Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
14.670
Reaction score
45.621
Εντάξει, είναι μια αηδία και μισή.
Σήμερα που έχς τα γενέθλια δεν θα σε χαλάσω χατίρι :biggrin:
 

Μηνύματα
20.498
Reaction score
15.293
Μου έκαναν μαντι και σαρμαδες με αμπελόφυλλα και μελιτζάνες με γέμιση κρεμμυδιού από κηπο….και φρέσκα αγγουράκια από τον κήπο…

Σουβλακι ακόμα δεν δοκίμασα…Είναι η .Πρωτη φορά που δεν μου λείπει καθόλου.

Σημερα αγόρασα φρέσκιες μπάμιες στην λαϊκή αγορά!Πω,πω….τι έδεσμα !
 



Μηνύματα
379
Reaction score
922
Ταρτάρ μοσχάρι και γαρίδα, bucatini σε αρσενικό Νάξου, και κρέμα φυστικιού, παγωτό φυστίκι και πραλίνα λευκής σοκολάτας

View attachment 336296 View attachment 336297 View attachment 336300 View attachment 336298 View attachment 336299
Αν μπορείτε αναφέρετε τα μαγαζιά που σας άρεσαν και πιστεύετε ότι αξίζουν στη Νάξο.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.909
Reaction score
81.747
Αν μπορείτε αναφέρετε τα μαγαζιά που σας άρεσαν και πιστεύετε ότι αξίζουν στη Νάξο.
Caya για Ιταλικό, Picasso μεξικάνικο. Παράδεισος ελληνικό. Όλα στην Πλάκα (μετά από μιάμιση μέρα περιήγησης, έχω αράξει εδώ στην Πλάκα και δεν κουνιέμαι :roflmao: )

Ο @makis.pol ξέρει πολλά, είναι ντόπιος. Με βοήθησε πολύ στις αρχικές κατευθύνσεις :drinks:
 

Μηνύματα
379
Reaction score
922
Caya για Ιταλικό, Picasso μεξικάνικο. Παράδεισος ελληνικό. Όλα στην Πλάκα (μετά από μιάμιση μέρα περιήγησης, έχω αράξει εδώ στην Πλάκα και δεν κουνιέμαι :roflmao: )

Ο @makis.pol ξέρει πολλά, είναι ντόπιος. Με βοήθησε πολύ στις αρχικές κατευθύνσεις :drinks:
Έχουμε ανταλλάξει μηνύματα με το Μάκη παλιότερα. Εγώ γαμπρός είμαι εδώ στο νησί σχεδόν ντόπιος δηλαδή , αλλά ρωτάω γιατί η εκπαιδευμένη εξωτερική γνώμη κάνει και συγκρίσεις και δεν επηρεάζεται από τοπικά κριτήρια.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.909
Reaction score
81.747
Έχουμε ανταλλάξει μηνύματα με το Μάκη παλιότερα. Εγώ γαμπρός είμαι εδώ στο νησί σχεδόν ντόπιος δηλαδή , αλλά ρωτάω γιατί η εκπαιδευμένη εξωτερική γνώμη κάνει και συγκρίσεις και δεν επηρεάζεται από τοπικά κριτήρια.
Είμαι στο Avaton, εξαιρετικός χώρος.
Ταρτάρ και ποικιλία τοπικών τυριών και αλλαντικών
IMG_7198.jpeg
IMG_7199.jpeg


Μάλλον έχω χάσει κάθε διάθεση για μαγειρευτά φαγητά, δεν πήγα σε τέτοια εστιατόρια. Καλώς ή κακώς ….
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.909
Reaction score
81.747
Caya για Ιταλικό, Picasso μεξικάνικο. Παράδεισος ελληνικό. Όλα στην Πλάκα (μετά από μιάμιση μέρα περιήγησης, έχω αράξει εδώ στην Πλάκα και δεν κουνιέμαι :roflmao: )

Ο @makis.pol ξέρει πολλά, είναι ντόπιος. Με βοήθησε πολύ στις αρχικές κατευθύνσεις :drinks:
Capone έφαγα ένα εξαιρετικό παλαιωμένο ντόπιο porterhouse σωστά ψημένο.
Ήθελα μια βδομάδα ακόμα τουλάχιστον για να πάω σε κάποια ακόμα που μου προτάθηκαν.
 










Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.408
Μηνύματα
2.902.506
Members
38.039
Νεότερο μέλος
periklispapasavvas7@gmail
Top