg

Είναι που έσκαγε η σνοουγουΐτι... Εγώ έχω αρχίσει και κρυώνω!
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.260
Μηνύματα
2.894.341
Members
38.013
Νεότερο μέλος
tim_d90
Top