Live! Που πήγαμε και τι ακούσαμε...

gonis

Luger
Μηνύματα
4.268
Reaction score
11.627
Το sold out των Coldplay σε 1-2 ώρες δεν το καταλαβα:oops:
Εβγαλα 8 εισιτήρια για την Κυριακή το προηγούμενο Σαββατο ticketmaster στη θύρα 9;)
 


Μηνύματα
2.310
Reaction score
5.262

Δεν έχω δει βιντεάκι ακόμα να αποτυπώνει την εμπειρία, αλλά μπορείτε να καταλάβετε λίγο πολύ τι πάθαμε
Κάτσε ναπαναβαλουμε δίπλα στον Παύλο και τον Τυφωνα το έβδομο λάβαρο και θα στα πω αύριο με ησυχία μαρη
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
5.262
Rammstein λοιπόν.....Δεύτερη φορά στην Ελλάδα (το 2010 δυστυχώς ηταν πολύ νωπές οι μνήμες απο την απώλεια του μπαμπά αλλά και μεγάλη η κοιλιά της συζύγου λόγω του νέου που ερχόταν οπότε ήταν αδύνατον να πάμε).

Τους Rammstein τους παρακολουθώ απο το 1998 περίπου....το 2010 είχα ξενερώσει αφάνταστα που δεν κατάφερα να πάω...πέρασε ο καιρός, μεγαλώσαμε, κάναμε παιδιά κλπ κλπ....όταν έμαθα πως θα έρθουν Ελλάδα είπα πρέπει να πάμε (είδα την τιμή του εισητηρίου και τρόμαξα δε σας κρύβω...) να ναι καλά η σύζυγος όμως κέρασε τα εισητήρια και βουρ

Γενικά παρακολουθώ συναυλίες, μικρότερης εμβέλειας τα τελευταία χρόνια.

Τελευταία μεγάλη συναυλία πρέπει να ήταν το 2001 Cure κάπου στην Πειραιώς;;;;;
Metallica με Monster Magnet το 1999 Ριζούπολη ίσως η μεγαλύτερη που έχω πάει
Vnv Nation κανα δυο τρεις τέσσερις φορές, με Blutengel Gagarin to 2003 αν δεν κάνω λάθος

Φτάνοντας οακα είδα τόσους τουρίστες που νόμιζα πως ήμουν κάπου στα Βαλκάνια ξερω γω Ρουμανία Βουλγαρία (γιατί εδώ τι είναι ρε τραχανοπλαγιά; Βαλκάνια δεν είναι;)

Μπαίνουμε αρενα χαμός κόλαση, πολύς κόσμος.

Κοιτάω δεξια αριστερά και η εικόνα στις κερκίδες με απογοήτευσε...λίγος κόσμος . Περίμενα να είναι τέζα γεμάτο το Οακα

Δίπλα μας μπαμπάδες με παιδάκια αγκαλιά, παλιά και νέα γκοθάκια με τα διχτυωτά τους και με τα όλα τους (α ρε Dark Sun), μεταλλάδες καθε είδους, τουρίστες παντού και μπίρες...πολλές μπίρες

Ακούσαμε λίγο τις κοπελιές στο πιανο, έφτασε 20:35 και τσούπ κατέβηκε το ασανσερ με τα παλικάρια....και σηκώθηκαν τα κινητά...ΕΛΕΟΣ κάπου ρε πστη μου, ΧΑΡΕΙΤΕ τη συναυλία ρε και θα δείτε βιντεάκια με το που θα γυρίσετε σπίτι σας...ΜΟΝΟ ΚΙΝΗΤΑ έβλεπα στον αέρα (ξενέρωσα) σηκώθηκα στις μύτες και άρχισα να χοροπηδάω μπάς και δώ τπτ...ευτυχώς κάποια στιγμή ανοιξαν κάποιες γιγαντοοθόνες και κάτι έβλεπες.

Ramm 4, LInks 2 3 4, Keine Lust κλπ κλπ χαμός στο Mein Teil που προσπαθεί να κάψει τον κιμπορντίστα ο οποίος κόβει πολύ χιλιόμετρο στο διάδρομο και φωτιες, πολλές φωτιές....σα μπριζολάκι στα καβουνα ένιωθα....Ich will κομματαρα, στο Du Hast δάκρυσα, πέρασαν όλα τα φοιτητικά μου χρόνια απο μπροστά μου....
Ξενέρωμα το Engel με το πιάνο, ήθελα το κανονικό, Du riechst so gut κομματάρα, Rammstein επίσης....

Γενικά τρελή παραγωγή, καλός ήχος, πολύ φωτιά, πολλά κανόνια με χαρτοπόλεμο αλλά λίγος χορός, λίγη ένταση απο τον κόσμο εκεί που ειμασταν...οι μισοί ήταν ψιλοάσχετοι.

Αν άξιζε; Εννοείται άξιζε.

Ήθελα να ήμουν λίγο πιο μπροστά αλλά οκ, καλά ήταν και εκεί.

ΥΓ1 επόμενη συναυλία το Σάββατο, Θανασάρας Λυκαβηττός

ΥΓ2 κουφάλα @pankrok δε σου το είχα να είσαι μέσα και με τα παιδιά κιόλας....
 

