Τι είδαμε, τι θα δούμε




Μηνύματα
20.534
Reaction score
15.422
791 KM.

IMG_5747.jpeg


2023 6,5/10 με τον αγαπημένο μου Joachim Krõl — Iris Berben

791 χιλιόμετρα είναι η οδική απόσταση Μοναχο - Αμβουργο.

Λόγω καιρικων συνθηκών με καταστροφικές συνέπειες για το σιδηροδρομικο δίκτυο,ματαιώνεται η γραμμή Μονάχου - Αμβουργου ένα βράδυ του χειμώνα …Πανικόβλητοι τρεχουν στις πληροφορίες για εναλλακτικές λύσεις η αποζημίωση οι επιβατες…

Τεσσερις από αυτους με τεχνάσματα βρίσκονται ξαφνικά μέσα σ ένα ταξι,του οποίου ο οδηγός είχε ξεχασμένη την ένδειξη « ελεύθερο «…

Τελικά,πέντε άτομα -συμπεριλαμβανομένου του οδηγου του ταξί - δημιουργούν ένα road Movie άλλοτε με κωμικά και άλλοτε με δραματικά στοιχεία ..Είναι και οι πέντε τόσο διαφορετικοί χαρακτήρες μεταξύ τους και με απώτερο στόχο να φτάσουν οπωσδήποτε στο Αμβουργο ,ξεδιπλώνουν κάποιες πτυχές της ζωής τους…( για περισσότερο δεν θα έφτανε μόνο μια ταινία,γι αυτό και η συμπυκνωμένη πλοκή λειτουργεί ως μειονεκτήμα της).

Αξιζει να τη δει κανείς.Φιλμ από Φεστιβαλ κινηματογράφου.


 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.305
Reaction score
7.407
Μου τα ζάλισε το Netflix να δω το Scream VI. Όχι ότι έχω δει τα άλλα (κάνα δυο ίσως τα αρχαία χρόνια; δεν θυμάμαι) αλλά λέω διακοπές είναι, δε γα...

Το είδα για να μην το δείτε εσείς. I took one for the team.

Επίσης τα ίδια για το Incoming που είδα χθες. Μακριά.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.896
Reaction score
9.869
Μου τα ζάλισε το Netflix να δω το Scream VI. Όχι ότι έχω δει τα άλλα (κάνα δυο ίσως τα αρχαία χρόνια; δεν θυμάμαι) αλλά λέω διακοπές είναι, δε γα...

Το είδα για να μην το δείτε εσείς. I took one for the team.

Επίσης τα ίδια για το Incoming που είδα χθες. Μακριά.
Ήρωας! :roflmao:
 

Μηνύματα
1.562
Reaction score
7.746
Τελείωσα χθες την πρώτη σεζόν The boys !
Εξαιρετική! Πρωτότυπη ,εφέ τόσο όσο, ωραίες ερμηνείες!!!
Σήμερα πάω καρφί για δεύτερο κύκλο :)
 

Μηνύματα
20.534
Reaction score
15.422
«The marsh knows all about death, and doesn't necessarily define it as tragedy - certainly not a sin. It understands that every creature does what it must to survive.
And that sometimes, for prey to live, it's predator must die.»


IMG_5755.jpeg

Where the Crawdads Sing 2022 - Εκεί που τραγουδάνε οι καραβιδες

7/10




 

Μηνύματα
14.987
Reaction score
2.105
Μου τα ζάλισε το Netflix να δω το Scream VI. Όχι ότι έχω δει τα άλλα (κάνα δυο ίσως τα αρχαία χρόνια; δεν θυμάμαι) αλλά λέω διακοπές είναι, δε γα...

Το είδα για να μην το δείτε εσείς. I took one for the team.

Επίσης τα ίδια για το Incoming που είδα χθες. Μακριά.
Πατάτα
Χάρηκα που δεν ήταν πατάτα. Η ώρα πέρασε ευχάριστα.

Καλό και το 2ο μέρος της τριλογίας.
 
  • Like
Reactions: jag

Μηνύματα
20.534
Reaction score
15.422
Kara Para Ask - Αγάπη μαύρου χρήματος Νετφλιξ 164 επεισόδια


IMG_5757.jpeg


Παρακολουθησα τα 13 επεισόδια των 40 λεπτών και μετά αναζητησα το τελευταίο για να δω το τέλος….Ενδιαφερουσα ήταν η ιστορία…στην αρχή.

„Black Money Love“ auf Netflix :

 

jag

Μηνύματα
9.964
Reaction score
28.774
Giota said:
Χάρηκα που δεν ήταν πατάτα. Η ώρα πέρασε ευχάριστα.
Καλό και το 2ο μέρος της τριλογίας.

Το είδα τπρόσφατα μαζί με άλλα

R.png


:)

 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.896
Reaction score
9.869
Longlegs (2024)

Screeenshot.jpg


Χθες πήγαμε βόλτα στους Αγίους Αποστόλους και είδαμε το Longlegs στο Σινέ Μαριάννα. Ωραία ατμόσφαιρα θερινού σινεμά, εικόνα και ήχος στα αναμενόμενα επίπεδα.

Υπόθεση του έργου: μια νεαρή πράκτορας του FBI συμμετέχει στην έρευνα για έναν κατά συρροή δολοφόνο, αλλά σύντομα η εμμονή της με την υπόθεση αρχίζει να την παγιδεύει σ' ένα θανάσιμο κλοιό.

Ένα φρέσκο slasher που παίζει με την έννοια του κυνηγού και του θηράματος, ισορροπώντας επιτυχημένα μεταξύ πραγματικού και μεταφυσικού. Φανερές οι αναφορές στο Zodiac, τη Σιωπή των Αμνών και το Sinister. Το Longlegs δε φτάνει βέβαια στο ύψος αυτών των ξεχωριστών ταινιών, αλλά δημιουργεί επιδέξια ένταση, ανατριχιαστική ατμόσφαιρα και αμείωτη αγωνία. Αξίζει μια θέαση!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.587
Μηνύματα
2.910.041
Members
38.067
Νεότερο μέλος
Marios HiFi
Top