Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.423
Reaction score
45.037
@bretsos εδώ είσαι με αλυσίδα κασετα βραχίονα Dura και τα λοιπά ultegra και εισαι κομπλέ

View attachment 337105

Καλή φάση, χρειάζομαι όμως 170mm βραχίονες και έχω αγοράσει ήδη τον ultegra . Ύστερα πάλι αυτή τη κλιμάκωση θα έπαιρνα σε Racing σκελετό με 11-34 κασέτα.
Στο bmc κατέληξα σε 36/52 με 11-30 κασέτα. Έτσι θα καταφέρω επιτέλους να ανέβω στο τοίχος της συκαμινιάς.
Δεν με λές, έχει ακόμα αυτά τα τερατώδη σκλιά εκεί σαπάν?
Τη τελευταία φορά που πήγα με κυνηγούσαν 5 σε μέγεθος αρκούδας, είχα όμως ταχύτητα και τα ξέφυγα...
 


Μηνύματα
66
Reaction score
102
Καλή φάση, χρειάζομαι όμως 170mm βραχίονες και έχω αγοράσει ήδη τον ultegra . Ύστερα πάλι αυτή τη κλιμάκωση θα έπαιρνα σε Racing σκελετό με 11-34 κασέτα.
Στο bmc κατέληξα σε 36/52 με 11-30 κασέτα. Έτσι θα καταφέρω επιτέλους να ανέβω στο τοίχος της συκαμινιάς.
Δεν με λές, έχει ακόμα αυτά τα τερατώδη σκλιά εκεί σαπάν?
Τη τελευταία φορά που πήγα με κυνηγούσαν 5 σε μέγεθος αρκούδας, είχα όμως ταχύτητα και τα ξέφυγα...
Συκαμινέα δεν εχω ακουσει τελευταια παράπονα για σκυλιά,αντιθετα στην εισοδο Καλλιπεύκης γινεται χαμός!!
*και ενα screenshot για να καταλάβουν οι φίλοι μας εδω για τι πραγμα μιλάμε

Screenshot_23-7-2024_12753_www.strava.com.jpeg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.423
Reaction score
45.037
Όσο και να το βλέπεις στο χάρτη δεν μπορείς να καταλάβεις περί τίνος πρόκειται, φτάνεις κάτω στα μαντριά και πριν τις φουρκέτες βλέπεις με δέος το τοίχος. Εγώ πήγα μια φορά μαναχά, δεν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω και ξεκίνησα να πατάω κάτω από τη Ροδιά. Όταν έφτασα στις πρώτες ανηφόρες και είδα τι είχα να ανέβω, στη σκέψη και μόνο γαλάκτωσαν τα ποδάρια, άσε που με 39/53 και 11-28 κασέτα δεν είχα και πολλές ελπίδες, έτσι εγκατέλειψα και πήγα σπίτι, ακόμα και για τα δυνατά παιδιά όλο αυτό είναι πολύ αντρικό.
Θα το ξανά τολμήσω όμως κάποια στιγμή. :)
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.790
Reaction score
95.698
Έχουμε και κρεμάστρα για direct mount τοποθέτηση του ντεραγιέ, θα φύγει η άρθρωση και θα έχουμε ακόμα καλύτερες αλλαγές ταχυτήτων. Ήταν μέσα στο κουτί με το πλαίσιο αλλά τώρα το ανακάλυψα. View attachment 337100

Ναι τόσο βγήκε, πήρα και άλλα πραγματάκια. Εκτός των άλλων πήρα και ένα Εργαλείο που πάντα ήθελα
Είδες ο Κούλης; :tongue: :roflmao:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.423
Reaction score
45.037
Ο καλύτερος πρωθυπουργός που πέρασε από τον τόπο τούτο, να φανταστείς με Κούλη πήρα προσφορά από Ελλάδα για το παραπάν group στα 2.000€, 700€ παραπάν δλδ, από παντού αρπάζει ο κερατάς...
 



