Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.404
Reaction score
47.483
Σήμερα δούλεψα για πρώτη φορά το 1040, ντάξ μια χαρά. Θα ήθελα να θίξω κάτι άλλο όμως.
Όταν είχα πάρει το 530 πήγαινε σφαίρα στη χρήση, όπως συμβαίνει τώρα και με το 1040.
Πέρασε ο καιρός, πήρε κάποιες ενημερώσεις, δίχως να είναι κάτι το ιδιαίτερο και βαρύ ως επιπλέον λειτουργίες και τέτοια. Εδώ και πάρα πολύ καιρό σέρνοντας, σε φάση να κολλάει και ούτε σελίδα να μην αλλάζει.
Και λέω τώρα γω, μήπως η garmin το προκαλεί όλο αυτό μέσω πονηρών pacth για να πάμε στο επόμενο και στο επόμενο και δεν συμμαζεύεται?
Μία σκέψη έκανα, έχετε προσέξει κάτι ανάλογο?
 

Μηνύματα
16.275
Reaction score
22.930
δεν αποκλείεται
πάντως τα μεγάλα μοντέλα γενικώς τα προσέχουν περισσότερο , μάλλον για να προτιμήσεις ξανά μεγάλο μοντέλο της ίδιας εταιρίας

στο 955 που είναι πλέον 2 σειρές πίσω, φτιάχνουν ακόμα αναβαθμίσεις , αυτό που βλέπω είναι οτι πλέον απο μια φορά στις 10 μέρες θα χρειαστεί φόρτιση κάθε 5 με 6
(βέβαια πλέον στις 6 μέρες έχω πάνω απο 7 ώρες προπόνηση αν όχι 8+).
είναι γεμάτα 2 χρόνια πλέον και δείχνει να "αντέχει"
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.404
Reaction score
47.483
Εγω στο fenix έχω κλείσει τις αναβαθμίσεις, έχω περάσει πολύ ταλαιπωρία έως τώρα, κυρίως με τη αυτονομία της μπαταρίας.
Υπάρχει μια ενημέρωση ήδη που δεν έχω κάνει, και ούτε πρόκειται.

Εδώ και πολύ καιρό κάνω δεύτερες σκέψεις για τη εν λόγο εταιρία, δυστυχώς όμως δεν μπορώ να φύγω από το οικοσύστημα τους...Στο software γ@μανε, στο hardware γ@μιούνται
 
Last edited:

Μηνύματα
891
Reaction score
1.085
Σήμερα δούλεψα για πρώτη φορά το 1040, ντάξ μια χαρά. Θα ήθελα να θίξω κάτι άλλο όμως.
Όταν είχα πάρει το 530 πήγαινε σφαίρα στη χρήση, όπως συμβαίνει τώρα και με το 1040.
Πέρασε ο καιρός, πήρε κάποιες ενημερώσεις, δίχως να είναι κάτι το ιδιαίτερο και βαρύ ως επιπλέον λειτουργίες και τέτοια. Εδώ και πάρα πολύ καιρό σέρνοντας, σε φάση να κολλάει και ούτε σελίδα να μην αλλάζει.
Και λέω τώρα γω, μήπως η garmin το προκαλεί όλο αυτό μέσω πονηρών pacth για να πάμε στο επόμενο και στο επόμενο και δεν συμμαζεύεται?
Μία σκέψη έκανα, έχετε προσέξει κάτι ανάλογο?
Κάτι τέτοια κάνουν και άλλες εταιρίες...δες Apple. Δεν το αποκλείω πάντως...
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
684
Reaction score
1.991
Με γειες το 1040. Καλές βόλτες!! Τρομερη αγορά

Δεν κρύβω πως αποτελεί ευσεβή πόθο.. ετσι και έλθουν οι συνθήκες να ξεκινήσω τακτικά όπως θέλω πάλι, θα το ζαχαρώσω κάποια στιγμή. Όχι λόγο πρεσβυωπίας, αλλά τα έχει ουυυλα μαζεμένα σε μια οθόνη, μεγαλείο….. :whistling: 8-)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.513
Reaction score
21.290
Ενημερώνω ότι το Chain Reaction Cycles και το Wiggle επανέφεραν τις αποστολές εκτός UK. Επίσης, το format των sites τους είναι πανομοιότυπο, το ίδιο κι οι τιμές τους - μάλλον επειδή ανήκουν και τα δύο πλέον στην ίδια εταιρία (Brands Holdings Limited).
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.404
Reaction score
47.483
Με γειες το 1040. Καλές βόλτες!! Τρομερη αγορά

Όχι λόγο πρεσβυωπίας, αλλά τα έχει ουυυλα μαζεμένα σε μια οθόνη, μεγαλείο….. :whistling: 8-)
Ευχαριστώ Μάριε!

