Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;









Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.765
Reaction score
41.175
.... χτες περασα απο σουπερμαρκετ ! καλα το λες μανιταρια δε πηρα! 8-)
-
... επισκεπτομαι το σουπερ μαρκετ 1 φορα το μηνα - εννιοτε 2μηνο..κυριως για προμηθεια καφε.. αφου τροω σαβουργιαζω παντα απ'εξω...και εχω θεμα να πηγαινω σε μερη που κυκλοφορουν ανθρωπες.. 🐒
Ετσι δεν εχω συνηθησει τη διαδικασια αγορας α' υλων για τροφη.
 
Last edited:


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.375
Reaction score
47.402
.... χτες περασα απο σουπερμαρκετ ! καλα το λες μανιταρια δε πηρα! 8-)
-
... επισκεπτομαι το σουπερ μαρκετ 1 φορα το μηνα - εννιοτε 2μηνο..κυριως για προμηθεια καφε.. αφου τροω σαβουργιαζω παντα απ'εξω...και εχω θεμα να πηγαινω σε μερη που κυκλοφορουν ανθρωπες.. 🐒
Ετσι δεν εχω συνηθησει τη διαδικασια αγορας α' υλων για τροφη.
Σε καταλαβαίνω, και εγώ όπου έχει ανθρώπους νιώθω άβολα και προσπαθώ να τους αποφεύγω, μανιτάρια μαζεύω από το δάσος :lolsign:
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
20.883
Reaction score
35.137
Ψαράκια φάγαμε σήμερα αλλά έβγαλα την αμαρτία, σπιτικό τιραμισού που λαίμαργα έβγαλα να φάω πριν πήξει κανονικά, με μονοποικιλιακό εσπρέσο που με αγκαρεψε να της φτιάξω, και μασκαρπόνε

IMG_20241013_155407_edit_497348417789211.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.375
Reaction score
47.402
Αφιερωμένο εξαιρετικά! :biggrin:
Άλλο ένα κρυφό μαύρο πρόβατο!! :lolsign:

Εγώ τις κατάπια τις θκιέσμ μπάμιες, συνέχιζε όμως να μου λείπουν 2.000 θερμίδες ~
Οπότε είπα να συνεχίσω με ένα πχιάτο μακαρόνια, τριβελακι, πως λέγεται, με σάλτσα, μανιτάρια και κότα
IMG_20241013_162310.jpg
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
8.153
Reaction score
10.480
Άλλο ένα κρυφό μαύρο πρόβατο!! :lolsign:
Εγώ με τις μπάμιες έχω μια σχέση αγάπης και μίσους: τις μισώ όταν είναι μαγειρεμένες με τον τρόπο που τις κάνουν συνήθως, με γλοιώδες αποτέλεσμα που θυμίζει... μύξα.

Αντίθετα, αν τις πασπαλίσεις με αλάτι και ξύδι, τις αφήσεις να στεγνώσουν δύο ώρες στον ήλιο ή σε αερόθερμο φούρνο στους 50C και μετά τις ψήσεις στις αντιστάσεις, το αποτέλεσμα είναι υπέροχο. Σε όποιον αρέσουν τα λαδερά, αποκλείεται να μην του αρέσουν και οι μπάμιες ψημένες έτσι!
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
15.375
Reaction score
47.402
Εμένα με αρέσουν μυξιάρες και γλοιώδες, στεγνές δεν τις γουστάρω.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.765
Reaction score
41.175
Σε καταλαβαίνω, και εγώ όπου έχει ανθρώπους νιώθω άβολα και προσπαθώ να τους αποφεύγω, μανιτάρια μαζεύω από το δάσος :lolsign:
... φενεται να πασχουμε απο καποιου ειδους αγοραφοβια τοσο με τον πληθυσμο οσο και με την αγορα/υπεραγορα την ιδια.. 🐒
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
79.443
Reaction score
99.689
Εγώ με τις μπάμιες έχω μια σχέση αγάπης...
Συντονιστής είσαι Δημητράκη;

Για αύριο δε ξέρω τι θα είσαι...
 


Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.079
Μηνύματα
2.927.439
Members
38.129
Νεότερο μέλος
Alexkon33
Top