Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Μηνύματα
9.799
Reaction score
1.889
O Καβάφης ήταν ομοφυλόφιλος και πέθανε απο καρκίνο στο φάρυγγα απο τις πολλές επαφές που ειχε με τους ναύτες στο Περαία! Δεν το τιμάς με αυτο που λες! :116:
 


Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Σουλήνες και τρούπες...

O Καβάφης ήταν ομοφυλόφιλος και πέθανε απο καρκίνο στο φάρυγγα απο τις πολλές επαφές που ειχε με τους ναύτες στο Περαία! Δεν το τιμάς με αυτο που λες! :116:

Απολαύστε υπεύθυνα:


Υπεύθυνα είπαμε:

Κι η Μαρκα(λ)ιστός Αρχι(δ)επίσκοπος Χριστόδουλος ήτο σουλήνα Φ100.

Και το πρόβλημα ΦΥΣΙΚΑ, δεν ήταν το ότι ήταν ομοφυλόφιλος.

Το πρόβλημα ήταν το ότι ήταν ψεύτης και υποκριτής.

Γιατί την ίδια στιγμή που τα περισσότερα μέλη του Διευθυντικού Οργάνου του Αδελφάτου των Μαυρορομπιτών (Ιερά Σύνοδος) είναι "κοπέλες" (και αποκαλούν η μία την άλλη με γυναικεία ονόματα), και η ίδια η "Βιβή" [καλλιτεχνικό ψευδώνυμο της πρώην Αρχι(δ)επισκόπου] ονειρευόταν κάθε βράδυ την εθνική ομάδα ποδοσφαίρου της Νιγηρίας (μαζί με τους αναπληρωματικούς - οι οποίοι θα είναι και πιο "ντούροι" επειδή δεν παίζουν :116:), αυτή η αρχι-υποκρίτρια τολμούσε να μιλάει για "παρδαλούς" και να αποκαλεί τις εκτός γάμου σχέσεις μεταξύ αντρών και γυναικών "Πορνεία". :141:



Βρήκα λοιπόν πολύ ταιριαστό σ' αυτήν την περίπτωση, το ότι ένα άτομο του κ@λου ψόφησε από καρκίνο του κ@λου. :116:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.550
Reaction score
75.305
Χειρότερος από έναν straight Καβάφη.

Θα έχουμε διαφορετική αίσθηση του χιούμορ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.088
Reaction score
127.870
Απάντηση: It's a kind of magic...

τες πα, προφανώς τα ενκορ ΔΕ μπορείτε να τα "ακούσετε", δε διαθέτετε ούτε τα κατάλληλα ηχεία, ούτε τον κατάλληλο χώρο (και δε μίλησα για καλώδια ακόμα).

δι φακτς οφ λάιφ. (όχι η "άποψή" μου)


ΙΜΗΟ (εδώ πάμε στην "άποψή" μου), αν θέλετε ένα σωστό ενισχυτή, μπορείτε να αρκεστείτε και σε κάτι πολύ φτηνότερο από το κόστος των ενκόρ, το οποίο θεωρώ ότι είναι αρκετά τσιμπημένο, αφού μόνο το κόστος των υλικών ξεπερνάει τα 1.300 €. Αν το συνολικό κόστος υλικών ήταν στο μισό, θα το θεωρούσα απόλυτα φυσιολογικό. Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, και στα 10.000 € να το έβγαζε ο μπρούνος, θα είχε τα δίκια του.

Οφείλετε κάποτε να αποδεχθείτε πως αν δε προβείτε σε ενεργή πολυενίσχυση, τέτοιες "πολυτέλειες" δε χρειάζονται. και πάλι, δι φακτς οφ λάιφ. (όχι η "άποψή" μου)

Τώρα, τι "ακούει" με τα ενκορ ο φίλος μας ο Μάνος, ή ο φίλος μας ο Vet, ή ο φίλος μας ο back και προφανώς ο φίλος μας ο κου-φός (και τα υπόλοιπα παιδιά) δεν έχει καμιά απολύτως σημασία για κανέναν - ούτε για τους ίδιους. Είναι τόσο "τυχαίο", που τελικώς κατατάσσεται στα πλαίσια των τυροπιτακίων και των σουβλακίων, τα οποία βεβαίως βεβαίως είναι σημαντικότατα, καθώς αποτελούν τρόπους σύσφιξης σχέσεων και ανάπτυξης-εξέλιξης φιλίας ανάμεσα σε ΠΟΛΥ αξιόλογους ανθρώπους (οι οποίοι δεν έχουν το ίδιο βάθος γνώσης σε ένα καθαρά τεχνικό αντικείμενο, ας πούμε τους κινητήρες ντίζελ, ή τους υπολογιστές, ή τα τζάκια και τα στέρεα)

