Το σύστημα μου


Auditory

Επαγγελματίας
Μηνύματα
524
Reaction score
683
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με την αναπαραγωγή γνωστών ασμάτων από διαφορετικούς καλλιτέχνες αρκεί ο καλλιτέχνης να το έχει κάνει "δικό" του, να το έχει νιώσει, να έχει εντρυφήσει σε αυτό και στο τέλος να παραδίδει τη δική του ερμηνεία
 

Μηνύματα
4.723
Reaction score
8.231
Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με την αναπαραγωγή γνωστών ασμάτων από διαφορετικούς καλλιτέχνες αρκεί ο καλλιτέχνης να το έχει κάνει "δικό" του, να το έχει νιώσει, να έχει εντρυφήσει σε αυτό και στο τέλος να παραδίδει τη δική του ερμηνεία
Εγώ δεν έχω πρόβλημα γενικά. Ακόμη και ίδια να είναι η εκτέλεση με την αρχική είναι πολύ πιθανόν ο ήχος να είναι πολύ καλύτερος σε σχέση με την πρώτη εκτέλεση.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.645
Reaction score
40.786
(επειδη βασανιζεστε μερικες σελιδες τωρα, με τη διατυπωση, και τα αποτυπωματα)
.... ειναι οι ευστοχες και οι αστοχες διασκευες (και βεβαια τα ενδιαμεσα οπως και τα υπερθετικα αυτων). 🐒
 

Μηνύματα
4.723
Reaction score
8.231
(επειδη βασανιζεστε μερικες σελιδες τωρα, με τη διατυπωση, και τα αποτυπωματα)
.... ειναι οι ευστοχες και οι αστοχες διασκευες (και βεβαια τα ενδιαμεσα οπως και τα υπερθετικα αυτων). 🐒
Αλλά απολύτως απαραίτητες.
Να μην πιάσουμε τώρα την καλαισθησία και την καθολικοτητα του ωραίου διότι πάμε σε φιλοσοφικά μονοπάτια.
Η αστοχία όμως πιθανόν να οφείλεται στην αστοχία της κοινωνίας
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.645
Reaction score
40.786
..ετσι..ετσι..
Να μην πιάσουμε τώρα την καλαισθησία και την καθολικοτητα του ωραίου διότι πάμε σε φιλοσοφικά μονοπάτια.
τα οποια στεγανα εσπασε το πανκ
Η αστοχία όμως πιθανόν να οφείλεται στην αστοχία της κοινωνίας
την οποια επαναπροσδιορησε(επανα-στοχευσε) το πανκ.
 

Μηνύματα
4.723
Reaction score
8.231
..ετσι..ετσι..

τα οποια στεγανα εσπασε το πανκ

την οποια επαναπροσδιορησε(επανα-στοχευσε) το πανκ.
Να μην ξεχνάμε και τους ντανταϊστες🤩
Μεγάλη η προσφορά τους στην κοινωνία

Ένα είδος ντανταϊσμου ήταν και το πικάπ του Σκαλουμπακα. 🙂
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.645
Reaction score
40.786
...αυτος ηταν για ξυλο..ντα..στο τετραγωνο...ντα ντα... 🙈🙉🙊
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.783
Δεν τα καταλαβαίνουν αυτά οι audiopeople @thva :biggrin:
Αυτοί είναι να τους δώσεις ένα spektro να το μελετήσουν να σε πουν σε ποια συχνότητα πάσχεις 😀
Αναρωτιέμαι πόσο... αφάνταστο είναι ο χαμός κοντινών και προσφιλών προσώπων να φέρνει εκτός της καταρράκωσης και αναγκαιότητες όπως συστηματική ενασχόληση με κάτι παράπλευρο που θα συντελούσε στην εσωτερική ανάκαμψη.
 

