Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.523
Reaction score
45.228
Εγώ προσπαθώ να σας χαλαρώσω ανεβάζοντας προβατίνες και λοιπά κρεατικά και εσείς εκεί να τσακωθείτε...παναφαω μεξικανικο
Μεγάλη απάτη το μεξικάνικο φαΐ και τα μεξικάνικα μαγαζά. Μια φορά με σέρναν κει σαπάν που μέντς και δεν με άρεσε ντίπ, άσε που το πλήρωσα ένα σκαζμό παράδες.
 

Μηνύματα
2.336
Reaction score
5.295
Μεγάλη απάτη το μεξικάνικο φαΐ και τα μεξικάνικα μαγαζά. Μια φορά με σέρναν κει σαπάν που μέντς και δεν με άρεσε ντίπ, άσε που το πλήρωσα ένα σκαζμό παράδες.
Το κορίτσι μου τα έφτιαξε οπότε είναι και μαμω
 

Μηνύματα
80
Reaction score
66
Ερωτήσεις παντελώς άσχετου :

- Αυτό γίνεται (βρίσκει το δισκόφρενό ή άλλα "τριξίματα" τριβές κλπ που λέτε) ενώ τα έχει κάνει κάποιος όλα απο άποψη σφηξίματος κλπ by the book και τέλεια ;

- Εάν ναι , τότε δεν οφείλεται πιθανώς σε κάπως στραβό στεφάνι (ρόδα) ; Πως κάνετε σωστή "ευθυγράμμιση" σε τέτοια περίπτωση ; Μπορείτε (ενδεικνυται, επιιτρέπεται ; ) για να μπορέσετε να το (την) φέρετε αποστασιακά τέλεα "κέντρο" την ρόδα, να σφίξετε διαφορετικά (αλλά πάλι μέσα στα επιτρεπτά όρια μεγιστου - ελαχιστού) τα δύο παξιμάδια ; (υπάρχουν δύο παξιμάδια ; ούτε αυτό το ξέρω). Π.χ. 8 με 15 Nm σου λέει ; 10 το ένα παξιμάδι και 12 το άλλο ;
Αν τα εχει κανει καποιος ολα σωστα και τελεια....δυο τινα ακομα. Ο δισκος την εχει ψιλοακουσει και ειναι στραβος (συνηθισμενο φαινομενο ιδιως με shimano) η το ποιο δυσκολο να βρεις και να φτιαξεις ειναιοτι οι βασεις που βιδωνει η βαση της δαγκανας να μην ειναι ισια.
 



Μηνύματα
13.958
Reaction score
15.831
Εγώ προσπαθώ να σας χαλαρώσω ανεβάζοντας προβατίνες και λοιπά κρεατικά και εσείς εκεί να τσακωθείτε...παναφαω μεξικανικο
Μα είναι αυτό τώρα θέμα που είχες την ατυχία να διάλεξεις να διαφωνήσεις με τον Μπρέτσο ; Καλύτερα να του έλεγες ότι πιο κουφό ήθελες για το ποδήλατο παρά για τις προβατίνες και το ψήσιμο τους. Αυτά δεν τα παίρνει για αστεία είναι σοβαρά πράγματα. :D 😍 😍
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.325
Μηνύματα
2.897.668
Members
38.028
Νεότερο μέλος
JennyG
Top