Και για να ξεκαθαρίζουμε σιγά σιγά τα σύκα από την σκάφη: (τα ονόματα παρακάτω είναι "τυχαία", βάλτε σεις όποια θέλετε): επειδή ο Ζαπάντης (ή ο Κου-Φός) ξέρει τ'άντερά του πάνω στο αντικείμενο, ενώ ο Μάνος (ή ο Βλάσης) δε ξέρει την τύφλα του, ΔΕΝ σημαίνει πως ο Ζαπάντης (ή ο Κου-Φός) είναι πιο αξιόλογος άνθρωπος από τον Μάνο (ή το Βλάση) (ομοίως, καμιά σημασία δεν έχει τι στέρεο έχει ο ένας και τι στέρεο έχει ο άλλος). Και οι δυό τους είναι ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, και αισθάνομαι ιδιαίτερα τυχερός και ευγνώμων που τους γνώρισα από εδώ μέσα, και γι'αυτό και χαίρομαι να συμμετέχω σ'αυτό το ιντερνετικό καφενεδάκι μας! :126:

Τώρα, αν ο όποιος Μάνος θα ακούει από μέτρικ ή NOS DAC λαμπάτο, από ενκορ ή SET με 845, ποσώς με (μας) απασχολεί...:116:
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

που να σας προλαβω.τεσπα να σου πω εγω τι ακουσα.τονικα ηταν ακριβως ιδια με τα ucd.φυσικα εμενα ουτε μεσαιες μου ελειψαν ουτε τιποτα αφου το συστημα μου ειναι στημενο με τα δευτερα.ωστοσο υπηρχε μια πληρη απουσια παραμορφωσης.μιλαμε ουτε το παραμικρο γρεζι,κοκος,τα μεσουψηλα που τα θεωρω τη δυσκολοτερη περιοχη να αναπαραγη ενα συστημα ηταν απολαυση με πληρη απουσια συριστικων.αυξημενη αναλυση αλλα οχι σε στυλ πιο πολλα πριμα.σε στυλ οτι η εικονα ειχε μεγαλυτερο βαθος και πλατος ακουγες περισσοτερη πληροφορια χωρου.τη μεγαλυτερη σφαλιαρα παντως την εφαγα με το χαμηλο.οι ενισχυτες που ειχα τοτε ηταν οι ucd2k με 50Α εξοδο και με μακραν το καλυτερο μπασο που ειχα ακουση ποτε απο τα ηχεια μου.ε λοιπον τα ncore ηταν σαν ειχαν σβερκωση τα woofer και τα αναγκαζαν να ακολουθησουν το σημα χωρις την παραμικρη αποκλιση.formula1 τους ανεβαζω formula 1 τους κατεβαζω.δεν ξερω πως το κανουν αυτο αλλα ακομα δεν μπορω να πιστεψω αυτο που ακουσα.δεν ειναι θεμα δυναμης γιατι το ηχειο μου ειναι τρομερα δυσκολο και λιγο πριν το οριο του ηχειου τα Ncore ζοριζονται ενω τα ucd τα τερματιζουν για πλακα.ομως δεν εχει και καμια σημασια για 2-3db αφου κανεις δεν ακουη στο τερμα συνεχεια.δεν ξερω αν φταιη οτι το ηχειο μου ηταν πολυ απαιτητικο η αν σε αλλα συστημα ο χωρος τα καλυπτη αυτα (εγω εχω δυο μπασοπαγιδες)αλλα σε εμενα η διαφορα ηταν τεραστια.ελπιζω να σε καλυψα.
Δες και τη διαφορά στο PSRR, και σκέψου σχετικά με τις διαφορές UCD 2k, και UCD 700 στο σύστημά σου και με την τροφοδοσία που έχεις...