Μηνύματα
4.723
Reaction score
8.231
Αναρωτιέμαι πόσο... αφάνταστο είναι ο χαμός κοντινών και προσφιλών προσώπων να φέρνει εκτός της καταρράκωσης και αναγκαιότητες όπως συστηματική ενασχόληση με κάτι παράπλευρο που θα συντελούσε στην εσωτερική ανάκαμψη.
Αγαπητέ μας Μπούτχια, το σχόλιο μου αναφέρεται απλά στις σκοτεινές πτυχές ενός χόμπι όπου στην προσπάθειά μας να θεραπεύσουμε ένα σύστημα κινδυνεύουμε να..... αρρωστήσουμε:D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
17.099
Reaction score
55.783
Αγαπητέ μας Μπούτχια, το σχόλιο μου αναφέρεται απλά στις σκοτεινές πτυχές ενός χόμπι όπου στην προσπάθειά μας να θεραπεύσουμε ένα σύστημα κινδυνεύουμε να..... αρρωστήσουμε:D
Δική μου άποψη πάνω σε αυτό είναι προτιμότερο να παιδευόμαστε πάνω στη διευθέτηση των setup αντί σε άλλα πράγματα και καταστάσεις.
 

Μηνύματα
939
Reaction score
788
Αναρωτιέμαι πόσο... αφάνταστο είναι ο χαμός κοντινών και προσφιλών προσώπων να φέρνει εκτός της καταρράκωσης και αναγκαιότητες όπως συστηματική ενασχόληση με κάτι παράπλευρο που θα συντελούσε στην εσωτερική ανάκαμψη.
Δυστυχώς ( ή ευτυχως) και στην περίπτωση μου το πρώτο σύστημα ( που έχω τώρα ) ήρθε πάνω στην μεγαλύτερη απώλεια και σίγουρα ως ένα βαθμό απασχόλησε και απασχολεί το μυαλό…
 

Μηνύματα
467
Reaction score
622
Λες όταν διαπιστώσει την αξία του να το προσαρμόσει στο πιστολάκι των μαλλιών;(Ιδιοκτήτρια κομμωτηρίου)
Στεγνωνουν τα μαλλια ποιο γρηγορα επειδη βγαζει μεγαλυτερη θερμοκρασια και ερφλοου το μπιστολακι
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.649
Reaction score
132.920
Ρε παιδιά; Θα μοιράσετε και κόλλυβα σε λίγο;

Να ξέρετε:
Εμένα μ'αρεσει ο κολλυβόσμος. Με ζουμί πηχτό.
 

Μηνύματα
4.723
Reaction score
8.231
Ρε παιδιά; Θα μοιράσετε και κόλλυβα σε λίγο;

Να ξέρετε:
Εμένα μ'αρεσει ο κολλυβόσμος. Με ζουμί πηχτό.
Κάτι τους πιάνει μόλις μπαίνει το φθινόπωρο.
Νομίζω έχει να κάνει με την παιδική τους ηλικία, όταν ξεκινούσε το σχολείο και τους έγινε συνήθεια 😀
 


Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Παιδί της εργατικής τάξης ο Μαεστρος πως έμπλεξε με συμφωνικες στα Γιάννενα?

Ελα μου ντε ιδου η απορια ;) ενας μεταφυσικος τυπος μου ειπε οτι η προηγουμενη ζωη μου ηταν στην Γερμανια στο Ανοβερο τον 18ο αιωνα ;)
Επίσης πρέπει να ξέρεις ότι ο Μπράμς ήταν πάμπτωχος και δεν έβγαλε ποτέ χρήματα απο τις συνθέσεις του όπως επίσης και ο Σούμπερτ που έπαιζε σε πορνεία απο μικρό παιδί για να συντηρηθεί. Εάν έχεις καμιά αμφιβολία να ρωτήσεις τον ιστορικό μας της κλασικής τον Prince. :) Βέβαια η punk νικάει σε αυτό.
 

