Έκθεση Εικονα και Ηχος 2023


Μηνύματα
223
Reaction score
252
Εγω περυσι δε καταφερα να παω σε καμια απο τις 2 εκθεσεις που εγιναν. Φετος σκοπευω ομως να παω,
ΘΑ γινει τελικα και 2η εκθεση; Αν ναι που και ποτε;
 



Μηνύματα
66
Reaction score
123
Αλέξη, θα ήθελα να σχολιάσεις το περσινό δωμάτιο με τον trinnov. Θεωρείς ότι ήταν εντάξει; αντάξιο των συσκευών που υπήρχαν εκεί; perlisten, michi..
Εμένα μου είχε αρέσει πολύ ακριβώς επειδή ο χώρος ήταν μέτριος!
Ο Trinnov έχει κατεξοχήν νόημα σε κακούς χώρους, τα ηχεία έπαιζαν καθαρά, ακούραστα και δυνατά, χωρίς να μπουμάρουν.
Ήταν από τα καλύτερα δωμάτια της έκθεσης.
 



kostas999

Ανάποδη Πυξίδα
Μηνύματα
988
Reaction score
1.027
Ξέρετε τη γνώμη μου για την εν λόγω έκθεση και αν έχει χρόνο κάποιος ας βάλει link την κριτική που είχα κάνει πέρυσι. Ωστόσο, θα την επισκεφθώ και φέτος για 2 λόγους! Τις 2 πρώτες πανευρωπαϊκές παρουσιάσεις προϊόντων που προσωπικά λατρεύω λόγω της συγκλονιστικής απόδοσης με βάση την τιμή τους.
Για πρώτη φορά από ότι ξέρω θα είναι η AACE με το νέο ηχείο της Golden Ear T66 (?) και τα Anthem STR . To T66 παρουσιάστηκε στη Cedia και έκλεψε τις εντυπώσεις : https://www.soundandvision.com/content/cedia-2023-preview-goldenear-showcase-stunning-new-t66-tower Τα Anthem τα είχαμε ξαναδεί αλλά από ότι ξέρω, ποτέ στην Ελλάδα. Δε χρειάζεται να πω κάτι, αρκεί μια βόλτα στο διαδίκτυο.
Δεν γνωρίζω αν θα παρευρεθεί και η Exclusive Audio να δούμε και τον εκπληκτικό νέο Nu-Vista 800.2 που κουβαλάει το βραβείο της φετινής EISA , θα είναι πάντως σίγουρα στην άλλη έκθεση (Black box). Ένα μηχάνημα που μετουσιώνει τον κόσμο της λάμπας στην προενίσχυση και τη δύναμη των τρανζίστορ δίχως τα μειονεκτήματα της πρώτης. Στο ίδιο περίπτερο και το έτερο βραβείο της EISA σε πολυκάναλο ενισχυτή ο Musical Fidelity 250.7 που ήδη έχω κάνει Review εδώ με ίδια συμπεράσματα: https://www.avsite.gr/forum/threads/h-musical-fidelity-goes-multichannel.189297/page-2
 

Μηνύματα
276
Reaction score
455
Λάβετε θέσεις.
Για να δούμε τι θα δούμε και φέτος. Όχι ότι περιμένω και πολλά. Συνήθως 2-3 εκθέτες ξεχωρίζουν μόνο, αλλά με εξιτάρουν οι εκθέσεις.
Κόσμος, μουσικές, υφάκια περίεργα, φάτσες χάι φάι, μπορεί να πετύχεις και κανένα γνωστό που δεν περίμενες να δεις. Έχει το χαβαλέ του.
 

Μηνύματα
688
Reaction score
1.505
Θα πάω και εγώ να δω τι δεν μπορώ να αγοράσω και μετά να πάω σπίτι μου να ακουσω το μπουρδελακι μου με μια μούρη μέχρι το πάτωμα πίνοντας ουισκια και να έχω και τη γυναίκα να λέει παλιό μαλακά μιλά έχεις άλλη και σε παράτησε και είσαι έτσι, δεν Μ αγαπάς πια....

Ωραία πράγματα
 


Μηνύματα
13.335
Reaction score
10.705
Θα πάω και εγώ να δω τι δεν μπορώ να αγοράσω και μετά να πάω σπίτι μου να ακουσω το μπουρδελακι μου με μια μούρη μέχρι το πάτωμα πίνοντας ουισκια και να έχω και τη γυναίκα να λέει παλιό μαλακά μιλά έχεις άλλη και σε παράτησε και είσαι έτσι, δεν Μ αγαπάς πια....

Ωραία πράγματα
Εγώ ευτυχώς ούτε μπορώ να αγοράσω αυτά που ακούω στις εκθέσεις, αλλά τις περισσότερες φορές δε μου αρέσουν κιόλας.
 