ΥΓ.

PSRR: Power Supply Ripple Rejection
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.088
Reaction score
127.870
Απάντηση: It's a kind of magic...

...στα πλαίσια των τυροπιτακίων και των σουβλακίων, τα οποία βεβαίως βεβαίως είναι σημαντικότατα, καθώς αποτελούν τρόπους σύσφιξης σχέσεων και ανάπτυξης-εξέλιξης φιλίας ανάμεσα σε ΠΟΛΥ αξιόλογους ανθρώπους
...και αισθάνομαι ιδιαίτερα τυχερός και ευγνώμων που τους γνώρισα από εδώ μέσα, και γι'αυτό και χαίρομαι να συμμετέχω σ'αυτό το ιντερνετικό καφενεδάκι μας! :126:
Γι'αυτό έχουμε και την ΕΒΒΕ εδώ στη σαλόνικα μπιτς, με πρόεδρό μας το Μελίδη, και όσο πιο συχνά μπορούμε μαζευόμαστε στο μαγαζί του Μιχάλη μας, να κάνουμε το χαβαλέ μας, να περνάμε καλά, να τρώμε και τα σουβλάκια μας. Αυτό είναι το μεγαλύτερο κέρδος μας από εδώ, μπιλιβ ιτ ορ νότ! :109:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.088
Reaction score
127.870
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Δες και τη διαφορά στο PSRR
και τη διαφορά εσωτερικής αντίστασης του σταδίου τροφοδοσίας στις υλοποιήσεις που άκουσε ο back (τι τροφοδοτικό είχες back στα UCD;)
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Τελικα δεν ειναι και τοσο συμφερον το κοστος του.
Κανει οσο ενας πολυ καλος μεταχειρισμενος, με ενα σοβαρο αρνητικο, εαν σου χαλασει το πετας ολοκληρο (600 ευρα το καναλι).

Για τον ηχο του, θα το ακουσω σε μερικες μερες (ελπιζω) και ετσι θα μπορω να εχω την αποψη μου.

Γιατί; Έχεις μαλώσει με το support της Hypex; Πες μας την εμπειρία σου...

Η δική μου και φίλων (μιλάμε για μια 20αρια μοντούλες χαλαρά) μου λέει ότι μετά τις 5-6 φορές, μπορεί να μην δεχτούν να στο επισκευάσουν οι της Hypex.
Μέχρι τότε θα πληρώνεις μόνο τα μεταφορικά, άντε και κανένα ανταλλακτικό, και θα στο επιστρέφουν καινούργιο.
Και με χρόνο απόκρισης που σε κάνει να απορείς γιατί αργεί τόσο ο τεχνικός της γειτονιάς να αλλάξει πυκνωτές στην αρχαιολογία που αγόρασες από το eBay...

Βέβαια ό,τι πιθανότητα υπάρχει να καταφέρεις να το κάψεις 5-6 φορές, άλλη τόση υπάρχει να καταφέρεις να βρεις οτιδήποτε ίδιας ποιότητας, μεταχειρισμένο ή καινούργιο, σε αυτό το κοστολόγιο. Αλλά δεν πάω στα περί "ποιότητας" του ενισχυτή γιατί θα γίνω κακός - άλλωστε με κάλυψε ο Κόγιας που ξέρει να τα λέει με το γάντι (λέμε τώρα!! :116:) .


 

Μηνύματα
4.011
Reaction score
3.859
Απάντηση: It's a kind of magic...

Τώρα, αν ο όποιος Μάνος θα ακούει από μέτρικ ή NOS DAC λαμπάτο, από ενκορ ή SET με 845, ποσώς με (μας) απασχολεί...:116:
Kαλά, τώρα σε πιστέψαμε...τον έχεις τρελλάνει τον Κοτσίδη κει πάνω...:116:
 

D

deleted user 10898

Guest
Re: They don't call me costas EAR for nothing...

