KRELL FPB 400 CX

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.677
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Τελικα ενα συναισθηματικο θεμα("Βλασσης: θελω Κρελλ) εξελιχτηκε σε δραμα( Βλασσης:το μωρο μου δεν μιλαει),ενεπλακησαν οι τεχνοκρατες (Συνδρομο δισβολτικης προσαρμογης,Ear,Alex Z) ,οι ποιητες (Bhutia,Incognito) και οι λαγνοι (Teachertza,Planitismetal JohnMarkou)
Γ@μω τη πολυφωνια μου γ@μω.
Αυτο δεν ειναι site τεχνολογιας.Ειναι το πανηγυρι της Παναγιας της Μετασχηματιστριας.
... και της Παναγιάς της Οδηγήτριας...

btw, πρώτη φορά με αποκαλούν ποιητή! Μ' αρέσει... :114:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

... και της Παναγιάς της Οδηγήτριας...

btw, πρώτη φορά με αποκαλούν ποιητή! Μ' αρέσει... :114:
Ειδες μωρη φουρκα.......με το που ματαξαναφανηκες σου απονεμηθηκε τιτλος.........και ολα αυτα απο εναν KRELL...:143::143:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Τελικα ενα συναισθηματικο θεμα("Βλασσης: θελω Κρελλ) εξελιχτηκε σε δραμα( Βλασσης:το μωρο μου δεν μιλαει),ενεπλακησαν οι τεχνοκρατες (Συνδρομο δισβολτικης προσαρμογης,Ear,Alex Z) ,οι ποιητες (Bhutia,Incognito) και οι λαγνοι (Teachertza,Planitismetal JohnMarkou)
Γ@μω τη πολυφωνια μου γ@μω.
Αυτο δεν ειναι site τεχνολογιας.Ειναι το πανηγυρι της Παναγιας της Μετασχηματιστριας.
Εγραψες γειτονακι μου :143::143::143:
 

Μηνύματα
10.380
Reaction score
6
Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Aφού δεν έχεις καταλάβει τη διαφορά μεταξύ Σάντσο Πάντσα και Μαρκησίου Ντε Σαντ,εγώ δεν δύναμαι να σου την εμφυσήσω...
Σ'ευχαριστώ όμως που πάντα δικαιολογείς με όλους τους τρόπους την απορία μου γιά το πόσο θ'αντέξεις χωρίς να...εκφράσεις τη φυσική σου ευγένεια
Δεν κάνει τίποτα. Άλλωστε γνωρίζεις από το τίποτα.... :144:

Άντε, να σε βοηθήσω. Η απάντηση είναι περισσότερο θέμα βοήθειας από μια ηλικία και μετά....

:142:



Υ.Γ. Δεν απάντησες παρ' όλα αυτά... . :116:
 

Μηνύματα
3.345
Reaction score
460
Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Δεν κάνει τίποτα. Άλλωστε γνωρίζεις από το τίποτα.... :144:

Άντε, να σε βοηθήσω. Η απάντηση είναι περισσότερο θέμα βοήθειας από μια ηλικία και μετά....

:142:



Υ.Γ. Δεν απάντησες παρ' όλα αυτά... . :116:
Καλα περιμενεις να σου απαντησει βρε Λεωνιδα?Κανα ακατανοητο θα πει παλι και μια απο τα ιδια.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
777
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Καλα περιμενεις να σου απαντησει βρε Λεωνιδα?Κανα ακατανοητο θα πει παλι και μια απο τα ιδια.
βουτία σε συμπαθώ αλλα ρε γαμώτο ούτε εγώ σε καταλαβαίνω...:137::120:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ελα βρε λεβεντες τωρα.....δεν χρειαζοντε αυτα.....τις διαφορες μας παντα θα τις εχουμε.αλλα ακουει ο ενας ,αλλα ο αλλος,αλλος με λαμπα,αλλος class D ,αλλουνου του χωλαινει ο προ στο gain,αλλος εγινε ποιητης,ο ταδε την βρισκει με τα παχια interconect ,η ταδε εγινε miss fetes ,ο βορειος βγαζει σφυριδες 30 κιλα,ο ποιο διπλα εχει κατι σαρκοφαγα γαμωψαρα στο υπογειο,το αλλο το τρελλο αγορι ακουει με κατι μαραφετια που τα λεν Classe,εκεινος ζαχαρωνει το ροδιο και ο ποιο κει ταν μονοκρυσταλλικο χαλκο.......τι να κανουμε τωρα δηλαδης.........πυραυλακια ειμαστε ολοι με τα ψωνια μας και τα θελω μας.....να τα αλλαξουμε ....δεν γουσταρουμε,να μαθουμε νεα πραγματα...γουσταρουμε.....θελουμε ομως και τον χρονο μας....ειμαστε παρειτσα ομως ...για να γουσταρουμε!!!!!!
 

