Συνεργείο για βελτίωση φρένων σε Ι. Χ

Μηνύματα
544
Reaction score
379
Μακριά από αυτόν.
Στο FB κάνει βιντεάκια, μαζεύει Likes και ξεπερνάει την Τούνη και παίζει με playmobil. Σοβαρός ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !
Υπάρχουν φρενάδες ένα σωρό !
Στα βίντεο φαίνεται για γνώστης πάντως.
Υπάρχει προσωπική εμπειρία που θα ήθελες να την μοιραστείς;
Ετοιμαζόμουν να κλείσω ραντεβού για να πάω το αυτοκίνητο.
 

Μηνύματα
2.792
Reaction score
1.222
Αν και μένω πολύ κοντά δεν έχω πάει απο εκεί.
Α) ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ μηχανικός δεν κάνει βίντεο για να μετρήσει τα likes.
B) Λέει και διαφημίζει ότι είναι ο μοναδικός πιστοποιημένος στα brembo.
Γ) Δεν μπορείς να κάνεις διάλογο μαζί του καθώς ψάχνει likes και μονο likes.

Ολα τα παραπάνω δεν είναι εικόνα σοβαρού επαγγελματία.
Προσωπικά μπορέι να κάνει άριστη δουλειά αλλά έχω μάθει να αξιολογώ ολιστικά τα μαστόρια . Επειδή έχω δει αρκετά με τα αμάξια που ασχολούμε ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ μηχανικός δεν έχει πέσει ΠΟΤΕ να μαζεύει τα likes σαν την Τούνη !
Κλείσε ραντεβού και πήγαινε και ίσως κάνει και βιντεάκι το αυτοκίνητό σου...
Α και ρώτα τον Τί σχολή έχει τελειώσει ? Ψάξε να βρείς πτυχίο στον τοίχο του με το όνομά του.
 

Μηνύματα
16.187
Reaction score
22.796
Τι να σε πω , εγώ πήγα πριν 2-3 χρόνια να με μαζέψει λίγο που έχω βάλει 6πιστονες να φτιάξει τα πίσω και ήθελε δίσκους τακάκια επισκευή δαγκάνες κλπ, περίεργος είμαι κάργα με αυτά , δε μου φάνηκε να είπε κάποια μλκ και ήταν δουλειές που σε τυπικό συνεργείο δεν γίνονται (άμα πεις να αλλάξεις τσιμουχες σε δαγκάνες θα σου πουν να βάλεις καινούριες)
 

Μηνύματα
13.246
Reaction score
10.560
Δύο άτομα με BMW που ξέρω και έχουν πάει από κει και έχουν κάνει δουλειά λένε ότι είναι καλός. Και συμφωνούν ότι το έχει παραξηλώσει τώρα τελευταία με τα βίντεο.

Δημήτρη, αφού δεν έχεις πάει από εκεί, πώς μπορείς να έχεις τέτοια γνώμη; Ούτε του έχεις μιλήσει προφανώς. Ούτε εμένα μου άρεσε αυτό που είπε να μην κάνουμε άσκοπα φρεναρίσματα από 200 στα 100 αλλά δεν τον κρίνω από αυτό.
 

Μηνύματα
213
Reaction score
95
Έχω ένα MAZDA 6 του 2004, 1800 κ.ε. Όταν ρώτησα τον μηχανικό μου αν επιδέχονται κάποια βελτίωση τα ήδη καλά φρένα μου, μου πρότεινε κεραμικά τακάκια, όταν ήρθε η ώρα της αλλαγής. Μου κόστισαν 100€ τα τέσσερα και βελτιώθηκε το φρενάρισμα καθώς και η αίσθηση στο πεντάλ. Θεσσαλία!
 

Μηνύματα
1.481
Reaction score
110
Εαν εβαλες τα κεραμικα της ΑTE το μονο που προσφερουν ειναι λιγοτερη σκονη.Επισης ειναι μονο για προοδευτικο φρεναρισμα για δυνατα πατηματα δεν κανουν.

Μου το εχουν πει και ο Μοραρης και Ρουβελας που εινα επισης φοβερο συνεργειο με τρομερη λεπτοδουλεια..Τα εχω βαλει πισω, αλλα εχω στραβες δισκοπλακες οποτε θα τα δω πως συμπεριφερονται οταν βαλω καινουργιες.Επισης μπροτα εβαλα ATE κανονικα και οχι κεραμικα.

Ο Μοραρης ειναι πολυ καλος τεχνικος,αλλα νομιζω πλεον εχει ξυφυγει η κατασταση με τα βιντεακια του.Επισης 2 φορες που τον εχω χρειαστει μου λεει ραντεβου μετα απο 1 μηνα....
 

Μηνύματα
2.387
Reaction score
5.355
Τι να σε πω , εγώ πήγα πριν 2-3 χρόνια να με μαζέψει λίγο που έχω βάλει 6πιστονες να φτιάξει τα πίσω και ήθελε δίσκους τακάκια επισκευή δαγκάνες κλπ, περίεργος είμαι κάργα με αυτά , δε μου φάνηκε να είπε κάποια μλκ και ήταν δουλειές που σε τυπικό συνεργείο δεν γίνονται (άμα πεις να αλλάξεις τσιμουχες σε δαγκάνες θα σου πουν να βάλεις καινούριες)
Πρέπει να αλλάξω τσιμουχες στις δαγκάνες του βιταρα. Μόνο 32 χρόνια τις φοράει και στην τελευταία αλλαγή τακάκια ο μάστορας μου είπε πως κάτι δακρύζει. Να πάω σε αυτόν που είναι δίπλα η να τραβηχτω ζωφριά σε έναν που μου πρότειναν?
 

Μηνύματα
16.187
Reaction score
22.796
Δίπλα πήγαινε ρε αλλά όπως είπαν παραπάνω είναι γεμάτος. Αναμενόμενο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.778
Reaction score
133.238
Άμα βρεις κάνα Τέσλα παρκαρισμένο, παρ'τα φρένα και φύγε.
Ούτε που θα το καταλάβει.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.975
Μηνύματα
2.924.578
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top