Μηνύματα
13.833
Reaction score
15.713
Υπόψιν, ήταν και φιλική τιμή...
Δλδ για όλο το group ultegra από Ελλάδα θες 3.000€ περίπου.
Ότι να ναι...
Καλά κάνει ο Μητσοτάκης. Εσείς οι ποδηλάται έχετε λεφτά. Απο που αλλού θα τα πάρει δηλαδή ; Το ψωμί των 100 gr αέρας με κάτι τρύπες να με το συμπάθειο.... πήγε 1 ευρώ αφού. :D 😍
 

Μηνύματα
20.701
Reaction score
14.687
Μου θυμίζει τις φιλικές τιμές που πληρώνω τώρα για τις επισκευές στο σπίτι... με ξετίναξαν οι φιλικές τιμές! :roflmao: :party: :rolleyes:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
36.583
Reaction score
86.223
Μου θυμίζει τις φιλικές τιμές που πληρώνω τώρα για τις επισκευές στο σπίτι... με ξετίναξαν οι φιλικές τιμές! :roflmao: :party: :rolleyes:
Αν δεν υποστηρίξεις τον "φίλο" ποιον άλλον θα βοηθήσεις; :roflmao:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.423
Reaction score
45.037
Μου θυμίζει τις φιλικές τιμές που πληρώνω τώρα για τις επισκευές στο σπίτι... με ξετίναξαν οι φιλικές τιμές! :roflmao: :party: :rolleyes:
Μα και εσύ βρε παιδάκιμ, δεν ξέρεις από σοβάδες, καλά κάνω ιγώ και τα σιάχνω όλα μαναχός, τα κάνω όπως γουστάρω και με μένουν και παράδες για άλλα γούστα.
Με τη ίδια λογική έπραξα και εδώ με τη απόκτηση νέου ποδηλάτου. Ενώ ήθελα τη προπέλα κατέληξα στο bmc, γιατί αλλιώς θα πλησίαζα το δεκαχίλιαρο. Δεν σε δίνουν οι κερατάδες παραμετροποίηση κατά τη παραγγελία και στο giant θα έβαζα DA κλιμάκωση. Προτιμούσα να μείνω με το deda και να φάω τα λεφτά μου σε μπάμιες :biggrin:
Ότι μπορώ το κάνω μαναχός, και επειδή είμαι τεχνίτης και ερημοσπίτης αναλαμβάνω και δλειές στη γειτονιά, αλλάζω λάμπες, σιάχνω ντουλάπια, επισκευάζω καρέκλες - καρεκλάκια, κάνω σέρβις σε μοτοσυκλέτες, χορτοκοπτικά, αλυσοπρίονα και πάσης φύσεως τεχνικές δλειές , ποτίζω τα φυτά όταν οι γείτονες φεύγουν διακοπές και όλα με το αζημίωτο :biggrin:
Αίσθηση πάντα θα μου κάνει ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν ξέρουν να αλλάζουν λάμπα, άργησα πολύ να το συνηθίσω, μόλις όμως το συνειδητοποίησα ξεκίνησα το άρμεγμα :biggrin:
Τι να κάνω, έχω και εγώ τα θκάμ ακριβά γούστα, κάπως πρέπει να τη παλέψω :lolsign:
 

Μηνύματα
20.701
Reaction score
14.687
Να ήταν σοβάδες μόνο, καλά θα ήταν... (άσε που πρέπει να έχεις κι μια συλλογή από εργαλεία που αν δεν κάνεις κι αλλού δουλειές, θα χρησιμεύσουν μια φορά και μετά από χρόνια... αν δεν σκουριάσουν! )
:geek:

ΥΓ. Το ξεπέρασα ήδη το δεκαχίλιαρο! Ευτυχώς τελειώνουν! :lolsign:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.288
Μηνύματα
2.895.610
Members
38.023
Νεότερο μέλος
Tsarou
Top