JOHN MARKOU

Münchhausen
Μηνύματα
28.517
Reaction score
27.278
Εγώ ευτυχώς ούτε μπορώ να αγοράσω αυτά που ακούω στις εκθέσεις, αλλά τις περισσότερες φορές δε μου αρέσουν κιόλας.
Μία από τα ίδια.
Ούτε καν θυμάμαι , πότε είδα μηχάνημα σε έκθεση που να μου άρεσε.
Μπορεί και στα 80's , τότε κάπου σε κάποιο στάδιο.
 

stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.341
Reaction score
1.716
Και όμως …. Είναι χειρότερη απο πέρυσι. Ο Ορφέας και η Ακουστικη Κρήτης έχουν ωραίους χώρους. Σποραδικά κάποια συμπαθητικά μηχανάκια. Με τα γνωστά προβλήματα κακά δωμάτια, έλλειψη κλιματισμού, άσχετοι απο μουσική υπεύθυνοι που δεν ξέρουν τι να βάλουν οχι τίποτα άλλο αλλά για να υποστηρίξουν τα δικά τους μηχανήματα.
Και αυτότο ξενοδοχείο….. προτείνω ότι περισσέψει απο τους Ισραηλινούς στη Γάζα να το ρίξουν σε αυτό να μας απαλλάξουν απο την παρουσία του.
 

Μηνύματα
16.307
Reaction score
22.994
Αυτό να το πεις σε έναν γραφικοτατο εκθέτη που ήταν και στις δύο εκθέσεις πέρυσι και όταν πετάχτηκε σαν την πορδή στον διάδρομο όταν συζητούσα με τον μφ για το χάλι του συγκεκριμένου χώρου επέμενε ότι ο χώρος δεν είχε σημασία και κάτι άλλες χοντρές χοντρές χαζαμαρες, αλλά αυτοί είστε (κάποιοι του χώρου) .
Μαύρο με δύο χέρια σε αυτούς που νομίζουν ότι θα μας συμπεριφέρονται σαν πρόβατα και εμείς θα ακολουθούμε.
Μη σωσει και ξαναγίνει έκθεση αν δεν μπορεί να γίνει σωστά
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.237
Reaction score
30.028
Δεν πρόκειται να πάω φέτος ούτε να ξαναμπώ σε αυτό το ξενοδοχείο ακόμα και αν κατέβαινε όλη η αγορά ήχου και εικόνας.

Μη σώσει και ξαναγίνει έκθεση αν δεν μπορεί να γίνει σωστά
 



Μηνύματα
1.207
Reaction score
1.797
είχα πάει πέρυσι,
θέλω να πάω και φέτος αλλά είμαι πνιγμένος από δουλειά,
δεν ξέρω αν μπορέσω να πεταχτώ αύριο, μένω και δίπλα σχεδόν :(

ο χώρος ήταν χάλια, αλλά αυτό δε θα με εμπόδιζε σε τίποτα να πάω,
μήπως θα τον αγόραζα το χώρο;

πάντως είναι σαν το αυγό με την κότα,
όσο λιγότεροι πηγαίνουν, τόσο χειρότερες γίνονται οι εκθέσεις (από άποψη χώρου, εκθεμάτων, εκθετών κλπ) και τόσο λιγότεροι θα πάνε την επομένη και , και, και, και στο τέλος δεν έχει καθόλου
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
16.237
Reaction score
30.028
Ακριβώς ανάποδα δουλεύει.

Δεν θα συναντήσει ο επισκέπτης τις προσδοκία του εκθέτη ή της διοργάνωσης. Η έκθεση θα πρέπει να ματσάρει με τις προσδοκίες του επισκέπτη.

Όταν θα βγει ένα καινούργιο αυτοκίνητο, δεν σου λέει πάρε αυτή την πατάτα και αν πουλήσω 1.000.000 τότε θα σου βγάλω και το καλό. Αυτός έχει κλείσει την επόμενη μέρα και δεν το ξέρει. Θα σου βγάλει το καλύτερο όχημα που μπορεί για να το δεις και να το αγοράσεις.

Για να έρθουν οι πωλήσεις πρέπει να είναι ένα καλό όχημα στη σωστή τιμή. Για να έρθουν επισκέπτες η έκθεση πρέπει να έχει σωστό χώρο, εκθέματα, να υπάρχει ένας σεβασμός απέναντι στον άνθρωπο που του ζητάς χρήματα. Αν δεν υπάρχει σεβασμός λυπάμαι αλλά όχι μόνο πώληση δεν θα κάνεις, να σε βλέπει δεν θέλει.

Όπως καταλαβαίνω απουσιάζουν και οι βασικές αρχές του marketing. Όταν αγοράζεις κάποια προϊόντα από ένα νούμερο και πάνω, δεν αγοράζεις μόνο προϊόν. Κυρίως, αγοράζεις επικοινωνία, εμπιστοσύνη, επαφή.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
173.134
Μηνύματα
2.930.118
Members
38.140
Νεότερο μέλος
Microvios
Top