Samsung oled s95d matte screen : Ναι ή όχι ;

Μηνύματα
1.787
Reaction score
1.042
Ποια η γνωμη σας για την matte επιφανεια της ;
Τελικα επηρεαζει ή οχι αντικειμενικα την εικονα θέασης σε σκοτεινό / με ελεγχομενο φωτισμο περιβάλλον ;
Τελικα επηρεάζει περισσοτερο ή λιγοτερο σε φωτεινό περιβάλλον ; Ειναι θέμα προσωπικης προτιμησης ;
 


Μηνύματα
1.787
Reaction score
1.042
Εχω διαβασει και εχω δει διαφορα reviews , εκεινοι που την εχουν ειναι ενθουσιασμενοι , η μη κατοχοι την μισουν , οι reviewers εκ των οποιων αρκετοι calibrators δεν βλεπουν διαφορα στην ποιοτητα , ενας μαλιστα που παρακολουθησα προσφατα υποστηριξε οτι λογω του ματ φινιρισματος η εικονα φαινεται πιο φυσικη απο την γυαλιστερη οψη !
Ακουγεται οτι του χρονου θα βγαλουν μια 65 αρα σε glossy version παραλληλα με την ματ
Παντως εγω την εχω στη wish list !
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
15.970
Reaction score
29.630
αρκετοι calibrators δεν βλεπουν διαφορα στην ποιοτητα , ενας μαλιστα που παρακολουθησα προσφατα υποστηριξε οτι λογω του ματ φινιρισματος η εικονα φαινεται πιο φυσικη απο την γυαλιστερη οψη !
Είμαι βέβαιος για αυτό. Δεν χρειάζεται επιβεβαίωση. Σκέψου μόνο πως δεν υπάρχει επαγγελματικό monitor που να γυαλίζει. Ούτε αυτά που κάνουν color. Μιλάμε για σοβαρά monitors πάντα. Τα SONY για παράδειγμα. Κανένα.
 

Μηνύματα
1.787
Reaction score
1.042
Είμαι βέβαιος για αυτό. Δεν χρειάζεται επιβεβαίωση. Σκέψου μόνο πως δεν υπάρχει επαγγελματικό monitor που να γυαλίζει. Ούτε αυτά που κάνουν color. Μιλάμε για σοβαρά monitors πάντα. Τα SONY για παράδειγμα. Κανένα.
Εχει φαει φοβερο bulling παντως με την συγκεκριμενη επιλογη !
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.747
Μηνύματα
2.916.097
Members
38.091
Νεότερο μέλος
djalex17
Top