Rega Planar 1 + ή Rega Planar 2 ???

Μηνύματα
397
Reaction score
432
Καλησπερα την παρεα. Θελω να παρω ενα Rega για ενα χώρο που του λειπει ενα πικάπ , αλλα η αγορα που θα κανω θα ειναι μια και τελος, Μετα απο αυτην δεν θελω να αναβαθμισω τιποτα παραπάνω στο συγκεκριμενο συστημα σε θεμα πικαπ, και το budget ειναι τελικό . Το ερωτημα ειναι το εξής : Τα δυο πικάπ εχουν διαφορά περιπου 200€ Να παρω το 2 , να το βαλω στο συστημα και τελος ή να παρω το 1 και μια κεφαλή πολυ καλυτερη απο αυτη που εχει , ισης αξιας με την διαφορά που προκυπτει; πχ την Audio Technica AT-VM95SH ή την Nagaoka MP-110 που ειναι και η αγαπημενη μου;
Tι θα κανατε στη θεση μου ;Το υπολοιπο συστημα εκει αλλαζει συνεχεια γιαυτο και δεν λεω λεπτομεριες . Ας πουμε οτι αυτη τη στιγμή ειναι εινα αξιολογο στησιμο
 

Μηνύματα
3.066
Reaction score
639
Phono υπάρχει? Το Planar 1+ έχει ενσωματωμένο. Το Planar 2 χρειάζεται οπωσδήποτε phono για να παίξει. Το planar 2 να πάρεις.
 

Μηνύματα
397
Reaction score
432
Phono υπάρχει? Το Planar 1+ έχει ενσωματωμένο. Το Planar 2 χρειάζεται οπωσδήποτε phono για να παίξει. Το planar 2 να πάρεις.
Δεν μιλαω για το plus , το + που εβαλα στον τιτλο ηταν για την επιπλεον κεφαλη , σορρυ . Phono υπαρχουν , αρκετα
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
17.927
Reaction score
41.565
Budget κ βινύλιο δεν με εμπνέει.
Θα μάζευα το χρηματικό αντίτιμο για πικάπ και τη (νεκρο)κεφαλη..😇
Αν πρεπει να ειναι rega, το 3.
Αν πρεπει να ειναι ναγκαοκα, η πρασινη ή η μοβ (αν κ εχει βγει καινουρια σειρα)
Αν πρεπει να ειναι α.τ. , αυτη με το μεταλλικό κελυφος ειτε σε microline ειτε σε shibata.
 
Last edited:

Μηνύματα
397
Reaction score
432
Budget κ βινύλιο δεν με εμπνέει.
Θα μάζευα το χρηματικό αντίτιμο για πικάπ και τη (νεκρο)κεφαλη..😇
Αν πρεπει να ειναι rega, το 3.
Αν πρεπει να ειναι ναγκαοκα, η πρασινη ή η μοβ (αν κ εχει βγει καινουρια σειρα)
Αν πρεπει να ειναι α.τ. , αυτη με το μεταλλικό κελυφος ειτε σε microline ειτε σε shibata.
Καμια σχεση με αυτο που μου κανει . Αυτα τα εκανα οταν ημουν μικρος και αμυαλος;)
 


Μηνύματα
339
Reaction score
454
υπαρχει περιπτωση να ανεβεις στο μπατζετ μιας και θα σε συντροφευει και δεν θα αλλαξεις/?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.210
Μηνύματα
2.933.048
Members
38.155
Νεότερο μέλος
PiterPan
Top