Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.


Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

και για την ιστορια θα πω οτι το καλυτερο ever συστημα που εχω ακουσει απο την εδω παρεα ειναι του Kοτσωνη , και δεν πρεπεινα ξεχνουν καποιοι οτι το γαμω πικαπ του το εχει στυσει ο [ασχετος] κατα καποιους Παπας!!!! Οταν ομως το ακουσαν ακομα τον παιζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στον αντιποδα Μανο μου, επρεπε να κανω εγω 514 χλμ και εσυ κοντα 600 χλμ για να γυρισεις εσυ ο ιδιος να μου πεις αδιαφορο!!!!!!!!!! και ολα αυτα για ενα συστημα που ο κατοχος του παντα βαδιζει με την τεκμιριωμενη γνωση!!!!!!!


Επέλεξες να πέσεις σε βαθεία νερά .
Κολύμπα μόνος σου
Αυτό σημαίνει ότι εσύ έχεις επιλέξει να κολυμπάς με παρέα?

 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.019
Reaction score
127.710
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

ξεχασες εμενα που δεν τον εχω ακουσει και δεν μου αρεσει , αλλα θα τον παρω!
τι σουπχιά είσαι συ ρε παιδάκι μου!!!!!!!!!

:biggrin::roflmao::laugh:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
52.019
Reaction score
127.710
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Συνεχιζεις το λαθος, βγαζοντας λανθασμενα συμπερασματα.

Δεν θαυμαζω την υπογραφη της εταιριας και δεν στεκομαι καθολου σ αυτην, οσον αφορα τον ηχο του συγκεκριμενου ηχειου.
Αναφερθηκα στην υπογραφη, για να καταδειξω μια διαφοροποιηση σε σχεση με το nautilous.

Για τον συγκεκριμενο 'Steve', υπαρχουν καποια πραγματα που σιγουρα δεν ξερεις, οπως και αρκετοι εδω μεσα. Για την ακριβεια μονον 4 γνωριζουν το τι ιδιαιτερο και διαφορετικο εχει αυτο το μηχανημα σε σχεση με τα αλλα της παραγωγης.

Πραγματι, στηνουμε ενα συστημα που μας αρεσει, το οποιο ταυτοχρονα πληρει τις βασικες προδιαγραφες να ειναι και οσο τον δυνατον γινεται σωστο.

Παραθετοντας τα χαρακτηριστικα του οπως ειδες, ποιος ειναι αυτος που θα αμφισβητησει την ενδεχομενη διαφορα του απο εναν στουντιακο ο οποιος ακουγεται καλα μονο επειδη εχει καλες μετρησεις? - Οι μετρησεις και των δυο ειναι τελειες.
Προφανως η διαφορα μας ειναι στην "καταγωγη".

Δεν εχω προσωπικα καμια αναγκη να κανω αυτοκριτικη για το συστημα μου η για τον τροπο που ακουω, ουτε αισθανομαι την αναγκη να βελτιωθω σε κατι, ουτε ζητησα καποια γνωμη η συμβουλη. Αν χρειαζοταν, πιστεψε με οτι εχω και την δυνατοτητα και την αναλογη γνωση να το κανω. - Βλεπεις δεν με ξερεις !

Το να εχω "διασημους" φιλους η καλεσμενους, δεν νομιζω οτι ενοχλει κανεναν, εκτος αν "σε" ενοχλει.

Οποτε, το τι γραφω σε ενα φορουμ ανταλλαγης αποψεων, μπορω ευκολα να το κρινω μονος μου, το μονο θεμα που μενει, ειναι να 'δουμε' αν αυτα που λεω αρεσουν σε ορισμενους. - Κι αν δεν αρεσουν παλι φιλοι ειμαστε. - Αν καποιους ενοχλησαν ζητω συγνωμη δημοσια απο αυτους.

Αρκει να σκεφτουμε οτι η μονη μας διαφωνια ειναι το πως μας αρεσει να ακουμε, η αν θελεις το τι δεν μας αρεσει.

