Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;





argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
ανά μισάωρο?:o
οχι αυτο ειναι το βραδυνο μου.....
με την ζεστη δεν εχω ορεξη.......
αλλιως μπορει να ετρωγα ενα μπιφτεκι γαλοπουλας στον ατμομαγειρα , και μια σαλατουλα
αλλα τωρα
ή αυτο ή ενα γαιουρτι με 2 κριτσινια ολικης.....ως εκει.....
φαγητο αυριο παλι
[DOUBLEPOST=1533663167][/DOUBLEPOST]
πέρνα από εκεί...να το μοιραστείτε :p:roflmao:
hungry is a state of mind
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.886
Reaction score
79.326
οχι αυτο ειναι το βραδυνο μου.....
με την ζεστη δεν εχω ορεξη.......
αλλιως μπορει να ετρωγα ενα μπιφτεκι γαλοπουλας στον ατμομαγειρα , και μια σαλατουλα
αλλα τωρα
ή αυτο ή ενα γαιουρτι με 2 κριτσινια ολικης.....ως εκει.....
φαγητο αυριο παλι
[DOUBLEPOST=1533663167][/DOUBLEPOST]

hungry is a state of mind
για βραδινό καταπίνεται...8-)
τι διάολο φωτοβολταικό έχεις στην πλάτη? :p:roflmao:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
το στομαχι , ειναι μαι φουσκα....οσο την γεμιζεις τοσο ξεχειλωνει και ζητα περιοστερο για να γεμιζει
Οταν μπεις σε διαδικασια , change mode....
ολα ειναι πιο ευκολα
Απλα ειναι θεμα επιλογης......
φουσκα ή πλακα ?
Οτι και αν ειναι , αν δεν επιβαλουμε πραματα στον ευατο μας θα μας τα επιβαλει ο γιατρος μεσα απο τον διαιτολογο
οταν βαρεσουν τα καμπανακια........
 



Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.590
Reaction score
29.092
Σήμερα έφτιαξα κριθαράκι το οποίο πέτυχε!!
Ευτυχώς.
Συνοδεία με ένα λουκάνικο χωριάτικο του χασάπη και δύο της κρέτα φαρμ από αυτά τα σπέσιαλ.
Θα κάνω συγκριτικό.
Το συγκριτικό για όσους τυχόν τους ενδιαφέρει, έγινε και έβγαλε παμψηφεί (από εμένα) καλύτερα τα λουκάνικα της κρεταφαρμ.
Και για να το αναλύσω λίγο καλύτερα θα έλεγα ότι το χωριάτικο του χασάπη είναι νοστιμότατο, με έντονη γεύση και αρώματα των μπαχαρικών, αλλά είναι λίγο πιο πικάντικο και βαρύ.
Είναι μόνο για μεζέ.
Τα λουκάνικα της κρεταφαρμ σου δίνουν την αίσθηση ότι μπορείς να τα φας και σαν μερίδα φαγητού, χωρίς τυχόν συνέπειες με βαρυστομαχιά και καούρες και μετά για αναζήτηση στα φαρμακεία για χάπια Maalox ή για Simeco για να πλουτίζουν οι φαρμακοποιοί. :D
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
μιχαλη η κρετα (απο μεσα αυτο)
ειναι εταιρια με ανιχνευτη dna (για να πιανει αλογο ας πουμε(
στα κρεατα που εισαγει - αλεθει......
Περα απο αυτο διαλεγει κρεατα ποιοτικα.......πιστοποιημενους τροπους παρασκευης συσκευασιας
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
37.425
Reaction score
89.144
να περναμε καλα με οτι κανουμε
ακομα και να δεν κανουμε παλι καλα να περναμε.
ενα χαμογελο διωχνει χιλια κακα.......
Συμφωνώ απόλυτα, μόνο που για να χαμογελάσω πρέπει να ξοδέψω. 8-)Χρόνια προσπαθώ να το ξεπεράσω αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να νευριάζω.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.590
Reaction score
29.092
Κακά τα ψέμματα, αλλά αν δεν ξοδέψεις δεν κάνεις τίποτα, δεν χαίρεσαι τίποτα και αυτές οι σοφιστείες που λένε για τα χαμόγελα και τις αισιοδοξίες, εγώ τα βρίσκω ανώφελα και αναποτελεσματικά.
Χωρίς λεφτά δεν γίνεται τίποτα, άλλωστε λένε ότι ακόμη κι ο έρωτας περνάει από το στομάχι.
Λάθος κάνουν;
Για τα λεφτά παλεύουμε όλοι, χωρίς λεφτά δεν παίρνεις ούτε atmos!!
Το κακό είναι ότι πολλοί θέλουν λεφτά χωρίς να δουλέψουν, ή θέλουν τα λεφτά των άλλων.

Ή να μοιραστούνε τα λεφτά των άλλων. :D
 

Μηνύματα
20.659
Reaction score
15.795
Μπριζόλες με πατάτες στο φούρνο.Υποσχεθηκε πως σε πέντε λεπτά θα είναι έτοιμο το φαγητό για το φούρνο.Παραπανω χρόνο στην κουζίνα δεν θα μπορούσα να καταναλωσω...Εναλλακτικά,δεν θα μαγείρευα μ αυτή την κάψα ....

