KRELL FPB 400 CX

Μηνύματα
4.887
Reaction score
4.010
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Βλαση βλεπω εσενα η κριση δεν σε πειραξε. Και ταξιδακι ολοκληρο στα μερη μας, μαλλον θα προσπερασεις Θεσ/νικης και θα πας προς Ασπροβαλτα. Αντιθετως ο μονσιε Σκαλουμπαξ αν και θα ηθελε πολυ, δεν του εφτασε η βενζινη μεχρι Θεσ/νικη και σταματησε 12 χλμ πριν την Κατερινη και τωρα φωναζει "ρε παιδια κανα Σαλονικιος ας ερθει μεχρι εδω". Ε φυσικα δεν θα τον στεναχωρησουμε!

Προς τους κυριους κυριους εξεταστες (ΕΑΡ, ΚΚ, Αλεξ κλπ). Ποτε ακριβως γραφουμε οι μεταξεταστεοι?

Βασικα τα χω διαβασει ολα απο 10 φορες αλλα δεν τα καταλαβαινω. Με κανα ιδιαιτερο προλαβαινω η να χρησιμοποιησω πλαγια μεσα? Κανα δωρακι απο Ουκρανια μερια?

Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι αν γραψω μονο το τελικο συμπερασμα (ολα ειναι για τα μπαζα εκτος απο ενεργη πολυενισχηση), περναω?
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
19
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Αφιερωμένο στον Bhutia!

[YOUTUBE]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rulZOE8bDa8&amp;hl=en_US&amp;fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rulZOE8bDa8&amp;hl=en_US&amp;fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/YOUTUBE]
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

[off topic]

......... Αντιθετως ο μονσιε Σκαλουμπαξ αν και θα ηθελε πολυ, δεν του εφτασε η βενζινη μεχρι Θεσ/νικη και σταματησε 12 χλμ πριν την Κατερινη και τωρα φωναζει "ρε παιδια κανα Σαλονικιος ας ερθει μεχρι εδω". Ε φυσικα δεν θα τον στεναχωρησουμε!..........
Συντονιστής της... επιχείρησης "BBQ σε πισίνα και ότι προκύψει..." θα είναι ο Σπύρος Μπλάτσιος, λόγω εντοπιότητας... :138:




[/off topic]
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.947
Reaction score
34.735
Ωραια...γιατι δε ριχνετε και την ψηστιερα με τη μια μεσα στην πισινα ???χαχαχα!!!!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.739
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Καλημερα Βλαση , καλημερα σε ολους...



σκεφτηκες κατι που δεν προτεινε κανενας??
μια καλη λυση??

Ν αλλαξεις ηχεια?????




Nα αλλαξεις εσυ ΡΕ.....ακου εκει 802 ψωροδιαμαντι !!!
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

ειναι τυχαιο οτι 45 κατασκευαστες ενισχυτων προτεινουν σετ προ και τελικου? δεν νομιζω.........
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

τωρα το τι συμπερασμα βγαζει ο καθενας ειναι σχετικο. εγω παντως απο ολα αυτα τα περιπλοκα που διαβασα δεν εβγαλα το συμπερασμα που εβγαλαν καπχιοι αλλοι. μαλιστα δεν εβγαλα κανενα συμπερασμα. βρηκα ομως πεντε πραγματα που βοηθανε σε ενδεχομενη αναζητηση αναβαθμισης. επισης θελω να σας θυμισω οτι οι μονοδρομοι στην ΕΛΛΑΔΑ ειναι ανεκδοτο αφου ολοι εχουν κινηθει αντιθετα σε μονοδρομο. ανοικτο μυαλο και καθαρα αφτχια ειναι το κλλειδι.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Μερικές φορές ίσως αξίζει να δαπανήσουμε λίγο κόπο για να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε τα γραφόμενα κάποιου, ακόμα και αν βρίσκουμε αρκετά από όσα γράφει ακατανόητα.

Ειδικά όταν ο εν λόγω έχει καταβάλλει στο πρόσφατο παρελθόν φιλότιμες προσπάθειες να καταστήσει πολύπλοκα φαινόμενα πιο κατανοητά:

Ανατομία Ακουστικής Χώρων

Ή έχει προσφέρει και βοήθεια όταν του ζητήθηκε καλόπιστα:







Συνονόματε Alex και Αντώνη, τα παραπάνω δεν τα έγραψα για να "σας την πω", αλλά επειδή πιστεύω πως τα γραφόμενά σας θα μπορούσαν ίσως να θεωρηθούν απαξιωτικά, ακόμα και αν εσείς δεν έχετε τέτοια πρόθεση.