Εγώ για λόγους στραβωμάρας το επέλεξα, τώρα τα βλέπω όλα καμπάνα, οι χαρακτήρες έχουν τριπλάσιο μέγεθος σε σχέση με τα μικρά αδερφάκια.
Η οθόνη αφής καλή αλλά δεν με χρειάζεται επειδή το χειρίζομαι από τα dfly κουμπάκια του ποδηλάτου.
Όσο για τα πεδία σε κάθε σελίδα είναι το ίδιο, μπορεί να είναι μεγάλη, χωράει όμως μέχρι 10 πεδία, όσο δλδ και στα μικρά αδερφάκια.
Η μεγάλη μπαταρία κάνει κυρίως τη διαφορά και ότι βλέπουν οι γέροι χωρίς γυαλιά.
Να! Ρώτα και τη άλλη γριά με το trek να στο επιβεβαιώσει :lolsign:
 

Μηνύματα
21.489
Reaction score
15.510
Σήμερα δούλεψα για πρώτη φορά το 1040, ντάξ μια χαρά. Θα ήθελα να θίξω κάτι άλλο όμως.
Όταν είχα πάρει το 530 πήγαινε σφαίρα στη χρήση, όπως συμβαίνει τώρα και με το 1040.
Πέρασε ο καιρός, πήρε κάποιες ενημερώσεις, δίχως να είναι κάτι το ιδιαίτερο και βαρύ ως επιπλέον λειτουργίες και τέτοια. Εδώ και πάρα πολύ καιρό σέρνοντας, σε φάση να κολλάει και ούτε σελίδα να μην αλλάζει.
Και λέω τώρα γω, μήπως η garmin το προκαλεί όλο αυτό μέσω πονηρών pacth για να πάμε στο επόμενο και στο επόμενο και δεν συμμαζεύεται?
Μία σκέψη έκανα, έχετε προσέξει κάτι ανάλογο?
Τέτοιο πράγμα, να σέρνεται, δεν έχω παρατηρήσει στο δικό μου 530. Τώρα ίσως παίζει ρόλο και πόσους αισθητήρες έχεις πάνω, και το ό,τι είχες λειτουργίες Di2 που δεν έχω εγώ. Μόνο με την μπαταρία του (πέρα από ένα θεματάκι που είχα με την οθόνη, και έχει αφήσει σημάδι ότι την είχα ξεκολλήσει στο περιθώριο) έχω θέμα (βέβαια 4, κοντά 5 χρόνια μετά) όχι ότι δεν βγάζει ακόμα και μεγάλες διαδρομές, αλλά θέλει συνέχεια φόρτιση, αν το αφήσω χωρίς 1-2 μέρες, θα το βρω ξεφόρτιστο (όχι πάντα, κι αυτό είναι το παράξενο! ). Α και κάτι άλλο, καμιά φορά (με τυχαία εμφάνιση του προβλήματος) το πιάνει η λόξα και δεν βλέπει στο ξεκίνημα κάποιους αισθητήρες, κυρίως το GPS όμως, και μόνο με restart επανέρχεται...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.404
Reaction score
47.483
Με τους ίδιους αισθητήρες το δούλεψα από τη πρώτη μέρα Σώτο, δεν άλλαξε κάτι σε αυτό. Όσο για τη μπαταρία το θκόμ δεν έχανε ντίπ αυτονομία στο Stand-by, μια λογική πτώση στη αυτονομία υπάρχει, αυτό είναι όμως λογικό μετά από τόσα χρόνια χρήσης.
Να δούμε τώρα πως θα τα πάει σε όλα τα παραπάνω ή ναυαρχίδα τους...
Η αλήθεια είναι πως όσο και να τους βρίζω δεν έχουν αντίπαλο στα ποδηλατικά gps, η wahoo είναι μια εξίσου καλή επιλογή και μετά το χάος...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.100
Μηνύματα
2.928.303
Members
38.130
Νεότερο μέλος
antochal
Top