Μηνύματα
3.345
Reaction score
460
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ελα βρε λεβεντες τωρα.....δεν χρειαζοντε αυτα.....τις διαφορες μας παντα θα τις εχουμε.αλλα ακουει ο ενας ,αλλα ο αλλος,αλλος με λαμπα,αλλος class D ,αλλουνου του χωλαινει ο προ στο gain,αλλος εγινε ποιητης,ο ταδε την βρισκει με τα παχια interconect ,η ταδε εγινε miss fetes ,ο βορειος βγαζει σφυριδες 30 κιλα,ο ποιο διπλα εχει κατι σαρκοφαγα γαμωψαρα στο υπογειο,το αλλο το τρελλο αγορι ακουει με κατι μαραφετια που τα λεν Classe,εκεινος ζαχαρωνει το ροδιο και ο ποιο κει ταν μονοκρυσταλλικο χαλκο.......τι να κανουμε τωρα δηλαδης.........πυραυλακια ειμαστε ολοι με τα ψωνια μας και τα θελω μας.....να τα αλλαξουμε ....δεν γουσταρουμε,να μαθουμε νεα πραγματα...γουσταρουμε.....θελουμε ομως και τον χρονο μας....ειμαστε παρειτσα ομως ...για να γουσταρουμε!!!!!!
Γεια σου ρε Βλασση!Τουλαχιστον εσενα σε καταλαβαινουμε ρε φιλε.
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ελα βρε λεβεντες τωρα.....δεν χρειαζοντε αυτα.....τις διαφορες μας παντα θα τις εχουμε.αλλα ακουει ο ενας ,αλλα ο αλλος,αλλος με λαμπα,αλλος class D ,αλλουνου του χωλαινει ο προ στο gain,αλλος εγινε ποιητης,ο ταδε την βρισκει με τα παχια interconect ,η ταδε εγινε miss fetes ,ο βορειος βγαζει σφυριδες 30 κιλα,ο ποιο διπλα εχει κατι σαρκοφαγα γαμωψαρα στο υπογειο,το αλλο το τρελλο αγορι ακουει με κατι μαραφετια που τα λεν Classe,εκεινος ζαχαρωνει το ροδιο και ο ποιο κει ταν μονοκρυσταλλικο χαλκο.......τι να κανουμε τωρα δηλαδης.........πυραυλακια ειμαστε ολοι με τα ψωνια μας και τα θελω μας.....να τα αλλαξουμε ....δεν γουσταρουμε,να μαθουμε νεα πραγματα...γουσταρουμε.....θελουμε ομως και τον χρονο μας....ειμαστε παρειτσα ομως ...για να γουσταρουμε!!!!!!
Μαραφέτια τα classe?

 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.059
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Προσπαθουσα πολυ καιρο να βρω τους κανονες της φυσικης βασει των οποιων λειτουργουν τα ηχοσυστηματα αλλα αντιμετωπιζα 2 προβληματα. το ενα της θεωριας που το λυσατε και σας ευχαριστω. το αλλο, της ευρεσης των τεχνικων στοιχειων των προς ματσαρισμα μηχανων κρυβεται πισω απο το πεπλο μυστηριου που απλωνει ο εκαστοτε κατασκευαστης. φυσικα απο μονο τους το ηλεκτρικο ταιριασμα δεν αποτελει εγγυηση επιθυμητου αποτελεσματος αλλα με αυτον τον τροπο αποριπτεις εν ριπη οφθαλμου εκατονταδες συνδυασμους.
 


VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.059
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

και τωρα ολοι μαζι στο οντιογκονι για δευτεροχερο περο ...............
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
Δεν πάτε όλοι μαζί να κάνετε κάνα μπανάκι, με καμία ρακετοανεμίζουσα ύπαρξη, που μου θέλετε και κρελλίτσες καλοκαιριάτικα... Άντε μην σας πω που πάω τώρα και ζουλέψετε... Άιντε!!!

Βλασσούκο μου, μέχρι να ξεκινήσει να λαλεί ο κρελλ, για καμ του δόθεν να ακούσεις λίγη μουσικούλα... Θα σου έχω και τσίπουρο με τσιπούρα!!!!:136::136:
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Δεν πάτε όλοι μαζί να κάνετε κάνα μπανάκι, με καμία ρακετοανεμίζουσα ύπαρξη, που μου θέλετε και κρελλίτσες καλοκαιριάτικα... Άντε μην σας πω που πάω τώρα και ζουλέψετε... Άιντε!!!

Βλασσούκο μου, μέχρι να ξεκινήσει να λαλεί ο κρελλ, για καμ του δόθεν να ακούσεις λίγη μουσικούλα... Θα σου έχω και τσίπουρο με τσιπούρα!!!!:136::136:
:444:

Cool, calm, collected!

Όπως όλοι όσοι έχουμε classe! :116:
 

Μηνύματα
5.197
Reaction score
19
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Μαραφέτια τα classe?
Ναι ρε Κρις, μην τσατιζεσαι, δεν έχει πάντα αόριστη έγνοια το μαραφέτι, ενίωτε μπορεί να είναι και άκρως τιμητική για τα μαραφέτια σου... Δες εδώ:

μαραφέτι < τουρκική marifet

Όπως και η συγγενής λέξη ματζαφλάρι, και το μαραφέτι χρησιμοποιείται ως ευφημισμός για το παίος, δηλ ενοούσε ότι το μαραφέτι σου είναι και γ@μάτω, για όνομα, και γι'αυτό θα μαλωσουμε τώρα?

ή μήπως θα προτιμούσες αυτό:
Όλισβος ονομάζεται το εργαλείο εκείνο που αντικαθιστά το μαραφέτι που λείπει (ναυτικός - οδοιπόρος - χαμένο κορμί), ή το μαραφέτι που πάσχει από αφλογιστία / κοκορογ@μία / μαλθακότητα (χαλβάς, πρόωρος εκσπερματιστής, ανίκανος)

Μέχρι και προέδροι ολόκληρων χωρών το λένε, δες εδώ:
http://www.sombrero.gr/2009/10/από-που-ανοίγει-αυτό-το-μαραφέτι/

:135::142:
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ναι ρε Κρις, μην τσατιζεσαι, δεν έχει πάντα αόριστη έγνοια το μαραφέτι, ενίωτε μπορεί να είναι και άκρως τιμητική για τα μαραφέτια σου... Δες εδώ:

μαραφέτι < τουρκική marifet

Όπως και η συγγενής λέξη ματζαφλάρι, και το μαραφέτι χρησιμοποιείται ως ευφημισμός για το παίος, δηλ ενοούσε ότι το μαραφέτι σου είναι και γ@μάτω, για όνομα, και γι'αυτό θα μαλωσουμε τώρα?

ή μήπως θα προτιμούσες αυτό:
Όλισβος ονομάζεται το εργαλείο εκείνο που αντικαθιστά το μαραφέτι που λείπει (ναυτικός - οδοιπόρος - χαμένο κορμί), ή το μαραφέτι που πάσχει από αφλογιστία / κοκορογ@μία / μαλθακότητα (χαλβάς, πρόωρος εκσπερματιστής, ανίκανος)

Μέχρι και προέδροι ολόκληρων χωρών το λένε, δες εδώ:
http://www.sombrero.gr/2009/10/από-που-ανοίγει-αυτό-το-μαραφέτι/

:135::142:
Για να μη πολυλογούμε, μπορείτε να το ονομάζετε "απλά το καλύτερο".

:116:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

Δεν πάτε όλοι μαζί να κάνετε κάνα μπανάκι, με καμία ρακετοανεμίζουσα ύπαρξη, που μου θέλετε και κρελλίτσες καλοκαιριάτικα... Άντε μην σας πω που πάω τώρα και ζουλέψετε... Άιντε!!!