Ειδικά εσύ Alex γνωρίζεις πόσο καλόπιστα έγραψα τα παραπάνω. Έτσι φίλε;
μα ναι βρε!!!!δέν τον χλεύασα!!!απλά νομίζω οτι μιλάει πολύ ποιητικά γι αυτό που μπορώ εγώ να καταλάβω...

είναι αλήθεια κακό αυτό γι αυτόν????:137:μάλλον κακό για μένα είναι...:120:
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Μερικές φορές ίσως αξίζει να δαπανήσουμε λίγο κόπο για να προσπαθήσουμε να καταλάβουμε τα γραφόμενα κάποιου, ακόμα και αν βρίσκουμε αρκετά από όσα γράφει ακατανόητα.

Ειδικά όταν ο εν λόγω έχει καταβάλλει στο πρόσφατο παρελθόν φιλότιμες προσπάθειες να καταστήσει πολύπλοκα φαινόμενα πιο κατανοητά:

Ανατομία Ακουστικής Χώρων

Ή έχει προσφέρει και βοήθεια όταν του ζητήθηκε καλόπιστα:

Αlex καλη σου ημερα.Εχω μαθει να χρησιμοποιω τον διαλογο(στα Ελληνικα)ο οποιος φερνει πιστευω κοντα τους ανθρωπους και λυνει(οχι παντα)καποια προβληματα.Οταν καποιος πουλαει τρελλα και χρησιμοποιει οποια λεκτικη π@π@ρια θελει για να σου απαντησει,που καταλαβαινει μονο ο ιδιος και ενιοτε καποιοι,τοτε πραγματικα τον απαξιωνω και τον τοποθετω (μεσα μου)εκει που πρεπει!







Συνονόματε Alex και Αντώνη, τα παραπάνω δεν τα έγραψα για να "σας την πω", αλλά επειδή πιστεύω πως τα γραφόμενά σας θα μπορούσαν ίσως να θεωρηθούν απαξιωτικά, ακόμα και αν εσείς δεν έχετε τέτοια πρόθεση.

Ειδικά εσύ Alex γνωρίζεις πόσο καλόπιστα έγραψα τα παραπάνω. Έτσι φίλε;
Ετσι λοιπον οσο αφορα εμενα, θεωρησε δεδομονο οτι τα λογια μου ηταν απαξιωτικα.
 

Μηνύματα
1.597
Reaction score
6
Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Α και κάπου διάβασα οτι το 802 είναι εύκολο φορτίο , αφού κατεβαίνει μόνο στα 3 ohms.
και δεν ρουφάει και ρεύματα.
Δλδ πιο είναι το δύσκολο φορτίο ? μόνο το magnepan με 1 Ohm ?
Το high end μου μέσα?
ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ φορτιο τα ......3ohms:138: εφοσον υπαρχει το ...1 ohm που δεν ειναι δα και δυσκολο:137:

στο... 1 ohm ο κρελλ δινει ...3.200 βατακια στο max...Αν καποιος το τολμησει....θα του καουν σε χρονο dt τα μεγαφωνακια και τα υλικα του φιλτρου όποιου ηχειου κυκλοφορει στην πιατσα. Ενας πυροσβεστηρας καλο θα ειναι να υπαρχει κοντα δια παν ενδεχομενον..:141:
 