Αυτο για να κλεισει αυτη η ιστορια των προσωπικων αντιπαραθεσεων.
μετάφραση:

εγώ τον έχω πιο μεγάλο. :biggrin::roflmao::laugh:
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

στον αντιποδα Μανο μου, επρεπε να κανω εγω 514 χλμ και εσυ κοντα 600 χλμ για να γυρισεις εσυ ο ιδιος να μου πεις αδιαφορο!!!!!!!!!! και ολα αυτα για ενα συστημα που ο κατοχος του παντα βαδιζει με την τεκμιριωμενη γνωση!!!!!!!
Αληθεια ειναι Μανο ? ποιο συστημα ειναι αυτο ?
Απαντησε μας.
 


Μηνύματα
1.473
Reaction score
1.407
κυριοι....
εκανα μια απόπειρα να διαβασω τα συμπεράσματα σας για τα ncore και τα αποτελέσματα των ακροάσεων σας...λυπαμαι που θα το πω ..αλλα την εγκαταλείψα την προσπάθεια... αδυνατώ να σας παρακολουθήσω...μεχρι και τον Καρατζαφέρη ειδα σε νημα για ncore. ....τι να πω....:confused::thumbsdown:
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

το συμπερασμα που πρεπει να εχει βγαλει μεχρι τωρα ενας κοινος θνητος που παει να αγορασει ενα συστημα ειναι το εξης¨..

1] πρεπει οποσδηποτε να εχει γραφτει στο av site!! μονο εδω υπαρχη η γνωση!! πουθενα αλλου!!
2] να αγορασει εναν παλμογραφο τουλαχιston 25 mhz
3] μια γεννητρια
4] μια lcr γεφυρα
5] να εχει τουλαχιστον πανεπιστημιακη μορφωση

μονο τοτε μπορει να να κανει την οποια αγορα!!!!!!


αα!!!!!! μην ξεχασω!!! να μπορει να ξεχωρισει εναν fender απο εναν orange!!!!
Και
6) να μπορεί να ακούει με Acrobat reader.
 


Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Αληθεια ειναι Μανο ? ποιο συστημα ειναι αυτο ?
Απαντησε μας.
Του Κωσταυτιά .
Περίμενα να ακούσω τρομερά πράγματα και τελικά δεν με φόβισαν καθόλου.
Μου ήταν παντελώς αδιάφορο
Με απογοήτεψε .
Άψυχο, άσωμο, φλαταδούρα τελείως .

Και τώρα επιτρέψτε μου να πάω να του σκουπίσω τα δάκρυα .
Σαν καλό τσιράκι που είμαι πρέπει να περιποιηθώ τον αφέντη μου όπως κάποιοι ευφυώς υπονόησαν.
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

και για την ιστορια θα πω οτι το καλυτερο ever συστημα που εχω ακουσει απο την εδω παρεα ειναι του Kοτσωνη , και δεν πρεπεινα ξεχνουν καποιοι οτι το γαμω πικαπ του το εχει στυσει ο [ασχετος] κατα καποιους Παπας!!!! Οταν ομως το ακουσαν ακομα τον παιζουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στον αντιποδα Μανο μου, επρεπε να κανω εγω 514 χλμ και εσυ κοντα 600 χλμ για να γυρισεις εσυ ο ιδιος να μου πεις αδιαφορο!!!!!!!!!! και ολα αυτα για ενα συστημα που ο κατοχος του παντα βαδιζει με την τεκμιριωμενη γνωση!!!!!!!
Σε ευχαριστω πολυ Τακη.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Του Κωσταυτιά .
Περίμενα να ακούσω τρομερά πράγματα και τελικά δεν με φόβισαν καθόλου.
Μου ήταν παντελώς αδιάφορο
Με απογοήτεψε .
Άψυχο, άσωμο, φλαταδούρα τελείως .

