Πώς μπορώ να εξηγήσω στους φίλους μου ότι ασχολούμαι με τον ήχο χωρίς να το κάνω να ακούγεται ηλίθιο?

Μηνύματα
3.694
Reaction score
5.561
Τι να τους πούμε ρε φίλε; Ότι έχουμε χαλάσει περισσότερα λεφτά από ότι διαθέτει μια μικρομεσαία οικογένεια για αυτοκίνητο σε ηχοσύστημα και περιμένεις να μην μας κοιτάνε σαν χαζούς;
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.582
Reaction score
20.140
Αν κάνετε συναντήσεις σε σπίτια και ο ήχος στο δικό σου ''διαφέρει'' αισθητά από ότι ακούνε στο σπίτι τους κάποιος θα ανοίξει την κουβέντα.. 8-)
Αν είσαι απλός - ταπεινός - κατανοητός λέγοντας λίγα βασικά ξεκινώντας π.χ. από το στήσιμο και τις ''ιδιοτροπίες'' των χώρων ίσως η κουβέντα συνεχιστεί..
Απορίες θα έχουν (όρεξη δεν ξέρω αν.. :whistling:)

Αλλά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γίνεις κακός.. :idk:
Έχεις ''νορμάλ'' φίλους και θέλεις να κυλιστούν κι αυτοί στη λάσπη για να μην νιώθεις μόνος? :rolleyes:

:lolsign:
 





Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.582
Reaction score
20.140
τόσα καλά παιδιά είμαστε εδώ.
Ναι (όχι..:whistling: ίσως.. 🤔) αλλά είμαστε κατά βάση γριές που πίνουν τσάι κ' ο φίλος στο ξεκίνημα της επανάστασης.. :tongue:

Θα γεράσει πριν την ώρα του το παιδί.. :idk:




Μάκη μακριά..
Σταμάτα και το διάβασμα.. 8-)
 


MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.699
Reaction score
9.372
Αν δεν το έχουν εκ γενετής, είναι ματαιοπονία να προσπαθήσεις καν. Προτείνω να τους δείξεις το παρακάτω, τουλάχιστον θα σε βλέπουν με συμπάθεια πλέον... :roflmao:



"Αρκετά καλό ήταν, αλλά στο δικό μας σύστημα η στερεοφωνική εικόνα θα ήταν πιστότερη."
 

Μηνύματα
3.863
Reaction score
633
όντως δύσκολα εξηγείς και γίνεσαι αντιληπτός, Πιο εύκολο αν αναφέρεις τι ακούς από μουσική και ρωτήσεις το ίδιο
 

Μηνύματα
315
Reaction score
393
Αν δεν το έχουν εκ γενετής, είναι ματαιοπονία να προσπαθήσεις καν. Προτείνω να τους δείξεις το παρακάτω, τουλάχιστον θα σε βλέπουν με συμπάθεια πλέον... :roflmao:



"Αρκετά καλό ήταν, αλλά στο δικό μας σύστημα η στερεοφωνική εικόνα θα ήταν πιστότερη."
Ανοιγεις κουβεντα με την στερεοφωνική εικόνα φιλτατε...
Έχεις ''νορμάλ'' φίλους και θέλεις να κυλιστούν κι αυτοί στη λάσπη για να μην νιώθεις μόνος? :rolleyes:
Ευτυχώς δεν ειμαι μονος μου, εχω φιλο που ασχολειται πηγαμε και μοναχο φετος μαζι 😎 αλλα λεω για αλλους που με εχουν ρωτησει πχ η για το ταξιδι η γενικά το φερνει καπως η κουβέντα..
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.117
Reaction score
39.250
σε αυτη την ηλικια πραγματι η πειθω δεν ειναι και το πιο δυνατο σημειο
αλλα δεν χρειαζεται να πεισεις και καποιον για κατι.
-μηπως ομως και ο ιδιος δεν εχεις πεισει τον εαυτο σου ?
(ασχετα αυτο αν προκειται για ενα ηλιθιο χομπυ, οπως ολα τα χομπυ)
-
-> :king:βρες ενα ακομα πιο ηλιθιο χομπυ, και ξαφνικα η χαζομαρα αυτη αποκτα πρεστιτζ. :angel:
.... και οσων αφορα τους φιλους, μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι οι φιλοι ειναι αυτοι που σε δεχονται κυριως για τα ελλατωματα σου, οχι τοσο για τα προτερηματα σου.
 
Last edited:

Μηνύματα
315
Reaction score
393
Εεεεε ξέχασες εμένα, και εγώ φίλος σου είμαι.
σωστά αλλα ο φίλος που αναφέρω είναι μονάχα ενα χρόνο μεγαλύτερος απο εμένα :D
βρες ενα ακομα πιο ηλιθιο χομπυ, και ξαφνικα η χαζομαρα αυτη αποκτα πρεστιτζ.
λες ε? θα το δοκιμάσω χαχαχα
 
Last edited:


Μηνύματα
3.694
Reaction score
5.561
Στα σοβαρά τώρα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην το συζητάς καθόλου έξω με τον φυσιολογικό κόσμο. Κράτα το μυστικό όπως θα κρατούσες μυστικό το να παίρνεις ναρκωτικά ή να πηγαίνεις με πουτανες. Είναι η καλύτερη επιλογή μακροπρόθεσμα...
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.582
Reaction score
20.140
Ευτυχώς Δυστυχώς δεν ειμαι μονος μου, εχω φιλο που ασχολειται πηγαμε και μοναχο φετος μαζι 😎 αλλα λεω για αλλους που με εχουν ρωτησει πχ η για το ταξιδι η γενικά το φερνει καπως η κουβέντα..
Fixed.. :biggrin:




Να τους λές πως πηγαίνεις σε meetings (όχι γι' απεξάρτηση αλλά για περαιτέρω εξάρτηση.. :tongue:)
Και κόψε τις παρέες με τον φίλο που έχει τα ίδια ελαττώματα.. :cry::lolsign:
 

Μηνύματα
315
Reaction score
393
Fixed.. :biggrin:




Να τους λές πως πηγαίνεις σε meetings (όχι γι' απεξάρτηση αλλά για περαιτέρω εξάρτηση.. :tongue:)
Και κόψε τις παρέες με τον φίλο που έχει τα ίδια ελαττώματα.. :cry::lolsign:
Χαχαχαχαχαχ αυτο ειναι πραγματικά. Ηθελα να παω και στο CanJam αυτο το σκ στο Λονδίνο αλλα δεν πήγα.. 😃
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.278
Μηνύματα
2.895.136
Members
38.022
Νεότερο μέλος
Tsarou
Top