Μηνύματα
27.834
Reaction score
26.167
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Νικο δεν απαξιώνω τον κρελλ κάθε άλλο , αλλα το 802 , δεν είναι ακριβώς εύκολο φορτίο.Εχουμε ξεφύγει λιγάκι εε?
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.982
Reaction score
55.242
Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Όταν φτάσω στην ηλικία σου θα λάβω υπ' όψη την εμπειρία που έχεις για τα μπλε χάπια....
Από κει και πέρα συνεχίζεις να μην απαντάς, αλλά ακόμα χειρότερα έχεις χάσει το χιούμορ σου. Σημαδι γηρατειών κι αυτό να ξέρεις.
Άμα δεν το 'χεις μην προσπαθείς άδικα. Με φιλικούς χαιρετισμούς και από τους δυο μας....
Αγαπητοί μου φίλοι,όσοι βγάζετε εμπάθεια γιά κάποιον που δεν γνωρίζετε...Διπλασιάστε όσο θέλετε τις ηλικίες των άλλων,προσωπικά τη δική μου την έχω πει κατά καιρούς και δεν θα φοβόμουν να την πω καθότι δεν θεωρώ προσβολή την ημερομηνία γέννησης ενός ατόμου.Μάθετε όμως ότι δεν θα πάψουν ποτέ να υπάρχουν γραμματικοί κανόνες στο λεξιλόγιο ούτε και υπερβατικοί τρόποι έκφρασης,ακόμα κι όταν υπάρχουν άτομα που αδυνατούν να τα κατανοήσουν.Δεν κλείνουν τα Πανεπιστήμια επειδή κάποιοι δεν έχουν τη ροπή να τα διαβούν.

Προσωπική μου άποψη:Πυκνώστε τις εξόδους διασκέδασής σας και καμουφλάρετε την υβριστική τάση σας.:136:Επιδιώξατε δε συναντήσεις μ'αισιόδοξα άτομα.:612:Ελέγξατε την υπερέντασή σας την οποία δεν μπορείτε να διαχειριστείτε κατά τα φαινόμενα...:135:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Αγαπητοί μου φίλοι,όσοι βγάζετε εμπάθεια γιά κάποιον που δεν γνωρίζετε...Διπλασιάστε όσο θέλετε τις ηλικίες των άλλων,προσωπικά τη δική μου την έχω πει κατά καιρούς και δεν θα φοβόμουν να την πω καθότι δεν θεωρώ προσβολή την ημερομηνία γέννησης ενός ατόμου.Μάθετε όμως ότι δεν θα πάψουν ποτέ να υπάρχουν γραμματικοί κανόνες στο λεξιλόγιο ούτε και υπερβατικοί τρόποι έκφρασης,ακόμα κι όταν υπάρχουν άτομα που αδυνατούν να τα κατανοήσουν.Δεν κλείνουν τα Πανεπιστήμια επειδή κάποιοι δεν έχουν τη ροπή να τα διαβούν.

Προσωπική μου άποψη:Πυκνώστε τις εξόδους διασκέδασής σας και καμουφλάρετε την υβριστική τάση σας.:136:Επιδιώξατε δε συναντήσεις μ'αισιόδοξα άτομα.:612:Ελέγξατε την υπερέντασή σας την οποία δεν μπορείτε να διαχειριστείτε κατά τα φαινόμενα...:135:
πωωωωωωω....βρε Bhutia , δείξε και λίγο αυτό το brutal που 'χεις! Μη μας ξενερωνεις έτσι καλοκαιριατικα!:135:
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Αγαπητοί μου φίλοι,όσοι βγάζετε εμπάθεια γιά κάποιον που δεν γνωρίζετε...Διπλασιάστε όσο θέλετε τις ηλικίες των άλλων,προσωπικά τη δική μου την έχω πει κατά καιρούς και δεν θα φοβόμουν να την πω καθότι δεν θεωρώ προσβολή την ημερομηνία γέννησης ενός ατόμου.Μάθετε όμως ότι δεν θα πάψουν ποτέ να υπάρχουν γραμματικοί κανόνες στο λεξιλόγιο ούτε και υπερβατικοί τρόποι έκφρασης,ακόμα κι όταν υπάρχουν άτομα που αδυνατούν να τα κατανοήσουν.Δεν κλείνουν τα Πανεπιστήμια επειδή κάποιοι δεν έχουν τη ροπή να τα διαβούν.

Προσωπική μου άποψη:Πυκνώστε τις εξόδους διασκέδασής σας και καμουφλάρετε την υβριστική τάση σας.:136:Επιδιώξατε δε συναντήσεις μ'αισιόδοξα άτομα.:612:Ελέγξατε την υπερέντασή σας την οποία δεν μπορείτε να διαχειριστείτε κατά τα φαινόμενα...:135:
ΜΠΟΥΡΔΕΣ!
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Αν ο φίλος μας ο back θέλει, θα μπορούσε ίσως να μας κάνει μια σύγκριση των Hypex UCD700 και των 1000αριών ICE που έχει.
Αν τα Hypex ήταν π.χ 350 Watt, ποιά θα προτιμούσε άραγε;

αντιγραφω απο διπλα που τα εχω γραψη.


