Ποδήλατο

Μηνύματα
20.538
Reaction score
14.535
Ψάχνοντας την ποδηλατική Ιθάκη... μακρύς θα είναι ο δρόμος! :roflmao: :party:

ΥΓ. Αυτό τι κόλπο είναι, δεν κατάλαβα! Πρόσθετο spd στο spd παπούτσι;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.246
Reaction score
44.553
Αποστάτης είναι για τα κούτσαβλα άλογα, δεν είπαμε ότι μετά από καλό τραυματισμό το ένα ποδάριμ είναι πχιο κοντό, ξέχασες?
Στη κούρσα το πρόβλημα το έλυσα με τους αποστάτες της shimano, στο mtb δεν υπάρχουν σοβαρές προτάσεις όμως, αφού έφαγα τα λυσσακάμ και μετά από πολύ ψάξιμο έπεσα πάνω σε αυτή τη εταιρία. Με τράβηξε η σοβαρότητα που προσεγγίζουν το bike fit και τους εμπιστεύτηκα. Το θεμα είναι πως τα προϊόντα δεν θα τα βρεις σε ματαπωλητες και πρέπει να τα αγοράσεις από αυτούς, μαζί με τα μεταφορικά από Αγγλία μου κόστισε ο κούκους για αηδόνι.
Χαλάλι όμως επειδή όπως φαίνεται ήταν η μόνη λύση στο πρόβλημα, η άλλη λύση ήταν να κάτσω στο κρεβάτι του προκρούστη :biggrin:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.144
Reaction score
20.714
Ώπα, ώπα, μισό λεπτό! Τα SHIMs, σαν αυτά που βλέπουμε στις φωτογραφίες κάνουν μόνο για παπούτσια ΜΤΒ και για τα παπούτσια road bikes πρέπει να ψάξουμε για άλλα "κέρατα"; o_O
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.246
Reaction score
44.553
Ναι καλέ!! :rolleyes:
Η φθηνή λύση για spd sl είναι αυτή
s-l1600 (1).jpg


Αν θες όμως κάτι πχιο εξειδικευμένο ψάξε στους Αγγλους, έχουν με γωνία, inner πάτους και άλλα πολλά.
Εγώ έβαλα shimano και είμαι κομπλέ, ορίστε και ένα από τα κουρσάδικα παπούτσα μου
IMG_20240528_190655.jpg


Παίζει μεγάλη διαφορά στο πάτημα όταν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα, διαφορά υπάρχει και στη άνεση της σέλας, ακόμα και 1mm όμως να είναι η διαφορά πάλι κερδίζεις.
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.144
Reaction score
20.714
Ωνσγμ, ευτυχώς που ρώτησα! :biggrin:

ΟΚ, προηγείται η μέτρηση και μετά βλέπουμε.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.246
Reaction score
44.553
Συνήθως η διάφορες που παίζουν σε όλους Γιώργη είναι από 1mm έως 4mm το πολύ , εγώ είμαι μια περίπτωση που προφανώς ο τραυματισμός έγινε στο ήδη κοντότερο ποδάρι και έτσι βρέθηκα να έχω μια διαφορά 7-8mm.
 


TGD

Μηνύματα
7.612
Reaction score
7.593
Βάζουμε δασμούς. Και μετά θυμόμαστε ότι τα εξαρτήματα για τα ποδήλατα τα εισάγουμε από την Κίνα και οι τιμές θα ανέβουν 25%.
 

Μηνύματα
44
Reaction score
74
175 οχήματα με προσπέρασαν σήμερα σύμφωνα με το Radar, μετά από 4 χρόνια χρήσης αποτελεί αναπόσπαστο μέρος των ποδηλατικών μου προπονήσεων χωρίς να με απογοητεύσει ούτε μια φορά,ομολογούμενος ίσως και η καλύτερη αγορά τα τελευταία χρόνια,το συστήνω ανεπιφύλακτα είτε είναι υλοποίηση της garmin (το βρίσκεις σε προσφορά ακόμα και με 140-150€) είτε Magene-Bryton σε πιο ανταγωνιστική τιμή)
 

Attachments




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.246
Reaction score
44.553
Έχω γράψει και εγώ αρκετές φορές για αυτό το μπιχλιμπίδι από τότε που το πήρα, για Αθήνα είναι άχρηστο, για επαρχία είναι ένα απίστευτος σύμμαχος στη ασφάλεια, το magene έχει ένα σοβαρό θέμα που ελπίζω σε κάποιο μελλοντικό update να το σιάξουν.
Όταν έρθει από το αντίθετο ρεύμα νταλίκα και καθώς απομακρύνετε πίσω σου, βαράει ότι έρχετε όχημα, το κάνει μόνο σε ογκώδες οχήματα, σε φορτηγά και ιχ δεν βαράει αλάρμ. Το έχω συνηθίσει πλέον, κάποιες όμως φορές με ψαρώνει...
IMG_20240606_221729.jpg


Το app είναι κορυφή, μπορείς να κάνεις ότι γουστάρεις, είναι full παραμετροποιήσιμο, το είχα πάρει Black fliday από Ελλάδα 89€, το λες και ληστεία!!
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.246
Reaction score
44.553
Αμόλα απ'δω, δεν είναι νήμα αυτό για άντρες :lolsign:
Άμα λείψει κάτι από όλα αυτά τα αδεφίστικα δεν μπορείς να πας για ποδήλατο. Και είναι και άλλα, απλά προς στιγμή αυτά με ήρθαν σε πρώτη φάση.
Τη άλλη φορά πήγα στου διαόλου τη μάνα και ξέχασα να πάρω τη ζώνη καρδιακών παλμών, μιλάμε για καταστροφή, όχι αστεία τώρα...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.246
Reaction score
44.553
Σου έλειψα έρωτα?
Έλειψα κανά δγιό μέρες και βλέπω πως ξύνεσαι στη γκλίτσα του τσοπάνη :roflmao:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.246
Reaction score
44.553
Να τα μας, αρχίσαμε πάλι. :roflmao:
Είδες κολλάν και γυαλιστερά αδεφίστικα αξεσουάρ και τσίμπησες, παραδέξου το :tongue:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.062
Μηνύματα
2.887.269
Members
37.979
Νεότερο μέλος
tsibitos
Top