Ποδήλατο

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.298
Reaction score
20.960
Να γνωρίζεις επίσης ότι υπάρχει διαφορά στη ζώνη από H9 σε H10.
Η ζώνη του Η10 είναι πολύ ανώτερη σε ελαστικότητα, κούμπωμα και έχει σιλικόνη εσωτερικά ώστε να μένει στη θέση της χωρίς να τη σφίγγεις πολύ
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Εξακολουθώ να είμαι διστακτικός να πληρώσω €40 για την καλύτερη ζώνη του Η10.

Όπως και να 'χει, υπάρχει κάποια άλλη πρόταση, από άλλη εταιρεία;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.775
Reaction score
45.874
Όχι δεν υπάρχει, μη πάρεις τη Η9, ακούμε που σε λέω, ακόμα και αν δεν χρειάζεσαι τις επιπλέον λειτουργίες του αισθητήρα το strap είναι σε λέω μακράν καλύτερο, πωλείται και ως έξτρα αλλά δεν έχει νόημα, το παίρνεις μια και καλή ως πακέτο. Όσον αφορά τη ποιότητα είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα, δεν θυμάμαι αλλά σίγουρα τη έχω 2+ χρόνια, πλύνε - βάλε και είναι σαν καινούρια. Η μπαταρία εμένα με βγάζει 1 χρόνο περίπου. Αξίζει σε λέω τις παραπάν παράδες ;)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.298
Reaction score
20.960
Καλά. Θα σε εμπιστευτώ - όπως με εμπιστεύτηκες εσύ με το BMC. :biggrin:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.775
Reaction score
45.874
Μα για να επιμένω κάτι θα ξέρω, εκτός και αν τα επιπλέον 40€ είναι θέμα επιβίωσης.
Και εγώ τι νομίζεις, με οικονομία έσιαξα το bmc, έτρωγα τσουκνίδες και μπάμιες για 1 χρόνο και είχα και τους άλλους να με κοροϊδεύουν :lolsign:

Και μιας και ανέφερα το bmc, τα 28mm ελαστικά είναι σαφώς πχιο αργά, όχι πολύ, είναι τόσο όσο για να με ξενερώσουν. Να τη χ3σω τη άνεση... Όταν έρθει η ώρα τους επιστρέφω στα 25mm που ξέρω και με ξέρουν και αυτά!!
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.775
Reaction score
45.874
Όχι Σώτο, μετά από αρκετές δοκιμές και σύμφωνα με τα νούμερα εκεί έχω καταλήξει.
Δεν μου επιτρέπουν να κρατήσω ρυθμό, πιέζω ένα κλικ παραπάνω και παίζω πολύ περισσότερο με τις πίσω σχέσεις. Στη ανηφόρα είναι λιγάκι πιο έντομο όλο αυτό, νιώθεις σαν να σε κρατάει κάτι. Άσε τις μλκιες που λέγονται και γράφονται, μπίζνα είναι για να πουλάνε οι τροχοί.
Στο θέμα άνεσης και grip στις στροφές δεν είδα δά και καμιά τρελή διαφορά, από 80/90 psi με τα 25mm και 17mm εσωτερική έπεσα στα 65/75 psi με 19 mm εσωτερική, οδηγικά όμως και σύμφωνα με τη πληροφορία που παίρνω δεν είναι μεγάλη η διαφορά στη συμπεριφορά του ποδηλάτου.
Άλλωστε πχιός μπορεί να κοροϊδέψει τη λογική, μεγαλύτερη επαφή ελαστικού με το δρόμο, πχιο αργή κύλιση!!
 

