Ενεργά ηχεία

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Εγώ για υ/δ πάντως θα έπαιρνα κάτι με wireless δυνατότητες πλέον και να παίζει από το κινητό...άραγε υπάρχει σε αυτό το κοστολόγιο δεν έχω ιδέα αν και δύσκολο μου φαίνεται...
Το κεφ που είναι και γλυκούλι. ;)
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.248
Reaction score
7.491
50.

Θελει ομως και πηγη... γιατι να βαζει 3 συσκευες (τεμαχια εννοαω) ενω με μια μπορει να απολαμβανει σχεδον το ιδιο... ;
 


Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Προφανως και το οριο ειναι λάθος...για το λογο αυτό ρωτάω...και βρεθηκε ο φίλος να μιλήσει...και πάλι ευχαριστω τον epander..
Όσον αφορα για τη παρέα φίλε αλέξη εκτιμώ βαθύτατα τη προθεση σου να στηρίξεις τη παρεα του φόρουμ..πές μου ομως σε παρακαλώ ποια καλή προαίρεση διαπίστωσες στα λεγομενα του κωσταυτια περι γκομενο γκευ και λοιπά..??
Μπορεί να ήθελε να σε αποκαταστήσει βρε...
Αστειεύομαι.

Στα σοβαρά τώρα...
Στο ότι ακόμα και όταν τα έχεις (και παρότι χρησιμοποιώ - καταχρηστικά - το δεύτερο ενικό πρόσωπο, δεν απευθύνομαι αποκλειστικά σ' εσένα) "πάρει" μαζί του και "του τη λες", αυτος συνεχίζει (για πάνω από δεκαετία τώρα...) να απαντά με ειλικρίνεια, χιούμορ (που μπορεί να μη σ' αρέσει αλλά είναι εντελώς χωρίς κακία) και πραγματικά ατελείωτη υπομονή στα ερωτήματά σου και να μη σε "κλάνει".

Προσπάθησε να το κάνεις κι εσύ...

Τα παραπάνω απολύτως φιλικά.


ΥΓ.
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι έχεις το micro του φίλου μου του Μπουλλαμάτση.
Γιατί δεν πας αυτό στην κρεββατοκάμαρα, και να του πεις να σου φτιάξει ένα μεγαλύτερο ηχείο για το χώρο ακρόασης;
Στηρίζουμε Ελλάδα, αγαπάμε Μπουλ.
 

Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Για υπνοδωμάτιο μην ξοδεύεις πολλά λεφτά εκτος αν τα έχεις για πέταμα.
2 ηχεια και ενα σαμπακι και συνδεσε τα στο ταμπλετ σου και εισαι κομπλε.
Εγω στο υπνοδωματιο αυτο κάνω...2 ηχεια με ενα σαμπ και συνδεση σε λαπτοπ..
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Μπορεί να ήθελε να σε αποκαταστήσει βρε...
Αστειεύομαι.
Μπορει να έρθει να γλυψει τη μουν@ρ@ μου....
Αστειεύομαι και εγώ..


ΥΓ.
Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι έχεις το micro του φίλου μου του Μπουλλαμάτση.
Γιατί δεν πας αυτό στην κρεββατοκάμαρα, και να του πεις να σου φτιάξει ένα μεγαλύτερο ηχείο για το χώρο ακρόασης;
Στηρίζουμε Ελλάδα, αγαπάμε Μπουλ.
Τα micro θα παιξουν σε καλύτερο χώρο....
Είχα υπόψη μου να βαλω τα τελευταια δημιουτγήματα του μπουλαμάτση στο υπνοδωμάτιο...αλλά με απέτρεψε ο ίδιος...
Να είσαι μόνο εσύ εκεί να μαμάς είπε...όχι και τα ηχεία...:).....

Και μάλλον τα δημιουργήματα του θα οδεύσουν προς τον dedicated χώρο του υπογείου...άλλωστε θα πνίγονταν στο υπνοδωμάτιο...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.996
Reaction score
127.673
Προφανως και το οριο ειναι λάθος...
Άμα τα έχεις, δεν είναι λάθος.

Όσα θες εσύ θα διαθέσεις. Και πολύ πιθανώς, όσο περισσότερα, τόσο καλύτερο το τελικό αποτέλεσμα.

Άμα δε τα έχεις διαθέσιμα τα 10.000€, τότε είναι λάθος το όριο που εσύ έθεσες φίλε μου. ;)
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Άμα τα έχεις, δεν είναι λάθος.

Όσα θες εσύ θα διαθέσεις. Και πολύ πιθανώς, όσο περισσότερα, τόσο καλύτερο το τελικό αποτέλεσμα.

Άμα δε τα έχεις διαθέσιμα τα 10.000€, τότε είναι λάθος το όριο που εσύ έθεσες φίλε μου. ;)
Κωσταυτιά....εχω διαθεσει 55000 σε 9 μήνες...λες να μή τα έχω?
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Πάντως εγώ στο γραφείο του σπιτιού έχω τα micro συνοδεία ενός Luxman του 1974 πλήρως αποκατεστημένου και απολαμβάνω μουσική.
Ούτε πολλά πολλά με το στήσιμο, ούτε κριτικές ακροάσεις, ούτε ακριβά καλώδια, ούτε τα κέρατά μου τα τραγίσια, σχεδόν plug 'n' play.
Το αγχολυτικό σύστημα.
[DOUBLEPOST=1482182020][/DOUBLEPOST]
Κωσταυτιά....εχω διαθεσει 55000 σε 9 μήνες...λες να μή τα έχω?
Ένα Beolab δηλαδή! :geek:
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Πάντως εγώ στο γραφείο του σπιτιού έχω τα micro συνοδεία ενός Luxman του 1974 πλήρως αποκατεστημένου και απολαμβάνω μουσική.
Ούτε πολλά πολλά με το στήσιμο, ούτε κριτικές ακροάσεις, ούτε ακριβά καλώδια, ούτε τα κέρατά μου τα τραγίσια, σχεδόν plug 'n' play.
Το αγχολυτικό σύστημα.
[DOUBLEPOST=1482182020][/DOUBLEPOST]