Βλασσούκο μου, μέχρι να ξεκινήσει να λαλεί ο κρελλ, για καμ του δόθεν να ακούσεις λίγη μουσικούλα... Θα σου έχω και τσίπουρο με τσιπούρα!!!!:136::136:

Mε τσακισες τωρα τρελλο μου αγορι de la Corfu!!!!!:143::143:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.781
Reaction score
133.247
Απάντηση: Re: KRELL FPB 400 CX

φυσικα απο μονο τους το ηλεκτρικο ταιριασμα δεν αποτελει εγγυηση επιθυμητου αποτελεσματος αλλα με αυτον τον τροπο αποριπτεις εν ριπη οφθαλμου εκατονταδες συνδυασμους.
α, να γειά σου! :126:

Προφανώς η γνώση μας περι του audio είναι σε επίπεδο "γλάστρας σε πρωινάδικο", καθώς είναι ένα πολύ βαρύ τεχνικό θέμα, που απαιτεί εξαιρετικά μεγάλο υπόβαθρο, και πάλι οδηγεί σε ...ανασφάλειες και αδιέξοδα, όπως και σε μεγάλα λάθη!

Τουλάχιστον όμως, μπορούμε να μάθουμε όλοι μας 5-6 πραγματάκια, ώστε να απορρίπτουμε -όπως χαρακτηριστικά λες εν ριπή οφθαλμού- την μεγάλη μάζα των μηχανών που δεν καλύπτουν τις ανάγκες μας.

Κι επειδή δυστυχώς ούτε αυτά τα "5-6 πραγματάκια" δε τα ξέρει πολύς κόσμος και κοσμάκης, βλέπεις διάφορα ευτράπελα, όπως:

πχ είναι κρίμα να βλέπεις ηχεία ιδιαίτερα χαμηλής εμπέδησης που θέλουν και αντέχουν μεγάλη ισχύ και πολλά ρεύματα να τα συνδυάζει ένα σωρό κόσμος με ενισχυτικά που δακρύζουν και μόνο με τη σκέψη τέτχιων φορτίων!

πχ είναι κρίμα να βλέπεις ανθρώπους που κυνηγάν πραγματικά υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής να μη ξέρουν τι οφέλη έχουν τα αρέι, να επιλέγουν ενισχυτικά πολύ μεγάλης THD, να σκαν ένα σωρό ευρωπουλα σε λάθος αγορές και να μην υλοποιούν ενεργό κρος και πολυενίσχυση....

Το προφανές είναι πως όσο περισσότερα ξέρεις, τόσο περισσότερα απορρίπτεις εν ριπή οφθαλμού, και τόσο λιγότερες εναλλακτικές λύσεις σου μένουν. Πιθανά και μόνο 1. Σε ακόμα πιο υψηλό επίπεδο γνώσεων, δε μένει ούτε 1.... (ε, συχνά πυκνά δεν αγοράζεται αυτή που μένει, ούτε αν πουλήσεις και το κορμί σου)...

Και χαίρομαι ιδιαίτερα που παίρνουν τέτχια τροπή τα θρεντ μας, χωρίς να μας τη σπάει κανένας διαχειριστής με απολυταρχικές τακτικές περί "εντός-εκτός θέματος" και τα συναφή, οπότε κάθε τέτχια ιστορία είναι τελικά πηγή γνώσης για όλους μας.:126:

Δεν πάτε όλοι μαζί να κάνετε κάνα μπανάκι, με καμία ρακετοανεμίζουσα ύπαρξη...
αυτό το παλικάρι από το μεταλλικό πλανήτη πολύ το συμπαθώ, να ξέρετε....:126:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
53.781
Reaction score
133.247
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Ελα βρε λεβεντες τωρα.....δεν χρειαζοντε αυτα.....τις διαφορες μας παντα θα τις εχουμε.αλλα ακουει ο ενας ,αλλα ο αλλος,αλλος με λαμπα,αλλος class D ,αλλουνου του χωλαινει ο προ στο gain,αλλος εγινε ποιητης,ο ταδε την βρισκει με τα παχια interconect ,η ταδε εγινε miss fetes ,ο βορειος βγαζει σφυριδες 30 κιλα,ο ποιο διπλα εχει κατι σαρκοφαγα γαμωψαρα στο υπογειο,το αλλο το τρελλο αγορι ακουει με κατι μαραφετια που τα λεν Classe,εκεινος ζαχαρωνει το ροδιο και ο ποιο κει ταν μονοκρυσταλλικο χαλκο.......τι να κανουμε τωρα δηλαδης.........πυραυλακια ειμαστε ολοι με τα ψωνια μας και τα θελω μας.....να τα αλλαξουμε ....δεν γουσταρουμε,να μαθουμε νεα πραγματα...γουσταρουμε.....θελουμε ομως και τον χρονο μας....ειμαστε παρειτσα ομως ...για να γουσταρουμε!!!!!!
έγραψες βλασούκο μου! :126:

είμαστε όντως "το κλουβί με τις τρελές", και να σου πω και κάτι άλλο; όχι ρε φίλε, "διαφορές" δεν έχουμε, διαφορετικής μορφής τρέλα έχουμε, αλλά όλοι μαζί με ένα παράδοξο τρόπο μάθαμε να συνυπάρχουμε!

τουλάχιστον αποφεύγουμε τα παλιά καμώματά μας, με βρισίδια και ευτράπελα, κάτι είναι κι αυτό, δε μπορείς να πεις...:137::138:

σίγουρα μαθαίνουμε νέα πράγματα ο ένας από τον άλλο, έστω και λάθος! Είναι όμως μεγάλο το κέρδος.

και κανένας δε βλέπω να είναι χωρίς λάθη, και δε προβλέπεται άλλωστε... όλοι μας έχουμε το πάθος μας κ τις γνώσεις μας, κανείς δε ξέρει πια τόσα πολλά, κι αν πάρεις την αφεντομουτσουνάρα μου, σίγουρα ξέρω πολύ πολύ λιγότερα από πάρα πολλούς εδώ μέσα, έχω ουσιαστικά μαύρα μεσάνυχτα, την τύφλα μου δηλαδή, δες την "υπογραφή μου", τα λέει όλα...:138:

αλλά το σκαλίζουμε το ρημάδι, μπας και καταλάβουμε τίποτα, κι έχει ρε συ πολλή πλάκα η διαδικασία!
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.740
Reaction score
7.534
Απάντηση: KRELL FPB 400 CX

Παντως οφειλω να ευχαριστησω με πασα ειλικρινια καποια παλλικαρια που η γνωση τους τσακιζει κοκκαλα,η διαθεση τους να την μοιραστουν μαζι μας στο προσκηνιο,ενα thread που ξεκινησε ως μια απλη ερωτηση για τον συγκεκριμενο τελικο και κατεληξε σε ιντερνετικη διατριβη ,με γνωση,σιγουρα πολυ μερακι,γουστα για μοιρασια με ολους εμας,με τοποθετησεις εμπεριστατωμενες ,επιχειρηματολογια τεκμηριωμενη και το κυριοτερο.....ουτε για μια στιγμη δεν χαθηκε η ιδεα του φορουμ μεταξυ φιλων και μη !!!!!!!!!!!!


Εαρ,Κωστα Κογια,Αλεξη Ζαπαντη,Κρητικαρε Μπακουση,Μαρκου Γιανναρε,Αλεξη,chrisB,petkef,Στεργιε,costas Papas,petermeni και καποιοι που αλλοι φιλοι που μου διαφευγουν .......βρε λεβεντες ξερετε πολλα ,χρησιμα και απαραιτητα σε ολους εμας.....μεινετε σε αυτο το φορουμ και δωστε απλωχερα .............

Δεν ξερω...νομιζω οτι θα το ξαναδιαβασω ολο απο την αρχη .....τρελλοι μου επιστημονες !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ναστε καλα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!







Ευχομαι να μαθουμε και αλλα πολλα οταν σε αλλο thread ..οταν.......καψω τον KRELL.......δεν μπορει......κατι θα εχετε να ξαναγραψετε.....

η ιστορια θα ξεκιναει ως εξης.......ρε παιδια...εκανα μια μαλακια με τον Krell......που ειναι εκεινα τα ανθρωπακια που πεταν ντοματες??????




:143::143::143::143:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.981
Μηνύματα
2.924.663
Members
38.118
Νεότερο μέλος
DP6
Top