Και τώρα που είδατε το παραπάνω βίντεο (το οποίο, οφειλω να τονίσω, ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΟ ΔΕΙΓΜΑ του σημερινού ACA), δείτε και το τι σημαίνει ακουστική περιγραφή με όρους αποδιδόμενης πληροφορίας:
sorry τωρα, αλλα εχεις ακουσεις ποτε χορωδια 20 ανθρωπων live και να μπορεις να ξεχωρισεις μια μια τις φωνες?αυτη η π@π@ρια του εαρ ειναι ο λογος που καποιος που θελει να ακουει μουσικουλα δεν πρεπει να παρει μια τετοια καρτα... ειναι πληροφορια που πιανουν τα mic αλλα δεν φταιμε εμεις σε τιποτα να ακουμε (αλλο ο ηχοληπτης...)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.088
Reaction score
127.870

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

sorry τωρα, αλλα εχεις ακουσεις ποτε χορωδια 20 ανθρωπων live και να μπορεις να ξεχωρισεις μια μια τις φωνες? αυτη η π@π@ρια του εαρ ειναι ο λογος που καποιος που θελει να ακουει μουσικουλα δεν πρεπει να παρει μια τετοια καρτα... ειναι πληροφορια που πιανουν τα mic αλλα δεν φταιμε εμεις σε τιποτα να ακουμε (αλλο ο ηχοληπτης...)
Ναι αμέ!

Όταν ακούω τη χοραηδία "Τα Τρελά Κορίτσια" κατά τις συνεδριάσεις των, είμαι εις θέσιν να τις εξεχωρίζω μίαν μίαν, ωσάν τους σπάνιους και ευαίσθητους ανθούς που είναι (αχ, αυτή η καθαρεύουσα...). :114:

(1:25 - 1:33)

[YOUTUBE]UukfEeQDC24[/YOUTUBE]
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: It's a kind of magic...

τες πα, προφανώς τα ενκορ ΔΕ μπορείτε να τα "ακούσετε", δε διαθέτετε ούτε τα κατάλληλα ηχεία, ούτε τον κατάλληλο χώρο (και δε μίλησα για καλώδια ακόμα).

δι φακτς οφ λάιφ. (όχι η "άποψή" μου)


ΙΜΗΟ (εδώ πάμε στην "άποψή" μου), αν θέλετε ένα σωστό ενισχυτή, μπορείτε να αρκεστείτε και σε κάτι πολύ φτηνότερο από το κόστος των ενκόρ, το οποίο θεωρώ ότι είναι αρκετά τσιμπημένο, αφού μόνο το κόστος των υλικών ξεπερνάει τα 1.300 €. Αν το συνολικό κόστος υλικών ήταν στο μισό, θα το θεωρούσα απόλυτα φυσιολογικό. Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, και στα 10.000 € να το έβγαζε ο μπρούνος, θα είχε τα δίκια του.

Οφείλετε κάποτε να αποδεχθείτε πως αν δε προβείτε σε ενεργή πολυενίσχυση, τέτοιες "πολυτέλειες" δε χρειάζονται. και πάλι, δι φακτς οφ λάιφ. (όχι η "άποψή" μου)

Τώρα, τι "ακούει" με τα ενκορ ο φίλος μας ο Μάνος, ή ο φίλος μας ο Vet, ή ο φίλος μας ο back και προφανώς ο φίλος μας ο κου-φός (και τα υπόλοιπα παιδιά) δεν έχει καμιά απολύτως σημασία για κανέναν - ούτε για τους ίδιους. Είναι τόσο "τυχαίο", που τελικώς κατατάσσεται στα πλαίσια των τυροπιτακίων και των σουβλακίων, τα οποία βεβαίως βεβαίως είναι σημαντικότατα, καθώς αποτελούν τρόπους σύσφιξης σχέσεων και ανάπτυξης-εξέλιξης φιλίας ανάμεσα σε ΠΟΛΥ αξιόλογους ανθρώπους (οι οποίοι δεν έχουν το ίδιο βάθος γνώσης σε ένα καθαρά τεχνικό αντικείμενο, ας πούμε τους κινητήρες ντίζελ, ή τους υπολογιστές, ή τα τζάκια και τα στέρεα)