Μηνύματα
15.157
Reaction score
17.175
Όπως είπε ο Γκαίτε αν δεν κάνω λάθος.
Όπου υπάρχει φως υπάρχει και σκιά.
Όλη αυτή η ενασχόληση με την αναπαραγωγή μην νομίζεις ότι δεν έχει σκιές.
Εμένα μου πήρε έναν χρόνο να απεξαρτηθω από την συνήθεια να τσεκάρω το ηχοσύστημα ακούγοντας μουσική. Αν δεν είχα το πανκ και κάποιο φιλοσοφικό υπόβαθρο 😁 δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα.
Μπορεί και να κατέληγα να ψάχνω ταινίες με 4Κ που έχουν πιστολίδι και εκρήξεις ή δεινοσαύρους 😂
Αναρωτιέμαι πόσο... αφάνταστο είναι ο χαμός κοντινών και προσφιλών προσώπων να φέρνει εκτός της καταρράκωσης και αναγκαιότητες όπως συστηματική ενασχόληση με κάτι παράπλευρο που θα συντελούσε στην εσωτερική ανάκαμψη.
Δυστυχώς ( ή ευτυχως) και στην περίπτωση μου το πρώτο σύστημα ( που έχω τώρα ) ήρθε πάνω στην μεγαλύτερη απώλεια και σίγουρα ως ένα βαθμό απασχόλησε και απασχολεί το μυαλό…
Η αναφορά στον Γκαίτε και στην τραγικότητα που μπορεί να αποδοθεί στην τέχνη φέρνει στο μυαλό το εν λόγω μουσικόν τεμάχιον του Σούμπερτ όπου η δομή του και η ρυθμικότητα που έχει επιλεχθεί απο τον συνθέτη, αποτυπώνει σε λίγα μόνο λεπτά όσα μπορεί να αποτυπώσει μέχρι και μια ολόκληρη τραγικη όπερα.

Ο ρομαντισμός και τα κατάλοιπα του στην ψυχή του ανθρώπου αποτελούν και μεγάλη βοήθεια στο να καταλάβει ο μέσος audio people που είναι ρομαντικός την αμφισημία που πρέπει και οφείλει να τον χαρακτηρίζει κινούμενος συνεχώς μεταξύ δυο κόσμων του υπεφυσικού (ονείρου) και του πραγματικού στη ζωή και όπου ο πρώτος αποτελεί την πραγματικότητα και όχι ο δεύτερος. Αυτή ήταν η μεγάλη κληρονομιά του στην ανθρωπότητα και με αυτή την σχέση ασχολείται η πραγματική τέχνη ακόμη και τώρα αλλά και πολύ πρίν αναλάβει να την κάνει επιστήμη ο Φρόυντ. Και μην ξεχνάμε ότι η βίωση αυτής της εμπειρίας με την προσφορά και βοήθεια της τέχνης αποτελεί πολύ πιο προσωπικό βίωμα και είναι πιο εύκολο να την αποκρυπτογραφησει απο το να διαβάζει επιστημονικές τοποθετήσεις του τελευταίου για αυτό, ... που περισσότερο αποτελούν στην καλύτερη απλώς καταγραφή τους και λογική μόνο κατανόηση.

Φυσικά η τέχνη ποτέ δεν είχε σκοπό ή δυνατότητα να αλλάξει ή να αποτυπώσει την πραγματικότητα αλλά να σε πείσει ότι αυτή μπορεί να μην υπάρχει με την έννοια που την αντιλαμβάνεσαι. Όσον αφορά τον πόνο μπορεί μόνο στην καλύτερη να καταπραύνει και να δώσει μια άλλη διάσταση στις ανησυχίες σου.




 

Μηνύματα
791
Reaction score
877
Τους θυμάστε τους Gamut; Η εταιρία έχει κλείσει όμως έχω βρει μεταχειρισμένο τον μικρό(100w)τελικό της στην τελευταία του έκδοση.Να μπω στον κόπο να τον φέρω στο σπίτι προς ακρόαση; Θα εχει τυχη;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.649
Reaction score
132.920
Gamuton. Πάρε κάνα χύπεξ καλύτερα.
(Και σάμπζζζζζ)



ΥΓ. Θυμάσαι τους μάρτυρες του Ιεχωβά που ερχόταν από πόρτα σε πόρτα να διαδώσουν το θείο λόγο; Τώρα έρχονται τα σάμπζζζζζ από πόρτα σε πόρτα να διαδώσουν το θείο μπάσο. Μη πολυσκάς για τα ενισχυτικά των δορυφόρων, στα σαμπ θέλει καλά ενισχυτικα. Εκεί πάει η ισχύς, όχι στους καημένους τους δορυφόρους.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.892
Μηνύματα
2.921.699
Members
38.108
Νεότερο μέλος
Evri
Top