Και τώρα επιτρέψτε μου να πάω να του σκουπίσω τα δάκρυα .
Σαν καλό τσιράκι που είμαι πρέπει να περιποιηθώ τον αφέντη μου όπως κάποιοι ευφυώς υπονόησαν.
Μάνο πραγματικά δεν φωτογράφισα τον Κώστα, καθώς δε γνώριζα την επίσκεψή σου στο σπίτι του.
Μίλησα γενικά για "βοηθούς" και όχι ειδικά, αφού κι εσύ όπως και πολύ άλλοι έχεις επιλέξει να κολυμπάς στα βαθιά...
 

Μηνύματα
27.791
Reaction score
26.131
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

το εχει στυσει ο


Ρε συ τάκη έχει καμιά σχέση με τις στύσεις αυτό?
Γιατί βλέπω τον Αντώνη όποτε ακούει βινύλιο να του σηκώνεται , η διάθεση :laugh:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Έχουμε συμφωνήσει να μην διορθώνουμε ορθογραφικά λάθη .
Κάποιοι το ξεχνούν .
 

Μηνύματα
4.011
Reaction score
3.859
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Kώστα θα τους φτιάξεις τους ν-κορ τελικά ή τέλειωσε το προτζεκτ πριν αρχίσει?

Ωραίο έγινε το νήμα, ψυχοθεραπείας το ανάγνωσμα.

Άν κάποιος έχει καλή πηγή, ενισχυτή, ηχεία και χώρο, έχει καλό ήχο τελικά??

Πικαπ ή ψηφιακά, κλας ντι ή Α, άντε να δω πότε θα πλακωθούμε για τα ηχεία...

Ά, ψεύδος μέγα, ενεργά ή παθητικά?

Καλή βδομάδα σε όλους
 

Μηνύματα
2.612
Reaction score
1.685
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

Kώστα θα τους φτιάξεις τους ν-κορ τελικά ή τέλειωσε το προτζεκτ πριν αρχίσει?
Αν ρωτας εμενα Γιωργο, ναι θα τους φτιαξω, δεν τους 'εφτυσα'....
 

Μηνύματα
4.219
Reaction score
2.247
Απάντηση: Νκορίασις......πως λέμε ψωρίασις.

IMHO ο ncore δεν μπήκε ταπεινά σε αυτό νήμα. Μπήκε σαν μία "τραγικοαπίστευτη" πλακέτα που παίζει καταπληκτικά, τα κάνει όλα και συμφέρει.
"Ακούστηκε" καλύτερα σε ένα υπάρχον setup, σε ένα συγκεκριμένο χώρο, με κοινά υποκειμενικά κριτήρια αξιολόγησης και αξίωσε τα πρωτεία ακουστικής σε όλα τα υπόλοιπα setups με την λογική τής εξέδρας και της επιβολής των ίδιων υποκειμενικών κριτηρίων αξιολόγησης που τον έκριναν ικανό πριν.

Η μεν λογική της εξέδρας γνωστή στο κατά αφού νικά τον A ενισχυτή που με την σειρά του "νομίζω" ότι νικά τον B, συνεπάγεται ότι νικά και τον Β.
(Το boomerang όμως δεν γυρίζει πάντα στο χέρι του ρίπτη /έκφραση/)

Η δε λογική των υποκειμενικών κριτηρίων αξιολόγησης έχει άμεση σχέση με τις προτεραιότητες και την βαρύτητα που δίνει το υποκείμενο ακροατής.

Τα εν λόγο μηχανάκια δεν είναι υπεράνω κριτικής και θα κριθούν βάση απαιτήσεων. Το "απόλυτο" δε ως παρουσιάζεται εδώ δεν θέλει βελτίωση/αναβάθμιση. Ο χρόνος θα δείξει....

Καλή εβδομάδα και από μένα
 


Staff online

  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.132
Μηνύματα
2.889.747
Members
37.993
Νεότερο μέλος
thanosmule
Top