Και για να ξεκαθαρίζουμε σιγά σιγά τα σύκα από την σκάφη: (τα ονόματα παρακάτω είναι "τυχαία", βάλτε σεις όποια θέλετε): επειδή ο Ζαπάντης (ή ο Κου-Φός) ξέρει τ'άντερά του πάνω στο αντικείμενο, ενώ ο Μάνος (ή ο Βλάσης) δε ξέρει την τύφλα του, ΔΕΝ σημαίνει πως ο Ζαπάντης (ή ο Κου-Φός) είναι πιο αξιόλογος άνθρωπος από τον Μάνο (ή το Βλάση) (ομοίως, καμιά σημασία δεν έχει τι στέρεο έχει ο ένας και τι στέρεο έχει ο άλλος). Και οι δυό τους είναι ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΛΟΓΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, και αισθάνομαι ιδιαίτερα τυχερός και ευγνώμων που τους γνώρισα από εδώ μέσα, και γι'αυτό και χαίρομαι να συμμετέχω σ'αυτό το ιντερνετικό καφενεδάκι μας! :126:

Τώρα, αν ο όποιος Μάνος θα ακούει από μέτρικ ή NOS DAC λαμπάτο, από ενκορ ή SET με 845, ποσώς με (μας) απασχολεί...:116:
Αν με αποκαλέσεις ξανά αξιόλογο θα τσακωθούμε:202:
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: They don't call me costas EAR for nothing...

sorry τωρα, αλλα εχεις ακουσεις ποτε χορωδια 20 ανθρωπων live και να μπορεις να ξεχωρισεις μια μια τις φωνες?αυτη η π@π@ρια του εαρ ειναι ο λογος που καποιος που θελει να ακουει μουσικουλα δεν πρεπει να παρει μια τετοια καρτα... ειναι πληροφορια που πιανουν τα mic αλλα δεν φταιμε εμεις σε τιποτα να ακουμε (αλλο ο ηχοληπτης...)
Δηλαδή τι μας λες;

Ότι δεν πρέπει να έχουμε ως μοναδική και απόλυτη αναφορά μας τη ζωντανή μουσική; :111:

Μου φαίνεται ότι δεν έχεις αρκετές εμπειρίες από το Μέγαρο, ενώ σίγουρα δεν κατέχεις αρκετά αναλογικά λαμπάτα βινύλια... :445:



Είσαι μια σουπχιά εσύ...
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Re: Απάντηση: It's a kind of magic...

Οφείλετε κάποτε να αποδεχθείτε πως αν δε προβείτε σε ενεργή πολυενίσχυση, τέτοιες "πολυτέλειες" δε χρειάζονται. και πάλι, δι φακτς οφ λάιφ. (όχι η "άποψή" μου)
Αφού στην ενεργή πολυενίσχυση η δουλειά του κάθε ενισχυτή είναι πολύ πιο εύκολη, γιατί συγκεκριμένα να χρειάζεται σε αυτή τη πρακτική ένας (πολλοί) ncore?
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Θα έγραφα για κάτι πρωινά ακούσματα......αλλά γ@μ@ το PSRR μου μέσα .
Από δω και στο εξής θα βρίζομε με τον Κόγια με pm μακρυά από τα αδιάκριτα μάτια .
 

D

deleted user 10898

Guest
Re: Απάντηση: It's a kind of magic...

http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?97087-2%D72500-watt-rms&p=1292437#post1292437

δε μπορείς να πεις, τά'λεγε ο υποφαινόμενος, ε; χαχαχαχαχαχα

ρε συ βετ, δε μας παρατάς με τη μέτρικ και τους ηχολήπτες μεσημεριάτικα; :116:
Δηλαδή τι μας λες;

Ότι δεν πρέπει να έχουμε ως μοναδική και απόλυτη αναφορά μας τη ζωντανή μουσική; :111:

Μου φαίνεται ότι δεν έχεις αρκετές εμπειρίες από το Μέγαρο, ενώ σίγουρα δεν κατέχεις αρκετά αναλογικά λαμπάτα βινύλια... :445:



Είσαι μια σουπχιά εσύ...

αμα δεν με παιζεται δεν ξαναγραφω...
δηλαδη αληθεια τωρα, εχεις παει να ακουσεις και ακουγες μια μια τις πριμαντονες? η καρτα σου λεω δεν κανει για home hifi ειναι μονο για studio. ειναι κουραστικη , ακου μια μια τις φωνες. σιγα μην εβλεπες και τι φοραγαν απο κατω απο τα ρουχα τους
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.170
Μηνύματα
2.891.239
Members
38.001
Νεότερο μέλος
Αναστάσιος Κελεγκουρης
Top