Μηνύματα
15.425
Reaction score
21.584
Αν δεν ήταν τα παιδιά θα ήμουν κει δίπλα σου.
Εγώ συγκλονίστηκα , στο δεύτερο μέρος γελαγα σαν χαζό, αν δεν ξανάρθουν (που δεν το βλέπω) θα πάω οξω να τους ξαναδώ.
Μεγάλη ζημιά.
 


kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
987
Reaction score
1.020
Το sold out των Coldplay σε 1-2 ώρες δεν το καταλαβα:oops:
Εβγαλα 8 εισιτήρια για την Κυριακή το προηγούμενο Σαββατο ticketmaster στη θύρα 9;)
Ναι, γιατι υπήρξαν κάποιες τελευταίες επιστροφές απο ξένα γραφεία, έως πριν 2 βδομάδες δεν υπήρχε τίποτε. Και αν δείτε ειχαν μεινει μονο 156 ευρω σε κακη ορατότητα και κάποια μονά, η 4η θέση και κάτω θα βλέπει χαμηλα πλάγια, ότι χειροτερο. Αν δεν κάνω λάθος, μόνο η Taylor Swift τους περνάει σε εισητήρια γιατι κάνει πιο μεγάλο τούρ.
Για όποιον προλάβει, θα βγουν ελάχιστα εισιτήρια αρένα 2η μέρα και λίγα χαμηλής ορατότητας πίσω απο τη σκηνή
 
Last edited:

Μηνύματα
15.425
Reaction score
21.584
1717401862967.png





68 διπλά 18άρια στην σκηνή
180 dsp ενισχυτές τον 10KW
βοήθειά μας
 




vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.298
Reaction score
8.240
Όλα τα live είναι ωραία. Αλλά όρθιος από 17:30 και ξεκίνησε 21:00 και τελείωσε 1:00 και μπροστά μπροστά με καπνογόνα τσιγαριλίκια και κύκλους με σπρωξίματα χωρίς νερό μπυρα κλπ ε ήμαρτον
 



Μηνύματα
13.496
Reaction score
15.516
Λόγος τιμής...
Ηθελα πολύ να πάω αλλά έκατσε την ίδια μέρα με το καλοκαιρινό πάρτι του δημοτικού του μικρού μου!
@vet θα σε τρέχει και social waste στις 28?
Εάν τον τρέξει και εκεί μετά απο τόσες ώρες ορθοστασία και μάλιστα τόσο κοντά χρονικά .... ο @vet θα πάει για τους social waste και θα φύγει με τους broken waist. :D😍

Κάτσε να του βρώ απο τώρα μερικές ασκήσεις για την μέση και τρόπους αποφυγής αφυδάτωσης απο το ίντερνετ, μπας και επιβίωσει τουλάχιστον ο άνθρωπος. 😍

 
Last edited:

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.298
Reaction score
8.240
Λόγος τιμής...
Ηθελα πολύ να πάω αλλά έκατσε την ίδια μέρα με το καλοκαιρινό πάρτι του δημοτικού του μικρού μου!
@vet θα σε τρέχει και social waste στις 28?
Πρώτα έχει wang αυτή την Παρασκευή.
Αλλά θα πάει με τις φίλες της νομίζω την γλύτωσα.
Θα ρωτήσω για social waste , θα είσαι;
Θα γίνει ένα μεγάλο Σεπτέμβρη της λέω εκεί θα με συνοδέψεις εσυ θα είναι ο Λεξ.
Εάν τον τρέξει και εκεί μετά απο τόσες ώρες ορθοστασία και μάλιστα τόσο κοντά χρονικά .... ο @vet θα πάει για τους social waste και θα φύγει με τους broken waist. :D😍

Κάτσε να του βρώ απο τώρα μερικές ασκήσεις για την μέση και τρόπους αποφυγής αφυδάτωσης απο το ίντερνετ, μπας και επιβίωσει τουλάχιστον ο άνθρωπος. 😍

Γατακι όταν τα κιλά back squat είναι 1,5 φορά το βάρος σου η ορθοστασία είναι ταλαιπωρία αλλά η μέση αντέχει να σηκώνει την κόρη όλο το βράδυ στους ώμους. Την επόμενη φορά θα ενυδατωθώ καλύτερα
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
5.262
Πρώτα έχει wang αυτή την Παρασκευή.
Αλλά θα πάει με τις φίλες της νομίζω την γλύτωσα.
Θα ρωτήσω για social waste , θα είσαι;
Θα γίνει ένα μεγάλο Σεπτέμβρη της λέω εκεί θα με συνοδέψεις εσυ θα είναι ο Λεξ.
Social ναι θα είμαι με τη σύζυγο. Λογικά θα πάρω και τα παιδιά.
Κυνηγαω ένα βουνό να πάμε οικογενειακώς με σκηνές φέτος, θα δω που θα κάτσει η μπίλια.
Wang όχι δεν είμαι πολύ φαν, Λεξ θα πήγαινα όμως.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.954
Reaction score
38.813
... καλα θα κανω και εγω παιδι (αν και παιδι ακομα) να πηγαινουμε συναυλιες. 🙈
~ προς το παρων δεν εχει καμμια συναυλια που να με ενδιαφερει να παρευρεθω φετο καλοκαιρι και εχω (σχεδων) χαρει ~
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.090
Μηνύματα
2.888.019
Members
37.984
Νεότερο μέλος
fchristos
Top