Τι είδαμε, τι θα δούμε




Μηνύματα
20.523
Reaction score
15.378
791 KM.

IMG_5747.jpeg


2023 6,5/10 με τον αγαπημένο μου Joachim Krõl — Iris Berben

791 χιλιόμετρα είναι η οδική απόσταση Μοναχο - Αμβουργο.

Λόγω καιρικων συνθηκών με καταστροφικές συνέπειες για το σιδηροδρομικο δίκτυο,ματαιώνεται η γραμμή Μονάχου - Αμβουργου ένα βράδυ του χειμώνα …Πανικόβλητοι τρεχουν στις πληροφορίες για εναλλακτικές λύσεις η αποζημίωση οι επιβατες…

Τεσσερις από αυτους με τεχνάσματα βρίσκονται ξαφνικά μέσα σ ένα ταξι,του οποίου ο οδηγός είχε ξεχασμένη την ένδειξη « ελεύθερο «…

Τελικά,πέντε άτομα -συμπεριλαμβανομένου του οδηγου του ταξί - δημιουργούν ένα road Movie άλλοτε με κωμικά και άλλοτε με δραματικά στοιχεία ..Είναι και οι πέντε τόσο διαφορετικοί χαρακτήρες μεταξύ τους και με απώτερο στόχο να φτάσουν οπωσδήποτε στο Αμβουργο ,ξεδιπλώνουν κάποιες πτυχές της ζωής τους…( για περισσότερο δεν θα έφτανε μόνο μια ταινία,γι αυτό και η συμπυκνωμένη πλοκή λειτουργεί ως μειονεκτήμα της).

Αξιζει να τη δει κανείς.Φιλμ από Φεστιβαλ κινηματογράφου.


 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.291
Reaction score
7.373
Μου τα ζάλισε το Netflix να δω το Scream VI. Όχι ότι έχω δει τα άλλα (κάνα δυο ίσως τα αρχαία χρόνια; δεν θυμάμαι) αλλά λέω διακοπές είναι, δε γα...

Το είδα για να μην το δείτε εσείς. I took one for the team.

Επίσης τα ίδια για το Incoming που είδα χθες. Μακριά.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.878
Reaction score
9.817
Μου τα ζάλισε το Netflix να δω το Scream VI. Όχι ότι έχω δει τα άλλα (κάνα δυο ίσως τα αρχαία χρόνια; δεν θυμάμαι) αλλά λέω διακοπές είναι, δε γα...

Το είδα για να μην το δείτε εσείς. I took one for the team.

Επίσης τα ίδια για το Incoming που είδα χθες. Μακριά.
Ήρωας! :roflmao:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.526
Μηνύματα
2.908.404
Members
38.058
Νεότερο μέλος
ParisV
Top