Σταδιακή αναβάθμιση ηχοσυστήματος (dimifoot)



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
στο τέλος βάλαμε Νταϊάνα Κραλ
εχουμε ομως καπου κι ενα σιντι ... καλως κακως :whistling:

Απίστευτα βαρετή και ανούσια.
\
για το "καλημερα ..." ομως κανει ... :D


αναρωθιουμαι αν εχουνε βγαλει ραμονς πολυκαναλους ... :drinks:
 

A

AKARL

Guest
Ναι, ξέχασε να γραψει ο Περαστικός, πως στο τέλος βάλαμε Νταϊάνα Κραλ και προσπαθούσαμε να βρούμε την στάθμη που ακούνε οι “παραδοσιακοί ακροαματικοφιλοι” :D

Πολυ γέλιο. Αυτήν δεν θα την ήξερε ούτε ο θυρωρός της πολυκατοικίας της αν δεν υπήρχαν οι χαϊεντάδες και οι λαμπάτοι. Απίστευτα βαρετή και ανούσια.
Εμένα μ'αρέσει.
Εσύ δεν είσαι χαιεντάς, δε ξερς.
Η μόνη χρησιμότητα των "έργων" της κυρίας είναι ως υψιτελών αξεσουάρ αξιολόγησης καλωδίων και πολύμπριζων από λάτρεις μηχανημάτων.







Mental note to self: την επόμενη φορά που θα βρεθώ Θεσσαλονίκη να θυμηθώ να κρατώ μερικά δισκάκια για να τεστάρει ο ντοκ τα πραγματικά όρια του σετάπ του.
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.636
Reaction score
80.661
εχουμε ομως καπου κι ενα σιντι ... καλως κακως
'Οχι βέβαια...Tidal και μάλιστα MQA!
γιατί έδωσες το παλιό σου σαμπ;
Τα σαμπ δεν είναι απαραίτητο να είναι ίδια, αλλά τουλάχιστον πρέπει να συμβαδίζουν με το δόγμα Πάγκαλου "Μαζί τα φάγαμε". Δεν μπορεί να ξεμένει το ένα απο γκάζι και να συνεχίζει το άλλο πάνω απο μια στάθμη. Το μικρό είναι περιττό πλέον. Τι να το κάνω, να παίζει απο 40 έως 60?

Ή το κάνεις τραπεζάκι. Κει, μπροστά, να απλώνεις και τα πόδια πάνω.
Μπα, είναι ψηλό δεν κάνει. Θα το αφήσω εκεί προς το παρόν, ή θα το βάλω σε αντίστοιχη θέση σαν αυτή που το έχει ο @Kotsidis John . Χωράει εκεί εμπρός αριστερά, κάτι θα ξέρει αυτός, θα του είπαν απο το ACA.

(Βαριέμαι απίστευτα να τρέχω πάλι ισοστάθμιση.)

Τελικά ξέρω που θα καταλήξω.
Velodyne DD15+ ή SVS SB16 για πιο οικονομικό. Τα πιο μεγάλα που χωράνε μπροστά στο κέντρο.

'Η θα κάτσω μέσα στο ΣΚ με τον @Μελίδης Μιχάλης να σχεδιάσουμε τελείως άλλο ρακ, να χωράει το SVS PB13 Ultra που έχει και τρύπες, τρεις και καλοφτιαγμένες, να την βρίσκει και ο Εαρ.
 




stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.630
Reaction score
36.415
Έπρεπε να βγάλω το άλλο και να βάλω αυτό με αποσυνδεδεμένο ανεμιστήρι αλλά βαριόμουν να το ανεβάζω. :)
Δεν πειράζει.Όταν έρθουν τα δυο 16αρια θα ανεβάσεις επάνω τα δυο 13αρια.:wink:
:party:
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.728
Reaction score
10.548
Ναι, ξέχασε να γραψει ο Περαστικός, πως στο τέλος βάλαμε Νταϊάνα Κραλ και προσπαθούσαμε να βρούμε την στάθμη που ακούνε οι “παραδοσιακοί ακροαματικόφιλοι” :D
Άστα να πάνε, πολύ γρέζι η κυρία.

Θαυμάζω την υπομονή και την μετριοφροσύνη του @Dimifoot .
Ενώ παίζει σε άλλη κατηγορία από όλες τις ηχητικές απόψεις κάθεται σχεδόν καθημερινά και συζητά ή συμβουλεύει τον καθένα. Ρωτάει ο άλλος τι να πάρω με πχ 500€ και ο γιατρός ασχολείται. Λέει ο άλλος την κοτσάνα του ή να το πω πιο ήπια, την άποψή του και ξανααπαντάει για χιλιοστή φορά στο ίδιο ερώτημα.
Χαράς στο κουράγιο του και την παιδεία του.
 






Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.636
Reaction score
80.661
Καλοπιάστε τον για να πάρει κι άλλα σαπάκια
Update:

To Epik δοκιμάστηκε σε στάθμες και τα καταφέρνει μια χαρά, πολύ πιο δυνατά απο το sb2000.
O ncore που το οδηγεί δεν ζεστάθηκε καν, παρόλο το eq. Αμα βάλω και 1000αρι θα είμαι ακόμα πιο ψύχραιμος.

Και κυρίως μου ήρθε μια φαεινή ιδέα αναδιάρθρωσης του ρακ και του χώρου μπροστά για να παει εκει το Epik. Μάλλον θα χωρέσουν όλα στο τσακ.

Αν κάτσει με βλέπω να το κρατάω.
Θα σας πω το βραδάκι.
 

A

AKARL

Guest
Update:

To Epik δοκιμάστηκε σε στάθμες και τα καταφέρνει μια χαρά, πολύ πιο δυνατά απο το sb2000.
O ncore που το οδηγεί δεν ζεστάθηκε καν, παρόλο το eq. Αμα βάλω και 1000αρι θα είμαι ακόμα πιο ψύχραιμος.

Και κυρίως μου ήρθε μια φαεινή ιδέα αναδιάρθρωσης του ρακ και του χώρου μπροστά για να παει εκει το Epik. Μάλλον θα χωρέσουν όλα στο τσακ.

Αν κάτσει με βλέπω να το κρατάω.
Θα σας πω το βραδάκι.
Μήπως η "φαεινή ιδέα αναδιάρθρωσης" περιλαμβάνει κάνα ταχυδακτυλουργικό κόλπο που κάνει εκείνο-το-εργαλείο-με-το-πλαστικό-καπάκι αόρατο; ;) :D
 



Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.052
Μηνύματα
2.886.818
Members
37.978
Νεότερο μέλος
STAMATIOS TZOUMAS
Top