Μηνύματα
14.319
Reaction score
16.123
Τι είναι αυτα τα mm ; Πάτημα (φάρδος) ή ύψος ; Να έχει καλύτερο φρενάρισμα τουλάχιστον. :D

Δεν πιστεύω να γκρινιάζεις πάλι και αύριο να πεις τι καλά που είναι τα 28 άρια, δεν ξαναγυρνάω πίσω στα 25 άρια με τίποτε. :D 😍
 

Μηνύματα
21.013
Reaction score
15.025
Εγώ δεν το κατεβάζω πάντως τόσο χαμηλά, γύρω στα 90psi βάζω στα 28αρια... δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με την άνεση και σε αυτή την πίεση (αλλά είναι και θέμα συνήθειας ή γούστου φαντάζομαι).
Τι είναι αυτα τα mm ; Πάτημα (φάρδος) ή ύψος ; Να έχει καλύτερο φρενάρισμα τουλάχιστον. :D
Εσωτερικό πλάτος της ζάντας... (τα 17αρια και 19αρια που λέει), τα 28αρια, 25αρια, πλάτος ελαστικού (θεωρητικό, στην πράξη παίζει ανάλογα με την ζάντα).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.775
Reaction score
45.874
Η πίεση Σώτο έχει να κάνει και με όλη τη υλοποίηση ενός τροχού.
Οι bora είναι νταμάρι ως carbon και έχουν μεγάλη τάση στις ακτίνες, όταν μιλάμε μεγάλη παίζεις μουσική χτυπώντας τις ακτίνες.
Ότι δήποτε παραπάνω από τις πιέσεις που έγραψα παραπάν κοπανάει άσχημα το ποδήλατο και αναγκάζομαι να βγάλω αέρα στη πορεία.
 

Μηνύματα
14.319
Reaction score
16.123
Εγώ δεν το κατεβάζω πάντως τόσο χαμηλά, γύρω στα 90psi βάζω στα 28αρια... δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα με την άνεση και σε αυτή την πίεση (αλλά είναι και θέμα συνήθειας ή γούστου φαντάζομαι).


Εσωτερικό πλάτος της ζάντας... (τα 17αρια και 19αρια που λέει), τα 28αρια, 25αρια, πλάτος ελαστικού (θεωρητικό, στην πράξη παίζει ανάλογα με την ζάντα).
Θα ζορίζεται περισσότερο , θα τον κάνει καλύτερο αθλητή , πιο δυνατό, δεν πειράζει η ασφάλεια και το καλύτερο φρενάρισμα είναι περισσότερο σημαντικά κλπ ... αυτά θα μου λέει αύριο. :D 😍 😍

Πρόσεξε .... δεν απαντάει. :D 😍
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.775
Reaction score
45.874
θα τον κάνει καλύτερο αθλητή.
Εγώ δεν σε έβρισα, εσύ πάλι το πας φιρί φιρί :lolsign:
Άμα με ξαναπείς αθλητή θα σε βρω όπου και να είσαι και θα έχς μεγάλο πρόβλημα...
 

Μηνύματα
14.319
Reaction score
16.123
Εγώ δεν σε έβρισα, εσύ πάλι το πας φιρί φιρί :lolsign:
Άμα με ξαναπείς αθλητή θα σε βρω όπου και να είσαι και θα έχς μεγάλο πρόβλημα...
Εννοούσα πιο καλά γυμνασμένο και υγιή. 😍
 



Μηνύματα
14.319
Reaction score
16.123
...άρα, καλύτερο αθλητή!


...ωχ, έρχεται! :cautious: :geek: :roflmao:
Ο Μπρετσος η ύπαρξη του μόνο είναι και αποτελεί απο μόνη της άθλο.

Οι αθλητές είναι θύματα, δεν το έχουν συνειδητοποιήσει για τον εαυτό τους και παιδεύονται. :D
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.775
Reaction score
45.874
...άρα, καλύτερο αθλητή!


...ωχ, έρχεται! :cautious: :geek: :roflmao:
Αύριο θα είμαι Σούδα για λίγες ώρες, από το πρωί ως το μεσημέρι, κάτσε μέσα :rolleyes:
Οι αθλητές είναι θύματα, δεν το έχουν συνειδητοποιήσει για τον εαυτό τους και παιδεύονται. :D
Είναι και άλλα πολλά, κυρίως ψώνια, δεν είναι της παρούσης όμως να το αναλύσω αυτό...
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.775
Reaction score
45.874
Το απόγευμα να βγεις, με προσοχή όμως γιατί έχω μπαρή που μένει δίπλα σου και θα του έχω αφήσει παραγγελιά :tongue:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.483
Μηνύματα
2.905.969
Members
38.052
Νεότερο μέλος
s tv
Top