Ποδήλατο


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.786
Reaction score
32.835


Καλά για σήμερα που βρέχει την έβαλαν τα ντουγανια; Θα ξεβάφει το μποντι πέιντινγκ!
Και δεν είναι που θα φανεί κανένα νόστιμο βυζέτο, θα αποκαλυφθούν και πράγματα που δεν μπορείς μετά να ξε-δεις
 

Μηνύματα
47
Reaction score
77
Campagnolo Super Record EPS Groupset 2x12-speed - Hydraulic Disc Brake - Flat Mount (bike24.com)
μια καλή προσφορά για τους Campagnolo lovers ,σπάνια και οποιος προλάβει πρόλαβε......
*Supplied without brake rotors, adapters, hubs and bottom bracket cups. These can be ordered separately.
**The battery required for the groupset is also not included as it cannot be shipped by air freight. The battery can be ordered separately for deliveries to the EU, Liechtenstein, Switzerland and Norway.
 
Last edited:

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.272
Reaction score
44.665
Αλλαγή πλεύσης στη επιλογή ποδηλάτου, κατόπιν ωρίμου σκέψεως επέλεξα λιγότερο επιθετικό πλαίσιο με στόχο τη άνεση, μέχρι στιγμής έχουμε, πλαίσιο, τροχούς και οι παραγγελίες συνεχίζονται...
to be continuous...
 

Μηνύματα
13.526
Reaction score
15.535
Αλλαγή πλεύσης στη επιλογή ποδηλάτου, κατόπιν ωρίμου σκέψεως επέλεξα λιγότερο επιθετικό πλαίσιο με στόχο τη άνεση, μέχρι στιγμής έχουμε, πλαίσιο, τροχούς και οι παραγγελίες συνεχίζονται...
to be continuous...
Ε, δεν αντέχω. Θα μιλήσω.

Τι ; Πάλι αλλαγή πορείας ; :D 😍
 





bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.272
Reaction score
44.665
Βασικά ξενέρωσα με τα λεφτά, ποδήλατο θέλω να πάρω, όχι Πόρσε...
Όλα τα τρέχων Racing ποδήλατα έχουν καταντήσει παράλογα ακριβά, λυπάμαι πραγματικά να δώσω τόσες παράδες, οπότε κατέληξα σε έναν αρκετά τίμιο συμβιβασμό, με λίγο ανεβασμένη στοίβα, κάθετη άνεση, ωραίες γραμμές, θυμίζει κάτι από tcr, στο πάτημα όπως λένε στα ξένα φόρα είναι βράχος, έχει πολύ χαρακτηριστικες και αναγνωρίσιμες σχεδιαστικές γραμμές, έχει το κοινό της, κυρίως στο εξωτερικό, θα εξοπλιστεί με ultegra di2, carbon τροχούς χαμηλού προφίλ. Δεν εχω καταλήξει ακόμα στο cockpit, δεν ξέρω τι να επιλέξω και τι θα βόλευε. Η έρευνα συνεχίζεται βάση της γεωμετρίας και της λειτουργικότητας...
Σίγουρα όμως θα είναι κάτι σε aero φιλοσοφία με γνώμονα το grip στο πάτημα, θα δούμε...
 


Μηνύματα
13.526
Reaction score
15.535
Αεροπλάνο, κόκπιτ λέει αφού. :D 😍

Να το διαβάσει ο Μάρκου τώρα αυτό, να έχουμε άλλα. :D
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.161
Reaction score
20.738
Άντε, μωρή μπάμια, τελείωνε, πες μας τι πήρες! :biggrin:

Που μου θέλεις και suspense!!! Είχες και στο χωριό σου suspense;:roflmao:
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.272
Reaction score
44.665
BMC είχε κάποια δόση...
ήμουν σίγουρος οτι εσύ θα έγραφες και θα το έβρισκες κιόλας με τη πρώτη!!

bmc roadmachine 2023, κάπως ετσι θα ειναι στη τελική μορφή του και σε αυτα τα χρώματα.
Επέλεξα σκελετό με όχι πλήρως εσωτερική δρομολόγηση καλωδίων για πχιο φθηνά, πχιός χ@στηκε άλλωστε αν φαίνονται τα καλώδια...
Λέτε να με κόψουν βάτ και αεροδυναμική? :roflmao:
Το κόστος θα κρατηθεί ιδιαίτερα χαμηλά για τα σημερινά δεδομένα
bmc-roadmachine-three-ultegra-di2-2023-road-bike.jpg
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.161
Reaction score
20.738
Χαίρομαι που ήρθες στα λόγια μου!
@bretsos

Αυτό ακριβώς! BMC και ξερό ψωμί! :biggrin:

Υ.Γ.: Έχει κι άλλα μοντέλα ρε, κοντά στα χρήματα που θες να δώσεις (νομίζω...:unsure:).
Κατά τα άλλα, λίγο μαλακάκος ο Αγγλάρας, ευτυχώς που δεν χτύπησε περισσότερο.

 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.272
Reaction score
44.665
Ήταν καθαρά θέμα λογικής Γιώργη, ξέροντας καλά τι συμβαίνει με τη βιομηχανία ποδηλάτου κάτι κλώτσησε μέσαμ...
Πάλι δεν είναι λίγα τα χρήματα για καινούριο ποδήλατο, θα είναι όμως τα μισά από αυτά που ζητά μια εταιρία για το νέο της μοντέλο + ο κόπος για παραγγελίες και μοντάρισμα.
Φαντάς ότι για το ίδιο πλαίσιο με εσωτερική δρομολόγηση ο κατασκευαστής ζητά τα διπλάσια σχεδόν χρήματα, δλδ πεταμένα λεφτά για 2 καλώδια φρένων που θα φαίνονται, αυτά και άλλα πολλά με ανάγκασαν να αλλάξω ρότα.
Επίσης είμαι σε σκέψεις να αποφύγω και carbon τροχούς, ξέροντας και εκεί καλά τι συμβαίνει, στα ίδια χρήματα θα πάω μάλλον σε αλουμινένια στεφάνια που θα είναι λιγότερο φανταχεροί τροχοι αλλά για μιά ζωή ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.119
Μηνύματα
2.889.254
Members
37.991
Νεότερο μέλος
Kostas M
Top