Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.095
Reaction score
127.882
Λάθος κάνεις θείο Μάρκου.

Καταρχάς το καλαμποκελαιο είναι πρακτικά ένα δηλητήριο και θα πρέπει να αποφεύγεται πάση θυσία.

Αφετέρου, πιο νόστιμες πατάτες τηγανητές απ'οτι σε ελαιόλαδο, δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου, αλλά κρατάω μια πισινή να δοκιμάσω σε ζωικό λίπος, και κυρίως σε βοδινό λίπος, όχι χοιρινό, αλλά αν τυχόν κάνω πατάτες σε τηγάνι, θα τα δοκιμάσω και τα δύο.
 


Μηνύματα
27.839
Reaction score
26.177
Λάθος κάνεις θείο Μάρκου.

Καταρχάς το καλαμποκελαιο είναι πρακτικά ένα δηλητήριο και θα πρέπει να αποφεύγεται πάση θυσία.

Αφετέρου, πιο νόστιμες πατάτες τηγανητές απ'οτι σε ελαιόλαδο, δεν έχω φάει ποτέ στη ζωή μου, αλλά κρατάω μια πισινή να δοκιμάσω σε ζωικό λίπος, και κυρίως σε βοδινό λίπος, όχι χοιρινό, αλλά αν τυχόν κάνω πατάτες σε τηγάνι, θα τα δοκιμάσω και τα δύο.
Καλά Κωστάκη μου γούστα είναι αυτά.
 





Μηνύματα
720
Reaction score
2.402
Burger σήμερα για βραδινό σημερα

2 μπιφτεκια Angus, ντομάτα και καυτερή σάλτσα Bullseye BBQ

1000008408.jpg



Et voila!!!... Έτοιμο το burger....Συνοδεία μπύρας...Pilsner πάντα...:drinks:

1000008410.jpg
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.182
Reaction score
20.757
Δεν έχω φάει ποτέ, αλήθεια!!
Τι είναι?
Από τι κρέας?
Είναι κάτι σαν κεφτεδάκια από χοιρινό κρέας τα οποία τα ψήνεις στα κάρβουνα. Είναι παραδοσιακό φαγητό της Κύπρου.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.095
Reaction score
127.882
Οριακά χώρεσε

1000011904.jpg


Όσο η σχάρα συν κάτι..

1000011905.jpg


Τες πα, την κατάφερα. Καραμέλωσε απ'έξω κανονικά.

1000011907.jpg



ΥΓ. Για την κυρία που τα θέλει, έψησα 6 μπιφτέκια κότας, να υπάρχουν κι αύριο μεθαύριο (εγώ έχω στο μενού μόνο μοσχάρι, δε τη θέλω την κότα)

1000011908.jpg
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
19.929
Reaction score
33.096
Είναι κάτι σαν κεφτεδάκια από χοιρινό κρέας τα οποία τα ψήνεις στα κάρβουνα. Είναι παραδοσιακό φαγητό της Κύπρου.

Για τις σεφταλιες μιλάμε; Είχα την εντύπωση ότι ο κιμάς ήταν αναμεικτος με αρνίσιο, και φυσικά, αυτό κάνει τη διαφορα, είναι τυλιγμένα σε αρνίσια μπολια. Μου φαίνονται κάπως βαριά όμως, αν και νόστιμα ομολογουμένως
 


Μηνύματα
2.317
Reaction score
5.265
Έχουν σίγουρα κιμά αρνίσιο και μπολια αρνίσια τριγύρω.. Ίσως έχουν και χοιρινό κιμά
 

TGD

Μηνύματα
7.740
Reaction score
7.724
αλλά κρατάω μια πισινή να δοκιμάσω σε ζωικό λίπος, και κυρίως σε βοδινό λίπος, όχι χοιρινό, αλλά αν τυχόν κάνω πατάτες σε τηγάνι, θα τα δοκιμάσω και τα δύο.
Έχω φάει αβγά και πατάτες τηγανισμένα σε λίπος πάπιας. Συνοδευτικό σε φουαγκρα...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.179
Μηνύματα
2.891.626
Members
38.003
Νεότερο μέλος
Periklis1987
Top