Ένα Beolab δηλαδή! :geek:
Φιλε εχω τα micro με κατι mccormack...παίζουν εντυπωσιακά....επρεπε να τα ειχε ο νικος στην εκθεση...με καλο ενισχυτή....θα εκλεινε σπιτια
[DOUBLEPOST=1482182320][/DOUBLEPOST]
Φιλε εχω τα micro με κατι mccormack...παίζουν εντυπωσιακά....επρεπε να τα ειχε ο νικος στην εκθεση...με καλο ενισχυτή....θα εκλεινε σπιτια
Και αλλο ενα τους επομενους 9 μήνες.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.680
Reaction score
80.847
Κωσταυτιά....εχω διαθεσει 55000 σε 9 μήνες...λες να μή τα έχω?
KEF βρε, μονο 2 χιλιαρικάκια..

Εχουν και ευρύ sweet spot, ο,τι πρέπει για κρεβατοκάμαρα :wink:

IMG_0758.PNG


(Οτι θα γινόμουν παπαγαλάκι της KEF τωρα στα γεράματα δεν το φανταζόμουν! Ειναι που η B&W αργεί κανα εξάμηνο ακόμα να βγάλει τα ενεργά ....)
 





Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.680
Reaction score
80.847
Είμαστε τελείως οφ τοπικ, αλλα ειναι πραγματικά όμορφα. Μπράβο στον σχεδιαστή. (Απο απόδοση δεν εχω πληροφορίες)
 

D

deleted user 10898

Guest
Τα micro θα παιξουν σε καλύτερο χώρο....
Είχα υπόψη μου να βαλω τα τελευταια δημιουτγήματα του μπουλαμάτση στο υπνοδωμάτιο...αλλά με απέτρεψε ο ίδιος...
Να είσαι μόνο εσύ εκεί να μαμάς είπε...όχι και τα ηχεία...:).....

Και μάλλον τα δημιουργήματα του θα οδεύσουν προς τον dedicated χώρο του υπογείου...άλλωστε θα πνίγονταν στο υπνοδωμάτιο...
Ποιος σου φτιάχνει τον dedicated χώρο;
 

Μηνύματα
557
Reaction score
523
Είμαστε τελείως οφ τοπικ, αλλα ειναι πραγματικά όμορφα. Μπράβο στον σχεδιαστή. (Απο απόδοση δεν εχω πληροφορίες)
Εντυπωσιακά διαφανή και ομογενή....
Τρομερα ηχεια....πολυ καλή τιμή
[DOUBLEPOST=1482184532][/DOUBLEPOST]
Ποιος σου φτιάχνει τον dedicated χώρο;
Οι διαστασεις οπως προέκυαψαν από τις αναλογίες που πρεπει να εχει ενας χωρος ακροασης από avmentor.
Τα λοιπά....εγω...και στο τελος θ ερθει για μετρησεις και φροντιδα ο μπουλαματσηςς
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.981
Reaction score
55.237
Αδερφέ.....νά και ένας φυσιολογικός....αυτός είσαι....
φυσικά και δε θα κάνω κριτική ακρόαση....νομίζω ότι αυτη θα την κάνω με το σύστημα σου...(μιλάμε με πμ)
Για ποιο ενεργο μικρό μιλάς/προτείνεις??
...φίλε αλέξη εκτιμώ βαθύτατα τη προθεση σου να στηρίξεις τη παρεα του φόρουμ...
΄΄...Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος... (προς τα...Orion-για να μην παρεξηγούμαστε) /
/...Κι εμείς μιλάμε για κάτι πράγματα μικρά...΄΄ (LS50 wireless και τα συναφή) :roflmao:

Υπόψιν ότι στοχεύει σε (φιλόδοξη για τις προαναφερθείσες διαστάσεις) απόσταση ακρόασης 3 μέτρων...Η οπή ανάκλασης χαμηλών του LS50 -εμφανίζουσα συχνότητα συντονισμού στα 52 Hz- πάντως στο δωμάτιο με τέτοιες διαστάσεις (εκτιμώ ότι το ύψος δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερο από το μήκος) αναμένεται να κείτεται στη ζώνη κάτω από τη συχνότητα αποκοπής εκείνου και κάτι τέτοιο θα ήταν ωφέλιμο...
Πολλά like για την τελευταία φράση.
Κατάλαβες τώρα ότι η εδώ audio παρέα (Bhutiaς included) μπορεί να είμαστε λίγο "hard rock", αλλά η προαίρεση είναι η καλύτερη.
Και για να εξηγούμαστε-έστω και χιουμοριστικώς- η καλύτερη ΄΄προαιρετική΄΄ ιδιότητα που διακρίνει τον υποφαινόμενο ανάγεται στην...αραχνοαίσθηση του μέτρου.:D
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
172.119
Μηνύματα
2.889.246
Members
37.991
Νεότερο μέλος
Kostas M
Top