αφου εχουν γραψη περιπου 400 ωρες ειπα να κανω την συγκριση.

ειλικρινα προβληματιζομαι ποια ενισχυτικα να κρατησω.

τα icepower δεν εχουν ουτε σκληροτητα στα υψηλα ουτε τιποτα.

οι hypex ειναι ανωτεροι ενισχυτες με λιγο πιο γεματες μεσιες και μεσοχαμηλες

και λιγο περισοτερο αναλυτικοι παρολο που τονικα ειναι πιο σκοτεινοι.

ωστοσο χωρις ΑΒ ειναι δυσκολο να εντοπιστουν οι μικρες διαφορες.

εκει που το πραγμα αλλαζει ειναι σε πολη δυνατες σταθμες οπου οι

hypex

αρχιζουν να σκληραινουν.

οσο για το αν ο hypex ηταν 350 watt δεν τιθεται θεμα.

επειδη ειχα και Hypex 400 τουλαχιστον με τα δικα μου ηχεια

εχανε με ανεση και απο τους δυο μεγαλους.

με κατι πιο ευκολο ισως.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

ΜΠΟΥΡΔΕΣ!
Εν συνεχεια λοιπον των προηγουμενων ο κυριος αυτος ομιλει για πανεπιστημια και αναφερεται σε εμενα με το παραμυθακι του Δον Κιχωτη,μαλλον κατι εχει μπερδεψει γιατι αυτα μου τα μαθαιναν στο δημοτικο οπωτε....Εγω Κυριε δεν αναφερθηκα για την ηλικια σου και δεν με ενδιαφερει ποσο ετων εισαι.Εαν ομως θελεις να αναφερεσαι σε εμενα προσωπικα θα μιλας σαν ανδρας και οχι σαν παιδακι.Τωρα τα περι διασκεδασης και τα υπολοιπα εγω θα σου προτεινα να πας διακοπες μπας και ξελαμπικαρεις λιγο και οταν επιστρεψεις(με το καλο)τα ξαναλεμε.Να εισαι καλα και οι συμβουλες αυτου του ειδους να τις λες σε καποιον αλλον οχι σε εμενα.Καλες διακοπες(σου χρειαζονται επιγοντως).-
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.502
Reaction score
96.939
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Βρε παιδιά λίγο ηρεμία!

Ένα τόσο ωραίο, χρήσιμο και μορφωτικό θέμα, το χαλάτε!
 

Μηνύματα
10.380
Reaction score
6
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Αγαπητοί μου φίλοι,όσοι βγάζετε εμπάθεια γιά κάποιον που δεν γνωρίζετε...Διπλασιάστε όσο θέλετε τις ηλικίες των άλλων,προσωπικά τη δική μου την έχω πει κατά καιρούς και δεν θα φοβόμουν να την πω καθότι δεν θεωρώ προσβολή την ημερομηνία γέννησης ενός ατόμου.Μάθετε όμως ότι δεν θα πάψουν ποτέ να υπάρχουν γραμματικοί κανόνες στο λεξιλόγιο ούτε και υπερβατικοί τρόποι έκφρασης,ακόμα κι όταν υπάρχουν άτομα που αδυνατούν να τα κατανοήσουν.Δεν κλείνουν τα Πανεπιστήμια επειδή κάποιοι δεν έχουν τη ροπή να τα διαβούν.

Προσωπική μου άποψη:Πυκνώστε τις εξόδους διασκέδασής σας και καμουφλάρετε την υβριστική τάση σας.Επιδιώξατε δε συναντήσεις μ'αισιόδοξα άτομα. Ελέγξατε την υπερέντασή σας την οποία δεν μπορείτε να διαχειριστείτε κατά τα φαινόμενα...
:204:

Δεν το 'χεις, στο ξανάπα και λες και ψέμματα ότι έχεις αναφέρει την ηλικία σου.... :405:

Για... θύμισε μας... να πάρεις και έκπτωση από το φαρμακοποιό ρε παιδί μου... :138:

Κατά τα λοιπά εμείς καλά περνάμε, για σένα δεν ξέρω, σου εύχομαι να βρεις κι εσύ ένα καλό στόχο (και καλό βόλι.... :143:).
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.173
Μηνύματα
2.891.439
Members
38.001
Νεότερο μέλος
Αναστάσιος Κελεγκουρης
Top