Χοιρινές μπριζόλες λεμονάτες με πατάτες στον φούρνο

[DOUBLEPOST=1533672075][/DOUBLEPOST]
Κακά τα ψέμματα, αλλά αν δεν ξοδέψεις δεν κάνεις τίποτα, δεν χαίρεσαι τίποτα και αυτές οι σοφιστείες που λένε για τα χαμόγελα και τις αισιοδοξίες, εγώ τα βρίσκω ανώφελα και αναποτελεσματικά.
Χωρίς λεφτά δεν γίνεται τίποτα, άλλωστε λένε ότι ακόμη κι ο έρωτας περνάει από το στομάχι.
Λάθος κάνουν;
Για τα λεφτά παλεύουμε όλοι, χωρίς λεφτά δεν παίρνεις ούτε atmos!!
Το κακό είναι ότι πολλοί θέλουν λεφτά χωρίς να δουλέψουν, ή θέλουν τα λεφτά των άλλων.

Ή να μοιραστούνε τα λεφτά των άλλων. :D
Εγώ θα συμπορευτώ με τον αγαπητό Αρτζι κι ας λέει το ψωμί ντινκελ αλλιώς...:D

Μ ένα χαμόγελο και πατάτες και κρεμμύδια κι από όλα έχεις....Εμένα τουλάχιστον τέτοια μου συμβαίνουν συχνά. Τις προάλλες ,για παράδειγμα,χαμογελώ και χαιρετώ μια Τουρκάλα φορτωμένη με μια μεγάλη σακούλα με κάτι μέσα,καθώς περνούσε έξω από τον μπροστά κήπο.Εγω πότιζα και δροσιζόμουν ταυτόχρονα.(Ειναι πια γνωστό πως περνάμε μια δραματική κατάσταση με τις υψηλότατες θερμοκρασίες των τελευταίων εβδομάδων.)

Κάνει μια στάση,αφού χαμογέλασα ...και της προτείνω κρύο νερό.Δεχεται αμέσως και σχεδόν ξέχασε να φύγει...Μου έδωσε μέρος του περιεχομένου της σακούλας της.Της εδώσα άλλη μια για να μοιραστεί το βάρος στα δυο χέρια της. Ήταν κρεμμυδάκια τα οποία είχε μαζέψει από τους αγρους καθώς η σοδειά είχε τελειώσει.Την επόμενη κάτι μαγείρεψα μ αυτά....:) Δεν θυμάμαι όμως....
 
Last edited:

D

Deleted member 23222

Guest
Χρόνια προσπαθώ να το ξεπεράσω αλλά το μόνο που καταφέρνω είναι να νευριάζω.
Γιατι έχουμε χάσει το νόημα της ζωής.
Όλοι.
Χωρίς ελπίδα να το βρούμε πάλι.

Οι μίζεροι λαοί, γελάνε πιο πολύ από εμάς.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.590
Reaction score
29.092
Ξέχασα να πω ότι χωρίς λεφτά δεν πληρώνεις την εφορία και τον ΕΝΦΙΑ.
Και αφού δεν πληρώνεις, σου κατάσχουν το σπίτι.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Ολα ειναι στο μυαλο μονοι μας βαζουμε παγιδες
δεν γινεται ατμος και ενφια.....
γενικα αν μπεις στο τριπ να κυνηγας τα λεφτα (και οποια λεφτα)
χαρα δεν βλεπεις.....
ειναι οπως ειχε πει ο βολταιρος
η δυστυχια ειναι σαν την σκια οσο την κυνηγας τοσο δεν ξεφευγεις
Κανε τουμπα αυτο που ειπε ο βολταιρος και εχεις την λυση
Παυεις να κυνηγας πραματα .....και η ζωη γινεται πιο απλη........
κανενα ατμος και καμμια πριτσολα δεν θα καλυψει το κενο που εμεις δημιουργουμε ξανα και ξανα........
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.292
Reaction score
47.206
Το κακό είναι ότι πολλοί θέλουν λεφτά χωρίς να δουλέψουν, ή θέλουν τα λεφτά των άλλων.

Ή να μοιραστούνε τα λεφτά των άλλων. :D
Καλά τα είπες, έχω γνωστούς, συναδέλφους και φίλους που στο βωμό του χρήματος θυσιάζουν ότι βρουν εύκαιρο μπροστά τους.
Μην αναφέρω και αυτό με τη κατσίκα του γείτονα....

Και για να είμαι εντός θέματος, σήμερα έχει πάλι εικόνα από τραχανά στο καταυλισμό που είμαι, μακριά από τη κουζίνα μου....μαγειρεμένο στο μάτι του καφέ... μιας και εδώ δεν έχει κουζίνα.
Θα έχει και φέτα το μενού σήμερα για κάποιους που την αναζήτησαν εψές...:whistling:
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.975
Μηνύματα
2.924.568
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top